Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Tko je iznad 35 i tesko ostao trudan....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno Tko je iznad 35 i tesko ostao trudan....

    Mozda je bedasto, ali imala sam raspravu/svadju s muzem. Sram me uopce pisati...
    Imam 38 god. Moje boljke: Latentna hipotireoza, sklonost vag. glivicama i problematicna vratna kraljeznica.
    Ovarialna rezerva nije bas najbolja, donja granica. Pokusavam ostati trudna.
    U ovom obracanju forumskom pucanstvu mi se ne radi o laboratorijskim vrijednostima, nego o izjavi MM, koja ide ovako nekako (ukratko I usturo): imas godina, plodnost je smanjena, ides kod ginica I uzimas xy- nesto. Kako znas da to pomaze? Uspjela bi ostati trudna da ides trcati, da se kreces. To ti ja garantiram. Jer tvoje tijelo je tako u k...., da nesto po tom pitanju moras napraviti.

    Po njemu je bavljenje sportom najvaznija puzzla.

    (A ne krecem se, to je tocno. Nisam fit. Nisam tip za sport.)

    Koliko po vama, koje ste vec procitale svakojake literature, ta njegova izjava drzi vodu?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo ti moj primjer. Ne bavim se sportom, nikad se nisam bavila.
    Zatrudnila sam u 39.godini, prvi mjesec u kojem smo se odlucili na bebu.

    Doduse, zivim u malom gradu, imam vrt kojim se bavim, ali ima zagadjivaca okolo isto. Najdrazi sport mi je knjiga u ruku i na dvoriste

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    uh-puh, pa samo fali da ti kaže da se opustiš
    ne vidim kako bi to netko mogao garantirati, ali ja bih tražila da ovjeri tu svoju garanciju kod javnog bilježnika, tako se to danas radi

    nisam informirana o problemima s plodnosti, ali taj tip izjave je meni odmah sumnjiv, kad netko sa stopostotnom sigurnošću tvrdi da zna uzrok (tuđeg) problema

    bavljenje sportom bi ti vjerojatno pomoglo da se osjećaš bolje, energičnije i slično, ako ustraješ
    pomoglo bi ti da imaš bolju kondiciju, više snage, da bolje izgledaš..
    a koliko bi ti pomoglo da zatrudniš samo nebo zna

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je bedasto, ali imala sam raspravu/svadju s muzem. Sram me uopce pisati...

    Imam 38 god. Moje boljke: Latentna hipotireoza, sklonost vag. glivicama i problematicna vratna kraljeznica.

    Ovarialna rezerva nije bas najbolja, donja granica. Pokusavam ostati trudna.

    U ovom obracanju forumskom pucanstvu mi se ne radi o laboratorijskim vrijednostima, nego o izjavi MM, koja ide ovako nekako (ukratko I usturo): imas godina, plodnost je smanjena, ides kod ginica I uzimas xy- nesto. Kako znas da to pomaze? Uspjela bi ostati trudna da ides trcati, da se kreces. To ti ja garantiram. Jer tvoje tijelo je tako u k...., da nesto po tom pitanju moras napraviti.



    Po njemu je bavljenje sportom najvaznija puzzla.



    (A ne krecem se, to je tocno. Nisam fit. Nisam tip za sport.)



    Koliko po vama, koje ste vec procitale svakojake literature, ta njegova izjava drzi vodu?

    Lupeta.
    Nije sport i fizička aktivnost za sve bitna, a pogotovo ne za zatrudnjivanje.
    Ja sam godinama vježbala svakodnevno.
    Bila fit do kraja.
    Pazila na prehranu.
    I nije išlo.
    Nikada nisam zatrudnila drugi put.
    Čak ni uz pomoć medicine.
    A nalazi super. I moji i njegovi.
    I ništa. Nula bodova.
    Idiopati.
    Prošle su godine i to je gotova priča za nas.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Beti, ima takvih primjera jos i hvala ti na tvom doprinosu.
    Al mene zanima da li bavljenje sportom znacajno utjece na poboljsavanje plodnosti?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Hvala cure, dajte jos?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Kaj nitko vise ne zna jel trcanje pospjesuje plodnost?

  8. #8
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nisam tip za trčanje ali sam hodala, planinarila, penjala, biciklirala itd.
    BMI mi je školski i 3 godine nije išlo bez MPO u 36.godini.
    Moja najbolja prijateljica nije u životu podigla ništa teže od čaše s pićem, voli papati, puši ko turčin i svaki put kad se nije pazila ostala je trudna.
    Dakle sport nema veze.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa ovisi o razlogu neplodnosti,mislim

    Ako zena ima visok fsh i mali amh, nikakva tjelesna aktivnost nece pomoci

    Ja recimo imam pcos, i uz metformin i vjezbanje sam unormalila cikluse, skinula kile. Znaci sad kad imam ovulaciju mogu i zatrudniti,prije nisam mogla

  10. #10
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Moje je mišljenje da je tijelu ipak lakše ako ima neku koliko toliko idealnu težinu i da je važno biti što zdraviji, nisam neki stručnjak, ali mislim da je tu metabolizam bitan, muž i ja godinama pokušavali dobiti dijete, isto teški idiopati, znači nigdje ništa u nijednom nalazu, apsolutni misterij, niti bilo kakvih drugih problema, isto sam bila iznad 35 kad smo počeli pokušavati, ja isto nisam idealne težine, jajne stanice super, rekli mi doktori da mi tijelo ima 25 godina, i opet ništa, do pomoći doktora i curice koju smo na žalost izgubili

    Nekad sam bila sportski tip, s godinama je bavljenje sportom prešlo u gledanje biljara na Eurosportu ili igranje šaha, znači teška statika, plus velike količine stresa zbog raznih neželjenih događaja, sad kilice su tu, ali isto nisam luda za trčanjem i aerobikom kojeg organski mrzim, ali pokušavam se šetati, i išla sam jedno vrijeme na jogu što bih definitivno svakom preporučila, to je više za nas statičare, ležiš, a znojiš se i vježbaš, nema trčanja i tih fora

    Sve je to individualno, imaš žena od 150 kg koje najnormalnije imaju djecu, svako tijelo je kemijski drugačije, i eto žalosti me da se u nekim privatnim klinikama može prek HZZO-a ići na MPO kako bi se smanjile liste čekanja, ne žalosti me to nego liste koje su se povećale, zašto ljudi imaju toliko problema ostati trudni danas, znači da nešto debelo ne štima oko nas, a time direktno utječe i na nas

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nitko vise ne zna jel trcanje pospjesuje plodnost?

    Ma ni trčanje, ni seksanje.
    Šalim se, ali teško ćeš trčeći zatrudnit

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne bih rekla da trcanje direktno pospjesuje plodnost, ali fizicka aktivnost i opcenito zdrav zivot svakako pomazu svemu, pa i reproduktivnom traktu.

    Ja ne trcim, nikad nisam trcala. Hodam prilicno puno, vozim dosta bicikl (sad ne; beba mi je premala za trailer), idem na jogu kad god je to izvedivo. Imamo duplu dijagnozu (po nalazima, ja sam low responder s mikroskopsko niskim AMH-om, a muz ima zeznut spermiogram), a imamo dvoje djece zacete u kucnoj radinosti, oboje rodjeno iza moje 35-te (prvo s 35 i sitno, drugo s 38 i nesto). Prvi put nam je trebalo devet mjeseci intenzivnog pracenja ciklusa i ovulacije, drugi put 13, ali nismo se bas toliko trudili kao prvi put. Oba puta je bilo bitno, za moje opce stanje organizma, da se krecem. Uz to sam, uz pracenje ovulacije, shvatila da postoji odredjena kilaza pri kojoj su mi jajne stanice doslovno za smece. Ta kilaza je jos uvijek u visku, ali recimo morala sam vratiti oko 2kg da bih pocela ponovno ovulirati kako treba i tad sam ostala trudna s kceri.

    Ne mislim ni priblizno da je trcanje ili neka druga aktivnost recept za plodnost, naravno. Ali da je opcenito dobro i pozeljno, to svakako.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja ovako kao Kaae mislim.Ja sam trkacica i definitivno.bi ti pomoglo da se osjecas bolje fizicki i psihicki.
    eh sad bas da ces zatrudnit od trcanja i ne.

    zasto ne bi probala pomalo trcati samo ti trebaju tenisice i volja
    A jel muz ima svjeze nalaze? Mozda i njemu treba trcanje

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovako kao Kaae mislim.Ja sam trkacica i definitivno.bi ti pomoglo da se osjecas bolje fizicki i psihicki.
    eh sad bas da ces zatrudnit od trcanja i ne.

    zasto ne bi probala pomalo trcati samo ti trebaju tenisice i volja
    A jel muz ima svjeze nalaze? Mozda i njemu treba trcanje
    Problem mi je trcati zbog vratne kraljeznice, osjecam svaki korak u vratu. Imam stapove za Nordic walking, pa se nakanjujem vec neko vrijeme. Nisam ja bas debela, ali ima me vise nego pozeljno.
    Mislim da je u mojim godinama neka fizicka aktivnost prijeko potrebna za bolje opcenito stanje.... Ali Kaae, hoces reci da su tebi te dvije kile bile presudne za ovulaciju?? Kako to? Koje veze imaju te dvije kilice sa ovulacijom?
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 21.06.2016. at 21:22

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ah da, muz nije napravio spermiogram
    Pa nije moguce da kod njega nije nesto u redu!! Danas sam dobila uputnicu za njega, pa cemo vidjeti koliko cemo puta morati razgovarati o tome dok on ode.

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zašto ne bi bilo moguće? Statistički imate podjednake šanse za neku od dijagnoza.

    Preporučam da baciš oko na mpo teme vezano za potrebne pretrage i intenzivno kreneš pratiti ciklus.
    Sretno '

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Upravo tako.
    To što je prije štimalo ne znači da štima i sad.
    Spermiogram je najlakše napraviti pa krenite otuda.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.
    To što je prije štimalo ne znači da štima i sad.
    Spermiogram je najlakše napraviti pa krenite otuda.
    Pa of course. Samo, morala sam napisti tu njegovu super izjavu. Njegovi plivaci su se naime iskazali vec 3 puta! Aha! Ali moje jajne stanice, jelte, nisu imale nista s tim.
    (Al imamo jedno dijete)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Mojca, dobila Sam uputnicu da se utvrdi kad mi je ovulacija, jer me moje laicko pracenje zbunjuje. Nekih 6 mj. sam imala bolne ovulacije, al unazad nekih 4 mj. uopce nemam pojma kad je. Tu I tamo skuzim jacu sluz, ali ne svaki mjesec I definitivno ne u toj kolicini kao u mladjim godinama. Jedan mjesec sam mjerila bazalnu temp. i nije se digla, dakle nista od ovulacije. Vidjet cemo sto ce pokazati pretrage...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    A mozda I pocnem dizati utege...da si povecam sanse
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 22.06.2016. at 00:30

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Problem mi je trcati zbog vratne kraljeznice, osjecam svaki korak u vratu. Imam stapove za Nordic walking, pa se nakanjujem vec neko vrijeme. Nisam ja bas debela, ali ima me vise nego pozeljno.
    Mislim da je u mojim godinama neka fizicka aktivnost prijeko potrebna za bolje opcenito stanje.... Ali Kaae, hoces reci da su tebi te dvije kile bile presudne za ovulaciju?? Kako to? Koje veze imaju te dvije kilice sa ovulacijom?
    Eto, ta kilaza mi je nekako bila losa, nije mi odgovarala. Imam inace i dalje visak od nekih 15 kg koji me dijeli od potpune srece i to namjeravam rijesiti sad, nekad, u sljedecih godinu dana. Ovaj cas sam na +3.5 kg od te kilaze pri kojoj ili nisam ovulirala ili su mi ciklusi bili katastrofalni, a oko 1.5 kg u odnosu na kilazu prije druge trudnoce. Osjecam se super, ali i dojim tandem i nemam trenutno mengu (nesto je tijelo pokusalo odraditi pred nekih mjesec dana, ali nis' se nije dogodilo). Inace sam, od 2008 do danas, ukupno izgubila oko 40kg, mozda i vise -- ne znam tocno jer nemam tu pradavnu tezinu nigdje zapisanu, znam samo da sam dosla od velicine US 28 do 10/12, iliti da mi fali 50-ak centimetara obujma u struku, i odredjena kilaza na tom putu mi jednostavno, hormonalno i opcenito, bolje ili losije odgovara od neke druge.

    Vidjet cemo kako ce biti kad stignem kamo sam krenula.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hanumica fata ima jednu temu o poboljšanju kvalitete js, potrazi i nju.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, dobila Sam uputnicu da se utvrdi kad mi je ovulacija, jer me moje laicko pracenje zbunjuje. Nekih 6 mj. sam imala bolne ovulacije, al unazad nekih 4 mj. uopce nemam pojma kad je.
    cure na začeću koriste Lh trakice,iskreno ne znam kaj je to ali možda i s time pokušati

  24. #24
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Uh-puh, pocni vjezbat zbog sebe, ne zbog trudnoce. Vjezbanje ce ti pomoc da se bolje osjecas. Nadji neki program, aktivnost koja ti pase. Imat toga puno i za svakoga. Na netu imas gomilu programa koje mozes od doma radit (vidi temu linkovi na vjezbe ili tako nesto), a i sportova van kuce je mnogo... mozda bi ti odgovaralo plivanje il neka joga, s obzirom na probleme s kraljeznicom.I ja ti preporucam da krenes polako, dva tri puta tjedno, da ti ne prisjedne.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Draga uh-puh

    nordijsko hodanje ti je super kao i plivanje s obzirom na kraljeznicu.
    Moram reci za.muza da fakqt nije fer sa svojim izjavama i probaj ga sto prije poslat kako god znas na spermiogram jer ako ste oboje "u igri "onda treba strucna pomoc zbog dobi.

    nije to nista tako strasno potrazit pomoc pa dr tu i jewu da nam pomognu.
    Poslusaj Mojcu i zaviri na teme na potpomognutoj.

    Sretno!!! Zelim vam sto prije plusic i bebicu u narucju!

  26. #26
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovisi o razlogu neplodnosti,mislim

    Ako zena ima visok fsh i mali amh, nikakva tjelesna aktivnost nece pomoci

    Ja recimo imam pcos, i uz metformin i vjezbanje sam unormalila cikluse, skinula kile. Znaci sad kad imam ovulaciju mogu i zatrudniti,prije nisam mogla
    Ovako i ja, imam pcos oduvijek, ciklusi su mi bili 3-6 mj., ovulacije niotkud. Jedan mi je ginekolog rekao da skinem salo s trbuha (nisam predebela, al sav visak imam na trbuhu). I onda sam pocela citat neke knjige o neravnotezi hormona i prehrani i izbacila bijelo brasno i secer dok sam pokusavala ostat trudna. I pila macinu travu i vrkutu. I piskila na lh trakice (slicno kao stapici za dokaxivanje trudnoce, piskis na njih pa pokazuju ima li ovulacije, ima u apoteci, ali su skupi - 5 kom/100 kn, a jeftiniji su na njuskalu ili naruciti preko neta).

    Uglavnom, trcala nisam, ali sam jako pazila sto jedem da dobijem ovulaciju. Je li vise pomogla prehrana ili čajevi ne znam, al imala sam ovulacije na 90-tak dana.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Naslal sam hanumicu fatu vec odavno, imam te "njene" tabletice/kapsule doma. Jedan dan popijem, jedan dan ne.
    Ne znam koje sve pretrage postoje (citala sam tu na forumu, ali ne znam na pamet.
    Ugl. vadila sam stitnjacu, AMH I cijelu krvnu sliku. Sad ponovo AMH i test da vidimo kad je ovulacija. Isto mi je otici 3x u labor, kao I piskati svaki dan na te lh trakice, jel da?
    Ginic mi je rekao, kad dodjem ponovo sa nalazima, da ce mi dati neke tablete koje se piju kao anti- baby I koje poboljsavaju plodnost.
    kakve su to?

    I idem nordic walking. Bila danas I jucer
    Mozda si I narucim te lh trakice, da ih imam pri ruci...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    (Sad bi jos mogla objaviti MM da cu se okaniti svih tih tabletica I pouzdati se iskljucivo u nordic walking!)
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 23.06.2016. at 00:18

  29. #29
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Luna Yoga je jako dobra stvar.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Luna Yoga je jako dobra stvar.
    X

    Ali u vrijeme kad sam htjela ostati trudna nisam išla na jogu (jesam doma vježbala, radila vježbe disanja i svašta, ali nisam išla na yogu izvan kuće kao sada). Išla sam i u teretanu nekoliko puta tjedno i na Sljeme svake subote, samo teško mi je reći što je na kraju upalilo - fizička aktivnost, promjena posla ili dabroston tijekom godine dana. Najvjerojatnije sve skupa. Tako nam je pao grah. Već sam se pomirila s tim da ćemo morati poduzeti neke korake (opustila se i pomislila "što bude-bude"), ali za svaki slučaj sam imala preliminarni dogovor za Sv.duh za jesen. Ipak, te godine smo na godišnjem odmoru uspjeli. Moj stariji se rodio sredinom svibnja iduće godine. Imala sam 38 godina kad sam njega rodila, a u kad je imao nekoliko mjeseci, rekao je doktor "ako se odlučite na drugo dijete najpametnije je odmah, dok je hormonska situacija još povoljna". I gle, ODMAH smo uspjeli. Od prve. Dobna razlika mojih sinova je 14 mjeseci.

    * * *
    Još jedna stvar (čista asocijacija): godinama sam se u mladosti koristila kontracepcijom nadzora cervikalne sluzi i to je fino funkcioniralo
    (Billings - ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Billings_ovulation_method). Eh, sad, da li je to stvarno tak dobro funkcioniralo ili (kako se kasnije pokazalo) ja baš nisam od onih koje zatrudne čim prekorače preko muških gaća - tko zna.... Nije mi pomoglo da zatrudnim (zapravo nije mi samo to pomoglo), a nakon drugog poroda nisam se usudila više oslanjati na to.

  31. #31
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Neka istrazivanja su zapravo dokazala da se iza 36. godine zivota plodnost kod zena opet povecava. Znanstvenici smatraju da je razlog taj da tijelo zna da se blizi menopauza pa zeli iskoristiti zadnje trenutke plodnosti. Tako je meni rekao moj doktor. Ja imam 35 godina
    Definitivno je bitno da zivis zdravo, da se kreces, no to je bitno u svakom zivotnom razdoblju, bez obzira pokusavas li ostati trudna ili ne.
    Prije nego sam odlucila zatrudniti ovaj put, uzimala sam od Garden of life vitamin code prenatal vitamine, bas zato sto sam citala da zene koje ih uzimaju ostaju trudne u razdoblju od mjesec-dva. Meni je uspijelo od njih iz prve, s time da se nismo previse trudili.
    Isto tako paleo prehrana navodno povecava plodnost. Mi smo na paleu. Sad, da li su pomogli vitamini, prehrana ili majcica priroda i dragi Bog, ne znam. Mislim da prije ikakve kemije jednostavno treba pokusati pa vidjeti. Sretno!

  32. #32
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Yummy, cestitam!!

  33. #33
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, cestitam!!
    Hvala!

  34. #34
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Neka istrazivanja su zapravo dokazala da se iza 36. godine zivota plodnost kod zena opet povecava. Znanstvenici smatraju da je razlog taj da tijelo zna da se blizi menopauza pa zeli iskoristiti zadnje trenutke plodnosti.
    Generalno gledajući ženska plodnost počinje se smanjivati prije 30-te. Za većinu žena mogućnost ostvarivanja trudnoće prestaje 5-10 godina prije nastupa menopauze.

    Smanjivanje plodnosti žene s godinama prirodan je proces. I nepovratan. Priče o uzletu i povećanju plodnosti žene iza 35., 36., 37. ili neke slične godine, su zapravo bajke.

    Uh-puh, nadam se da ima dobrih vijesti Ako nema, moj savjet je da učinite na osnovne pretrage-spermiogram i hormonske testove za tebe. Ako već imate dijete/djecu, nemojte se zanositi na krivi put vjerujući u plodnost vas kao para i držati se one-ako smo već do sad uspjeli imati djecu, imat ćemo je i u budućnosti. Sekundarna neplodnost zapravo je češća od primarne.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.07.2016. at 21:50

  35. #35
    Violenn avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Najprije, mislim da je za ostvarivanje trudnoće potrebna multifaktorijalna sinkroniziranost.Dakle, općenito, tijelo bi (želiš li povećati šanse za bebu) trebalo biti u najboljem mogućem stanju/formi za takvo nešto.

    Naravno da je to nemoguće ukoliko se ne baviš apsolutno ničim. Tj. ako ti je najveći napor šetnja do dućana. Pogotovo jer već imaš neke otegotne zdravstvene probleme(za koje je umjerena aktivnost također svojevrsni "lijek". Reći "nisam tip za sport", oprosti, meni zvuči vrlo smiješno...Nedovoljno odgovorno i ozbiljno prema tvom tijelu, tvom zdravlju općenito, a pogotovo tendenciji da ostvariš neki željeni cilj.
    Tko je po vama "tip za sport"?Hm?

    Blanka Vašić, Jillian Michaels, Shaun T?

    Ajmo realno,veliki postotak ljudi koji vježbaju(na bilo koji način) ne čini to jer ih to baca u neki nirvanični trans niti zato što u tome pronalaze osobni gral sreće i zadovoljstva. ALI je opće zdravlje itekako preduvijet da bi postigao bilo što drugo u životu. Dakle, većina ljudi koji se bave tjelovježbom i jedu zdravo to čine prvenstveno da bi si poboljšali psihofizičko stanje organizma. A svi smo mi "tip" za takvo nešto...

    Mislim da je u vašem slučaju očito više faktora prepriječilo nesmetano ostvarenje cilja. Ali je opće stanje tvog organizma svakako jedan od faktora(u to budi sigurna)koje bi netko tko žarko želi trudnoću trebao uzeti u obzir i ne shvaćati olako. Niti ići linijom manjeg otpora. Odi na sve pretrage, da. Ali i raspitaj se kod fizijatra/fizioterapeuta o tome koje vježbe smiješ/trebaš izvoditi obzirom na stanje kralježnice. Sigurna sam da postoje aktivnosti koje bi mogla upražnjavati, a koje ne stavljaju najveći dio tereta na kralježnicu...Pitanje je samo motivacije i volje.

    KAo što sam ovdje pročitala hrpetinu postova koji govore u prilog tome da i debele pušačice koje ne mrdaju s kauča ostaju trudne kad im se tak zvijezde poslože ja mogu napisati i milijun slučajeva za koje osobno znam da su žene koje su korigirale prehranu i počele se baviti tjelesnom aktivnosti konačno ostvarile željenu trudnoću.

    Mislim da nije dobro to da netko tko nešto žarko želi ostvariti siječe krivine i racionaliziranjem otpisuje neke stvari po defoltu jer eto...neće ga valjda to spasiti. Sve "spašava", u globalu i ni jedan faktor nije zanemariv. Pogotovo kod ljudi koji već imaju problema, i koji se već pate duže vrijeme.

    Nadam se da nisam bila bezobrazna, ili nešto slično. Nemojte mi zamjeriti na iskrenosti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Pa Violenn, moram priznati da je malo patronizirajuce, ali si potpuno u pravu. Da bi covjek rec rekel.
    To da ja nisam za sport je cinjenica. Otezavajuca cinjenica zbog koje mi se je teze natjerati na neki sport. A umor od posla i ostalih obaveza, manjak vemena zbog istih, je takodjer cinjenica i otezavajuca okolnost. E sad, kad ce mi se sport popeti na listi prioriteta i biti iznimno vazan...ne znam...sve se nadam uskoro.

  37. #37
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Garden of life vitamin code prenatal vitamine,!

    Gdje se mogu kupiti vitamini?
    Prije koji dan sam tražla po netu, na njihovoj stranici su trenutno nedostupni.. Ima još negdje?

  38. #38
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ne znam gdje se mogu kupiti ali sam se sada sjetila necega pa da vas pitam za misljenje. U prosloj T sam pila prenatal. Na pregledu bebe sa 2 mj je pedica rekla da mu je vec zatvorena fontanela. Zakljucila je da je to zbog tih vitamina koji pospjesuju rast kostiju i rekla da se to sve cesce desava jer zene piju svakakve vitamine, bolje je prirodno, jesti povrce i tak. Sad se ne usudim piti prenatal.

    Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk

  39. #39
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Tu sam pitala za vitamine, bit će da ih neću trebati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •