Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Jako visok beta hcg - Iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno Jako visok beta hcg - Iskustva

    Ovako, imam 33 god. i dvoje djece (10 i 7 god). Druga trudnoca je bila blizanacka, medjutim druga bebica se jako rano prestala razvijati, tako da sam vec na prvom uzv saznala da ce biti samo jedna beba ("the vanishing twin"). Nakon toga sam uzimala Utrogestane radi ocuvanja trudnoce.
    Sad sam opet trudna , 5+3 danas (zadnja mens 12/5), pokusavali smo nekoliko mjeseci (ispalo je da imam prekratku lutealnu fazu, 7 dana, zbog nedostatka progesterona, tako da sam vec 2 dana nakon zadnje ovulacije pocela uzimati Utrogestane). Kucni test je bio pozitivan 3 dana prije ocekuvane m.
    Buduci da sam imala vrijeme kod gin vec 8/6 (kontrola na koju sam bila narucena puno ranije), gin je pogledala na uzv, medjutim nista se nije vidjelo - rekla je da je ipak prerano, te da dodjem 27/6 opet. Buduci da je spomenula izvanmatericnu trudnocu kao mogucnost , to me uzasno brinulo, pa sam nakon nekoliko dana otisla na svoju ruku kontrolirati betu... Prva beta, na 20 dpo bila je 7870 , druga, 22 dpo 17847. To me uzasno brinulo, googlala sam sve moguce razloge visoke bete (molarna, viseplodna...), te sam jucer, na 24 dpo, otisla na hitnu, da vidim sta ce oni tamo reci. Napravili su uzv, vidjela se jedna gestacijska i zumanjcana vrecica, sukladna 5.tjednu, nikakve ciste ili slicno. Napravili su i betu i rekli mi da odem doma, da je sve ok, pa da ce me nazvati kad budu rezultati, za 2-3 sata. Nazvali su i rekli da je beta 29319. Sestra je onda rekla da bi doktorica htjela da ipak dodjem na kontrolu 27/6, da opet naprave nalaze i uzv. Sad sam u panici...
    Jel ima netko od vas cura slicna iskustva?
    Znaci li visoka beta velik rizik od DS?
    Hvala vam puno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok! Oprosti ako te gnjavim, ali vidjela sam tvoj post iz 2016.godine kada te je brinula visoka beta hcg. Meni je takoder jako visoka i brinem se jako! Na uzv se vidjela gestacijska i zumanjcana vrecica sa 5+1 a dr mi je rekla da je prerano da se vidi plod.
    Drugi dr kod kojeg idem privatno je rekao da sumnja na molu (iako me nije gledao na uzv). Beta mi je u 4+0 bila 233, a u 5+1 je bila 6330. Zanima me kako se tebi zavrsilo? Oprosti ako preorvoreno pitam no bas sam jako zabrinuta i prestravljena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evo obecala sam si ovdje napisati post kada saznam jel sve okej pa da netko od cura tko ce mozda u buducnosti imati slican problem moze ovdje naci utjehu jer sam ja u pravilu nasla jako malo odgovora vezano za svoj problem. Ugl, da bila mi je visoka beta ali je na kraju sve ispalo dobro. Nije bila niti mola niti kromosomska greska. Radili smo harmony i stize zdrava curka. Ocito svaka zena ima potpuno razlicite razine bete koje ne moraju nista znaciti. Nadam se da sam nekome pomogla.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Daaa meni ste pomogli jer je meni beta uzasno visoka a PAPp nizak

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da, upravo sam ti odg na drugoj temi.. ne brini se..ja sam suza i suza isplakala zbog bete i na kraju napravila harmony i nalazi su super, zdrava curica. Meni je i moj ginekolog rekao da s obzirom na betu on uopce ne bi radio probir jer cu se bezveze prestrasiti. Savjetovao mi je ovako: ako uzv pokaze da nesto nije okej, sacekati amniocintezu. A ako na uzv bude sve okej (kako je i bilo) da onda radi svog mira napravim taj harmony. I sad sam napokon mirna. Uglavnom ako je na uzv sve u redu nema nikakvog mjesta za paniku. Iako je mene internet toliko prestrasio da nisam bila mirna dok harmony nije stigao.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala ti lasice ... ❤❤❤❤

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Nista <3

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    5

    Početno

    jel ikome padala beta u 8 tjednu a da je na kraju sve bilo ok

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj jopica111 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ikome padala beta u 8 tjednu a da je na kraju sve bilo ok
    Jopica, uglavnom ne pada beta..ali uvijek ima slucajeva koji su drugaciji..beta moze biti niza i ako su bili blizanci, pa je jedan nazalost otisao.. sve su zene drugacije i ja ti drzim fige da kod tebe sve dobro prode. Jel imas krvarenja? Kada imas uzv pregled?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Pratili smo je jer sam dosad imala 3 spontana i jer mi je muzu bio spermiogram dosta los... Bila sam na uzv u 6tt i onda je sve bilo ok i beta je tad bila cca 13000... Nakon toga je svaka 3 dana rasla za cca 10000...dok nije dosla do 57000...onda je narasla na cca 62000, pa na Cca 67000 i sad je pala na 63000... Krvarenja nema... Bilo je u 6tt 3dana smedji iscjedak ujutro i otkad pijem duphaston nema vise nista

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jopica, beta se nakon odredenog broja vise ne dupla..a kasnije i krene padati..ne znam jel to to u tvom slucaju..ja je nakon 10000 vise nisam ni mjerila.. koliko je bila velika bebica u 6.tj i jel se vidjela?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Jopica, beta se nakon odredenog broja vise ne dupla..a kasnije i krene padati..ne znam jel to to u tvom slucaju..ja je nakon 10000 vise nisam ni mjerila.. koliko je bila velika bebica u 6.tj i jel se vidjela?

    Vidila se beba i otkucaji srca... Nije je mjerila

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Dobar je znak da se vidjela.. hoces opet vaditi betu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •