Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: papa test TRENUTNO u redu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno papa test TRENUTNO u redu?

    Zene moje...
    Jucer sam dobila poruku od ginekologa 6 tjedana nakon sto sam napravila papa test. Pise da mi je papa test trenutno u redu,a da ipak treba dodatno mikrobiolosko testiranje i da napravim termin u sljedeca 3 tjedna za to.
    Termin za vadjenje spirale i dogovor o daljnjoj kontracepciji mi je vec prije dogovoren za 1.kolovoz.
    Sad me prestrasilo to jako,jer mi je na toj kontroli prije 6 tjedana rekao da imam neku ranicu na grlicu maternice,imam i par mioma,i rekla sam mu da imam krvarenja izmedju menstruacija ali je rekao da je to normalno kad imam spiralu.
    Zasto pise da mi je papa test TRENUTNO u redu,ja ne razumijem to. I ako je u redu,zasto trebam mikrobiolosku obradu?
    Ne mogu sad nista ne znati o tome sljedeca 3 tjedna,neke mi crne misli navrle,i zabrinutost zbog te ranice i mioma i svega...
    Jel netko nakon urednog papa testa bio poslan na mikrobiolosku obradu?
    Procitala sam jucer svasta o tome,moze biti neka upala,mogu biti CIN 1,2,3,papa test je siguran oko 80 posto.
    Nikako ne mogu biti smirena oko toga sad...

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako je u redu, onda je u redu.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Ako si zabrinuta nazovi doktora i traži da objasni.
    Mislim, ništa ti mi ne možemo pametnije i konkretnije reći nego što on to može.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mikrobiološku obradu možda trebaš zbog moguće upale koja je možebitno povezana s tim krvarenjem unutar ciklusa, ali ako je papa dobar, onda je dobar. that's it.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je u redu, onda je u redu.
    X

    Očito je papa u redu, ali ima nekakvih bakterija koje izazivaju upalu kad se traži bris i za to. Vjerojatno će trebati nekakav antibiotik.

    Imaš na testu dvije kolone - jedna se odnosi na maligne promjene u stanicama, a druga na ostale promjene (upale i slično). Evo tu je uputa kako se to čita: http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zd...zu-papa-testa/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    Rado bi vidjela taj papa test,ali sam samo dobila takvu poruku.
    Petkom moj ginekolog ne radi,u ponedjeljak cu dogovorit termin pa cu ga sve pitati. Bas me uznemirila ta poruka,kasno sam je vidjela i nisam ga uspjela nazvati jucer.
    Da,ako je u redu onda je rekao da i ne javlja rezultate. A posto kaze da je u redu,ALI su potrebne daljnje obrade nije mi bas svejedno. Po cemu je zakljucio da su mi potrebne obrade ako je papa ok? To mi je mogao reci i kad sam bila kod njega i kad je vidio ranicu na grlicu,da bez obzira na papu trebam i dodatnu obradu. Ali nije nista spominjao pa se pitam jel taj papa pokazao ipak nesto. A onda ako je,valjda mi ne bi napisao da je u redu.
    On je rekao da su ta krvarenja normalna,ali mene to ipak brine.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Mislim da ti je najbolje skrenuti pažnju na nešto drugo i ne razmišljati o tome do pon. Samo ćeš se bezveze gristi.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti je najbolje skrenuti pažnju na nešto drugo i ne razmišljati o tome do pon. Samo ćeš se bezveze gristi.
    Slažem se. Ponedjeljak nije daleko, a dr. je vjerojatno poslao poruku zato da nikaaaa može odmah dobiti lijekove protiv upale.

    (Offt. ja svaki drugi put imam takvu situaciju - papa uredan, ali bude nekakva upala ili češće - gljivice, pa dobijem terapiju i to je to do iduće kontrole.)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    Peterlin,a kako to? Ovako kao kod mene,javi ti da je papa u redu ali ti napravi jos neki test pa dobijes lijekove?
    Ja stvarno nemam iskustva s ovim situacijama,dosad je uvijek sve bilo ok pa nemam pojma kako ide to sve kad nije ok.
    Prije godinu dana papa je bio uredan,pa mislim ako je sad neki problem da se nije uspjelo nesto strasno namnozit.
    Nadam se da je neka upala ili gljivica
    Hvala na savjetu,vec nekako mislim da panicarim bezveze i da nije nista strasno...

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj nikaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin,a kako to? Ovako kao kod mene,javi ti da je papa u redu ali ti napravi jos neki test pa dobijes lijekove?
    Ja stvarno nemam iskustva s ovim situacijama,dosad je uvijek sve bilo ok pa nemam pojma kako ide to sve kad nije ok.
    Prije godinu dana papa je bio uredan,pa mislim ako je sad neki problem da se nije uspjelo nesto strasno namnozit.
    Nadam se da je neka upala ili gljivica
    Hvala na savjetu,vec nekako mislim da panicarim bezveze i da nije nista strasno...
    Ja sam ti stara, 50+, a to znači da imam tanku sluznicu podložnu mikroozljedama. Ne treba mi nikakva zaraza, problem je mehaničke prirode: ne smije me mm malo bolje pogledati, već osjetim posljedice... Ali imala sam ja s tim veselje i dok sam bila mlađa, jer mi hormonska ravnoteža nikada nije bila savršena. Osim toga, godinama sqm imala klasičnu bakrenu spiralu. Ona je ipak strano tijelo u maternici pa nije čudo da uz nju mikrobiološki nalaz nije savršen.

    Čekaj u miru ponedjeljak. Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    ma poznajem ja tebe i citam vrlo rado vec evo par godina tvoje logopedske vjezbe upravo koristim uz nase dodatno pa evo,hvala usput i za to i za ove savjete
    Smirila sam se,a javim kako se odvila situacija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •