Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Omega 3

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno Omega 3

    Omega 3 masne kiseline..
    Da li ih dajete svojoj djeci?
    I šta mislite o njima?
    Da li ih možda sami pijete?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja dajem ulje sjemenki lana trogodisnjaku, a sedmogodisnjaku kapsule.

    inace obilno koristimo lanene sjemenke u prehrani, pa mislim da smo s te strane fino zbrinuti

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    po preporuci homeopatice, zari dajem kombinaciju esencijalnih masnih kiselina (omega 3/6/9) od childlife (twinlab), za jačanje imuniteta a s obzirom da ih djeca zarine dobi vrlo malo unose prehranom.
    pola čajne žličice jednom dnevno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    izuzetno vazno za imunitet i ravoj mozga. nedavno u "newsweek-u" izasli rezultati najnovijih istrazivanja o tome. da se smrznes...

    zato u prehrani cesto imamo orahe, losos i plavu ribu, miso juhu skoro svaki dan...cesto hranu posipam mljevenim lanenim sjemenkama.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    tridesetri, kuhaš sama miso juhu ili im daješ one instant miso juhice ?
    daš recept?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    joj, ljudi moji, kad bih ja uzimala sve dodatke za koje je utvrđeno da su ekstremno važni za razvoj ovoga ili onoga, imala bih punu kuhinju bočica

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    Ja sam inače protiv svih vitaminskih tableta, i sličnih umjetnih dodataka hrani. Ali s obzirom da nisam neki ljubitelj ribe (a ni moj MM). Riba skoro nikad nije na našem meniju (ne računam riblje štapiće). Pa mi se dodatak Omega 3 u tabletama čini prihvatljiv..
    Da li i djeca mogu piti te Omega 3 ili ima posebnih za djecu (moram svakako pitati pedijatra) ali pitam i Vas drage moje.. ipak iskustvo puno znači!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    joj, ljudi moji, kad bih ja uzimala sve dodatke za koje je utvrđeno da su ekstremno važni za razvoj ovoga ili onoga, imala bih punu kuhinju bočica
    pa mi isto ne dajemo nikakve dodatke u bocicama, nego pravu hranu. a omega 3 su stvarno ekstremno vazne.

    tridesetri, kuhaš sama miso juhu ili im daješ one instant miso juhice ?
    daš recept?
    sama kuham, naravno.
    u kipucu vodu stavis 6 cm namocene wakame alge, prokuhas minutu, dvije pa dodas narezano povrce. mrkva i cvjetaca ili kukuruz, cjetaca, poriluk (kombinacija ima bezbroj). kad je povrce mekano, uzmes nekoliko zlica juhe i u njoj rastopis 2 cajne zlicice misa. stavis to u juhu, prkuhas jos dvije tri minute i dodas nasjeckani persin. i to je to.
    ko sto rekoh, kombinacija povrca ima koliko volis, a miso ja kupujem onaj kombinacija soja i jecma, taj je lagan, bas za ljeto.
    inace m. (dvije godine) obozava miso juhu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    ivana7997, od kad si počela davati ulje sjemenki lana? već sam pitala na dohrani, ali nisam baš dobila odgovor. jel rano za 8mjesečnu bebu?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    joj, vidjela sam i ono pitanje ali nisam se mogla sjetiti odgovora pa sam se nadala da ce ti odgovoriti netko kome je svjezije

    ja znam da sam jakovu sjemenke mljevene davala uz npr palentu i tikvice, a prije mesa valjda, ali nisam sigurna. pogledaj u jadranku boban pejic, ako ima.

    ulje sam pocela davati tek negdje oko godinu dana. samo zato sto prije nisam znala da to postoji. isto dajem twinlabovo. odvratnog je okusa, ali jaks se vec navikao. zaboravila si mi dati onaj odvratni lijek, nekad kaze.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Koliko lanenog ulja stavljate u npr. lonac skuhanog povrca? (otprilike za cetiri-pet tanjira) Jel istina da je laneno ulje dobro kombinirati s maslinovim? Ja inace isto mislim ko i Lutonjica. I radije se pomucim oko prehrane nego da gutam raznorazne pripravke, tablete itd.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    hvala
    gledala sam u jbpejić, ali nisam baš našla. samo sezam, suncokret... a probat ću sjemenke za koji mjesec, pa šta bude!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Po stoti put su ´najnovija istraživanja´ pokazala kako nešto za što se smatralo da je izuzetno bitno za zaštitu mentalnog i inog drugog zdravlja potpuno nekorisno. Omega 3 navodno ipak nema nikakvog efekta, kao ni velike količine fluora za zaštitu zubiju i sl. Pogotovo ne razumijem davati djeci koja su potpuno zdrava bilo kakve dodatke. Bolje konzumirati redovito plavu ribu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Odakle ti taj podatak? Jel iz nekih novina?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Moj stari je imao nekoliko manjih moždanih pa se oblokava Omegom 3, ali i prati tematiku. Mislim kako je bilo riječi o tome da ne samo kako nema nekog značaja, nego svakodnevno uzimanje može biti opasno za one koji boluju od angine pektoris. Sa dodacima je uvijek pitanje koju količinu organizam može iskoristiti. Zaista nisam stručnjakinja. Napisala sam ovo samo kako bih naznačila da prijepora ima i na ovom području.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma ja inace mislim da ne treba "forsirati" odredjene komponente prehrane. Npr. mogu shvatiti da je nesto vazno za razvoj, ali ne i da je puno vaznije od nekih drugih elemenata. Pa samim tim ne vidim potrebu da se nesto ekstra uzima ili da se necim ekstra pojacava uravnotezena prehrana.
    Druga je stvar kad netko ima nedostatak necega. Mislim da bi svi popadali u nesvijest kad bi vidjeli koje cifre novca se vrte oko prodaje raznoraznih dodataka prehrani.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Mi već dugo pijemo Omega 3 od Belupa.
    MM jer ima psorijazu,a ja od trudnoće kada su mi rekli da je jako dobro za "šufit" djeteta.E pa kako dojim pijem i dalje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Po stoti put su ´najnovija istraživanja´ pokazala kako nešto za što se smatralo da je izuzetno bitno za zaštitu mentalnog i inog drugog zdravlja potpuno nekorisno. Omega 3 navodno ipak nema nikakvog efekta, kao ni velike količine fluora za zaštitu zubiju i sl. Pogotovo ne razumijem davati djeci koja su potpuno zdrava bilo kakve dodatke. Bolje konzumirati redovito plavu ribu.
    kao sto sam vec napisala, omega 3 je po rezultatima najnovijih istrazivanja itekako vazan, ne znam gdje si ti procitala da nemaju nikakvog efekta.
    no, cini mi se da ti govoris samo o omega 3 dodacima hrani, ja sam isto protivnik davanja umjetnih vitamina djeci, ali pridajem dosta vaznosti unosenju hrane bogate omegom 3.
    inace, u klasicnoj "kontinentalnoj" prehrani vrlo je velika mogucnost da omege 3 manjka. hocu reci da znam puno ljudi koji ne jedu uopce ribu, a kamoli plavu, masnu, losos i sl., a isto tako mislim da vecina ljudi uopce ne konzumira orahe, miso, lan, suncokret itd. takodjer onda te namirnice ne daju ni djeci.
    a to moze biti opasno po njihov razvoj.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mislila sam na tabletirano uzimanje velikih količina Omege 3 nema utjecaja, ne na kvalitetnu prehranu. Mislim da prirodne namirnice imaju te `kvake`, kombinacije supstanci koje omogućavaju njihovu korisnost. Da se na kontinentu ne jede plava riba prilično je jasno, jer je izvan njihovog područja življenja. No, tamo rastu sve te sjemenkice, pa je to opet priroda riješila.
    Eto, meni se ne sviđa nikakvo umjetno uzimanje. Preskačemo i D3.

  20. #20
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    podizem!

    L mi ima dermatitis...u ocjau i iz razloga da izbjegnem kortikoterapiju trazim sve sto bi joj moglo pomoci ....mozemo neko reci gdje ima ovih esencijalinih masnih kiselina od twinalba za kupiti u zg i ako neko zna cijenu. Mama mi nije bas u poziciji obilaziti ljekarne ali ako joj kazem tu i tu moze otici. I da li bi joj to uopce koristilo?

  21. #21
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Osobno ne bih uzimala nikakve gotove pripravke. Sebi i curki (ima 16 mjeseci) redovito meljem lan, ribu jedemo, ali ne pretjerano često, pa sam na taj način riješila unos omege i koječega drugoga. Lan nije dobro kupiti mljeveni jer se tada (tako sam čitala) gube neki vrijedni sastojci, nego neposredno prije jela, najbolje u mlincu za kavu, samelješ lana koliko ti treba i posipaš ga po hrani, staviš u juhe, jogurte, što god. Čitala sam i da lan dobro djeluje na sve oblike ekcema, tako da mislim da malenoj može pomoći. U knjizi J.B. Pejić sam pročitala i da je takvu problematičnu kožu dobro mazati zobenim mlijekom - najbolje nasuti zobene pahuljice u čistu gazu, dobro zamotati, namočiti u mlaku vodu i onda lagano istiskivati to "mlijeko" po koži. To možeš svaki dan. Možda je bolje s time pokušati prije nego krenete s nekim kortikosteroidima. Čitala sam, mislim da je Davor o tome pisao, da lan nije baš dobro davati dečkima jer...za daljnje inf. obratiti se Davoru . Sretno

  22. #22
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ajme, tek sam sada vidjela koliko sam ja toga čitala , baš se ponavljam, ali imam ispriku, malenu u krilu koja mi jedva da pisati .

  23. #23
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    da za lan i djecake znam citala Davora
    zobeno mlijeko smo probali ali je reagovala na isto ...lan jedemo ponekad ribu morsku ne smijemo ni pogledati a L je obozava...probat cu stavljati laneno i sezamovo ulje u hranu ( kad je gotovo jelo par kapi) pa cemo vidjeti
    Freya hvala puno nema potrebe za ispriku 90% mog forumiranje se odvija da ju drzim u krilu ili ju dojim tako da znam sta sve sa sobom nosi takav nacin pisanja

  24. #24
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Podižem. Jel dajete kaj bebama? I ako da čije?
    Ja razmišljam o Omega 3 Junior od Medexa. Imamo 15 mjeseci.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dajemo im srdele. Kaj ne bi to trebalo biti dovoljno?

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dajemo im srdele. Kaj ne bi to trebalo biti dovoljno?
    Bum probala. Ja nisam baš na "ti" sa ribom.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam ni ja, ali klincima je fino sjela, čak ni ne solimo, a bude fino i hrskavo kao čips.

  28. #28
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam.kupila childlife omegu iliti ulje jetre bakalara.Samo bas nisam azurna u davanju.
    Ali moja ne zeli jesti meso/ribu ni u tragovima :D
    Posljednje uređivanje od ellica : 29.01.2018. at 00:25 Razlog: Krivi tekst

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •