Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
To je u redu, i imate (tj. svi imamo) potpuno pravo na to.
Ali nimalo nije u redu organizirati prosvjed i iskoristiti djecu kao paravan za sve probleme koji su se nagomilali ...
Ma kakav paravan? To je kap koja je prelila čašu, ali i problem oko kojeg se svi možemo složiti, osim fanatika kao što je Markićka i njoj slični.

A nazvati ovu situaciju "problemima koji su se nagomilali" bilo bi smiješno, da nije zabrinjavajuće što još ima ljudi koji tako misle. Problem je kad mi crkne auto ili kad mi se začepi wc-školjka. Nije "problem" što mi država u kojoj sam se rodila, i nisam nikad do sad pomišljala da iz nje odem, ide prema potpunoj propasti.

Pogledaj još jednom ovo što sam nabrojala (a to je samo par stvari koje sam se u tom trenutku sjetila, i naravno, samo vrh ledene sante za koji mi smrtnici znamo): možeš li se zvati domoljubom i istovremeno smatrati da ovo treba proći bez izlaska na ulicu? Sad smo izašli zbog CKR, ali ja bih rado i da se organiziraju novi prosvjedi gdje bi se izravno pozvalo na ostavku vlade koja nam ovo radi i na nove izbore.

Jokić je zaista pokazao integritet, otišao je, pa neka vlada sastavi svoju novu ekipu sa Markickoji na čelu. I ljiljom Vokić.
Tako je. Pa da bar znamo tko piše taj kurikulum. Da nije dao ostavku, to bi značilo pristati da ga Hrast koristi kao paravan.