Vidi rezultate ankete: Imaš li položen vozački?

Glasači
141. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Imam

    126 89.36%
  • Nemam

    13 9.22%
  • Već idem ili ću ići u autoškolu

    2 1.42%
  • Oduzeta mi je vozačka dozvola

    0 0%
Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 466

Tema: Žene, koliko vas ima položen vozački?

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam pogledala reportažu HRT-a o porastu prometnih nesreća za 13 %. Nije auto za mene. Sigurnije je javnim prijevozom.
    S jednim djetetom nekako, sa dva komada puuuno teže.

  2. #102
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    OK, čitajući vas postala sam svjesna koliko ima nevozača koji voze na cestama i, vjerujte mi, bojim vas se. Voziti sa takvom nesigurnošću, pa to nije pametno. Auto je opasna stvar u rukama onog koji ne zna kako treba ili se boji.
    Bolje dva puta promisliti, nego sjesti za volan nesigurna.

    Tako je. To je razlog zbog kojeg ne vozim. I uzasno me strah takvih ljudi na cesti..

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja o takvim ljudima ne razmisljam. Zapravo vise ne razmisljam o voznji, nakon 15 godina odradujem ju potpuno automatski.

  4. #104
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    @Peterlin, to se vama vozačima samo čini. Uostalom, živ čovjek se na sve navikne.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.05.2016. at 21:50

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Je, covjek je magare. Na sve se navikne. Samo je pitanje da li je bas nuzno da se na sve navikne.

  6. #106
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja se moram na ovo naviknuti jer ne da sam nesigurna već sam sigurna da auto nije za mene. Nekog bih prije ili kasnije pregazila.

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cuj, jednom prilikom se pregazila motocikistu koji mi je upao u mrtvi kut po pljusku dok sam skretala lijevo. Srecom , nije mu bilo nista. Samo sam ga srusila, a vozila sam 2 km na sat. Nedavno , mi je na sajbu pao biciklist koji je jurio nizbrdo i izgubio je kontrolu na sljunku. Dobro se je ogulio , ali mu nije bio nista. I tako...vozim dalje. Nista me ne moze pokolebati.
    :D

  8. #108
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Sirius

    Kao što su cure već pisale, kad bi se o svemu razmisljalo u vožnji, malo ko bi sjeo za volan.
    Kad sam tek uzela auto, najveći strah mi je bio mimoilazenje sa kamionima i auta koja preticu iz suprotnog pravca. Kad postaviš stvari tako da znaš da će se kamion držati svoje strane i da onaj koji pretice čuva sebe, opustiš se.

    A ne bih baš rekla da vozači koji se boje predstavljaju veliku opasnost na cesti. U mene se vise zalijetalo vozaca koji znaju sta rade nego isprepadane žene.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Meni je najgori osjećaj bio na talijanskom autoputu, tri trake. Skroz desna krcata sporijm kamionima, srednjom voze osobni automobili "normalne brzine" i brži kamioni i onda par kamiona odluče obilaziti i voziti skroz lijevom i tako se nađeš u srednjoj traci između dva zida kamiona. Baš nelagodan osjećaj.

  10. #110
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj da, talijani
    za vrijeme faxa smo frendica i ja relativno često išle u šoping u italiju
    ona tek položila
    mogu samo reći, Bog, ili što već, nas je čuvao
    ona je samo gledala naprijed, kad se trebala prestrojavati, skretati, ja sam gledala i vikala može, može, može
    srećo nije bilo ni jednom, a sad više ne može
    još koju godinu, pa će mi dijete biti u toj dobi

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Peterlin, Nano

  12. #112
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se ne bojim. Ispada da se ne bi smjela voziti onda ni biciklom, ni avionom, ni vlakom, ni hodat pored ceste ili preko zebre da me netko ne pokupi, a i prometala javnog prijevoza povremeno imaju sudare s ozlijedjenima. Jednostavno, voznja je kao i svi ostali dijelovi zivota, treba ponekad i malo srece.

    A da bi trebala posebna tema biciklisti vs auti -bi. Svaki dan idem par km po slavonskoj i svako toliko vidim biciklista kojeg je srusio ili skoro srusio auto, imho u 90% slucajeva su krivi biciklisti jer jure po onoj svojoj traki bez da uopce gledaju da li je neki auto vec prakticno na zebri, zalijecu se iza auta, prelijecu na crveno po zebrama iako vozac koji skrece ne ocekuje da mu tamo netko izleti s 30km/h, voze po cesti iako imaju biciklisticku stazu pored i tako....

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ajde, zuta, da ti dam motivaciju.
    Tvoj uvodni post kao da sam ja pisala.
    Imam dioptriju, nemam koordinaciju.
    Počela obuku i na pola odustala.
    Ne mogu da držim pravac volanom na pravom putu.
    I bicikl sam naučila da vozim sa 11 god.
    Moja mama ima položen vozački i nije vozila skoro nikad. Poslednji put pre 20 god. vozila tatu u Hitnu, nešto mu je pozlilo.
    Sestra ima položen vozački i vozi samo ako baš mora.
    Ja verujem da bih mogla položiti vožnju posle odr. broja pokušaja, 5,6,7..., ali nikad od mene dobar i pouzdan vozač.
    I ne želim da ubijem ni sebe ni druge. Umem da odvezem auto od tačke A do tačke B u nekoj nedajbože situaciji, i od mene dosta.
    A motivacija-pa nećeš valjda biti ista kao ja i moja porodica? Idi i položi .

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ajde pitanjce, kak vi održavate budnost kod vožnje, ja kad recimo idemo na more put 3-5sati, obavezno zakrmim pored vozača

    inače ko djete smo se jaaako puno vozili vlakom, uvijek bi spavali bar dio, kasnije dok sam sama putovala vlakom uspjela sam se zbuditi taman kod stanice gdi bi trebala sići,

    ( želježničko dete)

    žuta, ako imaš volje onda planiraj vozački kad bu novo dete više od 6 mjeseci

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda pokušam jednom, čisto da utvrdim koliki sam očaj.

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde pitanjce, kak vi održavate budnost kod vožnje, ja kad recimo idemo na more put 3-5sati, obavezno zakrmim pored vozača

    inače ko djete smo se jaaako puno vozili vlakom, uvijek bi spavali bar dio, kasnije dok sam sama putovala vlakom uspjela sam se zbuditi taman kod stanice gdi bi trebala sići,

    ( želježničko dete)

    žuta, ako imaš volje onda planiraj vozački kad bu novo dete više od 6 mjeseci
    Kod mene pali jednostavan trik za održavanje budnosti, a to je žvakanje kaugume. Inaače nisam fan od toga i imam preskupe zube, ali u vožnji pomaže,neke jake s puno mentola. Zapravo bilo koje. Pokretanje čeljusti mi brani padanje u san. Isto koristim i na dosadnim seminarima.

    Kaj se vlaka tiče, ista stvar, odličan za spavanje.

  17. #117
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Budnost održavam muzikom, i "komunikacijom" sa drugim vozačima (gdje si kren'o, što si tako spor... ). Kad sam počela raditi poslije porodiljnog, prvu sedmicu sa promukla od pjevanja u autu .
    Kao suvozač se ni ne trudim držati budnost.

  18. #118
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Na duzim putivanjima uglavnom vozi MM. Kao suvozac nikada ne spavam nego njemu stalno didajem bonbine ili nekaj pricam , u stvari, vozim s njim. Nakon nekog vremena se zamijenimo za volanom i tada in odspava, a ne hrani mene bonbonima. E nakon tig bjegovog spacanja, kada se opet zamijenimo, ja pistajem ooustenija i eventualno i ja ubijem oko.
    Najveci priblem nam je sti oboje ne volimo voziti po noci.
    To mi je stcarno najgori dio voznje bilo na autocesti ili obicnoj. Mislim da imam kokosje sljepilo, ak se to tako zive. Jako mi smetaju svjetla automobila iz suprotnog smjera.

    Ove gidine smo zimi islo gotovo do Francuske, ti iskustvo ne zelimo ponoviti. Horror talijanskih auticesta koje je netko dobri opisao, iako je isto tako Beti napisala da su idilicne.

    Voljela bih MMa nagivoriti, a znam da necu uspjeti, autom do i po Rumunjskoj

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Sto vas vise citam to se cudnijom osjecam.

    Ja sam, s ispitom polozenim iz 5-e prije ravno 3 dana, bez auta (al imam nekoliko u vidu ), ozbiljno razmatrala da se ovog ljeta autom zaputim u HR, s dvoje nejaci nenaviknute na voznju, autosjedalicu i opcenito pristojno ponasanje, hiperaktivnim psom i muzom nevozacem (ne, muz mi nije maloljetan).

    Ne brinite, odustala sam, ali dogodine sigurno, i to preko Portugala.

  20. #120
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa lunjo tako i treba.
    Ja se volim voziti. Volim i da me drugi voze (osim svekra), a volim i sama. Ne osjecam stres, osim kad ispred mene vozi netko evidentno nesposoban za voznju, pa me zabrinu moguci ishodi.

  21. #121
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Položila sa 30, sve iz prve, muž me nagovorio. Odmah sam se uputila u sam centar grada, više puta - sama. I tako prevladala sve strahove i nesigurnosti. A dobrobiti vozačke - nemjerljive!

  22. #122
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Talijanske autoceste ( ceste opcenito) su horor. Mi bili u Rimu sa autom, nitko ne reagira na semafore, u jednoj traci stoji 3 auta, ma, bas kaos... I to tako funkcionira, nakon 2 dana se naviknes.

  23. #123
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A tek Albanija.... Po autoputu traktori, konjske vprege, nema da nema...

  24. #124
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da imam kokosje sljepilo, ak se to tako zive. Jako mi smetaju svjetla automobila iz suprotnog smjera.
    To kada nema nikakvog osvjetljenja sa strane, ili?
    Meni se na biciklu na cesti bez osvjetljenja znalo desiti da sam morala jednostavno stati na čas dok ne prođe nekoliko vozila jer nisam vidjela kuda vozim.

  25. #125
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Polozila sam prije 6 mjeseci..
    Sila me natjerala

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Na duzim putivanjima uglavnom vozi MM. Kao suvozac nikada ne spavam nego njemu stalno didajem bonbine ili nekaj pricam , u stvari, vozim s njim. Nakon nekog vremena se zamijenimo za volanom i tada in odspava, a ne hrani mene bonbonima. E nakon tig bjegovog spacanja, kada se opet zamijenimo, ja pistajem ooustenija i eventualno i ja ubijem oko.
    Najveci priblem nam je sti oboje ne volimo voziti po noci.
    To mi je stcarno najgori dio voznje bilo na autocesti ili obicnoj. Mislim da imam kokosje sljepilo, ak se to tako zive. Jako mi smetaju svjetla automobila iz suprotnog smjera.
    Stari prekaljeni oftalmolog je meni rekao da je to blještanje problem kod ljudi koji imaju astigmatizam. Istina je jer meni je to užasno smetalo dok nisam imala odgovarajuće naočale. S dobrim naočalama ke puuuno lakše.

  27. #127
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Naocale nosim zadnjih par godina, i ti samo za citanje. Astigmatizam mi nisu spominjali. MM ga ima - no oboje izbjegavamo nicnu voznju pa tako i planiramo putovanja.
    U gradu mi je svejedno dan/ noć

  28. #128
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    fali ti pitanje : imam vozačku, ali sam glupa kokoš koja ne vozi

    evo ja sam to

    položila relativno kasno, s 27, trebalo mi na poslu (nisam ranije, nismo imali auto, ionako ne bih imala što voziti)
    nakon par dana sjela u auto, dovezla iz mog sela malog do zagreba, prošla rotor ni sama ne znam kako, nikad to poslije nisam napravila prošla kroz grad (položila u mjestu u kom je tada bio jedan semafor) i dovezla do autobusnog kolodvora
    nakon toga vozila 5 godina, ali nikad nisam voljela gradsku vožnju, autoput koliko auto može podnjeti
    grad, prestrojavanja.. nisam voljela
    ali sam vozila
    i onda ostala trudna i u mene ušao neki strah i prestala sam voziti
    i više nisam sjela za volan
    i ljuta sam na sebe užasno
    i godinama već planiram uzeti 10 sati i da se ponovo vratim u sedlo
    i nikako se odlučiti (i odvojiti novce za to)
    sestro
    ja sam položila vozački u 22. godini, malo vozila i prestala
    danas vozim par puta godišnje, jednostavno ne volim, ne privlači me, a muž vozi fenomenalno
    ali me već prošla i faza ljutnje na samu sebe, postalo mi je svejedno
    nekako si mislim da ću opet provoziti ako će mi zatrebati, ako mi dop...di gradski prijevoz

    i ne treba ti 10 sati, aleks
    jednostavno nedjeljom ujutro provozi po kvartu, kad je sve prazno
    začas ćeš se svega prisjetiti
    ja sam prije par tjedana, a nakon x vremena odvezla malu u glazbenu i sve je bilo ok
    i opet sam prestala nakon toga

  29. #129
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja jedva čekam... položila ispite i jedva čekam. 36ta mi je i očajno želim slobodu da više nikoga ne moram navlačiti za rukav kad nekuda želim skoknuti. Pogotovo kad želim nekuda s djecom, a mm-u se ne da!

  30. #130
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najgori osjećaj bio na talijanskom autoputu, tri trake. Skroz desna krcata sporijm kamionima, srednjom voze osobni automobili "normalne brzine" i brži kamioni i onda par kamiona odluče obilaziti i voziti skroz lijevom i tako se nađeš u srednjoj traci između dva zida kamiona. Baš nelagodan osjećaj.
    Talijanski autoput!! Nakon pola sata vožnje kroz Sloveniju, gdje moram paziti da ne pređem "enainpideset" u naseljenom mjestu, provučem se kroz Basovizzu...i evo autoputa. Pa kad se ubacim, pa kad poletimo, promet, živahno, svi znaju kako se vozi autoputem ( OK, Bugari tek uče, ali ionako su pretrpani i idu sporo), pa Autogrill i kapučino s kroasanom pa se približim Veneciji, a traka kao u priči, pa te pretekne koji Ferrarri, a u ušima onaj zvuk brrruuuummm, bruuuuuuummmm. Ali, najbolje je kad se skrene prema jugu, Autostrada del Sole. Koji je to način vožnje. Rim je kaotičan, ali kako je u Bariju i Tarantu, ma oni voze na trubu, ni na ča drugo .

    Osmijeh od uha do uha! Volim talijanske autoceste, volim Italiju.

    Vozite, nemojte biti samo vožene! Sloboda je u pokretu.

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se moram na ovo naviknuti jer ne da sam nesigurna već sam sigurna da auto nije za mene. Nekog bih prije ili kasnije pregazila.
    Nemoj to samo tako pustiti za sva vremena. Razumljivo je da ti sad nije pravi trenutak za učenje vožnje i još će to pričekati, ali nemoj odustati od sebe. Jednom će ti zatrebati, štajaznam da možeš ići na puno bolji posao koji eto nije preko ceste ili da možeš klince razvoziti bez tuđe pomoći.

    Što se opreza tiče, uskoro ćeš htjela nehtjela uz dvoje male djece jako izvježbati lateralnu pažnju i vid, a to to jejaaako važno kod vožnje. Ja sad vozim puno više nego prije, ali i drugačije nego prije. Prije me baš vriti cukalo za ograničenja brzine i slično, a sad pazim ako su djeca sa mnom ali bome i ako nisu. Ne mogu si baš priuštiti neoprez. I bolje je tako.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Polozila sam odmah sa 18, platila si od prvih par placa. Vozila godinu dana, imala sudar i vise ne vozim iz straha.
    Jbg.
    Ja sam prestala voziti nakon jedne manje prometne (MM je tad vozio). I onda opet pocela s trbuhom do zuba, dva mjeseca pred prvi porod. U pocetku samo relaciju kuca - posao, pa do ducana... Sad vozim puno i svuda. Ali se bocno ne parkiram .

    Zuta, ja lose vidim, visoka dioptrija i astigmatizam, nikakva orijentacija u prostoru, a polozila sam vozacki u Zagrebu iz prve. Jedina prepreka ti je strah, sve ostalo ce ti doci kao automatska radnja. Samo kreni, cim prije.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Stari prekaljeni oftalmolog je meni rekao da je to blještanje problem kod ljudi koji imaju astigmatizam. Istina je jer meni je to užasno smetalo dok nisam imala odgovarajuće naočale. S dobrim naočalama ke puuuno lakše.
    Zute naocale spasavaju.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zute naocale spasavaju.
    Morat ću potražiti neki filter, jer ne mogu bez dioptrijskih (progresivne - tri zone, nema šanse da si radim naočale za noćnu vožnju po mjeri), a ne znam kako bih drugačije osigurala žute...

    Ovako nešto - natikači (u sredini stranice): http://www.monokl.hr/suncane-naocale/

  35. #135
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Odlucila sam opet pocet voziti.
    Istekla mi je vozacka prije godinu i pol i nisam ni pitala za nju. Da li bi mogla sad imat zbog toga problema kod obnavljanja?
    I kud opce idem obnoviti to?

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    nećeš imat problema, trebaš napraviti lječnički recimo https://www.ponudadana.hr/Lijecnicki..._306kn-24207_1 ili neki slični, ima ih ovih dana i na akciji , i s papirima otiđeš do heinzlove, slike ako nosiš naočale moraju biti s naočalama

  37. #137
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moram samo oči pregledat, ne cijeli. Ili to ne vrijedi sad nakon tolko vremena?
    Nadam se da ce biti bez naocala

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    e sad ak je podosta vremena prošlo rade cijeli, ali samo ako ti ne piše neka šifra, tada rade samo očni ( 01.01 ili 01.02 ( valjda je ova druga točna)), ako nemaš nikakva ograničenja ili neke šifre onda rade cijeli, koji je gotov za cca 1.5 sat tada ti i vade krv, i trebaš papire od obiteljske doktorke da ne boluješ od psihičkih i ... bolesti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2016. at 15:07

  39. #139
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja sam bez auta paranoična, kao u luđačkoj košulji sputana. Imamo dva auta iz više razloga, osnovni je što ni mm ni ja ne volimo biti ovisni jedno o drugom. kako mi je i posao bio vezen za dosta terenskog rada, školovanja u inozemstvu i putovanja ne mogu zamisliti da ne vozim. Nikad mi vožnja nije predstavljala problem, nikakav velegrad, duga relacija, gužva u gradu, snijeg, kiša..kakav je dan i plan za taj dan tako sjedam u auto i idem, bez razmišljanja. Najsmiješnija situacija mi je bila kad smo kolega s posla i ja vodili novinare s dva auta u Budimpeštu na prezentaciju...Mene je dopalo da kupim hrt i rtl kamermana i novinara , dolazim po njih (muška ekipa - stiže žena s monovolumenom), oni u šoku, milijun uputnika nad glavom?????Krećemo, oni se javljaju ženama i govore da ih ŽENA vozi u Budimpeštu. Ajme u očima im se vidio strah i nepovjerenje. Put je prošao izvrsno i na povratku su priznali da su nevoljko ušli u taj auto, kasnije su na putovanja kad bi ih se vodilo birali da idu samnom.

  40. #140
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam položila s 38 godina iz trećeg puta.Kao i žutaminuta,mislim da ja nisam za volan.Nikada nisam ni bila i u stvari me natjerao muž.Nije stvar da ja ne znam da vozim-ja NE VOLIM da vozim.Mrzim da vozim.A uz to i nemam potrebu da vozim,jer mi je sve u krugu 500m.Jedino vozim kad obavljam veliku kupovinu ili kad idemo na kraće relacije,čisto da održim neku...formu:/.
    A dalje...mislim da su ustrašeni vozači dosta dobri na cesti.Ne mogu zamisliti da ja ugrozim nekog,kad vozim sa razrogačenim očima i na leđima.

  41. #141
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I dalje još...muž me nagovorio i mnogo sam se pokajala što sam ga poslušala.Taj vozački mi je sad.Očekivao je valjda da ću kad položim ići ko Šumaher po cestama,a ja samo do "Konzuma".Bezbrojne rasprave i svađe...
    Možda bih se oslobodila kada bi me sila natjerala da vozim,iako mislim da bih prije obolila od nekog čira npr.Jednostavno ne volim da vozim,ne osjećam se ugodno,a nisam tip koji se oslanja na sreću.

    A i volim da šetam.
    Posljednje uređivanje od silkica : 12.06.2016. at 19:03

  42. #142
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bez auta paranoična, kao u luđačkoj košulji sputana. Imamo dva auta iz više razloga, osnovni je što ni mm ni ja ne volimo biti ovisni jedno o drugom. kako mi je i posao bio vezen za dosta terenskog rada, školovanja u inozemstvu i putovanja ne mogu zamisliti da ne vozim. Nikad mi vožnja nije predstavljala problem, nikakav velegrad, duga relacija, gužva u gradu, snijeg, kiša..kakav je dan i plan za taj dan tako sjedam u auto i idem, bez razmišljanja. Najsmiješnija situacija mi je bila kad smo kolega s posla i ja vodili novinare s dva auta u Budimpeštu na prezentaciju...Mene je dopalo da kupim hrt i rtl kamermana i novinara , dolazim po njih (muška ekipa - stiže žena s monovolumenom), oni u šoku, milijun uputnika nad glavom?????Krećemo, oni se javljaju ženama i govore da ih ŽENA vozi u Budimpeštu. Ajme u očima im se vidio strah i nepovjerenje. Put je prošao izvrsno i na povratku su priznali da su nevoljko ušli u taj auto, kasnije su na putovanja kad bi ih se vodilo birali da idu samnom.
    Super mi je ovo
    Ima žena koje stvarno dobro voze, kao što ima i muškaraca koji ne voze dobro.
    Dobro voze oni koji vole voziti. Ja ne movolim voziti možeš ga šišat. Možda ću sad nakon par godina stanke zavoljeti, ne znam..

  43. #143
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja sam polozila sa 21g iz prve, i onda sam 5 g povremeno vozila, tipa jednom ili dva puta godisnje jer sa nisam osjecala spremnom, a nisam ni imala svoje auto.
    Kad sam se udala skuzila sam da je bolje da krenem vozit prije nego dodju djeca jer se vjv necu usudit, a niti imat vremena s njima. Pocela sam ozbiljno vozit, bas sam bila odlucila cvrsto da to moram savladat. Mjesec dana nakon toga sam isla autom na sl put u Zg, uopce me nije bilo vise strah. Ne mogu zamislit da ne vozim, zivot bi mi bio uzasno kopliciran s obzirom gdje radim i zivim i dvoje djece. Volim vozit, bas gustam, nekad za opustit se sjednem i ucinim djir autom.

  44. #144
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja ne kuzim te drame oko voznje. Voznja auta je vjestina kao i svaka druga. Moze se nauciti.
    Naravno da su neki vise motivirani i talentirani od drugih, ali to je u prvom redu-vjestina.
    Kad se vjezba postaje se bolji . Nema tu prevelike filozofije.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Vozim od svoje 18. god. Čim sam položila, otac mi je dao svoje auto koje je btw. bilo dosta jako i masivno, sjeo na suvozačko mjesto i naredio : vozi ! Majka je umirala od straha, posvađala se s njim, jer je ona smatrala da ne trebam voziti dok ne skupim iskustva Samo se pitam kako se skuplja iskustvo ako ne voziš Uglavnom, drago mi je što je to učinio, jer danas za sebe mogu reći da sam odlična vozačica, nije me strah ni autoceste, ni parkiranja (ok, bočno mi nikada nije do kraja sjelo), niti ičega.
    Inače, znam poznanicu koja je ful hrabra, samopouzdana ženska, ali išla je na par sati psihoterapije, jer je imala strah od vožnje, nije vozila unatoč tome što je položila vozački. To joj je jako pomoglo, sad vozi bez problema.

  46. #146
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam polozila u drugoj trudnoci teskom mukom, to mi je valjda bilo najteze u zivotu... Sad mi dijete ima skoro godinu i pol, a ja jos uvijek ne vozim, bojim se voziti s njima dok se malo ne izvjezbam, a rijetko mi ih ima tko pricuvati, a zelim da mm bude sa mnom u autu dok vozim, bojim se jos sama.i tako vrijeme prolazi a ja se osjecam ko debil.
    Cak sam bila uzela dodatne sate, ali avaj, kad bi bar par tjedana malo vjezbala s mm- om bi se uspjela opustit. Bas se osjecam ko kreten, negdje bi otisla solo da on cuva klince, a izgubim pol dana na javni prijevoz i na kraju popi*dim i ostanem doma.

  47. #147
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Mislim, ja znam da ja objektivno nisam bas za voznju, ali par jednostavnih relacija da si olaksam zivot bih valjda mogla naucit, do posla, grada, soping centra... Ostalo nek vozi mm, on ionako voli vozit. Sto je najgore, i ja volim voziti.... Kme.

  48. #148
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Vozim 10ak godina i stotine tisuća kilomentara (možda i sedma znamenka), što službeno, što privatno.
    Prošla sam svaku rupu po HR i okolnim zemljama, pa i dalje. Velikim postotkom nepoznate relacije i destinacije.
    Ni nakon toliko kilometara, ako imam malu pauzu, ne osjećam se sigurno. Ne volim voziti i nikad neću voljeti.
    Strah savladavam ko i sve druge strahove, skakanjem u vatru, takav sam tip.

  49. #149
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Beti, nedostatak samouvjerenosti nije razlog da se ti nekog bojiš na cesti, s obzirom na moje iskustvo koje većina forumašica ne dijeli, ja sam sigurna da sam izuzetno mala opasnost na cesti, ako ne i nikakva. Nema situacije u kojoj nisam bila, jer ne vozim poso-kuća, nego cijela EU i Balkan- kuća.

    Ali to jednostavno ne volim i ne osjećam se u autu kao na vlastitom kauču.

    S tim da na cesti ubijaju oni što misle da mogu bolje nego što mogu, a obrnuti su bezopasni, osim ako baš nisu jako smotani :D

  50. #150
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne bojim. Ispada da se ne bi smjela voziti onda ni biciklom, ni avionom, ni vlakom, ni hodat pored ceste ili preko zebre da me netko ne pokupi, a i prometala javnog prijevoza povremeno imaju sudare s ozlijedjenima. Jednostavno, voznja je kao i svi ostali dijelovi zivota, treba ponekad i malo srece.

    A da bi trebala posebna tema biciklisti vs auti -bi. Svaki dan idem par km po slavonskoj i svako toliko vidim biciklista kojeg je srusio ili skoro srusio auto, imho u 90% slucajeva su krivi biciklisti jer jure po onoj svojoj traki bez da uopce gledaju da li je neki auto vec prakticno na zebri, zalijecu se iza auta, prelijecu na crveno po zebrama iako vozac koji skrece ne ocekuje da mu tamo netko izleti s 30km/h, voze po cesti iako imaju biciklisticku stazu pored i tako....
    Biciklom idem na posao, SVAKI drugi dan mi u Strojarskoj dok vozim (ležernim tempom jer se ne želim usaftat do posla) auto samo iz onih zgrada izleti na cestu i jedva ga obiđem, iako sam spora i oprezna. TAko da...nisu baš biciklisti uvijek krivi. Ali, da, povremeno vidim junake koji voze zelenim valom u krivom smjeru na stazi ili pretječu drugog biciklista tako da ne pogledaju cestu po kojoj pretječu..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •