Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: zaštita od sunca

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno zaštita od sunca

    citala sam malo po forumima ali evo da i vas pitam..da li koristite kreme za suncanje za bebe i koje? na tome ne bih htjela štedjeti ..a ima toliko informacija da ja ne znam sta odabrati...mineralna zastita....ne da...
    sta vi savjetujete?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moj savjet ništa. Biti u hladovini. Trackat se uljima koja hrane kožu vitaminima, npr. bademovo.

  3. #3
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    To trenutno i mene zanima..pa sam naišla na ovu temu.
    http://forum.roda.hr/threads/55098-krema-za-sunce
    Nekome dr ne preporučuje mazati ničim več izbjegavati direktno sunce...večina žena koje znam mažu bebe.
    Naša pedica veli slobodno ga namažite prije izlaska.
    Mislim..nije da šetamo po suncu...ne šetamo uopče. Ali smo dosta vani na dvorištu i mada smo u hladu,prođemo po suncu tu i tam...a on je bijeli,pa se pitam dal da ga ipak namažem po rukama,nogama i licu.

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja slično kao žuta, pokušavam da budemo u hladu. Kupamo se u pravilu ujutro do 9 i popodne nakon 17 h. Ako ipak tu i tamo provedemo 15-ak minuta na suncu bez zaštite neće nam biti ništa (s tim da nitko u obitelji nije preosjetljiv na sunce). Trudim se ipak imati neku kremu za sunčanje pri ruci - kupim bilo koju s faktorom 50, ne zamaram se previše sa sastojcima, kupim nešto ne preskupo, jer se time namažemo tek par puta u sezoni, u izvanrednim prilikama.

  5. #5
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pedica rekla do 6mj ništa mazati. Izbjegavati sunce od 10-17h.
    Ali kako je moj mali proziran koliko je bijel, u slučaju da smo negdje gdje bi ga sunce moglo liznut, nek uzmem u ljekarni neku od krema koje imaju samo mineralne filtere.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam doma slozila pripravak od shea maslaca i cileanske maline. Zajedno rade neki zastitni faktor i jos nije izdala mene koja sam na jakom suncu, nit malca kojeg pazim u hladu.

  7. #7
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Apsu, ti se kuzis u to koja su ulja s prirodnim zastitnim faktorom?
    Jel ima ulje mrkve?
    Jel znas koliko je cca zastita te maline?

  8. #8
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Prijateljici je pedijatrica rekla da uzme Avenovu kremu za djecu 50f pa sam i ja uzela. Jos ga nisam namazala ali kad odemo na kupanje obavezno cu.

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kuzim, no da ne pisem sama evo ukratko:
    *"Ulje SJEMENKI ČILEANSKE MALINE ima sposobnost absorbiranja UV B zraka (290-320 nm) i UV C zraka (100-290 nm), odnosno PROCJENJENI prirodni SPF 25-40. Zbog visokog sadržaja vit E (560 mg/100 g) ima snažno antioksidacijsko, a zbog sastava masnih kiselina i protuupalno djelovanje, te se može koristiti kod svih tipova kože koje zahtijevaju dodatnu njegu, za tretiranje bora, strija, ekcema, dermatitisa i općenito svih upalnih stanja kože."

    Karite maslac ima cimetnu kiselinu koja daje zaatitni faktor ali mali, oko 8 do 10, no spojeno sa cileanskom malinom je savrseno.
    Naravno, i dalje vrijedi da treba paziti sa jakim suncem, no ja godinama nisam izgorila ni pod najjacim.
    Malca mazem samo time i super je.

    Ulje mora biti bas cileanska malina, ne samo malina. I iako pise da je zastita i do 50, treba znat da bi za toliku zastitu trebalo staviti puno slojeva ulja na sebe, tako da je realna zastita manja, ali za nekog tko se ne zeli mazati kemijom, sasvim dovoljna.

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, ti se kuzis u to koja su ulja s prirodnim zastitnim faktorom?
    Jel ima ulje mrkve?
    Jel znas koliko je cca zastita te maline?
    Ima i ulje mrkve, zastitni 30-40, ali to vrijedi za vise slojeva mazanja, inace je manje jer se rasporedi po cijelom tijelu

  11. #11
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    bili smo prošli vikend na plaži od 09h-10h i ja sam se osula po ruci od sunca... svijetle sam puti i očiju ali super potamnim no ove godine nisam (kao zadnje 3-4) pila betakaroten u kapsulama (radi dojenja) i eto ti sad odma reakcija...inače smo na plaži do 10 i iza 17 pa se nisam nikad nešto mazala....(ni malu koja je tamnije puti)

    u DMa sam htjela kupit Weledinu kremu za stariju,kad ono neće više uopće držat ništa njihovo i nema te kreme koju sam prije kupovala....
    onda sam kupila neku DMovu Sundance 30SPF,bez mirisa je i brzo se upija pa ću se i ja time malo natrackat...

    za malog samo pokrivanje, šetamo puno i često, kupola od kolica mu pokriva glavu ali ne i ruke i noge tako da nosim pareo koji prebacim preko kolica iza 10h00...jadan ništa ne vidi ali nema druge...

    što se tiče prirodnih faktora, evo članak: http://alternativa-za-vas.com/index....-koze-od-sunca
    i sad mi nije jasno zašto na Biobazinim proizvodima (od ulja mrkve,oraha....) piše da nemaju faktor i da nisu za osobe svijetle puti a ispada da imaju i do faktor 30...

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zato jer ovi koji pišu za alternativu ne moraju ponuditi dokaze, napraviti testiranje, da napišu ovaj članak. Mogli su lupiti za bilo što od ovog iz glave SPF. Otkud itko zna da je to istina? Dok Biobaza da bi dobila licencu za sve što stavi na tržište mora agenciji predočiti valjane rezultate istraživanja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    ja sam proslo ljeto uspjela bebu cuvat od sunca bez kremica ali sada puno vise setamo, vani smo i ipak sam kupila kremicu. la roche-posay. ne razumijem se u te preparate pa sam poslusala gospodu prodavacicu. nadam se da nisam progrijesila. ja cu je koristit ujutro za setnju do ducana jer kad se vracamo bude vec iza 10 sati a to mi je vec jako sunce za bebu..pa eto za lice i rukice..a za plazu necu nista mazat...nasla sam plazu koja ima veliki hlad ( i u moru nekih par metara cak)

    svaka cast za cure koje se kuze u prirodne stvari..ja za to nemam bas velike volje trenutno, ali vjerujem da je lipo to znat
    Posljednje uređivanje od kiri- : 08.06.2016. at 23:03

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    do 6 mj. nismo koristili nista
    iza 6 mj. kreme na mineralnoj bazi...

    za vece klince sad uzimam DM-ove (SunDance Kids)...
    prije par godina sam proucavala te tablice o stetnosti i sjecam se da ocjena i cijena nisu bili proporcionalni (znam da je jeftina Lidlova Cien krema primjerice bila medju najbolje ocjenjenima), tako da nema pravila...

  15. #15
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljici je pedijatrica rekla da uzme Avenovu kremu za djecu 50f pa sam i ja uzela. Jos ga nisam namazala ali kad odemo na kupanje obavezno cu.
    Moj se od ove kreme osipao

    Inače sam ga bila prestala mazati nakon toga, osim na moru i kupanju. Sad ima 2 godine i ne mažem ga. Ovo što šećemo nije na izravnom jakom suncu, sad je uglavnom u hladu, na suncu nikad nije kad je najjače. Ima ruke kao bauštelac crn do rukava.

    Na moru sam ga na kraju mazala nekom najobičnijom, mislim čak Balea. Na to nije reagirao

  16. #16
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    i ja sam brijala na ulje čileanske maline, pa sam nedavno naišla na ovaj članak http://www.maslaskincare.com/skinedu...u-from-sunburn

  17. #17
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj se od ove kreme osipao

    Inače sam ga bila prestala mazati nakon toga, osim na moru i kupanju. Sad ima 2 godine i ne mažem ga. Ovo što šećemo nije na izravnom jakom suncu, sad je uglavnom u hladu, na suncu nikad nije kad je najjače. Ima ruke kao bauštelac crn do rukava.

    Na moru sam ga na kraju mazala nekom najobičnijom, mislim čak Balea. Na to nije reagirao
    Ajme, da sam znala ne bih je uzela. Ja sam se u trudnoci osula od palmersovog maslaca za strije a sunca nisam vidjela tako da je moguce da i on bude osjetljiv na kremice. Svakako ne namjeravam na jako sunce, ali ono prije 10 i poslije 17 sam mislila ga malo namazat da ga zastitim.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam uspjela naći neku studiju za ovo ulje malina, ali još nisam uhvatila vremena čitati. Iako, sumnjičava sam prema svemu tome skupa.

  19. #19
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Danci su nedavno testirali 66 krema za suncanje i sadrzaj kemikalija u njima.
    Ima i onih krema koje su ok.
    Evo linka (dio je na danskom, ali valjda svi do sad vec koristite google translate )
    http://kemi.taenk.dk/bliv-groennere/...atic-chemicals

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prvo ljeto da me neka krema za sunčanje oduševila.
    30 zaštitni faktor, prirodna, lijepo se razmazuje, hidratizira, miris je također divan.... testirali je mm i ja na košnji od 11-16 (znam, nije idealno vrijeme). Gdje god smo je namazali nismo ni mrvicu izgorjeli (predviđena mjesta su nastradala). Cosmelov Melli sun milk - 85 kn.

  21. #21
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam kupila kremu u apoteci. Pitala sam apotekaricu koju kremu bi mi za bebe preporucila i ona mi je dala Daylong SPF30, preko 120 kn. Ja pitam ima li nanocestica, ona krene citati s kutije i veli - ne pise da je mikronizirano, nema. I sad ja bedača, čudno to meni zazvucalo, pa tko bi proizvodio nanocestice unutar mase, valjda prvo naprave negdje nanocestice pa ih umjesavaju u ultrazvucnoj kupki, al uvijek ja nesto pametujem i mislim si, a valjda to u farmaciji imaju krive nazive za neke postupke, necu se sad raspravljati sto joj to znaci mikroniziranje. Ne bi mi bilo prvi put. Jos si mi procaskamo kako ljepila za gebis imaju ZnO nano cestica, a starci ne znaju razlikovati ucinak jer svakakve lijekove uzimaju.

    Uglavnom dodjem doma, otvorim pakung, citam, ne vidim nista posebno. Svicarski proizvodjac, valjda nece u kreme za bebe ubacivati nanocestice. Odem na more, namazem bebu ujutro, krema odlicno stiti cijeli dan.

    Sad otvorim na webu stranicu proizvodjaca i lijepo pise da ima nanocestice, i to bas tog cinkovog oksida. Pa ubila bih se.

    Znam da se zasad zna da je kumulativni ucinak problematican, al kud se to bas meni dogodi sto pazim na to toliko. Izgleda da moram pametovat. Ne moze se covjek ni na kog oslonit

  22. #22
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Danci su nedavno testirali 66 krema za suncanje i sadrzaj kemikalija u njima.
    Ima i onih krema koje su ok.
    Evo linka (dio je na danskom, ali valjda svi do sad vec koristite google translate )
    http://kemi.taenk.dk/bliv-groennere/...atic-chemicals
    Ova stranica je super

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  23. #23
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Kod mene sreca u nesreci sto smo samo jedan vikend bili.

  24. #24
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ova stranica je super

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Morat cu na kompu pogledati. Ne da mi se s telefonom prckat.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo ljeto da me neka krema za sunčanje oduševila.
    30 zaštitni faktor, prirodna, lijepo se razmazuje, hidratizira, miris je također divan.... testirali je mm i ja na košnji od 11-16 (znam, nije idealno vrijeme). Gdje god smo je namazali nismo ni mrvicu izgorjeli (predviđena mjesta su nastradala). Cosmelov Melli sun milk - 85 kn.
    to je ful nešto prirodno koliko vidim na stranicama? koliko ml je 85,00 kuna?

  26. #26
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    200 ml.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    cijena je zaista okej, ako je krema tako dobra to se onda isplati...

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila kremu u apoteci. Pitala sam apotekaricu koju kremu bi mi za bebe preporucila i ona mi je dala Daylong SPF30, preko 120 kn. Ja pitam ima li nanocestica, ona krene citati s kutije i veli - ne pise da je mikronizirano, nema. I sad ja bedača, čudno to meni zazvucalo, pa tko bi proizvodio nanocestice unutar mase, valjda prvo naprave negdje nanocestice pa ih umjesavaju u ultrazvucnoj kupki, al uvijek ja nesto pametujem i mislim si, a valjda to u farmaciji imaju krive nazive za neke postupke, necu se sad raspravljati sto joj to znaci mikroniziranje. Ne bi mi bilo prvi put. Jos si mi procaskamo kako ljepila za gebis imaju ZnO nano cestica, a starci ne znaju razlikovati ucinak jer svakakve lijekove uzimaju.

    Uglavnom dodjem doma, otvorim pakung, citam, ne vidim nista posebno. Svicarski proizvodjac, valjda nece u kreme za bebe ubacivati nanocestice. Odem na more, namazem bebu ujutro, krema odlicno stiti cijeli dan.

    Sad otvorim na webu stranicu proizvodjaca i lijepo pise da ima nanocestice, i to bas tog cinkovog oksida. Pa ubila bih se.

    Znam da se zasad zna da je kumulativni ucinak problematican, al kud se to bas meni dogodi sto pazim na to toliko. Izgleda da moram pametovat. Ne moze se covjek ni na kog oslonit
    A sto sad ne valja s nanocesticama?

  29. #29
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    mi ćemo na more u 8mj i mali će imati točno 3mj..ok planiramo se držati onog ne na more i sunce od 10 do 18h..ali vidim da su mišljenja oko dodatne zaštite mazanjem podijeljena..pa nisam ni ja pametna što ću..nekako mislim da neću ničim ga mackat jer ću ga držati u pravoj hladovini a ono što ću ga i pokušati bučnut u more i tako neće biti duže od 10min sve zajedno..
    mislite da je to ok?

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni se čini ok. Nije Edward Cullen da ga sunce ne smije dotaći.

  31. #31
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A sto sad ne valja s nanocesticama?
    Ne znaju se posljedice dugorocnog izlaganja. Jetra ih ne prepoznaje, tijelo nema mehanizma da ih filtrira, a sitne su i lako penetriraju. Dugorocno se taloze negdje i ne zna se sto ce se otkriti hoce li to imati neke posljedice kasnije. Neke su vec sada kategorizirane isto kao pesticidi u smislu utjecaja na zdravlje.

    Mozda nisu problem. Al rano je da bi se u proizvode za bebe stavljalo.

    Konkretno ZnO ima antibakterijsko djelovanje (kao i TiO koji je u skoro svakoj sminki integriran), a nisu sve bakterije stetne.

  32. #32
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja u Zagrebu ne mazem. A na moru ne znam sto da radim. Ne znam ni hocemo li vise na more moci ove godine.

  33. #33
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Najgore mi je sto sam pitala za savjet i konkretno pitala za nanocestice.

  34. #34
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Kad uguglas npr. Zinc oxide nanoparticles toxicity vidis da je to aktualno podrucje koje se jos jako istrazuje.

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Kad uguglas npr. Zinc oxide nanoparticles toxicity vidis da je to aktualno podrucje koje se jos jako istrazuje.
    Nisam guglala, nego imala seminar ove godine, gdje je osnova svega da su nanocestice buducnost. Ne moras upotrebljavati,ali se ne moras ni bojati.

  36. #36
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam guglala, nego imala seminar ove godine, gdje je osnova svega da su nanocestice buducnost. Ne moras upotrebljavati,ali se ne moras ni bojati.
    To bi znacilo da se bacaju pare u istrazivanje toksicnosti nanocestica. Bas mi je to neobicno da neki znanstvenik to tvrdi negdje, al sto ljudi, sto cudi. Ne bi mu/joj nitko ozbiljan objavio rad da negdje pokusa prodati da nema rizika od izlaganja nanocesticama.

  37. #37
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Na more sam išla od 8:30 do 9h ujutro. Nisam ga ničim mazala i nije dobio ni malo boje. Kao ni ja. A bijeli smo ko duhovi.
    Tako da... kreme će ostat na polici i ove godine.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo ljeto da me neka krema za sunčanje oduševila.
    30 zaštitni faktor, prirodna, lijepo se razmazuje, hidratizira, miris je također divan.... testirali je mm i ja na košnji od 11-16 (znam, nije idealno vrijeme). Gdje god smo je namazali nismo ni mrvicu izgorjeli (predviđena mjesta su nastradala). Cosmelov Melli sun milk - 85 kn.
    nabavila kremicu, mene je koštala 81,00 kn 200ml što je odlična cijena
    naručila preko jedne ljekarne u svom gradu, krema me oduševila razmazivošću što je već oooogroman plus jer sve kreme sa mineralnom zaštitom koje sam inače uzimala ostavljaju bijeli sloj kreča za sobom, hodamo ko duhovi po plaži...kreme su kvalitetne, ali svi pop...dok se namažemo
    ovo mi se čini fakat super i odlična su iskustva sa svim njihovim kozmetičkim proizvodima tako da vjerujem da će ovo biti super...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •