Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Prazni poslovni prostori po Zagrebu - ideje?

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno Prazni poslovni prostori po Zagrebu - ideje?

    Odmah da kažem, nemam blagog pojma koliko košta najam kvadrata u tamo recimo ulici Dragutina Domjanića, na potezu Kvatrić - Merkur, ali vidjela sam već tri prostora zatvorena, a ljudi je uvijek hrpa u prolazu. Znači, nije da je vidljivost, izloženost tog prostora loša, već je jednostavno do neinteresa prolaznika za sadržaj koji se nudi.

    Sad me zanima, a što bi to moglo biti, nešto stvarno dobro što bi privuklo pažnju. Što uopće ljude više interesira? Recimo pekara, pečenjarna, običnih trgovina ima mali milijun. Nema smisla uopće takmičiti se s njima. Srebrnarne su uglavnom očaj jer je nakit neoriginalan, a skup. Ono, opstaju. Valjda ljudi ipak kupuju, ne znam.

    Što je ono što bi bilo:
    - dovoljno jeftino da si raja može priuštiti,
    - svježe i novo, da konkurencija ne uguši,
    - stane u par malih kvadrata
    - isplativo

    U Heinzelovoj se smjestio Greencajg, tako da je opcija trgovine hranom za hipstere potrošena. Ima već jedna trgovina za kućne ljubimce. Jedna ili dvije trgovine sa igračkama za djecu. Svaki put dok prolazim tamo pitam se to pitanje - što ovoj uličici treba.

    I da, dosadno mi je dok ovo pišem. Jako, jako.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Cvjećarna za Bracu?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Raju bi privuklo da su najamnine niže. Mm i ja smo se pitali to isto jer mi je teško gledati gomilu zatvorenih lokala i zaključili da je to problem n dvije razine, gradskoj koja se odnosi na naajam i državnoj koja se odnosi na visinu poreza, pa se to ljudima jednostavno ne isplati. Ali nisam ništa od toga provjeravala, pa možda griješim.

    Ljudima bi bilo zanimljivo sve i svašta, ali ne mogu si to priuštiti.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bracu?

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Cvjećarna za Bracu?

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bracu?
    žuta
    http://arhiva.dalje.com/hr-zagreb/ta...-cvijee/206781

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Cvjećarna za Bracu?

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Raju bi privuklo da su najamnine niže. Mm i ja smo se pitali to isto jer mi je teško gledati gomilu zatvorenih lokala i zaključili da je to problem n dvije razine, gradskoj koja se odnosi na naajam i državnoj koja se odnosi na visinu poreza, pa se to ljudima jednostavno ne isplati. Ali nisam ništa od toga provjeravala, pa možda griješim.

    Ljudima bi bilo zanimljivo sve i svašta, ali ne mogu si to priuštiti.
    Nekako si mislim, da je to što su nudili bilo isplativo, prevazišli bi ostale prepreke. Ne?

  9. #9
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kafic uvijek nadje klijentelu, barem u ovim krajevima... interesantan interijer i eto recepta za uspjeh...

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Cvjećarna za Bracu?

    Aaaaaaaaaaaaa, osvježila si mi dan

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Kafic uvijek nadje klijentelu, barem u ovim krajevima... interesantan interijer i eto recepta za uspjeh...
    Ovo su minijaturni prostori koje sam gledala. Jedva se možeš okrenuti oko svoje osi kada uđeš.

  12. #12
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Btw, ne zjapi samo Domjanićeva praznim prostorima, pogledaj malo Vlašku i Maksimirsku, svaki drugi prostor je oblijepljen svakojakim plakatima

    Puno je prostora u centru grada napušteno i zapušteno.

    Meni bodu oči i oni napušteni prostori ispod platoa na Gradecu. Tuga nebeska, a more turista prolazi svakodnevno pored njih.
    Neki dan sam bila na otvorenju jedne izložbe u Modernoj galeriji, pa se kustosica žalila da su slike koje je umjetnik donio na izložbu bile u dosta lošem stanju, jer ih, očito nije ispravno skladištio, odnosno veli da su bile u vlažnom prostoru i da je imala puno posla dok ih koliko-toliko ne dovede u red.
    Evo, ja bih, recimo, te prostore ispod platoa dala u jeftini najam umjetnicima, s time da ih pretvore u čuvaonice koje bi istovremeno bili mali galerijski prostori u kojima bi se mogle i kupovati umjetnine i lijepi originalni suveniri.
    Umjetnici bi se spasili, a turisti bi dobili krasan prostor za usputni originalni shopping.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako si mislim, da je to što su nudili bilo isplativo, prevazišli bi ostale prepreke. Ne?
    Da.

    Ali objasni to gradskim ocima...

    Zapravo, može se - neki se prostori dodjeljuju udrugama na korištenje, ali nisam se time bavila pa ne znam.

    * * *
    Što se tiče poslovanja malih firmi, porez je veliki problem. To sam čula s mnogih strana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.06.2016. at 08:13

  14. #14
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    I Ilica je puna praznih lokala.
    Porezi guše male obrte.
    A cvjećarna za Bracu taman stane u malecki prostor!

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobila sam jbnu ideju. Pub Šahionica. Stolovi bi bili šahovske ploče. Bilo bi široko prostrano. Igrao bi se šah sa tjednim nagradama. Ajme. Da bar imam novca to pokrenut.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •