Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 199 od 199

Tema: Pretjerano trazenje hrane i slatkisa

  1. #151
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Deca razlicito reaguju na zabrane i ogranicenja, a i na slatku hranu. Balans cete pronaci sami, s obzirom da ste vec tome pristupili kriticki. Moj najstariji je po prirodi umeren i neizbirljiv, spreman na promenu i svestan da se prehrambene navike mogu menjati, ako postoji potreba. Drugi sin se poprilicno istraumirao u K razredu jer je uciteljica dozvoljavala sve moguce slatkise u neogranicenim kolicinama, i tu mu je valjda doslo do konflikta s onim sto smo ga naucili kod kuce. Godinama smo posle vagali sta je 'bad' a sta nije, s tim da smo uvek insistirali da nista sto je jestivo nije 'bad' per se. Treca... ajme. Ona je sva uragan i s 2 godine imala je i uraganski odnos prema hrani. Tu sam se jako morala zamisliti. Bila je sposobna pojesti 5-6 banana odjednom (inace je veliko, veoma aktivno i misicavo dete). Ajde banane i nekako, ali bila je i cookie-monster. Tu sam balansirala. Nekad bih je pustila da pojede vise nego sto ja mogu podneti :D, ali bi onda u medjuvremenu pricale (koliko se s njom moglo, jer je kasnila s govorom, prava je mala zverka) i ipak je to urodilo plodom u smislu da i sad s 6 jede sve i da nije zavisnica o slatkisima (iako ih i dalje obozava). Cetvrta je pocela da jede veoma dobro i nije pravila nikakve razlike medju namirnicama. Sta joj das, jela bi. E sad, ona je dete broj 4 i sad u kuci imamo svasta sto nismo imali za dete 1 i 2, pa cak ni za 3 (jer je najstariji sad skoro teenager). Naravno da jede vise slatkisa nego prvo i drugo dete, ali sad se vec izgradila kultura ishrane da je prosto nemoguce da zapadne u neki ekstrem, plus je ona vec normalno verbalna i mozemo joj sve objasniti.
    Moje je misljenje da treba ispostovati decje impulse i moderirati ih tako da ne stvorimo traume (to sto tvoj muz govori), ali da je najbitnije da porodica kao celina ima pozitivan odnos prema hrani. Jako je pozeljno da se hrana sprema kod kuce i da ukucani zajedno jedu...

    Na pitanje o mini medvedicima i kinder cokoladici dnevno mi se cini retoricko - normalno da nije prezderavanje slatkisima, tj. jako je daleko od toga.

  2. #152
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno mi je na forumu tko ima kakvu poziciju vezanu uz to. Mene samo zanima sto je vama normalno za tu dob? Jesu li dva medvjedica velicine pola malog prsta ili jedna kinder cokoladica svaki dan prezderavanje slatkisima?
    Stojim nad ovim minutama, i ne znam kako da sročim, ovdje znam da ima puno “pazitelja na šećer i kupovne slatkiše”,
    ali kad je “sezona parkića” ono što vidim je da većina djece u toj dobi samo u parkiću pojedu puno više... ko nas u park (svi valjda osim mene) ne dolaze ako na stolu nije kila-dvije slatkiša i grickalica. I onda svi trče oko toga... nisam jednom vidjela dijete od 3 godine da će pojesti i sladoled... i još par šaka smokija ili puno više od jedne napolitanke... tako da mi je ova količina koju spominješ “smiješna” u odnosu na neke kontekste.

    Prije ere zdrave hrane u vrtićima, moja je tad bila jaslice, odmah nakon ručka teta je imala kutiju keksa i dobivali bi po keks-dva (možda i tri) svaki u dobi od cca 15-18 mjeseci. Samo tada dakle odmah nakon ručka bi pojeli 1-2-3 keksa. Ne petit keks, nego moto ili napolitanku. A da ne pričam koliko je još prilika u danu da dobiju / traže slatko.

    Tako da ne znam sto bi rekla je l normalno. Osvješteni će procijeniti mislim da je količina koju spominješ taman taman, ali prema onome sto vidim oko sebe “nije normalno koliko malo daješ” .

    Ja ne znam sto bih rekla jer se sa srednjom od prvog dana dohrane borim s hranom, a kasnije i sa slatkišima, ali sigurno je u toj dobi jela više šećera od ovog sto spominješ.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 07.03.2018. at 06:16

  3. #153
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam nikad stavila 20 kinder cokolada na stol da vidim koliko bi pojeo, al neke koje bas ne voli je odbijao (medvjedice i piliće od cokolade...). I ja vecinom skrenem na drugu temu ili kazem da ce dobit poslije rucka.
    Još i ovo. Čitam i ne znam shvaćam li dobro, i pitam se zašto si na ovoj temi .
    Ako ti prolazi to “skrenem temu ili poslije ručka”. Moja ne bi pojela ni doručak ni ručak i bila bi u stanju dugo vrištati da dobije svih 20, kakva jedna .

  4. #154
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja se slazem s ovim sto pise kli_kli, samo je kod mene dvoje djece.

    Cini mi se da oboje imaju zdrav odnos prema hrani, iako imaju (samo?) pet i dvije godine. Ono sto nam je oduvijek bilo bitno je da se slatkisi ne tretiraju kao nagrada, pa cak niti kao neka posebna poslastica, vec da su dio nekakvog dnevnog unosa hrane. Dakle, ima dana kad se pojede muffin, dana za cokoladu, dana kad nema niceg takvog na jelovniku. Od najranijih dana su im ti neki deserti ponudjeni kao sastavni dio obroka (ne nuzno na istom tanjuru/u isto vrijeme, iako se nekad dogadja da je tako) s glavnim jelom i s vremenom je doslo do toga da oboje jedu samo kad su gladni, ukljucujuci i vecinu slatkisa/deserta. Oboje znaju gdje se u kuci nalaze cokolade i slicno, ali ne uzimaju i ne jedu sami, cak i kad je ostavljeno na stolu. Imam osjecaj da, zato sto je dostupno i ne smatra se necim posebnim, jednostavno ne osjecaju potrebu pojesti nesto ili traziti ako im se stvarno ne jede. Oboje nisu izbirljivi (sto god to zapravo znacilo ), cak su i prilicno avanturisticki raspolozeni pogotovo za minesotansku djecu, ali recimo da bih rekla da stariji onako generalno vise voli "oblizeke", ali u isto vrijeme mala puno otvorenije trazi slatkis.

    Ovaj dio s neuzimanjem hrane/slatkisa nismo nikad "ucili" kao takav, ali moguce da je to jednostavno tako sto ih od najranijih dana, igrom slucaja, ucimo da se hrana ne smije jesti ako ne znaju sto je jer su oboje alergicari. Stariji prilicno dobro razumije sto to znaci, a mladja vjerojatno ne, no svakako je navikla da djeca (i odrasli) oko njih jedu sve i svasta, a da oni ne sudjeluju, ili jedu nesto drugo.

    U svakom slucaju, ni meni se ne cini da je kolicina deserta koju spominjes stvarno daleko od prezderavanja. Ja bih mozda, ponekad, ponudila tog medvjedica ili dva uz rucak, kad trazi, umjesto uvjetovanja da ce doci poslije rucka. Najgore sto se moze dogoditi je da ce pojesti dva medvjedica, a zbog njih tri zlice manje neceg drugog. (I onda mozda nece smatrati medvjedice izuzetno posebnim, ako je u tome uopce "problem".)

  5. #155
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod nas su slatkisi uvijek dostupni. Malac svaki dan pojede nesto. Nekad vise,nekad manje. Nekad nista,pa si uzme bananu

    Ne branim mu slatkise jer imam osjecaj da bi mu tek tad bili wow i da ne bi znao stati

    Jucer je eto pojeo 2 kinder cokolade i grickao smokice. Nekome bi se od tog dizala kosa na glavi,al kod nas to nije najveca katastrofa

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena
    Pa to je jako mala kolicina slatkisa, nemas se sta brinut oko toga.
    Ja nisam za zabrane (ali ne ni za neogranicene kol.) jer sva djeca kiju znam koji imaju snevne limite prezderavaju se slatkisima kad su u prilici (npr.djecji rodjendani i al.).

    I auper da ti hoce jesti ta neka super zdrava jela.

  7. #157
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne znam, meni se ne čini da bi slatkiši trebali biti dio svakodnevne prehrane. U nas je obiteljsko pravilo da se slatkiši jedu vikendom i da je to hrana za povremeno.
    Nisu to velike količine, daleko od toga. Ali svejedno, ne bih svaki dan.

    Doduše, meni je često muka od slatkog pa mi pomisao na svakodnevno uzimanje toga izaziva blago gađenje

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja se ne slazemo oko toga. On kaze da radim ovisnika od njega, u sto ja ne vjerujem. Mislim da radim vecu patologiju zabranom. Jasno mi je na forumu tko ima kakvu poziciju vezanu uz to. Mene samo zanima sto je vama normalno za tu dob? Jesu li dva medvjedica velicine pola malog prsta ili jedna kinder cokoladica svaki dan prezderavanje slatkisima?
    Ja samo koju reč na ovo "svaki dan". Pa eto, da se usudim da kažem da mooožda detetu od 2-3 godine koje jede normalno i raznovrsno, i još često slatki doručak i možda koji keksić u vrtiću, mooožda stvarno nije potrebna poslastica kod kuće baš svaki dan.
    Da li je to velika količina slatkog - ni blizu, to je krajnje umereno, i da, većina dece jede puno više slatkog u tom uzrastu. Da li će napraviti neku štetu zdravlju -ne, pretpostavljam da neće.
    Samo nisam sigurna da je detetu potrebno, uz svu tu divnu raznovrsnu hranu koju dobije i pojede, stvarati naviku da su kupovni slatkiši redovan deo dnevne ishrane.
    A evo, Jurana je bila brža.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 07.03.2018. at 09:22

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A za prežderavanje na rođendanima - ja očekujem prežderavanje na rođendanima. Moji se prežderavaju na tuđim rođendanima. I druga deca se prežderavaju na našim rođendanima. Kakav je to rođendan bez prežderavanja :D?
    Mislim, da verovatno je to užasno nepristojno, samo ja to ne gledam tako - pa to je proslava, ni mi odrasli često nismo uzor umerenosti na proslavama. Davati deci slatkiše svaki dan između ostalog i da bi bili umereni na rođendanima mi je onako, bez efekta :D.

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je to potpuno normalno, i slatkiše smo baš 'ograničavali' na način - čokoladica poslije ručka. Doduše ne mogu se baš sjetiti od koje je to dobi počelo.

    U svakom slučaju odnos moje kćeri prema slatkišima mi je odličan, obožava ih, ima ih na potpunom raspolaganju, jede ih, ali vrlo umjereno. Recimo, još ima slatkiša od Božića (iako joj MM i ja aktivno pomažemo u trošenju).
    Je li to posljedica 'odgoja' ili je naprosto takvo dijete, prije bih rekla ovo drugo.

  11. #161
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da se ne radi samo o rođendanima, rođendani su samo simptom. Djeca će kad-tad postati samostalna u hranjenju, pa bi onda mogla početi nadoknađivati ono što im je bilo uskraćivano.
    Ili će se baš držati onoga što su naučila u roditeljskom domu, tko zna. Vidjela sam i jedne i druge primjere.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I R su slatkisi uvijek dostupni, a smije uzeti jedan nakon rucka, ako pojede dovoljno. Njoj je hrana toliko nebitna da joj nikad nije palo na pamet traziti 2. Kad odabere nesto zbilja sitno kak slatkis onda je moram nagovarati sa uzme vise.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se ne radi samo o rođendanima, rođendani su samo simptom. Djeca će kad-tad postati samostalna u hranjenju, pa bi onda mogla početi nadoknađivati ono što im je bilo uskraćivano.
    Verovatno, ako se osećaju uskraćeno.
    Nemam pojma da li se moji tako osećaju.
    Mi jednostavno oduvek kupujemo slatkiše neredovno, kad stignemo, kad se setimo ili ih poželimo, ne pravimo zalihe po kući. I onda pojedemo odjednom malo veću količinu, tipa 250 g keksa nas četvoro, ili 3-4 kinder štanglice po detetu, a ne jednu. Da li je to bolje ili gore nego da deca razvijaju svakodnevnu umerenost, ne znam. Samo kažem da je i to mogući način razmišljanja i življenja, da kupovni slatkiš ne mora biti obavezan deo svakodnevne ishrane, nego povremena poslastica.

  14. #164
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja se sa svima slažem

    Upravo to mislim da će netko dijete naučiti jesti po jedan slatkiš, a drugo će baš otići u drugu krajnost.
    Meni je problem što sam ja hraniteljica i što mali čim mene vidi govori da je gladan, a u barem 50 % slučajeva će na pitanje što bi jeo odgovoriti - čokoladicu. I ja mislim da me testira, jer ako mu ponudim autić od čokolade (dobio od bake), neće, nego hoće kinder čokoladicu. Neće ni svaki kolač. Eno sad sam radila u subotu baš super kolač gdje sam izmiješala jabuke, orahe, bademe i putar i zapekla, gore prelila klasični biskvit s malo praška za pecivo i kad se to ispeklo okrenula i stavila gore sloj od 3-4 mm šlaga. Tih pečenih jabuka s orasima je valjda 2-3 cm, tijesta možda 1-2 cm i malo šlaga, njemu to nije fino, samo poliže šlag. A jede inače i jabuke i orahe i bademe i putar. Baš me s tim čokoladicama cima i ja mislim da je zato jer mu jedino za njih kažem da može malo dobiti jer nije zdravo. On je verbalno vrlo iznadprosječan i može se s njim lijepo razgovarati.

    Jesmo zbilja imali fazu da smo rezanje noktiju nagrađivali s hranom - često s brusnicama ili datuljama, njih voli. Al mu i tu ograničim jer se bojim da će ga napuhati, jednom je mene satrlo kad sam u avionu pojela vrećicu suhog voća i onda se bojim za njega. Neki dan je tražio nagradu za rezanje noktiju pa sam mu za nagradu pustila pjesmicu

    Hoću reći, da ja procjenjujem da me gnjavi s čokoladicama jer je "zabranjeno voće". Sad me više s brusnicama ne napada kao nekad kad sam mu davala po 5-6 kom, činilo mi se da je zbilja premali za veće količine, da će ga trbuh boliti. Sad sam kaže koliko će. Nekad kaže 18, pa ja kažem da će mu 8 biti dosta i u pravilu je s tim zadovoljan. Nema on još dobru sliku koliko je to 18.

    A MM misli isto kao Jurana da je OK jesti vikendom jednu čokoladicu. S čim bih se ja i složila da ne moram ja stalno smišljati kako da mu ne dam, jer sam ja hraniteljica.

    Inače mali ne zna što je nutella, nikad ju nije probao, iako mi znamo pred njim doručkovati. Nikad mu nisam dala bombon i nadam se da nije ni u vrtiću dobio, vidim samo neke suhe kekse da izvuku. Kad kupimo sladoled, kupimo 2 komada, jedan za MM-a i jedan za mene i malog (ja sam puno brža ). Jeo je u životu štapiće i ribice i one neke "zdrave" Bio smokije, a nije jeo čips, ni ostale slane grickalice. Dobio je lizaljku od svetog nikole u vrtiću, ja sam mu rekla da je to loptica na štapiću i on je to primio zdravo za gotovo. Onako, trudim se da ne napravim od njega dijete koje se čudi grickalicama i slatkišima i trpa bjesomučno kad otkrije. Bili smo na rođendanu pred koji dan, nije uopće jeo kolače, nego je jeo slane kiflice.

    Zašto uopće pišem je što mi MM prečesto prigovori što mu dan čokoladicu i neki sam dan prilično burno reagirala pa je taj "razgovor" prilično loše završio. Onda sam počela propitivati je l zbilja nitko ne daje djeci slatkiše. Ovdje vidim da je Jurana na tragu MM-a, al vjerojatno ne mora djetetu svaki dan reći 4 puta da mu ne da čokoladicu. To je dob propitivanja i ja riješim nekad čokoladicu i tako da kažem da nemam, al da imam 6 ribica. On voće jede normalno, tako da je to druga kategorija. Jede apsolutno sve voće koje sam mu ponudila: jabuke, kruške, jagode, borovnice, dinju, lubenicu, banane, naranče, čak i limun, mandarine, maline, nemam pojma više što sam mu davala, gricka sirove mrkve, krastavce, sve žitarice koje i mi jedemo - rižu, proso, zob, bulgur, kuskus, raž, sezam... Onak - zadovoljna sam kako sam mu razvila kulturu raznolike ishrane, zahvalan je suigrač

  15. #165
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I da, krajem ljeta kad smo se vratili kući, kupovala sam od ivkovića sok od jabuke, onaj s pipom, i stajao je u kuhinji. On je stalno tražio, ja sam ograničavala, što zbog debljanja, što zbog toga jer ne zna dobro zube oprati. Bio je totalno opsjednut s tim sokom, udebljao se i na kraju smo maknuli sok. Sad sam neki dan kupila, bio je na akciji. Pitao me par puta, odmah bih mu dala, jer mu stalno curi nos pa sam mislila nek pije bilo što i vrlo brzo nije više bila fora. Pokušavao je sam pustiti na pipu, ja sam mu par puta ponovila da je pipa napravljena tako da djeca ne mogu otvoriti i sad ne dira više. Pije ujutro nezaslađeni biljni čaj, u vrtiću dobije onaj slatki užasni (piše na meniju da nije zaslađen, a nije istina), mislim da mu se ne sviđa, mi zbilja doma imamo fine čajeve, to je moj fetiš, većinom pije vodu, uz večeru mlijeko ili jogurt, kakao sam mu par puta napravila, nije impresioniran. Tata pije kakao, nas dvoje mlijeko.

  16. #166
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I tak, da ne gnjavim, puno hvala na odgovorima i mišljenjima. Različiti smo i mi i djeca. Problem je što različito procjenjujemo situaciju MM i ja, što je inače rijetka situacija. Ja se bojim da će iz zabrana i ograničenja proizaći ekstrem i dok god on jede normalno ostalu hranu, meni je OK da dobije mali slatkiš, a MM misli da ću napraviti ovisnika o čokoladi. A i nije zapravo svaki dan čokoladica, premda često zaista je, nekad su štapići, nekad brusnice, nekad ribice, nekad bućine koštice...

  17. #167
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da trebaš čekati da otopili i onda poslati MM-a u prvi veći park na nekoliko sati. Neće ti više nikad ništa reći.

    Evo samo jedan primjer... ljetos s frendicom s njezinim malim koji ima 4 god. Pojeo je 2 ledokinga i popio sok samo u tih 2 sata sto smo bili skupa. Curilo je, i ona je pomagala, al puno je i on pojeo.

    Ja u RL poznajem samo dvoje djece među bliskim ljudima koja jedu hranu kao tvoje, ostali su neka sredina između uravnoteženog i ovog, a to je “tipična” prehrana djece koja izvoljevaju: pohano meso i krumpiri, bolonjez, možda jedna vrsta voća, juha samo s rezancima i mrkvom bez komada ičeg drugog, plus goleme količine slatkiša i grickalica. A takvih znam poprilično.

  18. #168
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Znam ih i ja, i svi su do 5. razreda postali ako ne pretili, a onda s viškom

  19. #169
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da trebaš čekati da otopili i onda poslati MM-a u prvi veći park na nekoliko sati. Neće ti više nikad ništa reći.
    ne znaš ti MM-a.

    I ja se čudim parkiću i tim sladoledima što padaju po toboganima pa netko i ne obriše. Ja sam prošlu sezonu znala spremiti jabuke u kutijicu ili tako nešto. Čuvalice s jednogodišnjacima izlaze s junk hranom, a nepotrebno, djeca su zadovoljna igrajuć se vani, što sad moraju nešto s tim prljavim rukama i žvakati.
    Već se bojim sljedeće sezone

  20. #170
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam na Juraninom tragu. Kod nas se slatko jede uglavnom vikendom. Iznimno ce pojesti slatko i kroz tjedan, no to je rijetko. Nije to stvar zabrana nego nase ideje uravnotezene prehrane. Ne mislim da je nuzno svaki dan jesti slatko. Stariji je umjeren po naravi i nikada se ne prezderava nigdje, mala je neumjerena i ta ce na rockasu strpati 67 stapica istodobno u usta. Meni veliki problem predstavaljaju parkovi jer roditelji njezinih vrsnjakinja stvarno svaki dan u park donose cipseve i smokice i zapravo se nalazim u nelagodnoj poziciji jer mi nije prihvatljivo da se jede junk svaki dan, a ovako ju izoliram od ostalih:/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #171
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Znam ih i ja, i svi su do 5. razreda postali ako ne pretili, a onda s viškom
    Razumijem o čemu pričaš. Ali ima i drugih primjera, evo moja mala će uskoro 5 godina, nema ni punih 15 kg u odjeci. A hrana joj je uglavnom škrob i ne uvijek zdravo pripremljeno meso jer jedino to hoće jesti. Oko 30% obroka joj uspijem uvaliti zdraviji obrok, u 70% slučajeva će jesti bijelo tijesto, bijeli kruh, krumpire. I sitna je i sitna. Jednostavno jede malo. (Dajem joj dovoljno masnoća, pazim da dobije masno).
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 07.03.2018. at 11:32

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Off topic, iznenadilo me malo da itko daje gljive djetetu od 2 godine, mene su učili da ne prije 12 godina.

  23. #173
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    ne znaš ti MM-a.

    I ja se čudim parkiću i tim sladoledima što padaju po toboganima pa netko i ne obriše. Ja sam prošlu sezonu znala spremiti jabuke u kutijicu ili tako nešto. Čuvalice s jednogodišnjacima izlaze s junk hranom, a nepotrebno, djeca su zadovoljna igrajuć se vani, što sad moraju nešto s tim prljavim rukama i žvakati.
    Već se bojim sljedeće sezone
    falaisusu da ne moram više ić u park, ajme šta me je to nerviralo. i jabuke i banane i smoki i štapići. ali i voda. odu na sat vremena u park i čim dođu, odmah vade za jest i za pit. kao da su na logorovanju, a ne u parku koji je 5 min udaljen od stana ako i dijete obuzme neobjašnjiva glad i žeđ.

    nedaj bože bez boce vode i tapervera s voćem/smokijem, ovisno o sklonosti zdravoj prehrani, doć u park, svi te gledaju s onim sažaljivim pogledom jadno dijete.

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moji nikad nisu uzimali od drugih u parku,eventualno bi dobili jabuku,bananu,vodu i išli smo na više sata u park.
    Nemam problema s tuđima moji znaju da ne smiju žicqti okolo

  25. #175
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na Juraninom tragu. Kod nas se slatko jede uglavnom vikendom. Iznimno ce pojesti slatko i kroz tjedan, no to je rijetko. Nije to stvar zabrana nego nase ideje uravnotezene prehrane. Ne mislim da je nuzno svaki dan jesti slatko. Stariji je umjeren po naravi i nikada se ne prezderava nigdje, mala je neumjerena i ta ce na rockasu strpati 67 stapica istodobno u usta. Meni veliki problem predstavaljaju parkovi jer roditelji njezinih vrsnjakinja stvarno svaki dan u park donose cipseve i smokice i zapravo se nalazim u nelagodnoj poziciji jer mi nije prihvatljivo da se jede junk svaki dan, a ovako ju izoliram od ostalih:/
    Pa evo, meni se to isto čini, jedno dijete je prihvatilo obiteljski ritam, a drugo će grabiti svaku priliku, iz iste kuće.

    Očito nas ima više kojima to jako smeta, al nismo u istom parku

    Baš sam znatiželjna što će biti na proljeće, kad i drugi izađu s djecom van. Zadnjih mjeseci s izuzetkom snježnih dana, samo mi hodamo po vani i ništa ne nosimo. To je meni baš bitno. Al se prepričava ispočetka i ispočetka kako smo išli biciklom po kiflicu u pekaru neki dan prije snijega.

  26. #176
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Kod nas se roditelji oboružaju hranom i idu po djecu u vrtić, jer im djeca neće jesti variva.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Joj mi se tog soka nikako tjesiti. Uvela sam ga prije 2 rodjendana jer je odbila vodu ljeti pa sam stavljala u omjeru 1:3 i nikako ga izbaciti...

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj mi se tog soka nikako tjesiti. Uvela sam ga prije 2 rodjendana jer je odbila vodu ljeti pa sam stavljala u omjeru 1:3 i nikako ga izbaciti...
    Dijete br.1: voda je jedino pice, 3x godisnje popije sok

    Dijete br.2 (iz iste obitelji ): nikad vodu nije prihvatila, popije gutljaj kad je vec na pol puta do dehidracije. Umjesto soka nakuhavam joj caj, stavim steviju, to prolazi. A mora puno piti jer je muci kronicni zatvor.

  29. #179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a ne hoda bez šećera/stevije?

  30. #180

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne.

  31. #181
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dijete br.1 - vrlo umjerena u slatkisima
    dijete br.2 - jako umjerena, cesto i odbije
    dijete br.3 - dozlaboga neumjerena, krade slatkise dok ne gledam, jednom prilikom na rodjendanu sama pojela vrecicu kiki bombona u pol sata sto su se igrali u drugoj sobi (ona me i inace kosta zivaca, jel...)
    slatkisi su im uvijek bili dostupni, sad su na visim policama zbog Trojkice

    piju vodu, sok u posebnim prilikama, Trojkica bi ti naravno stalno...
    i tak...isti obitelj...

    a da, djecje parkice i inace mrzim, a cekaju me jos godine istoga, jadna li sam...

  32. #182
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ginger . Dovedi mi trojkicu na druženje s mojom dvojkicom .

    Glede parkića, izračunala sam da ću u njima boraviti ukupno 16 godina kad valjda prestanu.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 07.03.2018. at 14:37

  33. #183
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    ne znaš ti MM-a.

    I ja se čudim parkiću i tim sladoledima što padaju po toboganima pa netko i ne obriše. Ja sam prošlu sezonu znala spremiti jabuke u kutijicu ili tako nešto. Čuvalice s jednogodišnjacima izlaze s junk hranom, a nepotrebno, djeca su zadovoljna igrajuć se vani, što sad moraju nešto s tim prljavim rukama i žvakati.
    Već se bojim sljedeće sezone
    A ja sam skuzila da kad (moji i iz moje rodbine) klinci prolupaju, da im je pao secer, i da im hitno treba doza klope... pa poznjopaju... i opet se dobro slazu :D

  34. #184
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama su parkovi drugacije dostupni pa je normalno da ljudi vade cijeli rucak, a ne grickalice. I ne znam, mojima nikad nije palo na pamet da me traze McDonalds ili pizzu zato sto su drugi jeli. Ali opet, mozda je to do alergija. Mladja moze jesti samo hranu pripremljenu kod kuce, a i veliki je svjestan da ne moze uvijek sve sto i ostali. Na rodjendanima se nikako ne prezderavaju, ponekad uopce ne jedu. Mislim da su zadnji put u nedjelju jeli nesto slatko.

    Za gljive, nisam nikad (osim na Rodi) cula preporuke da se ne jedu do neke dobi, ali i da su jestive valjda 2 sata i 3 minute, a i to samo ako su u kartonskom skarniclu. Kod mene gljive stoje u frizideru tjednima (kod mene = ducani, u nasem frizideru se pojedu kroz par dana). Moja mladje dijete nije probalo (alergije... kasni dosta s nekom hranom), a veliko u pravilu ne voli.

  35. #185
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e Bubilo moja...bas bih mogla, pa tko prezivi - pricat ce
    ja sam na onoj tvojoj temi tako suosjecala s tobom
    pisu ono neki, kao nije ni djetetu lako, a ja si mislim, ma pusti dijete, treba Bubilo prezivjeti sve to

  36. #186
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moze vam se i moja Lunica pridruziti, znakovito je i ona broj tri. Juce je prvi put poslana u direktorovu kancelariju u skoli :D Kosta zivaca, ali ta energija je u stvari zanimljiva i delom je i zbog toga obozavam.

  37. #187
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moram se javiti na onu temu... .
    Imam nešto za obaviti ovih dana prvo, a kad se uhvatim vremena pišem tamo.

  38. #188
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I moj treci ko da je iz gladi utekao, taj samo prica o hrani, stalno virka u frizider, uvije gleda sta bi mu bilo fino. Uzas. Klasicni francuski kuhar, veliki Pelaprat mu je omiljeno stivo. Sve njegove provale osim par iznimaka ticale su se ili sise ili hrane. On se negdje u dobi od dvije godine budio placuci, jer je sanjao npr tortu a nije ju mogao pojesti u snu...

  39. #189
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    I moj treci ko da je iz gladi utekao, taj samo prica o hrani, stalno virka u frizider, uvije gleda sta bi mu bilo fino. Uzas. Klasicni francuski kuhar, veliki Pelaprat mu je omiljeno stivo. Sve njegove provale osim par iznimaka ticale su se ili sise ili hrane. On se negdje u dobi od dvije godine budio placuci, jer je sanjao npr tortu a nije ju mogao pojesti u snu...

    Potvrdujem da je kod marte tako.

  40. #190
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ahaaaahaaaaa
    nije ju mogao pojesti

  41. #191
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima tu po forumu hrpa njegovoh bisera. Jedno jutro se probudio i skuzio da mu je tata vec doruckovao i polazi na posao. I trk u kuhinju. I onda izlazi razocarano: "Kakav je tooo otac svome sinu... Nije mi nista tunjevine ostavio..."

    Sirius se sjeca epizode kad smo rostiljali pa smo svoj djeci spekli pilece batke. Al nitko od njih nije htio te batke, pa ih je Vid sve pojeo. Trebam li reci da to nije bilo sve sto je pojeo?

  42. #192
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena ovo sto sam procitala, nemas se sto brinuti. I nemoj se cuditi ako s vremenom smanji vrste hrane koju jede.

    Moji su u toj dobi jeli svasta a onda su poceli izvojevati. Mala voli vise povrce a mali meso.

    Sad cekam da pocnu jesti sve vise namirnica kako rastu. Al nacelno zadovoljna sam s njihovom prehranom.slatkise jedu par x tjedno umjereni su. Vise su jeli slatko dok su bili manji.

    Ni ja ne jedem slatko nesto, tu i tamo.
    Ja bih rekla da uz prehranu treba vodit racuna i o sportu jer se puno roditelja fokusira na unos hrane al ne na potrosnju unesenog.

    Djeca trebaju jesti, rastu al se trebaju i kretati, trositi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.03.2018. at 17:48

  43. #193
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako je. Ovaj moj trpa ko nespasen al jos se nije pretvorio u kuglu. Iako meni to stvarno zna ici na zivce (on je u stanju pojesti cijelo peceno pile), uglavnom se brinem oko toga da se dovoljno krece.

  44. #194
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj prvorodjeni vikendom doruckuje barem dva slijeda .
    Moji jedu koliko god da im se da jucer su sami pojeli veliku milku, pa s gostima jos jednu i na to palacinke s nutelom. Rekla sam da bi do vikenda trebali biti na ciscenju, danas su opet jeli palacinke kod moje mame i popili toplu cokoladu u bircu.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moji jedu svasta svugdje, na moju radost. Zicaju i dijele po parku. Jedino sok ne piju osim na Božić i Uskrs, jer ga ne kupujemo.

  46. #196
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Da, kretanje je definitivno kljucno. Luna sta god pojede u stvari potrosi. Samo je u jednom periodu bila nemrsava, inace ni 1% ne izgleda kao neki mali zdera :D
    Ali ona je tek s 4 godine pocela da hoda, do tada bukvalno nije hodala, samo je trcala. (prohodala s 10m i ODMAH trcala).

  47. #197
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ahaaaahaaaaa
    nije ju mogao pojesti
    Jos sam se nečega sjetila. Kad je progovorio, glavne riječi su bile ulij, maži, reži.

  48. #198
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jos sam se nečega sjetila. Kad je progovorio, glavne riječi su bile ulij, maži, reži.
    Hahahaha, odmah aktivna vrsta reci u svrhu sto efikasnijeg jedenja :D

  49. #199

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    falaisusu da ne moram više ić u park, ajme šta me je to nerviralo. i jabuke i banane i smoki i štapići. ali i voda. odu na sat vremena u park i čim dođu, odmah vade za jest i za pit. kao da su na logorovanju, a ne u parku koji je 5 min udaljen od stana ako i dijete obuzme neobjašnjiva glad i žeđ.

    nedaj bože bez boce vode i tapervera s voćem/smokijem, ovisno o sklonosti zdravoj prehrani, doć u park, svi te gledaju s onim sažaljivim pogledom jadno dijete.
    Ajde još koliko-toliko u parku, ali ja to promatram u dječjim kazalištima i kosa mi se diže na glavi. U Trešnji zadnji put aaaaaaaaa

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •