Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Ciste, visoki markeri i color doppler

  1. #1
    Miki00 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    7

    Početno Ciste, visoki markeri i color doppler

    Pozdrav svima

    Možda već ima negdje tema, ali nisam ju pronašla. Hitno mi je i ne znam koga bi pitala pa se zato javljam ovdje!
    Imam 22 god, prije 2 tjedna su mi pronađene 2 ciste na desnom jajniku. Prije toga sam imala puknuće folikule, malo čudno krvarenje i jaku upalu. Prošli tjedan sam vadila krv i markeri su mi previsoki - 610 a trebaju biti manji od 35. E sad, znam da to može biti od svačega visoko, ali ginekologinja me šalje na color doppler. Pila sam tablete da mi izazovu menstruaciju i dobila sam u nedjelju. Krvarim ali ne kao inače, sve nešto po malo i uopće ne znam kada će mi proći, a rekla mi je da se javim u bolnicu za taj CD u četvrtak ili petak ovaj tjedan jer je najbolje to napraviti 5-7 dan ciklusa. Moje prvo pitanje je šta ako meni ne stane krvarenje do četvrtka ili petka? Mogu li svakako otići ili?
    A drugo - ako netko ima slično iskustvo da mi malo kaže šta i kako

    Hvala svima unaprijed

  2. #2
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Čim je bilo što na jajnicima markeri budu povišeni.
    Možeš na CD i ako ti krvarenje ne stane al za svaki slučaj nazovi i provjeri.
    Iz mog iskustva 'nešto na jajniku i povišeni markeri', dok sam došla na red za CD to 'nešto' otišlo s ciklusom.
    I tako mi se ponovilo x puta unazad par godina jer mi folikuli nisu pucali i svaki put bi imala cistu ako bi utz bio u drugoj fazi ciklusa.
    Kad obaviš CD znat ćeš više. Nadam se da te dr. poslala i vaditi hormone.
    Sretno!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    296

    Početno

    Pozdrav, ne mogu naci drugu temu pa cu pitanje postaviti ovdje. Molila bih savjet ukoliko netko ima iskustva sa slicnom situacijom. Prije tjedan dana operirala sam cistu na jajniku i cekam nalaz biopsije. Prilikom operacije utvrdeno je da mi je jajnik netipicne konzistencije (tako su napisali) i uzet je uzorak za PHD. Lijecnik nije htio nagadati o cemu se radi dok ne dode nalaz. Nalaz cekam 2-3 tjedna i moram priznati da me muci ta neizvjesnost. Zna li netko sto bi to moglo biti, odnosno sto moze uzrokovati promjenu konzistencije jajnika? Hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •