Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kupnja autosjedalice-nedoumica

  1. #1
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno Kupnja autosjedalice-nedoumica

    Poštovane,kroz mj dana putujemo na more, dijete se vozi u jajetu PP,koje je do 13 kg u obrnutom smjeru. Rok uporabe jajeta je izašao prije 2mj.
    Prije putovanja bismo htjeli kupiti novu sjedalicu,tada će dijete imati 16 mj. Ima 11 kg i samo što nije prohodao.
    Jasno mi je da sva tri uvijeta moraju biti ispunjena za prelazak u vecu grupu ali on samo što nije prohodao,sam stoji i piči uz namještaj uz pridržavanje; vidim da se boji pustiti.

    Moje pitanje je što da radim? Kupiti kombiniranu as ili??
    Puno hvala.

  2. #2
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Budući da je suprotni smjer vožnje za djecu do dvije, pa čak i 4 godine, puno sigurniji i da bi za njega bilo bolje da se i dalje vozi u tom smjeru, ja ću vam preporučiti da kupite kombiniranu sjedalicu koja ide do 13kg u suprotnom smjeru (a možete i do 18kg u suprotnom smjeru) i onda se okreće u smjer vožnje. Tako ćete ga moći još duže voziti na najsigurniji mogući način a imati i opciju okretanja kada zadovolji sve uvjete.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo sad uzeli ovu:
    Romer Autosjedalica Dualfix - Black Thunder
    Ide od 0 do 18 kg i okrece se iz jednog smjera u drugi.
    Uzeli smo je tu:
    https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...lfix/p/H00570G
    Al je iz nekog razloga (akcija, dodatni popusti, ovo ono) bila 40% jefrinija.

  4. #4
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi opet kupujemo AS. Mala ima 14 kg, tj. 2 god. Kupili bismo Cybex (Aura, Pallais... tog tipa) s prečkom 9-36 kg. Nećemo čekati da naraste za 15-36 jer sadašnja ide uskoro seki.
    Gledam malo upute na YT pa me zanima par stvari. Kad se ta prečka baš mora ukloniti? Kažu da se skida kad se prelazi u kategoriju od 15 kg (a do tad nas samo 1 kg dijeli), što je meni prerano jer je ona još mala iako ne svojim dimenzijama. Sviđa mi se prečka jer mala skida pojas s AS.
    Nemamo isofix. Sadašnju AS učvrstimo pojasem pa onda dijete pojasevima od AS. A kod ove vrste AS remenom od auta vežem i dijete i AS i tak svaki put kad ju koristimo? I kad nije u AS opet ju moram pričvrstiti da mi ne pleše po autu.

  5. #5
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Stitnik se skida najkasnije kada dijete prede 18kg.
    Dijete se vezuje skupa sa sjedalicom i stitnikom pojasom od auta. Kada je sjedalica prazna onda se vezuje prazna da ne leti po autu.
    A dijete vam skida pojaseve od AS zato sto su oni u neispravnoj visini i/ili nedovoljno zategnuti i/ili ne zategnete dovoljno oko kukova.

  6. #6
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Izvrsno, danas odmah idem po nju da ju sto prije dobije i na dobroj je akciji.

    Ne znam kak to vezem dijete. Sve sam pokušala, i stegnut ju da ne moze mrdnut. Al vristi, rezi i iskoprca jedno rame pa onda i drugo. Jedino ju jos nisam zaklamala za as.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •