Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 402

Tema: Prosvjed Hrvatska može bolje: Obrazovanje je nacionalni interes!

  1. #51
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ahaha, ovo mi je predobro tangerina, bogami bi trebalo studiju napravit.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam, obzirom da radim na specificnom podrucju, dobila mail jedne studentice 2. godine.
    Treba napisati seminar, voditelj kolegija ju je uputio na mene, vjerojatno u smislu da joj pomognem ako negdje zapne, nesto ne razumije.
    Tako bih vam rado zaljepila njena pitanja iz maila.
    Dosta je reci da sam joj odgovorila, lijepo doduše, i popraceno s par linkova, da joj olakšam, da mislim da je voditelj kolegija ipak zamislio da ona napise seminar, a ne ja.
    Zamislite to! Google, wiki... nista. Nije joj palo na pamet nesto istražiti pa onda mene kontaktirati za pojasnjenje.
    Ne, htjela je sve na gotovo. Cak i moj osobni stav o tematici.
    Ne da nam treba reforma, treba nam revolucija skolstva ako ovakvi dolaze do visokog obrazovanja.
    Bome, u pravu si debelo. Srećem se s tim prečesto.

    A prečesto imam doma problema svojoj djeci objasniti nedostatke internet pameti, s kojom se btw. ne znaju ni služiti, jer dostupnost informacija nije isto što i stvarno znanje i baratanje njima. Moj nekadašnji šef, dr.sc. govorio je da je iluzija da se opće znanje čovječanstva uvećava. To jednostavno nije istina. U najboljem slučaju ostaje isto, a po svoj prilici se smanjuje.

    A što se reforme tiče, slažem se da ju trebamo i to uopće nije upitno. ALI ne bilo kakvu nego pravu.

    http://zg-magazin.com.hr/kurikularna...-ne-o-cjelini/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.06.2016. at 13:45

  3. #53
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    zar bi stvarno trebali biti zadovoljni, ajde zdravstvenim, ali građanskim odgojem koji se u našim školama provodi "od 1999."?
    naše se škole nisu pomakle dalje od konvencije o pravima djeteta koja se od vrtića prezentira djeci

  4. #54
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam, obzirom da radim na specificnom podrucju, dobila mail jedne studentice 2. godine.
    Treba napisati seminar, voditelj kolegija ju je uputio na mene, vjerojatno u smislu da joj pomognem ako negdje zapne, nesto ne razumije.
    Tako bih vam rado zaljepila njena pitanja iz maila.
    Dosta je reci da sam joj odgovorila, lijepo doduše, i popraceno s par linkova, da joj olakšam, da mislim da je voditelj kolegija ipak zamislio da ona napise seminar, a ne ja.
    Zamislite to! Google, wiki... nista. Nije joj palo na pamet nesto istražiti pa onda mene kontaktirati za pojasnjenje.
    Ne, htjela je sve na gotovo. Cak i moj osobni stav o tematici.
    Ne da nam treba reforma, treba nam revolucija skolstva ako ovakvi dolaze do visokog obrazovanja.
    Isti slučaj baš danas je imala moja kolegica, osim što se radilo o srednjoškolskoj učenici, koja se nije javila osobno već je umjesto nje zvala njena mama. A to nije prvi put da nam se događa.

  5. #55
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i, u odnosu na prvi tekst koji je peterlin linkala - zar stvarno mislite da se cijela ova gungula izrodila zato što se "Boris Jokić duri"???

    to je argumentirana rasprava i kritika?

  6. #56
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mene je sestra jucer sjetila kako je njenoj frendici u pradavna vremena šašava mama bila zabranila citati lektiru Nečista krv Bore Stankovića da se ne "prokurva" .
    (ova je druge godine s valjda 18 pobjegla iz kuce i otisla zivjeti s puno starijim tipom, belaj su te lektire...)

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    peterlin, na stranicama reforme ima i stranica sa stručnom i javnom raspravom gdje su svi prijedlozi i primjedbe. neki dan sam imala vremena pa sam malo čitala...

    prvo, CKR je realizacija jedne od mjera navedenih u strategiji obrazovanja.
    drugo, kurikulumi pojedinih predmeta, samo su jedan dio CKR.

    dakle, oko sadržaja pojedinih predmeta NIKAD, al nikad pa ni tad se neće ovo naše duboko podijeljeno društvo složiti.
    to je valjda jasno svima. to su teški paralelni svemiri.

    znači, nije stvar u sadržaju. stvar je metodologije.

    postoji ekspertne grupa od 7 ljudi, na čelu s xy, u ovom slučaju to je jokić. :D
    postoje stručne radne skupine koje rade na izradi samih dokumenata, a sastavljene su od profesora, stručnjaka, učitelja itd.
    postoji stručna i javna rasprava, recenzija i sl.
    postoji druga/treća/četvrtka verzija dokumenata, nakon što su se uvažili ili odbacili prijedlozi.

    e sad, hebaj ga, sve je to započelo za vrijeme prošle vlade. naime, trebalo je započeti za vrijeme neke vlade, složit ćemo se. da nije za vrijeme prošle, bi za vrijeme pretprošle ili one prije nje ili one poslije nje.
    naravno da je vlada ta koja plaća i koja je, bar ona prošla, temeljem javnog natječaja oformila ekspertni tim na čelu s, jelte, jokićem, koji su krenuli raditi.

    e sad postaje zanimljivo.
    taman pred kraj njihovog rada, jer ona prošla vlada ništa nije uspjela napraviti kako spada, eto ti izbori.

    nova vlada ubacuje u metodologiju CKR (ne u sadržaje kurikuluma) saborski odbor. opa, otkud sad saborski odbor - čista politika, kao nekakvo nadzorno tijelo ekspertnoj skupini. 10 novih ljudi naspram 7 koji su do sad radili na reformi. čisto uplitanje politike.

    dakle, sad imamo novu metodologiju.

    politika-ekspertna skupina-stručne radne skupine za svaki predmet.

  8. #58
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Mene pita majka jučer, kad sam se vratila s prosvjeda, znaju li ti ljudi za što su izašli na ulice (u smislu znaju li valja li ta CKR za koju se kao bore). Ja joj pokušavam objasniti nešto na tagu ovog cvijetinog posta. Pa naravno da ne moraju svi ljudi proučiti tekst CKR, bitno je da obrazovanje naše djece kroje pedagozi a ne političari!
    Mogla sam ja nju pitati je li ona jadna znala za koga glasa kad je zaokružila za Most na izborima

  9. #59
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, naravno da je važno da funkcionira cijela strategija obrazovanja i da se dogodi stvarna reforma. Ali ne bih rekla da se to ostvaruje mesarenjem po ovom zapravo malom dijelu posla koji je dosad napravljen, dapače. Ako se Jokić duri, koliko se tek dure Paar i ostala ekipa akademici, to se dalo u više navrata čuti.
    Ali puno toga treba napraviti da bismo ostvarili reformu školstva, i ima puno karika na kojima reforma može propasti.
    Linkam Račića:
    http://www.vecernji.hr/hrvatska/cilj-je-stvoriti-ljude-koji-su-kreativni-ne-boje-se-izazova-i-marljivo-1088139

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Da, naravno da je važno da funkcionira cijela strategija obrazovanja i da se dogodi stvarna reforma. Ali ne bih rekla da se to ostvaruje mesarenjem po ovom zapravo malom dijelu posla koji je dosad napravljen, dapače. Ako se Jokić duri, koliko se tek dure Paar i ostala ekipa akademici, to se dalo u više navrata čuti.
    Ali puno toga treba napraviti da bismo ostvarili reformu školstva, i ima puno karika na kojima reforma može propasti.
    Linkam Račića:
    http://www.vecernji.hr/hrvatska/cilj-je-stvoriti-ljude-koji-su-kreativni-ne-boje-se-izazova-i-marljivo-1088139
    Evo, citiram ovo iz gornjeg linka:

    Deset vještina koje poslodavci najviše cijene kod zaposlenika

    1. Sposobnost timskog rada
    2. Sposobnost donošenja odluka i rješavanja problema (izjednačeno)
    3. Sposobnost verbalne komunikacije s ljudima unutar i izvan organizacije
    4. Sposobnost planiranja i organizacije posla te postavljanja prioriteta
    5. Sposobnost prikupljanja i obrade informacija
    6. Sposobnost analize kvantitativnih podataka
    7. Posjedovanje tehničkog znanja vezanog za radno mjesto
    8. Sposobnost korištenja računalnih programa
    9. Sposobnost sastavljanja i izmjene pisanih izvještaja
    10. Sposobnost prodaje i utjecaja na druge ljude
    Daklem, tko bi od vas dao da mu slijepo crijevo operira netko tko to zna jako dobro isplanirati?
    Tko bi od vas dao da vam kuću sagradi netko tko to jako lijepo zna napraviti u power pointu?

    Nemojmo se zanositi - PRAVO ZNANJE nije ovo što se tu navodi kao poželjne osobine. Pravo znanje je nešto sasvim drugo. Cubana je gore lijepo napisala i još netko od cura - nažalost, mlade generacije znaju jako dobro posložiti prečice na zaslonu pametnog mobitela, ali kad treba zasukati rukave, nema ih nigdje. Vidim to doma i znam da ne valja. Vidim to na poslu jer u 31. godini radnog staža NEMAM nikoga s kim bih neke stvari mogla raspraviti ili nekoga poučiti. Nije da ne pokušavam, ali kažu mi "naš je uzor ured bez papira" i slično... Ne kažem da sam ja bila išta bolja, ali bratemili, dresirali su nas da radimo posao kako treba, a ne da samo umijemo lijepo pričati o tome i to prodavati. Ovih deset vještina je NE_DO_VOLJ_NO. Kraj priče.

    Ponavljam - reforma treba, ali mora ona zahvatiti puno dublje nego samo kozmetiči tretman površine. I ne radi se samo o obrazovanju.

  11. #61
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Mene pita majka jučer, kad sam se vratila s prosvjeda, znaju li ti ljudi za što su izašli na ulice (u smislu znaju li valja li ta CKR za koju se kao bore). Ja joj pokušavam objasniti nešto na tagu ovog cvijetinog posta. Pa naravno da ne moraju svi ljudi proučiti tekst CKR, bitno je da obrazovanje naše djece kroje pedagozi a ne političari!
    Mogla sam ja nju pitati je li ona jadna znala za koga glasa kad je zaokružila za Most na izborima
    Hm, ali nisu li i ovaj sadašnji kurikulum sastavljali pedagozi? Mislim, ne znam kada je nastupio, ali sigurna sam da ga nisu sastavljali automehaničari, novinari, saborski zastupnici, itd.

  12. #62
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Peterlin ovo si dobro primijetila. Moje iskustvo je da poslodavci ipak itekako traze pravo znanje. I da su spremni platit poprilicnu cijenu za to pravo znanje.

  13. #63
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja baš ne vidim kako ste zaključili iz ove liste da poslodavcma ne treba pravo znanje, ali ok.

  14. #64
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja baš ne vidim kako ste zaključili iz ove liste da poslodavcma ne treba pravo znanje, ali ok.
    Ja nisam zakljucila da im ne treba pravo znanje. Nego da lista nije dobra. To jest da na listi nedostaje ono sto je za vecinu dobro placenih pozicija najbitnije.

  15. #65
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mislim da autor govori o vještinama koje su potrebne da bi iz znanja mogao napraviti nešto korisno. Dakle to su vještine koje su potrebne da bi se se znanje pretočilo u operativnu strukturu.

  16. #66
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Upravo tako sam i ja shvatila. Iako, nisam zbog liste linkala članak, nego zbog jednog mišljenja za koje držim da ga vrijedi pročitati. Lista je samo dodatak na kraju intervjua i ilustrira ideju da je za napredak društa potrebno ne samo znanje, nego i učiniti to znanje, kako seni kaže, operativnim.

  17. #67
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Rekla bih da je ono znanje na koje misli Peterlin ovdje pokriveno točkom 7 (tehničko znanje), a sve ove navedene vještine očekuju se MIMO općeg znanja o poslu (koje se podrazumijeva).

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sto se politike tice iz prve ruke znam da su se i na temu kurikuluma iz informatike potezali ustase i partizani. Toliko je strasno....
    A o 10 dodatnih ljudi u ekspertnoh skupini od 7 odlican komentar sam procitala na fejsu, da je rijec o firmi to bi se zvalo neprijateljsko preuzimanje...
    Nisam optimisticna nimalo.
    Ali mi je jako drago koliko je ljudi bilo na prosvjedu, normalnih ljudi. Nas.

  19. #69
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nedavno smo nekoga zaposljavali. Uzeli smo osobu koja je imala najvise znanja. Bez obzira na sve druge osobine. Sad da su bile dvi osobine s toliko znanja, mozda bi imali jos neke kriterije. Al tesko bi bilo naci dvoje osobe s toliko znanja.

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ali nisu li i ovaj sadašnji kurikulum sastavljali pedagozi? Mislim, ne znam kada je nastupio, ali sigurna sam da ga nisu sastavljali automehaničari, novinari, saborski zastupnici, itd.
    Krivo si me shvatila, žuta. Hoću reći da su do sad kurikulum sastavljali pedagozi, a sad se pokušava nametnuti volja političara.

    Mnogi ljudi koji su u načelu protiv tih političara i protiv onoga što bi značilo takvo uplitanje u obrazovne reforme, gube vrijeme raspravljajući o tome je li kurikulum dobar i prave se pametni jer su oni pročitali kurikulum i znaju što tu ne valja - a zapravo su ga samo prelistali (kao i ja, uostalom, jer nisam pedagog i imam drugog posla) na netu, i uhvatili su se za neki detalj kao što je Marulićeva Judita. ALi to je samo škuža za apatiju. Ispada da ako djeca neće znati Juditu napamet (ili već ono za što se dotični prema osobnim interesima zakačio), kurikulum ne valja pa ga možemo pustiti Markićki da ga doradi.

    Ja ako ću biti poštena nisam izašla samo zbog CKR, nego i zbog prodaje Podravke i Končara, zbog čistki i otkaza među kulturnjacima i novinarima, zbog najave zabrane abortusa, zbog Hasanbegovića i njegovih fašističkih ispada, zbog Karamarka i MOL-a, i zbog vjeronauka u školi, zbog svega što ova vlast radi i predstavlja. Slučaj s CKR je samo katalizator, kap koja je prelila čašu, i mislim da je tako za većinu ljudi koji su jučer bili na ulicama. Ne moramo se pretvarati da smo stručnjaci.

  21. #71
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pomikaki, ma nije valjda?!

    Nhf, zezam se malo.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku

    Ja ako ću biti poštena nisam izašla samo zbog CKR, nego i zbog prodaje Podravke i Končara, zbog čistki i otkaza među kulturnjacima i novinarima, zbog najave zabrane abortusa, zbog Hasanbegovića i njegovih fašističkih ispada, zbog Karamarka i MOL-a, i zbog vjeronauka u školi, zbog svega što ova vlast radi i predstavlja. Slučaj s CKR je samo katalizator, kap koja je prelila čašu, i mislim da je tako za većinu ljudi koji su jučer bili na ulicama. Ne moramo se pretvarati da smo stručnjaci.
    To je u redu, i imate (tj. svi imamo) potpuno pravo na to.
    Ali nimalo nije u redu organizirati prosvjed i iskoristiti djecu kao paravan za sve probleme koji su se nagomilali ...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    ovi dodatnih 10 je utrpano jer je jokica namjestio milanovic i ne sviđa im se kako je ljevicarski napisan sadrzaj kurikuluma (ma sta to znacilo). pa sad oni hoce to udesno (ma sta to znacilo). tako ja to shvacam. kakobilo, da nastavim u svom duhu, oko jednog se slazemo a to je da reforma treba. ja sam skepticna da mi ista mozemo napraviti kako spada, bez obzira na vlast. imaju i druge drzave i lijeve i desne i tuku se i cupaju po parlamentu pa imaju kurikularne reforme. kod nas je dublji problem iz kojeg proizlaze svi ostali problemi a on se zove: nisam profesionalan i ne volim Hrvatsku! jedni vole jugoslaviju a drugi pare vise od icega....
    ovo je samo moje misljenje ali isto cekam paljbu...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    da jos jednom napomenem da je moj kriterij voljenja drzave i profesionalnosti vrlo jednostavan: ukoliko sa posla uzmes (ukrades ) spajalicu, papir, 100000eura, illi bilo sta kupis na sluzbenu karticu ti ne volis niti postujes drzavu za koju radis. tako da su meni svi oni uglavnom u istom kosu.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, vazno je njih ironicno spomenuti, a ne spomenuti profesore , ucitelje i uenike koji su govorili.
    inace mene je iznenadilo da je Mile Kekin profesor engleskog i njemackog , a cini se i gospoda RODITELJica ima veze sa skolom ( osim sto u nju dijete vodi).
    inace , najvise se nadam da mi dijete nece nauciti gledati druge ljude sa prezirom zbog nacionalnosti, trenutnog zanimanja i slicnih stvari.
    Ali cini se da kolicina obrazovanja nema uopce veze sa tim.

    Naravno, u raspravama uvijek dođemo do krvnih zrnaca i još jedan ... Vrijeme je da izađete iz tih okvira.

    Navedeni govornici meni nisu uzor niti primjer osoba koja imaju znanja i iskustva potrebna za razvoj obrazovnog sustava.

    Više vjerujem ovakvima:
    http://narod.hr/clanak/profesor-muzi...dine-prosvjede
    http://narod.hr/hrvatska/prof-matko-...nu-prosvjedima


    A i Peterlin je linkala, primjerice, izjavu profesorice iz fizike ...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    http://www.vecernji.hr/hrvatska/pred...fesore-1086662

    I ovi su mi relevantniji od Hladnog piva...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    ma svatko ima pravo reci sto misli pa tako i mile i ivana kekin i mi. a sto se promijenilo? ja bih voljela da je jokic rekao: ajmo neprijatelji pucajte da vas vidimo i sve javno pa bi se doslo do nekog dogovora...a on se povukao.

  28. #78
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Srecom neki mogu vjerovat da je milanovic vodje kurikula birao po neutralnom kljucu, odnosno konsenzusom..ili cak mogu vjerovat da milanovic nije imao nista s tim..

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, u raspravama uvijek dođemo do krvnih zrnaca i još jedan ... Vrijeme je da izađete iz tih okvira.

    Navedeni govornici meni nisu uzor niti primjer osoba koja imaju znanja i iskustva potrebna za razvoj obrazovnog sustava.

    Više vjerujem ovakvima:
    http://narod.hr/clanak/profesor-muzi...dine-prosvjede
    http://narod.hr/hrvatska/prof-matko-...nu-prosvjedima


    A i Peterlin je linkala, primjerice, izjavu profesorice iz fizike ...
    Pa oni su bili jedni OD govornika. Cak i da su bili govorili samo kao roditelji, imali bi pravo reci sto misle.
    Obrazovni sustav itekako utjece i na roditelje , tako da je potpuno opravdano da i oni nesto kazu.

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj elor prvotno napisa Vidi poruku
    ma svatko ima pravo reci sto misli pa tako i mile i ivana kekin i mi. a sto se promijenilo? ja bih voljela da je jokic rekao: ajmo neprijatelji pucajte da vas vidimo i sve javno pa bi se doslo do nekog dogovora...a on se povukao.
    Koji neprijatelji?
    Kome da on to kaze? Njegov nadredenii je Ministarstvo. Ministrstvo bi trebalo raditi u interesu struke i gradana .Ono ga je imenovalo. Ono mu treba pruziti uvjete za rad.
    Tko bi njemu bio po tom kljucu neprijatelj?

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Srecom neki mogu vjerovat da je milanovic vodje kurikula birao po neutralnom kljucu, odnosno konsenzusom..ili cak mogu vjerovat da milanovic nije imao nista s tim..
    a to bi znacilo sto ? Da ekipa ne moze dobro raditi svoj posao? Da nisu strucni? Da posao koji su do sad napravili nije u interesu struke i ucenika? Da nije u nacijonalnom interesu ?Sto bi to tocno trebalo znaciti?
    Osim cinjenice da mi kao drzava necemo ici naprije jer se sve promjene i napredak ( ma koliko dobre i mudre bile) mogu vezati samo uz 4 godine politickog mandata? Pa svaka ekipa odigra svoje politicke igrice, samo politike radi. I da pokaze tko je jaci.

  32. #82
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, u raspravama uvijek dođemo do krvnih zrnaca i još jedan ... Vrijeme je da izađete iz tih okvira.

    Navedeni govornici meni nisu uzor niti primjer osoba koja imaju znanja i iskustva potrebna za razvoj obrazovnog sustava.

    Više vjerujem ovakvima:
    http://narod.hr/clanak/profesor-muzi...dine-prosvjede
    http://narod.hr/hrvatska/prof-matko-...nu-prosvjedima


    A i Peterlin je linkala, primjerice, izjavu profesorice iz fizike ...
    Kome je Matko Marusic relevantan govornik taj se sam diskreditirao iz svake rasprave.

  33. #83
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I zaista kad citam neke clanke, pa i ove linkane , ne mogu vjerovati da su ljudi u stanju tvrditi da je program protuhrvatski i da mu je jedini cilj unistiti istinu o domovinskom ratu Ili poticati promiskuitet sa lektirom.
    Moj zdrav razum na takve izjave odmah ukljucuje alarm.
    Ova reforma bi trebala biti toliko puno vise od povijesti i hrvatskog jezika.
    Toliko bi trebala temeljito biti drugacija za nacin ucenja , ocjenjivanja, boravka u sustavu, vrste ucenja...tolko drugacija od vec videnog i vec ispravljanog. Drugacija i u skladu sa vremenom. Ne toliko po sadrzaju ( dijelove neki tumace ko zrinka k. sa dnevno hr) nego po nacinu rada ...
    ja ne znam gdje vasa djeca idu u skolu , i kakvu vi djecu imate, ali moja djeca se uzasno muce u ovom sustavu.
    i ja skupa sa njima. A rezultati po ocenama ( mjerilo sustava) i zadovoljstvu ( moje mjerilo ) su vrlo mlaki do losi.
    Za moju djecu ovaj sustav je jako daleko od optimalnog, a o idealnom da ne pricam.
    Zadnja stvar kojam me brine jesu paranoje oko odredenih tocaka sadrzaja u stilu zrinke k.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.06.2016. at 07:34

  34. #84
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sve pet sirius, razumijem tvoje razloge. Ali valjda se mozemo sloziti da je previse prijepora i primjedbi od strane strucnjaka da bi reforma stupila na snagu ovakva kakva trenutno jest. Ne navrat-nanos, dugorocna je i obuhvaca SVU nasu djecu.

  35. #85
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Zato se ne moze biti iskljuciv i funkcionirati na temelju ultimatuma, ovdje nije potrebna revolucija nego konsenzus.

  36. #86
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a pa to je ono o čemu sam pričala. vrijeska čita i linka markićin narod.hr i nema majci da se složimo oko ijedne točke. nema majci :D šta kaže marta, i u kurikulumu informatike će narod.hr naći neko protuhrvatsko, malo sumnjivo poglavlje

    Navedeni govornici meni nisu uzor niti primjer osoba koja imaju znanja i iskustva potrebna za razvoj obrazovnog sustava.
    vrijeska, naravno, jasno ti je da to nisu osobe koje su radile niti će raditi na CKR, pa je ovo skroz nerazumljiv argument.

    a od ovoga, neki vole jugoslaviju, mrze hrvatsku...a majke ti mile, kao da slušam nekakvu svađu preživjelog 90-godišnjaka iz bleiburga kako objašnjava povijest preživjelom 90-godišnjaku veteranu sutjeske.
    smiješno više
    jednostavno, treba shvatiti da čitaoci narod.hr i ostali nemaju ekskluzivna prava na ljubav prema domovini. vjerovali ili ne, i kekin ju voli.

  37. #87
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Kome je Matko Marusic relevantan govornik taj se sam diskreditirao iz svake rasprave.
    Isto vrijedi i za portal narod.hr

  38. #88
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A za portal "Novosti" ne vrijedi? Ko to linka, taj je valjda uber-kvalificiran.

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Srecom neki mogu vjerovat da je milanovic vodje kurikula birao po neutralnom kljucu, odnosno konsenzusom..ili cak mogu vjerovat da milanovic nije imao nista s tim..
    Nisam baš uvjerena. Rekao bi Balašević "Možda grešim, al' ja sam takvog dojma..."

    Pazi ovo - 30.05.2016. - intervju u Dnevniku Nove TV:

    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/z...-438811.html#0

  40. #90
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    dakle, na skupu su govorili učenik, učiteljice, roditeljica i matematičar-Milun.
    sa stejdza se nijednom nije čulo nikakvih otvorenih poziva na ostavke, padove vlada, ukidanje vjeronauka i tomu slično baš zato što je skup imao cijenu ujediniti SVE one koji misle da je reforma kakva je započeta s Jokićem važna za SVU nasšu djecu. to je bila toliko važna poruka organizatorima da su riskirali da skliznu u apolitičnu bljutavost- a po portalima se jasno vidi da im dio lijeve javnosti to zamjera. činjenica je da neka naša tvrda desnica- koja vjeruje da je Murakamijem naslov sporan dio lektire i da se masturbacijom poništava dostojanstvo osobe- nije mogla pronaći smisao ovom skupu. no, ja sam uvjerena da je takve desnice ipak malo i baš zato što su upravo oni ti koji bi najradije skrojili udzbenike, je dio ljudi došao na prosvjed.
    i dio ljudi je došao jer mu je pun kufer Hasanbegovića i njegovih šehida, Karamarkovih sukoba interesa, katoličke hrvatske televizije, netransparentne i telefonske rasprodaje presotalih firmi etc. a bome i tog svojatanja domovine. samo i dalje ne razumijem tko je "iskoristio djecu"??? i zašto vrijeska ne voli hladno pivo)),

  41. #91
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa i da ga je birao, što onda? Reforma je na javnoj raspravi. Moze li se i jedan posao odraditi a da se ne prekida sa svakim mandatom? Ili da sad ovi kaotični imenuju nekog novog pa za par mjeseci, s novim izborima, sve ispocetka?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koji neprijatelji?
    Kome da on to kaze? Njegov nadredenii je Ministarstvo. Ministrstvo bi trebalo raditi u interesu struke i gradana .Ono ga je imenovalo. Ono mu treba pruziti uvjete za rad.
    Tko bi njemu bio po tom kljucu neprijatelj?
    mislim na ministra i ono sto je on predlozio sustaru

  43. #93
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne volim ni ja Hladno pivo. Najbanalniji bend na našoj sceni. Blje.
    Al to nema nikakve veze.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a pa to je ono o čemu sam pričala. vrijeska čita i linka markićin narod.hr i nema majci da se složimo oko ijedne točke. nema majci :D šta kaže marta, i u kurikulumu informatike će narod.hr naći neko protuhrvatsko, malo sumnjivo poglavlje


    vrijeska, naravno, jasno ti je da to nisu osobe koje su radile niti će raditi na CKR, pa je ovo skroz nerazumljiv argument.

    a od ovoga, neki vole jugoslaviju, mrze hrvatsku...a majke ti mile, kao da slušam nekakvu svađu preživjelog 90-godišnjaka iz bleiburga kako objašnjava povijest preživjelom 90-godišnjaku veteranu sutjeske.
    smiješno više
    jednostavno, treba shvatiti da čitaoci narod.hr i ostali nemaju ekskluzivna prava na ljubav prema domovini. vjerovali ili ne, i kekin ju voli.
    moraju se svi sloziti

  45. #95
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne volim ni ja Hladno pivo. Najbanalniji bend na našoj sceni. Blje.
    Al to nema nikakve veze.
    a bogati pa ne pitam za umjetnički dojam, nego što je sporno u tome da organizatori nekog prosvjeda pozovu neke osobe koje javno djeluju da ako dijele stav dodju i podrže.

  46. #96
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa to i kazem, nema veze.

  47. #97
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Peterlin, ja sam bila ironična..eto nama opet milanovića kakvog znamo ("kakva predsjednica?)

    Što se tiče Matka Marušića, jedan kratki citat s hr wikipedie:

    Završio je Medicinski fakultet u Zagrebu, gdje je diplomirao 1970. godine uz Rektorovu nagradu za najboljeg studenta. Od 1971. godine radi kao asistent na Zavodu za fiziologiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, gdje doktorira 1976. godine. Profesor na Medicinskom fakultetu postaje 1980. godine, pisac je mnogobrojnih radova iz područja medicinske znanosti.

    Što ga tu čini takvim smećem da zasluži ovakav komentar?:
    Kome je Matko Marusic relevantan govornik taj se sam diskreditirao iz svake rasprave.


  48. #98
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Sve pet sirius, razumijem tvoje razloge. Ali valjda se mozemo sloziti da je previse prijepora i primjedbi od strane strucnjaka da bi reforma stupila na snagu ovakva kakva trenutno jest. Ne navrat-nanos, dugorocna je i obuhvaca SVU nasu djecu.
    Koliko sam ja razumijela Dijana, ni ne radi se o tome da se reforma u hodu ne bi mogla prepravljati i slično. To sasvim lijepo možeš, i u okvirima postojeće Jokićeve grupe.

    Tih 10 novih ljudi, sigurno nisu tu, da bi raspravljali o finesama fizike, nego da kao ideološka policija hrastovskog habitusa, odstranjuju sadržaje koji se ne uklapaju u njihovo srednjovjekovno poimanje svijeta, odnosno dodaju one koji podržavaju njihov klerikalno-šovinistički-ustašoidni-reakcionarni pogled na svijet. (S kojim na sreću našu nisu prošli na izborima)

    Dakle radi se zaista o "neprijateljskom preuzimanju"
    Koje se zamotava u neke nepostojeće haljine. Car je gol.
    Nemojmo se lagati. Ni spinati. I pričati o nekakvim stručnjacima.
    Svi smo u ovoj diskusiji dovoljno inteligentni, da razumijemo o čemu se u ovoj priči radi.
    Sto je i Rusak, sasvim lijepo svjesno ili nesvjesno objasnila, kad je tih 10 ljudi objasnila kao kompromis, u odnosu na prvu zelju hrasta!

    Da će ova vlada, ako opstane, napraviti kurikulum po svom ćeifu, je potpuno razvidno. Ima moć. Ima sredstva. I ima veliki broj ljudi iza sebe, koji valjda to i zaslužuje kad ih biraju.
    Ali nemojte nas praviti budalama, sa tim pričama o stručnjacima...
    Jokić je zaista pokazao integritet, otišao je, pa neka vlada sastavi svoju novu ekipu sa Markickoji na čelu. I ljiljom Vokić.

    Kod čega, da budem sasvim jasna, ljudi tipa Markić koji su sposobni izjavljivati, da je jedna Marguerite Duras (Ugrešić, Ferić i co. ni ne spominjem...) nije podobna za mlade, su se kao ozbiljni sugovornici (mislim Markic se je već na svim poljima diskreditirala uključujući i izbore, na kojima je dobila 1,5 posto glasova) diskreditirali, ali ono 350 posto.
    To vrijedi i za sve one koji njenu argumentaciju podržavaju.

    procitajte pažljivo: MARGUERITE DURAS versus željka markić
    da li tu trebam nešto dodati...osim spasinasbože
    jucer kad sam to pročitala, protrljana sam oci, gdje sam?
    u 1938?
    ili u onom vremenu kada se čekalo da Tito da svoj "sud" da li je apstraktna likovna umjetnost dovoljno narodna i socijalistička?
    dolazi li vrijeme da i umjetnost djelimo na "entartete Kunst" i onu po volji velikog vođe?

    Da li su ljudi potpuno izgubili kompas, kada o totalnim glupostima ala ove gore, uopce moramo raspravljati?

  49. #99
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    http://m.tportal.hr/vijesti/430997/O...a-svijetu.html
    U međuvremenu na sjeveru...i bez obzira na pretenciozni naslov. Svijet ide dalje, mi ostajemo...negdje daleko.

  50. #100
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I jos da dodam:
    Čovjek koje je gledalište Gavele zajedno sa velikim Bozidarom Bobanom u Richardu III i Henry-u IV bacao u extazu, a na sceni HNK u Kiklopu nas vodio u nove svijetove (svi koji imaju dovoljno godina i sreću da su te predstave gledali) u svakom slučaju su kompetentniji za razgovor o kulturi i obrazovanju, od Markic i njene svite.
    Posljednje uređivanje od seni : 03.06.2016. at 09:35

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •