Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ljetni praznici - što, kako, zašto?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Ljetni praznici - što, kako, zašto?

    Kako vaši provode ljetne praznike?
    Mislila sam da to neću nikad pitati, jer imamo doma punu kuću djece, ali nekako su ljeti na drugoj valnoj duljini.
    Moj ustaje jako rano, oni jako kasno,... pa se nekako raziđu u aktivnostima što bi tko radio, pa ništa na kraju od svega,...
    Uglavnom njemu je dosadno, jako dosadno,...
    Već vidim da će previše vremena provoditi na kompu.
    Kod nas nema ljetnih kampova, radionica,...
    Što sad?

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nikako, noćna mora...
    Uz sve pobrojano gore još radim od doma pa mi se to radno vrijeme razvlači kroz 24 sata i njihovu ciku, vrisku.

  3. #3
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja sam nasrecu ovo ljeto doma, ali opet ne znam kako organizirati tri mjeseca
    prvi tjedan ide u nogometni kamp, a poslije do 9.7. smo doma
    u biti imamo pokriveno "zabavom" mjesec dana-ostalo tko zna
    kaj je najbolje svi frendovi su kod baka i stvarno je manjak djece u Zagrebu

  4. #4
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji (a borme i ja) jedva čekamo praznike!
    Hvalabogu nikad im nije dosadno, imamo dvorište s dosta igrala, djeca su drugi i treći razred (plus brat petogodišnjak) pa imaju i zajendičke interese... jako jako malo vremena provode na mobitelima/tabletima (nemaju ograničenja ali ih jednostavno ne zanima, nadam sse da će tako i ostati)...
    Odlazit ćemo na gradske bazene, možda pokoju radionicu u gradu (još se nisam o tome raspitivala), vožnja biciklima, koji tjedan na more,
    malo kod bake i dede, u biti za sve što smo planirali bojim se da će praznici biti prekratki
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 09.06.2016. at 10:22

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    srećom, starci mi žive na moru, pa moje cure oduvijek cijele praznike provode s njima.
    MM i ja smo s njima tri tjedna, kolko nam traje godišnji, i dolazimo vikendima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    I mene muci kako ih konkretno zabaviti izmedju kupanja i obiteljskih aktivnosti jer radimo oboje cijelo ljeto
    i provodit ce dosta vremena u kuci, a da ne vise stalno na tv u i igricama. Bude tu i igre vanka s djecom iz susjedstva
    ali problem mi je recimo ono doba od jedan do pet popodne kad je prevruce za na sunce a mi bi se malo odmorili
    a naravno i kucanske poslove moram odradit...
    sve ideje su dobro dosle

  7. #7
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Joj, i nama je ljeto prekratko. To je prednost kad si stay at home mama . 3 mjesece ciste uzivancije,bez obaveza.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je prerasla ostajanje kod bake na moru. Da ima društvo bilo bi vjerojatno drugačije. Slijedeca tri tjedna zeli biti doma u Zagrebu zbog druzenja i zavrsnog natjecanja krajem 6. mjeseca. Nakon toga mi idemo na godisnji na more. Onda dva tjedna izviđački kamp na rijeci pa tjedan dana doma, skupljanja snage za jos dva tjedna kampa na moru. I onda tjedan dana u Zagrebu do skole.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Dok je bio mlađi, upisivala sam ga na ljetne kampove ("Mali sportaši" su bili pun pogodak, a i Divlje ljeto u ZOO-u). Ali ove godine je izjavio da više neće na Male sportaše. Po godinama bi još mogao - ali osjeća se nekako prevelik, jer je među starijima tamo, sa svojih 11 godina. Ne da mu se više družiti sa 6- i 7-godišnjacima, što razumijem, pa ga nisam ni nagovarala. Na Divlje ljeto smo zakasnili s prijavom jer su svi termini do pred kraj srpnja bili razgrabljeni doslovno u manje od 2 dana. Ni na kakvu drugu aktivnost ne želi ići. Tako da će ljetne dane većinom provoditi sam u kući (ima slobodu kretanja tramvajem i uvijek može do dede i bake, ali nisu ni oni više društvo br. 1 za taj uzrast). Nešto ćemo morati smisliti, da ga uposlim, tj. da ne provodi cijelo prijepodne na tabletu i mobitelu.
    Dobra strana je što više nije tako mali, definitivno ga ne treba "čuvati", pa ako se uspije dogovoriti s društvom iz škole/kvarta makar za napucavanje lopte u popodnevnim satima, i to je bolje nego ništa. Ali znajući ga, njegova potreba za kretanjem je tolika da će si već smisliti nešto. Samo mi se ne sviđa ideja da švrlja biciklom okolo sam, zbog prometa.

  10. #10
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji igraju razne igre, monopoly, čovječe ne ljuti se, gumi-gumi,
    donjeli su kutije za likovni iz škole pa će vjerujem u kratkom roku potrošiti sve što je ostalo,
    kartaju uno, počeli su remi, igraju nogomet,

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Dok je bio mlađi, upisivala sam ga na ljetne kampove ("Mali sportaši" su bili pun pogodak, a i Divlje ljeto u ZOO-u). Ali ove godine je izjavio da više neće na Male sportaše. Po godinama bi još mogao - ali osjeća se nekako prevelik, jer je među starijima tamo, sa svojih 11 godina. Ne da mu se više družiti sa 6- i 7-godišnjacima, što razumijem, pa ga nisam ni nagovarala. Na Divlje ljeto smo zakasnili s prijavom jer su svi termini do pred kraj srpnja bili razgrabljeni doslovno u manje od 2 dana. Ni na kakvu drugu aktivnost ne želi ići. Tako da će ljetne dane većinom provoditi sam u kući (ima slobodu kretanja tramvajem i uvijek može do dede i bake, ali nisu ni oni više društvo br. 1 za taj uzrast). Nešto ćemo morati smisliti, da ga uposlim, tj. da ne provodi cijelo prijepodne na tabletu i mobitelu.
    Dobra strana je što više nije tako mali, definitivno ga ne treba "čuvati", pa ako se uspije dogovoriti s društvom iz škole/kvarta makar za napucavanje lopte u popodnevnim satima, i to je bolje nego ništa. Ali znajući ga, njegova potreba za kretanjem je tolika da će si već smisliti nešto. Samo mi se ne sviđa ideja da švrlja biciklom okolo sam, zbog prometa.
    A Odmorko, ako ide tramvajem po gradu? Imaju super stvari.
    Samo ako ako imate iskaznicu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A Odmorko, ako ide tramvajem po gradu? Imaju super stvari.
    Samo ako ako imate iskaznicu.
    Na Odmorka i računamo, ali bilo bi puno bolje da se dogovori s nekim da idu skupa.
    Ima iskaznicu, a već se i raspitao u razredu tko je još ima, tako da možda i bude nešto od toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •