Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: protuprovalna vrata za kuću

  1. #1
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno protuprovalna vrata za kuću

    Cure,je li tko ugrađivao PP vrata za kuću?

    Poslala sam upit sa specifikacijama na tri mjesta,za sad došao jedan odgovor i to ponuda na 30 000 kn!!??
    Ne želimo nikakve kerefeke,nikakve alarme,ni digitalne kartice ni digitalne špijunke,,,ništa...samo da su vrata šira kako već za kuću trebaju biti
    (cca 140cm) i moraju biti paneli za vanjske uvjete.

    Je li to zbilja mora toliko koštati?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pitaj ove: http://www.tik-door.hr/

    Mi smo od njih uzeli vrata one godine kad je moj stariji sin kretao u osnovnu školu, a sad završava prvi srednje. Nisu bila preskupa (iako smo mi u stanu, a ne u kući) ali sjećam se da su imali različitih kategorija, od vrlo povoljnih do priličnih cifri, pa možeš birati po želji.

    Oni su u Sesvetama, blizu glavne ceste, možda jednu kuću udaljeni od nje. Tamo je bio njihov izložbeni prostor.

  3. #3
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Hvala,budem im poslala upit.

    Ma,izgleda da je oogromna razlika jesu li vrata za stan ili za kuću.
    Firma koja je nama ugradila PP vrata u stan i s kojima smo prezadovoljni (koštala su 6500kn), nam sad nudi ta za 30 000...ja mislila da će razlika biti možda 2.5 puta,a ono...

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala,budem im poslala upit.

    Ma,izgleda da je oogromna razlika jesu li vrata za stan ili za kuću.
    Firma koja je nama ugradila PP vrata u stan i s kojima smo prezadovoljni (koštala su 6500kn), nam sad nudi ta za 30 000...ja mislila da će razlika biti možda 2.5 puta,a ono...
    Vjerojatno jest razlika, ne zbog stana i kuće,nego zbog nestandardne dimenzije.

    Tja, pitaj ove moje - mi smo svoja pp vrata platili cca 3000 kn, ali to je bilo prije skoro 10 godina, tak da me ne bi iznenadilo da je to ista stvar. Sretno u potrazi!

  5. #5
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno jest razlika, ne zbog stana i kuće,nego zbog nestandardne dimenzije.

    Tja, pitaj ove moje - mi smo svoja pp vrata platili cca 3000 kn, ali to je bilo prije skoro 10 godina, tak da me ne bi iznenadilo da je to ista stvar. Sretno u potrazi!
    Ma čak nije toliko dimenzija fiksna,jer se ide na kompletnu renovaciju kuće pa bi naš zidar otvor prilagodio njihovom standardu i pripremio rupu kolika ima treba. To sam i napisala u upitu,dakle to nisu vrata po mjeri. I tolika cifra...niš...bum vidla.
    Fala!

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čak nije toliko dimenzija fiksna,jer se ide na kompletnu renovaciju kuće pa bi naš zidar otvor prilagodio njihovom standardu i pripremio rupu kolika ima treba. To sam i napisala u upitu,dakle to nisu vrata po mjeri. I tolika cifra...niš...bum vidla.
    Fala!

    U tome i je štos.
    Ja sam trebala vrata nestandardnih dimenzija i ponude su bile očajno skupe.
    Jedan stolar je došao pogledat i izmjerit i trebao ih je napravit i nakon dva mjeseca se oglasio da je u gužvi?!?
    Naravno da smo mu se zahvalili na suradnji.
    Drugi, "ozbiljna, velika firma" iz Dubrave je dogovorio dolazak i nikad nije došao, ni javio se.
    I tako...
    6 mjeseci mi ne možemo naći majstora za izradu vrata.
    A stvarno smo si dali truda.
    Ali kaj je, problem je dimenzija i vrata bi trebalo napraviti, a ne uzet bilo koja gotova i samo ugradit.
    Nama ni cijena nije bila bitna, samo da netko hoće delat.
    Ali neće, a kukaju da nemaju posla.

  7. #7
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    U tome i je štos.
    Ja sam trebala vrata nestandardnih dimenzija i ponude su bile očajno skupe.

    Jedan stolar je došao pogledat i izmjerit i trebao ih je napravit i nakon dva mjeseca se oglasio da je u gužvi?!?
    Naravno da smo mu se zahvalili na suradnji.
    Drugi, "ozbiljna, velika firma" iz Dubrave je dogovorio dolazak i nikad nije došao, ni javio se.
    I tako...
    6 mjeseci mi ne možemo naći majstora za izradu vrata.
    A stvarno smo si dali truda.
    Ali kaj je, problem je dimenzija i vrata bi trebalo napraviti, a ne uzet bilo koja gotova i samo ugradit.
    Nama ni cijena nije bila bitna, samo da netko hoće delat.
    Ali neće, a kukaju da nemaju posla.
    Nismo se shvatile,curke, vrata mogu biti standardnih dimenzija,
    čak smo poslali upit s dimenzijama koje imaju na svojoj stranici kao standard. Postojeći otvor sadašnjih vrata možemo bez problema i suziti i proširiti,nije problem nestandardna dimenzija...

    Dobili smo još jednu okvirnu ponudu,cijena je oko 20 000kn...a vrata ružna ko noć,obična pločevina bez ikakvih ukrasa. Kad dodamo neke utore da ne izgledaju kao vrata za stan u zgradi,opet dođemo na preko 25 000kn...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa navedi u upitu da ti ponude i koja bi bila standardna dimenzija. NAZOVI ih. Upit e-mailom nitko od tih obrtnika ne shvaća ozbiljno, pa ponude najvišu cijenu iz cjenika. Bolje ti je put pod noge, u butigu gdje si kupila ona prva svoja vrata, pa reci "čujte, ja imam vaša vrata i jako sam zadovoljna, a sad trebam savjet blablabla" i da vidiš kak budu drugačije svirali.

  9. #9
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam se u svom poslu naučila cjenkanju, ali posvuda (osim u samoposlugama), i nije me sram :D . Prije me bilo sram tražiti popust.
    Ako te zadovoljavaju ta od 30000 KN, traži da ti daju 30% popusta, i vjerovatno ćete se naći negdje na 15-20%. Ponude su u startu prenapuhane.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se u svom poslu naučila cjenkanju, ali posvuda (osim u samoposlugama), i nije me sram :D . Prije me bilo sram tražiti popust.
    Ako te zadovoljavaju ta od 30000 KN, traži da ti daju 30% popusta, i vjerovatno ćete se naći negdje na 15-20%. Ponude su u startu prenapuhane.
    Istina!

  11. #11
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se u svom poslu naučila cjenkanju, ali posvuda (osim u samoposlugama), i nije me sram :D . Prije me bilo sram tražiti popust.
    Ako te zadovoljavaju ta od 30000 KN, traži da ti daju 30% popusta, i vjerovatno ćete se naći negdje na 15-20%. Ponude su u startu prenapuhane.
    ovih 30 000 kn je već popustom od 10% na gotovinsko plaćanje...naravno da ta cifra ne dolazi u obzir...ma ne dolazi ni 20 000kn...vrata toliko jednostavno ne smiju koštati.

    niš...čekam druge ponude..
    fala cure!

  12. #12
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pitaj ove: http://www.tik-door.hr/

    Mi smo od njih uzeli vrata one godine kad je moj stariji sin kretao u osnovnu školu, a sad završava prvi srednje. Nisu bila preskupa (iako smo mi u stanu, a ne u kući) ali sjećam se da su imali različitih kategorija, od vrlo povoljnih do priličnih cifri, pa možeš birati po želji.

    Oni su u Sesvetama, blizu glavne ceste, možda jednu kuću udaljeni od nje. Tamo je bio njihov izložbeni prostor.
    Dobili smo ponudu i od tik-door


    40 000kn



    hau jes nou

  13. #13
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    dakle,za istu stvar,istih specifikacija,razlika u cijene od firme do firme je u rasponu
    od 19 500- 40 000 kn.
    Zbilja zanimljivo...
    Posljednje uređivanje od rosa : 04.06.2016. at 12:03

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Hormann vrata
    Ona za otključavanje otiskom prsta kao najskuplja su bila cca 20.000kn.
    Prosjek je bio 12000
    (nisam sigurna je li to bila cijena za protuprovalna)

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam kako se krecu cijene, mi smo kupili ulazna za stan ovdje, i bili zadovoljni uslugom - sve opcije su nam objasnili i drzali su se dogovora oko termina dostave i ugradnje. Nemamo primjedbi ni na ugradnju.

    http://protuprovalna-vrata.net/

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi imamo http://www.m-sora.si/hr/
    Ne sjećam se cifre.
    Vani aluminij, unutra drvo.

  17. #17
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ostale su nam na kraju dvije koliko-toliko ok ponude.

    Ima tko iskustva s hlm?

    http://www.hlmcentar.hr/

    Vele da su vrata grčke proizvodnje...na stranici nema ni slova gdje se proizvode.
    Svi koji nude talijanska ili njemačka vrata,to stavljaju krupnim slovima na svoje stranice.

    Kako da ih u poslovnici pristojno pitam gdje mogu vidjeti gdje su vrata proizvedena?

    Bojim se da su kineska,to je..

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ostale su nam na kraju dvije koliko-toliko ok ponude.

    Ima tko iskustva s hlm?

    http://www.hlmcentar.hr/

    Vele da su vrata grčke proizvodnje...na stranici nema ni slova gdje se proizvode.
    Svi koji nude talijanska ili njemačka vrata,to stavljaju krupnim slovima na svoje stranice.

    Kako da ih u poslovnici pristojno pitam gdje mogu vidjeti gdje su vrata proizvedena?

    Bojim se da su kineska,to je..
    Nemoj se time opterećivati. Lako je moguće da su vrata koja su kakti proizvedena u Italiji ili Njemačkoj tamo samo sastavljena od dijelova koji dolaze iz zemalja s nižim cijenama rada. Pogledaj vrata, ako ti se čine ok - uzmi ih. Teško je danas znati gdje je što proizvedeno jer materijal i komponente dolaze sa svih strana svijeta.

  19. #19
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se time opterećivati. Lako je moguće da su vrata koja su kakti proizvedena u Italiji ili Njemačkoj tamo samo sastavljena od dijelova koji dolaze iz zemalja s nižim cijenama rada. Pogledaj vrata, ako ti se čine ok - uzmi ih. Teško je danas znati gdje je što proizvedeno jer materijal i komponente dolaze sa svih strana svijeta.

    Glas razuma,kao i uvijek. Hvala ti!

    Da,svakako ćemo krajem tjedna do 2-3 salona pa ćemo odlučiti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    mi smo prije mjesec dana promjenili sve prozore i vrata na kući, uzeli smo ove: http://www.stolarija-puric.hr/hr/

    uzeli smo ih po preporuci i jako smo zadovoljni s njima (i cjenovno su nam bili najbolji): čovjek došao u dogovoreno vrijeme, sve izmjerio, poslao ponudu, dogovorili termin, došli u dogovoreno vrijeme i sve napravili u 3 dana.

    pa vidi ako hoćeš i njih kontaktirati.

  21. #21
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    umiljata,tema su protuprovalna vrata, koliko vidim, linkana firma radi samo drvo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    umiljata,tema su protuprovalna vrata, koliko vidim, linkana firma radi samo drvo.
    pa koliko znam, postoje i drvena protuprovalna vrata.

  23. #23
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    pa koliko znam, postoje i drvena protuprovalna vrata.
    Vjerojatno se radi samo o MDF ili ALU dekorima kojih ima u imitaciji drveta. Okvir i unutrašnjost svakako ne mogu biti drveni.
    Ne bi bila protuprovalna.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno se radi samo o MDF ili ALU dekorima kojih ima u imitaciji drveta. Okvir i unutrašnjost svakako ne mogu biti drveni.
    Ne bi bila protuprovalna.
    http://www.troha-dil.hr/sobna-vrata/...a-vrata-drvena

  25. #25
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ok. Iako ova brava s fotke uopce ne izgleda kao na pp vratima,al dobro,nisam strucnjak,zato i trazim info.
    PP vrata koja su cijelosti napravljena od drveta nas svakako ne bi zanimala.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    PP vrata koja su cijelosti napravljena od drveta nas svakako ne bi zanimala.
    ok. sretno s potragom

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ali zar nije provalnicima vaznije da je brava kvalitetna? Zar oni razbijaju vrata po sredini
    Vrata k'o vrata, mislim da je vaznije kako je štok ugrađen, kakvi su okovi, da ih ne mogu razvaliti pajserom, koliko je kompliciran kljuc, da li je staklo na takvom mjestu da mogu razbiti i otvoriti iznutra, vrata su samo estetski dio.

  28. #28
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zar nije provalnicima vaznije da je brava kvalitetna? Zar oni razbijaju vrata po sredini
    Vrata k'o vrata, mislim da je vaznije kako je štok ugrađen, kakvi su okovi, da ih ne mogu razvaliti pajserom, koliko je kompliciran kljuc, da li je staklo na takvom mjestu da mogu razbiti i otvoriti iznutra, vrata su samo estetski dio.
    A ne znam..valjda. Najvjerojatnije mi je najvažniji psihološki aspekt imanja baš PP vrata

    Šalu na stranu,nakon što mi je mama preživjela provalu u kuću u vrijeme dok je bila u njoj,ne želim se uopće dovesti u situaciju da mislim o tome.


    Nakon nekoliko ponuda,sad smo već pametniji po pitanju što koliko mora/treba koštati. 40 000kn svakako ne.


    umiljata,hvala!

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Jel se cilindri za protuprovalna razlikuju od cilindra za obična ulazna vrata?

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se cilindri za protuprovalna razlikuju od cilindra za obična ulazna vrata?
    Ako misliš na cilindar bravu - odgovor je DA. Nije bitan cilindar, nego cijeli taj mehanizam s valjčićima. Ovdje je neka slika (skrolaj dolje): https://osor-promet.hr/proizvodi/bra...rovalna-vrata/ Cilindar ne možeš naručiti odvojeno.

    Kod mojih protuprovalnih vrata i ključ je drugačiji - nisam takve ključeve vidjela nigdje drugdje i teško je naći bravara koji ih može kopirati. Na sreću, nismo trebali dupliće, ali ima neki način da ih se naruči od proizvođača (kad kupiš vrata, dobiješ karticu za to). Brrr, pojma nemam gdje je naša kartica od vrata - vjerojatno mm zna, ali da izgubimo ključ, u stan bi mogli ući samo bagerom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •