Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Beba 4 mj se stalno budi noću,a mama je već očajna!

  1. #1
    Cherry13 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    16

    Početno Beba 4 mj se stalno budi noću,a mama je već očajna!

    Unaprijed se ispričavam na dužem postu...molim vas za savjet, jer više ne znam što da radim.. Imam bebicu od 4 mj, koja me doslovno izluđuje noću!
    Do unazad mjesec dana smo imale koliko-toliko dobar ritam spavanja i hranjenja,bočica oko 8-pola 9,pa onda opet oko 12 i od 3 do jutra sikimo svakih dva sata s tim da odmah potom zaspe. Zadnjih mjesec dana se budi svakih sat vremena,sada još i češće,svakih pola sata,pa ćak i 10-15 min, ne stignem ni zatvoriti oči evo je već kenjka. Pokušavam ju uspavati dudicom,pa bočicom sa vodom,ali ne vrijedi, sve dok joj ne dam sikiti, i to povuče dva puta i zaspi,ili samo nateže bradavicu do te mjere da me počinju boljeti,ali da bi se ona uspavala. Nakon tog se probudi za 10-15 min i opet ispočetka. Pokušala sam joj uvesti noću samo bočice,a danju da sikimo, međutim nema razlike, čini mi se da ona noću uopće nije gladna,jer ne popije gotovo ništa,odmah zaspi, ali se svejedno tako brzo probudi, i samo bezveze bacam hranu. Imate li kakav savjet, dali je koja slično prošla, jer ne znam zbog čega se toliko budi,i što da više radim,pomalo sam već očajna!Razmišljala sam da prekinem dojenje, ali opet žao mi je prekidati ako neće biti nekog pomaka.I da napomenem,po danu spava ok, 4-5 puta po nekih sat vremena, dakle ne mislim da je zamjenila dan za noć..

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gdje dijete spava?

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kako spava preko dana? Moja se više budila po noći kada preko dana nije odspavala rute.
    Kada je počela žvakati rukice isto se više budila. Kada je bila prehlađena, i čini mi se ako bi joj dan bio previše ispunjen događanjima onda ne može to sve preraditi mozak pa uzbuđenje odradi svoje. Bitna je neka rutina. Ali inače, za očekivati je da bebe imaju faze kada lošije spavaju. Sasvim normalna stvar.

    Prekidom dojenja ćeš si otežati jer beba prvenstveno traži utjehu na sisi, a znaš kako je to kad ti nema utjehe.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.06.2016. at 13:36

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Vodu iz boce da se uspava,nemoj.
    Radit AD i bacat pored svog mljeka ,nemoj.
    prva curica se podigla na AD,druga doji i mogu ti rec da ni s jednom ne spavam ko klada. Obje poceli zubici zezat oko 4mj i postalo sve zanimljivije od spavanja. Okret na bok i skvicanje.prva cura bi dudu pljuckala. Druga sisu zvace. Itd...prodje...ja cekam da i s drugom prodje faza nocnog tuluma.tako da prestankom dojenja neces nista postic.

  5. #5
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Imam takvog,ima 4,5 mj i živim za dan kad bumo prespavali noć..ili bar par sati u komadu.
    Prva možda dva mj. se budil svakih sat,sat i po..pocical i nastavil spavati. Od kojih 8-9 na večer do 6 u jutro.
    Satnica je ostala ista ali noć...nema kraja. Gledam brojke na satu kak prolaze cijelu noć.
    On u biti žmiri cijelu noć ali spava užasno nemirno. Bacaka se po krevetu,spava s nama...lupa se i grebe rukama po glavi,tresne nogama o madrac,diže ih,vrti glavom...i tako cijelu noć. Svaku.
    Pokušam ga smirit cicom ali ne pali uvijek. Nekad se pak smiri dok ga samo primim za rukice ili ga zagrlim..nekad ga jedino fen smiri. Pa dok ga ugasimo jovo nanovo. Jako icrpljujuče.
    Pogotovo jer se ne naspavam a cijeli dan mi je na rukama,i spava na meni. Stavim ja njega na krevet svaki put kad čvrsto zaspi ali ili se zbudi ili bude isto ko po noći. Odma traži svojim nogama moje da ih stavi gore..lovi me rukama po licu,grebe..i sve kroz san.
    Oni koji vele da je lakše kak su stariji,lažu. Samo su sve teži i veči
    Prihvatila sam da je takav i čekam bolje dane.

    a sam ti pomogla...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Zuzy noge na mene i moja stavlja
    ja nekad podbacim jastucic pa mogu na miru na wc otic.

  7. #7
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Hahaha...a možda bi mu mogla i jastuka obuči u svoju majicu pa nek njega grebe

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bebe i djeca se ne bude samo zbog gladi.

    Voda svakako nije potrebna, s obzirom na dob.

  9. #9
    Cherry13 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    16

    Početno

    Spava u svom krevetiću, pokraj nas. Pokušala sam ju staviti da spava s nama ,čisto radi lakših podoja, ali to je užas, izudara me cijelu, okreće se po cijelom krevetu, koma..

  10. #10
    Cherry13 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    16

    Početno

    Preko dana ona meni spava ok, ima otprilike 4-5 dnevnih spavanja,po sat- sat i pol. Izdrži budna nekih sat vremena do maksimalno dva sata, i mora na spavanje. Mislim da imamo dobru dnevnu rutinu, a imale smo i dobru noćnu rutinu,dok nije počela divljati E moja Leona žvače rukice još otkako je prosla 2 i pol mjeseca, užasno slini i sve gura u usta.. stalno očekujem da će možda izbiti zubić ali još ništa.

  11. #11
    Cherry13 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    16

    Početno

    Da, odlučila sam da neću prestajati dojiti. Nastojati ću se naoružati živcima što je više moguće i čekati... možda me jednog dana iznenadi i sve to prođe

  12. #12
    Cherry13 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    16

    Početno

    Evo kao da sam ja pisala
    I meni noć traje beskonačno dugo i jedva čekam jutro,pa makar bila ko zombi! Isto samo gledam na sat i ludim! I Leona žmiri cijelo to vrijeme i pitam se kako ju umor više ne slomi da napokon zaspe?! Isto diže noge ,pa se prekreće, pa udara od madrac,pa od ogradicu, čudim se što nema plavice po nogama, mene zaboli kad ona to opali!
    Mislim da ću se morati pomiriti sa činjenicom da imam takvo dijete, i isto čekati bolje dane

  13. #13
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imam i ja sličnu situaciju, moja ce skoro 5 mj a nikako da produzi spavanje. Samo dojimo, s tim da zadnjih 10 dana vise nije dosta jedna sisa nego trazi i drugu prije spavanja. Al prvo zaspe na ovoj, legnem ju, za 5 min budenje i trazi jos. Koji put je po 3 puta moram stavljat da sise. Problem je sto zaspe na sisi i nece vise da sise. Nisam pametna dal da ju budim za drugu stranu ili da ju pustim da sama odluci. A onda idu ture po 2 sata, pa po sat i po, pa po sat.... U snu kao da slabije jede i brze ogladni. Inace spava u kreveticu uz naš jer ja ne mogu spavat s njom uz sebe, cijela se ukocim i sve me boli, ne spavam cijelu noc. Al ujutro oko 5,6 kapituliram pa ju prebacim sebi. Tih sat, dva do budenja izdrzim al me satare. Dizem se pregazena. Samo se nadam da ce s dohranom pocet malo bolje spavat. Utjesite me da hoce, please!

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Postane bolje, i onda opet postane malo loše.

  15. #15
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nekako mi se cini da bi mogli bit zubi pa ju gnjave. Danas za ruckom sjedi mojoj mami u krilu i pokusava pojest plasticni stoljnjak sa stola. Izgledalo je kao je hoce oglodat stol. Valjali smo se od smijeha. Ugl puno slino i sve ide u usta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    6

    Početno

    I nama je sad tako zadnja dva tjedna. Za dva dana ce imati 4. mjeseca. To je regresija sna.

    Spava s nama, dojimo na zahtjev svakih 45min-1h preko dana (sto je super s obzirom da je prva 3. mj kontinuirano mu cica bila u ustima...sve od jedne do svakih dvadeset minuta). Prije je bilo jedna cica unutar 2-3h, sad u jednom podoju 6 puta promjeni stranu,cim malo uspori mlaz. Kompresije ne pomazu. Tako se nenormalno naguta zraka da ga tijekom dojenja nekoliko puta podrigujem. Sad zamislite na sto nam lici uspavljivanje.

    Kad se zasiti ne zaspe nego ga jos sat vremena nunam u rukama. Nekad paraleno nunam,setam,suskam i dojim. Jedna noga na stolici da mogu ga podbociti dok drugom rukom drzim cicu jer mu ispadne cim malo zadrijema pa se probudi i vristi.

    Nakon sat-dva uspavljivanja krece tulum. Svakih pola sata se pocne buditi i ajmo na noge lagane ljuljaj suskaj doji.
    Cupam se za kosu od umora.
    Kad jednon zaspe vise se ne moze podrignuti pa se do jutra napuse toliko da od 3 do 7 mlati nogama i stenje. Cim otvori oci-eksplozivna stolica od zraka. Zakaki svu odjecu pa ga prvo takvog podojim i onda na kupanje.

    Po noci spava naravno na meni. Nekoliko puta ga pokusam spustiti no probudi se. Jednom do dva puta ipak uspijem da legne pored,ali tako da lezi na mojoj ruci,a da su mu noge na mojim nogama (isto kao i vama
    Poslije svake setnje namjestamo se na drugu stranu kreveta. Najveca mi je muka s njjm u rukama sloziti jastuke.

    Idem piskiti s njim. Probudi ga mlaz pa piskim u kadu tako da sjednem na rub, a u kadu bacim stari rucnik (jer se trza i na taj zvuj u kadi) i jos kontroliram da polako ide mlaz jer ga i sustanje probudi. Da,znam- odvratna sam...ali nakon dva sata ljuljanja 6kg u rukama u mrkloj noci, civiliziranost mi je na zadnjem mjestu.

    Preko dana drijemke su iste kao i po noci. Sama sam cijeli dan od jutra do navecer zadnja 4 mjeseca,od carskog.
    Ne znam...luda sam. Najgore mi je sto preko dana nisam bas fokusirana od umora,a on trazi paznju pa je nezadovoljan mojom ukomiranom facom i tonom.

    Mozda su i zubi (slini,grize), ali ovo je definitivno regresija sna...ne znam sto da vam savjetujem.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    19

    Početno

    Šta je to regresija sna? Zašto i kako to dođe?
    Moja ima malo preko 3mj,dani su nam dosta živahni al to sam preživljavala jer je noć super bila ali zadnjih deset dana ajme ajme ajme

    Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk

  18. #18
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo kod nas se stanje popravlja, sad smo opet na svako 2 sata buđenje i sisanje. Mislim da ću morat nabavit onu knjigu Svako dijete može zaspati ili kako se već zove. Čitam starije teme i izgleda da nekako uspjevaju produžiti to spavanje. Samo hrabro naprijed.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj anirail prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je to regresija sna? Zašto i kako to dođe?
    Moja ima malo preko 3mj,dani su nam dosta živahni al to sam preživljavala jer je noć super bila ali zadnjih deset dana ajme ajme ajme

    Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
    Regresija sna je nekakav bezvezni naziv za normalnu pojavu kod djece, odraslih, a vjerojatno i zivotinja. Svatko iz nekog razloga prodje kroz period u zivotu kad slabije spava. Kod djece se to cesto povezuje s ubrzanim razvojem u nekom podrucju, iako kod nekih nema apsolutno nikakve poveznice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •