Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Unutarnji konflikti

  1. #1
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno Unutarnji konflikti

    Mene stalno more neke brije da sam ovakva i onakva, da bi se trebala više baviti svojim djetetom (iako ne znam definiciju "bavljenja" djetetom od 2 godine; od jutra do sutra juri dvorištem, pijesak, trava, blato, voda, ne želi unutra...urla zapravo kad ga vodim u stan). Koliko je zapravo bitno čitanje priča, pjevanje pjesmica i sl. jer nekako imam dojam da zadovolji sve svoje potrebe na tom dvorištu..
    Druga stvar je moja ljubomora, hm.. nije baš čista ljubomora na odnos moje mame i mojeg djeteta, već kao neka krivnja kaj nas dvoje nemamo takav odnos, tj. kaj Švrćo nekak više šmeka svoju baku nego mene. Sretna sam do neba kaj mi ga čuva i kaj mali ima sigurnost uz nju i fakat mu sve pruža, ali stalno mi se javlja neka krivnja. Kao da mu ja ne znam pružiti to kaj mu ona pruža, u kontekstu 100% posvećenosti (imam obaveze koje moram obavljati paralelno uz nega), prag tolerancije, nekako ima više strpljenja za sve. I onda kao šlag na tortu, meni mama svako malo veli kak se on s njom ni ne zaplače, kak ovo kak ono, još više pobuđuje taj osjećaj krivnje u meni. Neki put mi dođe da zaplačem.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ona nije 24 h s njim pa su joj baterije svaki put kad ga vidi full napunjene. A tvoje se kreću 20 - 40 - 60 % i tako osciliraju, pa dijete nekad više negoduje, nekad manje. Kada bi bilo 24/7 s njom brzo bi se zasitili i onda bi bilo negodovanja u istoj mjeri.

    Opterećuješ se puno, a nemaš zašto.

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa ja mislim da je bitno da roditelji provode vrijeme s djetetom, u dvorištu ili u kući ili bilo di, svejedno. Niti su svi za pjesmice i priče, niti su svi za skakanje po lokvama ali su svi za roditeljsku pažnju i mislim da je za razvoj djeteta to jako bitno. Bar dok su mali, kasnije te ionako neće fermati pet posto.

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A što se tiče babe, ne zamaraj se. Pitala bi je ja da provede duže vrijeme s djetetom ali da to uključuje i dizanje noću i dječje bijesne gliste i sve to, da li bi bila tako vesela i odmorna. Ja se ne zamaram s tim iako je moja mater sto puta bolja s mojom djecom nego ja. Ona je u ovih 15 godina svaku noć spavala, družila se s odraslim ljudima na poslu, imala vremena za svoje gušte i td, ja nisam pa isto tako nisam ni svježa ni odmorna ni uvijek dobre volje, puna tolerancije. Uživaj u tome što imaš nekoga tko ti obožava dijete i koga dijete obožava

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Majčino preskoči (kroz jedno unutra, kroz drugo van). Uza sve ono što vjerojatno radiš, uvedi neki samo vaš ritual - može to biti večerenje maženje uz slikovnicu, raniji odlazak na spavanje i pričanje lijepih priča u mraku, nešto čemu će se radovati, što radi samo s tobom.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    A dijete bi bilo skroz sretno da mu se i ti pridružiš u blatu i dvorištu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da je pola istine u tome da nije isto biti baka i biti mama a druga polovica je da nismo svi jednako strpljivi i suradljivi. Imam ih cetvoricu i definitivno nisam sa svakim ista. Volim ih svakog najvise ali neki su mi karakterom blizi neki dalji. Najljepsi dio roditeljstva je upravo u tome da ljubav nije uvjetovana karakterom ni u jednom smjeru. I nekako s godinama nauci se da je normalno da mi se djeca bolje slazu s nekim drugim nego sa mnom jednako kao i ja ali da to bas nista ne mijenja.

  8. #8
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa poznato je da mala djeca najvise placu kad su s mamom. Jedino se tada mogu skroz opustiti i izbaciti sve dnevne frustracije.
    Moja djeca su savrseno sretna u vrticu, cim ih pokupim to je promjena raspolozenja za 180°. To ne znaci da vise vole tete.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja mislim ...
    Je li ovo bila replika na moj komentar? Jer ako je, poanta mog posta je ovo što si napisala u svom drugom postu. Samo se valjda nisam uspjela izraziti na pravi način.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.06.2016. at 17:41

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li ovo bila replika na moj komentar? Jer ako je, poanta mog posta je ovo što si napisala u svom drugom postu. Samo se valjda nisam uspjela izraziti na pravi način.
    Nisam uopće čitala što si pisala, pardončić. To je više bilo "Pa ja o toj temi mislim..."

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Radi s njim ono što on voli, nisu sva djeca ista. Moja starija je isto takva bila, knjige, priče i slične statične stvari je nisu zanimale koliko god je to htjela. Sad mi je žao što nisam malo više forsirala jer svakako potitivno utječu na njihov razvoj, ali tako je kako je. Ako volu crtić pogledajte ga zajedno, nemoj to vrijeme koristit za nešto drugo.
    A bake su bake i kad su s unucima one du samo s njoma i ništa drugo ne postoji dok ti vjerovatno ko i svaka od nas imaš sto stvari za obavit.
    Znan da se ponekad loše osjećaš i razumijem te, ali nemaš razloga.

  12. #12
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Provodim jako puno vremena na dvorištu s djetetom, veš mi je upravo zbog toga nespeglan, prozori neoprani i x stvari koje pretpostavljam dobro organizirana žena ima riješeno. Ali recimo kad radim poslijepodne, trebam pripremiti doručak, skuhati ručak, (dućan ne obavljam s djetetom jer mi je to dodatan stres), ali neke osnovne stvari koje oduzmu određno vrijeme, Švrćo to ne razumije i hoće van i van i urla i plače pa netko dođe od mojih po njega, a ja popustim jer mi je žao djeteta.

  13. #13
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A dijete bi bilo skroz sretno da mu se i ti pridružiš u blatu i dvorištu.
    Moj prethodni post je trebao biti odogovor na ovaj iznad..

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Al' to je dobro i očekivano da se još netko bavi s klincem osim tebe. Kaj nije?
    Nemaš razloga osjećat se loše, bez obzira na komentare.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Nemaš razloga osjećat se loše, jet osom što si majka zi si i žena koja radi i još uz to ima hrpu obaveza i to je normalno kao što je normalno da se ponekad liše osjećaš. Kad možeš posvetiš mu se 100% al miraš obavit i druge stvari. On želi van i super je da ima s kim otić.

  16. #16
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala curke na podršci, puno znači.
    Zar ne bi dijete trebalo biti uz majku, a ne da ga čuvaju svi ostali? S jedne strane ne mogu zamisliti vas koje nemate nikoga da uskoči, a s druge strane željela bi da je moje malo stalno uz mene i da plače za mnom, a ne za bakom

  17. #17
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Mislim da je skroz normalno, čak i super što dečkić od dvije godine obožava biti vani i juriti dvorištem. Prošle godine u isto vrijeme je još uvik bio premali barem za neki dio ovih stvari što si nabrojala da vani radi i sad kad je to otkrio mali čovjek uživa i najmanje što želi je biti u kući, pusti...

    A kad god te ulovi "ljubomora" na odnos tvoje mame i tvog sina, samo se sjeti koliko bi ti vjerojatno bilo teže da imaš majku koja nije zainteresirana za baka servis, ili čak da i je, ali da to vrijeme provode manje kvalitetno.

    Moj sin je trenutno u fazi priljepka ne radim ali ipak neke stvari moram ili želim ići obaviti bez djece, pa čak i u tim rijetkim trenucima žudim za danima kad mi je moj sin nasmijan u naručju bake mahao kad bih odlazila, jer sad to izgleda tako da se moram iskrasti iz kuće, ali on kao da ima neke senzore i točno zna kad se ja negdje spremam, onda se posebno zalijepi za mene i vrišti iz petnih žila.

  18. #18
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Agrum, pa treba balansirati. Ne da ga drugi stalno čuvaju po cijele dane, ali ne mora ni sa tobom biti 24/7. Moja mala provede pol dana s bakom, pol dana s tatom, doduše ja uskočim. Al više manje sam svaki drugi dan kompletno slobodna i ni najmanje me to ne grize. Mislim da je za nj mozak u razvoju dobro da bude u interakciji s drugim ljudima. Voljela bih da je i više, ali što ću.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.06.2016. at 12:11

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Agrum, pa treba balansirati. Ne da ga drugi stalno čuvaju po cijele dane, ali ne mora ni sa tobom biti 24/7. Moja mala provede pol dana s bakom, pol dana s tatom, doduše ja uskočim. Al više manje sam svaki drugi dan kompletno slobodna i ni najmanje me to ne grize. Mislim da je za nj mozak u razvoju dobro da bude u interakciji s drugim ljudima. Voljela bih da je i više, ali što ću.
    Šta stvarno, svaki drugi dan po čitav dan??!!!
    ja sam uvijek za imat svoje vrijeme al MENI je ovo previše za dječicu do godine dana, no dobro svatko zna za sebe. Jedino ne kužim kako to fizički izvedete dok je s tatom pola dana pretpostavljam da nisu cijelo vrijeme vanka.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta stvarno, svaki drugi dan po čitav dan??!!!
    ja sam uvijek za imat svoje vrijeme al MENI je ovo previše za dječicu do godine dana, no dobro svatko zna za sebe. Jedino ne kužim kako to fizički izvedete dok je s tatom pola dana pretpostavljam da nisu cijelo vrijeme vanka.
    Eh, da, treba gledati konkretnu situaciju. zutaminuta je u visokoj trudnoći. Razumijem je jer sam bila u takvoj situaciji. Dok je moj L. bio te dobi (oko godine dana), ja sam svaki dan 24 sata bila slobodna od njega. Čuvali su ga tata i baka, a ja sam bila zavezana za krevet na Sv.duhu s bocom prepara i ctg-om svaki drugi dan. Fizički je to izgledalo tako da se baka morala preseliti k nama, da bi mm mogao na posao i da ne mora svaki dan voziti jednogodišnjaka (plus minus 2 mjeseca) na

    I ja bih dala sve u onom trenutku da se moglo drugačije, ali nije išlo. Pa ne vidim ništa loše da tata i baka pomažu "na preskokce" da ona izdura svoju drugu trudnoću do kraja i da ne završi u bolnici kao što sam ja.

    * * *
    S druge strane, to "po čitav dan" odnosi se vjerojatno na popodne, vrijeme kad bi njezin dragi bio doma, ne čitav dan 24 sata.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.06.2016. at 14:11

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    eh da smetnula sam da je žuta trudna, uostalom nije bitno moje mišljenje ja sam ionako pisala za sebe, kad mi je L. imala 2 god i bila sam pred porod s F. nekako sam baš imala osjećaj da što više iskorsitim to vrijeme 1 na 1 s njom al ne želim Bože sačuvaj nekome nabijat grižnju nego sam se samo iznenadila jer ja na to nisam bila primorana, ni bit u bolnic, nit mi se netko nudio da mi čuva dijete dok sam ja na porodljnom (tko mi kriv, nisam ni pitala a vjerojatno bi mi uskočili).

    Peterlin i dalje ne kužim zadnju rečenicu i kako računaš 24 sata meni je kad kažem 24sata od budjenja ujutro do lijeganja u krevet (noću naravno da je beba s nama). Pisalo je ...Al više manje sam svaki drugi dan kompletno slobodna... pa ja to kompletno povezala kako jesam.

    žuta kad je termin?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.06.2016. at 14:59

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Meni je dan bez djeteta trajao 24 sata zato jer sam bila u bolnici na čuvanju trudnoće i zaista sam bila 24 sata odvojena od svog sina koji je doma cvilio. Bio je tada star kao curica koju ima zutaminuta.

    Jednom je moja mama pričala kako su oni došli iz svog grada obići mene u bolnici i unuka doma. Moj L. nije govorio, ali kad ih je vidio samo je rekao "mama". To je značilo sve - mame nema. E - jbg - tak je izgledalo 24 sata x pol trudnoće, pa si ti sad misli. Fućkaš ovo kad tata uzme dijete i ode s njom svaki drugi dan popodne nakon posla svojoj mami, to je vrijeme dragocjeno za odmor.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.06.2016. at 15:02

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta stvarno, svaki drugi dan po čitav dan??!!!
    ja sam uvijek za imat svoje vrijeme al MENI je ovo previše za dječicu do godine dana, no dobro svatko zna za sebe. Jedino ne kužim kako to fizički izvedete dok je s tatom pola dana pretpostavljam da nisu cijelo vrijeme vanka.
    Nisam bila dovoljno jasna. Prvi dio dana s bakom nije doma. Drugi dio dana je doma. Ja sam tu i kako sam napisala uskočim.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.06.2016. at 15:17

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Onda sam ja krivo iščitala postove... ja povezala da dijete bude prijepodne s bakom a popodne nastavlja s tatom tako nekako a mamu ima svaki 2. dan.

    A to tvoje Peterlin je stvarno ekstremno, al nisi tu mogla ništa napravit, nisi imala izbora. dobro ste to preživjeli.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa i da nisam trudna, očekujem da se otac bavi njom. Ovu smo temu već prolazili. I sad opet.

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    oops pisale smo istovremeno... ja danas očito niš ne kopčam pa me zanemari žuta

    al silno bih htjela povezat napisano da samoj sebi dokažem da moj mozak danas funkcionira jer i dalje ne kužim napisano s postom otprije. ako ti se da, ak onda zaboravi of course.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    opet istodobno, naravno da tata treba biti itekako uključen apsolutno jedino mio nije bio jasan onaj dio kompletan dan jel to znači baka prijepodne tata popodne? sorry na cjepidlačenju.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Žuta oprosti na mojim upitima, fakat me se to ne tiče, nadam se da se ne ljutiš
    zbunilo me tumačenje od Peterlin.

    Agrum mislim da se bezveze grizeš.

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Onda sam ja krivo iščitala postove... ja povezala da dijete bude prijepodne s bakom a popodne nastavlja s tatom tako nekako a mamu ima svaki 2. dan.
    Nisi krivo iščitala nego sam bezveze sročila rečenicu. Ako je kompletno onda ne ide "više-manje" uz to, u opis. Nema smisla. Zapravo nije kompletno, ali meni je doživljaj takav kao da je.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.06.2016. at 15:31

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    ajde nek smo i to razjasnile ako ništa radi hrvatske sintakse sad znaš da pažljivo čitam i slušam na satu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.06.2016. at 15:41

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobila bih crvenu notu da je bio sastavak na satu hrvatskog. Znam.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno


  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja mater uzima mojih troje djece svaku subotu navečer do nedjelje popodne, nekad čak i navečer. <Imam užasnu grižnju savjesti. Toliko da svaku subotu haračim po kafićima i pijem pivu. I ne razmišljam o djeci

  34. #34
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ali zato ostalih šest dana u tjednu mi mozak popiju, 24 h dnevno. Nije ni to baš obiteljski korisno, kad je mama nestabilna od predoziranja vlastitom djecom.

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mater uzima mojih troje djece svaku subotu navečer do nedjelje popodne, nekad čak i navečer. <Imam užasnu grižnju savjesti. Toliko da svaku subotu haračim po kafićima i pijem pivu. I ne razmišljam o djeci
    Moja je uzimala dvoje mojih svaku subotu ujutro i čuvala do nedjelje popodne. Tako da muž i ja možemo van. Pa tako godinama. Čim bi koji napunio godinu dana, prije ne. ( kad se rodila treća, mama je imala previše godina, a i mi smo već prestali izlaziti)
    Priznajem da sam ih čista srca ostavljala roditeljima, ni na trenutak ne misleći da će im nešto faliti.

    Agrum, ako misliš da nije u redu ovako kako je sada, promijeni. Ili prestani raditi danju po kući ( ili prestani raditi ) i samo brini o svom djetetu, ili se pokušaj pomiriti sa trenutnom situacijom, ili samu sebe uvjeri da je, možda, baš dobro ovako kako je. Ti možeš raditi, i na poslu i doma, dijete je zbrinuto i sretno, a zajedno provodite maksimum vremena koje možete.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mater uzima mojih troje djece svaku subotu navečer do nedjelje popodne, nekad čak i navečer. <Imam užasnu grižnju savjesti. Toliko da svaku subotu haračim po kafićima i pijem pivu. I ne razmišljam o djeci
    Kraljice!

    S druge strane, otkadja nisam bila vani,sramota....Ne mislim tu na svoje rekreacije ni na izlaske zajedno s djecom nego onak, da s mužem odem nekamo. Ili bezmuža, svejedno. A klinci su sad oba izašli iz osnovvne škole...

    Daklem, vrijeme je da se krene....

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Peterlin definitivno je vrijeme da se krene, razveselit ćeš ujedno i sinove

  38. #38
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je uzimala dvoje mojih svaku subotu ujutro i čuvala do nedjelje popodne. Tako da muž i ja možemo van. Pa tako godinama. Čim bi koji napunio godinu dana, prije ne. ( kad se rodila treća, mama je imala previše godina, a i mi smo već prestali izlaziti)
    Priznajem da sam ih čista srca ostavljala roditeljima, ni na trenutak ne misleći da će im nešto faliti.

    Agrum, ako misliš da nije u redu ovako kako je sada, promijeni. Ili prestani raditi danju po kući ( ili prestani raditi ) i samo brini o svom djetetu, ili se pokušaj pomiriti sa trenutnom situacijom, ili samu sebe uvjeri da je, možda, baš dobro ovako kako je. Ti možeš raditi, i na poslu i doma, dijete je zbrinuto i sretno, a zajedno provodite maksimum vremena koje možete.
    Radim zapravo sve u interesu djeteta, samo mi je ponekad potrebna podrška. Mame oko mene se ne otvaraju baš, svima je sve divno i krasno, a tu na forumu je ipak lakše dobiti savjet i podršku..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •