Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 209

Tema: IVF za samice-žene bez partnera

  1. #51
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Moja prijateljica je išla u Dansku na IVF sa donorom, kažu da su jako stručni i korektni, bila je i u Makedoniji na razgovoru ali je odustala, nešto je bilo sa cijenama nesuvislo pa se ipak odlučila za Dansku

  2. #52
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jao i stvarno sam se iživcirala čitajući postove od yummy mummy, već dugo nisam bila na forumu a mislim da mi je i bolje bez njega da ne vidim takve nesuvisle komentare

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Baby time jesi kontaktirala jos neke klinike, kako napreduje??

    Pisi nam novosti!!!

  4. #54
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Pozdrav, ja sam pak išla u Madrid u Španjolsku, jer govorim Španjolski pa mi je tako bilo lakše, nije mi od prve uspjelo ali imam policstične jajnike tako da nije čudno, poslije mi se svašta izdogađalo pa nisam bila financijski mogučnosti te sada mislim otići ponoviti postupak. Savjetovali su mi da prvo pokupim već postojeći embrion ali ja ću sam se odlucila ponoviti sve ispočetka pa da uzmen tri embriona ako bude moguće, cijene sam navela o ovoj temi http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme a bila sam u ovoj poliklinici https://ivi.es/

  5. #55
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Baby time prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Vidim da sam indirektno zagrebala u drugu sferu koja u konkretnom forumu/podforumu nije tema. Hvala svima na misljenju, a pogotovo da podrsci od (pa usudim se reci, svih osim jedne).
    Definitvno je ovo mjesto gdje je, u nekim trenucima, cak vise od znacaja potpora nego sama informacija.
    Svatko ima svoje razloge za svoje odluke i odgovornost prema njima i samim time prihvaca i posljedice, ako cemo to tako nazvati. Nemam namjeru ulaziti u debate oko mojih ili tudih odluka i isto tako ocekujem od drugih da ih prihate bez prispitivanja etike/morala iza njih.
    Sama odluka o cijelom procesu je teska, cijeli proces, kako saznajem iz dana u dan sve vise detalja, izuzetno zahtjevan i psihicki i fizicki, pa vjerujem da nije potrebno energiju usmjeriti na "starinske" komentare.

    Nastavno na konkretna pitanja... nastavljam komunikaciju sa klinikom u Danskoj. Makedoniju nisam iskljucila a odgovor iz Ceske (za svaki slucaj) ocekujem kroz koji dan.
    Danas sam imala vise vremena za istraziti i druge teme otvorene na forumu i moram reci da me dirnulo koliko potpore ima i koliko dobre energije se iz ovoga moze primiti.

    Zelim vam svima uspjeh i radost.
    Baby time
    ima li kakvih lijepih novosti?
    ~~~~~~~

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Bila u Danskoj u 10 mjesecu. Rade kao na traci, moj g i nekolog u Splitu koji se bavi s mpo je bio razocaran i protokolom i terapijom koju su mi dali ( dr.P. ). Jucer sam imala transfer u Makedoniji. Evo lezim u iznajmljenom stanu u skopju. Tko hoce informacije nek se javi. I ja,sam razgovarala paralelno s Danskom i Makedonijom. Izabrala prvo Dansku-veliko razocarenje. Komunikacija s Makedonijom mi je bila glavni razlog. Imaju tvrd govor, ponekad ih je tesko dobit na telefon. Ali znaju svoj posao.
    Imam 41 u travnju. Nikakav odgovor na stomulaciji gonalima i fostimonima. Na stimulaciju u Danskoj 1 js. U makedoniji prvi put stimulacija 1js. Makedonija u prirodnom ciklusu 2 js. Jedam embrio.
    Trazim Prolutex injekcije progesterona. Ako tko zna gdje se mogu naruciti ili kupiti javite

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    katesplit ima tema mpo u Makedoniji pa tako da sam ja vec pisala sve informacije i cijene vezano za Makedoniju (Sistina).

    Pa ako si dole kupi si Prolutex da imas.

    Najlakse je nekoga popljuvati.....pogotovo kolega kolegu i njegov protokol. Pises da si u stimulaciji i u Danskoj i u Makedoniji u stimuluranim dobila po jednu stanicu.

    Vjerujem da su i jedni i drugi dali sve od sebe al si lose reagirala na stimulaciju i tu se nista ne moze puno popraviti ako nalazi hormona ukazuju na smanjenu rezervu.

    Sad ne treba dramit oko toga vec se nadati da ce uspjeti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 25.03.2017. at 08:57

  8. #58

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Koliki ti je razmak bio u ova dva stimulirana sto si imala u Danskoj u 10- om.mj. i ovom stimuliranom u Makedoniji?
    Treba tijelo odmoriti.

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slažem se s LaraLanom, najlakse je popljuvati. A dr. Poljak je sklon kritiziranju.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Pozdrav svima!
    Bila sam u Danskoj u 10 mjesecu, unatoč niskom Antimuller-u odredili su mi stimulaciju gonalina 225. ; i ništa više

    30.09. početak stimulacije; 05.10.i 06.10. dobila po jedan cetrotide; punkcija u Danskoj 08.10., transfer 10.10. prebrzo, je li nekom još bilo tako?

    Prokrvarila 24.10.


    04.11. sam bila u skopju na pregledu u potpisati dokumente . već sam sam ovulaciju
    Početkom godine sam dobila kontracepciju , stimulacija 03.02. , 13.02. stoperica, 15.02. punkcija 1js , bez anestezije) , 16.02. - nepravilno se podijelila js

    Sad sam bila na prirodnom ciklusu, dva folikula, kad su naraslni na 19mm, primila po jedan cetrotide i gonal 2x75 dva dana 17.03.-18.03., štoperica 19.03., punkcija 21.03. ( anestezija 9 minuta - nije grozno bez anestezije, ali nisam jednostavno htjela da me imalo boli). Izvađene dvije jajne stanice, jedna se dobro podijelila.
    Transfer 23.03.

    Prolutex ima najbliže u Austriji, zove se progedex; kupila sam ih sad tu dovoljno. Laralana oprosti, nisam vidjela što si napisala za Prolutex i hvala ti na svemu, bez tvojih postova ne bi se niti odlučila ići bilo gdje

    Već razmišljam i o donaciji Js.
    Donirane jajne stanice 4200 euro - bude ih osam, ostatak koji se oplodi isto se može zamrznuti za kasnije, iz Ukrajine
    Spermatozoidi su po novom što su mi rekli 3000 tri doze

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    U Danskoj mi je bio skupji let i smještaj kao i sam IVF, donorski materijal je jeftiniji ( kako mi je bio prvi put, prijateljica je Bila sam mnom)
    U Makedoniji - u startu je skuplji donorski materijal jer kupuješ za tri puta - mišliš zašto kupiti donorski materijal za tri puta ( kao neće mi trebati toliko), sve drugo je jeftinije let, smještaj i sama procedura IVF ( tu sam svaki put došla sama)

    Da li je netko bio na IVF samac s doniranom JS

    Još sam u skopju, po petka, ako kome što treba - javite

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    katesplit drago mi je da sam ti pomogla.
    Ja sam npr.odmah prvi dan od transfera isla doma (avionom). Rekli su mi da mogu pa sam tako i napravila.

    Nisam mirovala niti sekunde.

    Bila mi je u opciji i Danska al kad sve skupa zbrojim i oduzmem doslo bi me skuplje vec u Makedoniji bez obzira sto u Danskoj mozes kupiti materijal samo za jednom jer je uzasno sve drugo skupo kao sto si i sama napisala.
    Ok. je ovo razmak izmedu stimulacija sto si imala u Danskoj u 10-om.mj. i u 02-om.mj u Skoplju jer ti ova stimulacija u Danskoj i nije bila jaka.
    Ja sam po danu 6 gonala primala (450 i.j.) ako si citala moj protokol i sama lijekove sam platila oko 2000 € al isplatilo se svakog truda jer je prvi postupak uspio.
    Imam jos dva embrija i uskoro idem po njih.

    Znaci u Skoplju imas materijala za jos jednom?
    Kakav ti je protokol bio ovo kad se js nije pravilno podijelila?
    Jesi kod dr. Lazarevskog ili kod nekoga drugog??

    Sto se anestezije tice slazem se da se ne treba muciti a i oko 50€ cini mi se da dodje...mozda i manje cak.
    Sve stavke tocno pisu na racunu i otpusnom pismu.

    Ovo za donaciju ti ne znam...mozda se netko javi ili da malo procitas strane forume.

    Sretno i javi se

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Prije tri godine kad sam ja isla materijal za tri pokusaja sam platila 2650€.
    Ne znam zasto im to stalno poskupljuje.

    Bit ce da je Cryos digao cijene pa su i oni odmah.

    S jednim parom sam u kontaktu i oni su prije nesto vise od godinu dana platili 2800 €.
    Kako su mi rekli da je cijena ivf postupka ostala ista 1650 €.

    Kako su tebi naplatili ovo di se nije podijelila js i ovaj prirodni ivf? Koliko to dodje??

    Jer meni ako ne uspije FET iskoristila bi svakako svoj materijal koji imam jos za dva puta kroz prirodni ivf jer masno sam ja to platila da ostavljam njima.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ovo sam u biti htjela znati za prirodni dal ima razlike u cijeni ako se vraca jedan ili dva embrija?
    Koliko mi je poznato prirodni ivf je oko 650 €...nadam se da nisu poskupili.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    LaraLana - Ja sam platila 2830 materijal za tri puta u studenom 2016. Tada sam još platila notara i psihologa za komisiju.
    U veljači kad mi je bila stimulacija koju sam svu primila U skopju jer sam htjela izbjeći strku ( Kad sam bila u Danskoj , nije nitko očekivao da će folikuli brzo narasti, platila sam izvanrernu dostavu is banke u kliniku, avio karta u zadnji čas, i da bila sam u Fertility copenhagen center, ti si spomenula Anna2 da je bila ali ne mogu ništa naći o tome), inače živim u provinciji i stalno bi morala putovati na kontrole, ovako mi je bilo lakše i s manje stresa.

    Znači popila sam kontracepciju 21 dan, završila sam 29.01. , nisam krvatila, samo neke točkice, rekao mi je da niti neću krvariti ( menstruacija)
    02.02. sam bila na UZV, 4 antralna f lijevo i desno ništa, izvadili su mi krv da budu sigurni da možemo početi
    03.02. počinje stimulacija dva dana Triptofem, i onda od trećeg dana Triptofem i Fostimon, svaki dan oba, ne mogu se sjetiti doza, mislim da je Triptofem bila jedna ampula a Fostimon dvije
    U međuvremenu dva UZV, na prvom lijevo ništa ( nijedan folikul se nije razvio), na desnom jedan
    13.02. stoperica, tog dana ujutro vađenje krvi da se vidi jel sve OK, UZV
    15.02. punkcija
    16.02. imam termin da ih nazovem u 13 sati, međutim oni su me već u 11 zvali da ništa od svega, da se nepravilno podijelila.

    jedino što sam osim lijekova i davanja injekcija platila je bila punkcija koja je 200 euro, ništa više, niti UZV
    Doktor mi rekao da si nastavim davati Progesterom jednom dnevno, 10 dana, kad sam prestala, dobila sam menstruaciju

    Ovaj prirodni ciklus sam odradila UZv u Zagrebu gdje mi je ginekologica mjerila folikule ( UZv mi je naplatila 100 kuna, konzultacije ništa) , na prvom ultrazvuku 1 folikul desno, na drugom par dana kasnije nalazi još jedan na desnom jajniku. Napredovali su dobro, rasli, u petak 17.03. jedan 18 drugi 19mm dobijam cetrotide 0,25 i do dva gonala 75 na dan, dva dana petak i subota iz razloga što mi je LH malo povišen 13,75, a nesmije biti poviše 13, E2 dobar, u nedjelju stoperica. Bio je petak 14 sati - jedva sam do kraja dana našla sve potrebne injekcije ( apoteka u Pokornog 9 u ZG) . Nisam našla štopericu koju je dr tražio, nije bilo ni Ovitrele nigdje nego brevactid - intramuskularno - dao mi je prijatelj, ekonomist u 23:30 u nedjelju

    U utorak punkcija - dvije js izvadili, u četvrtak transfer jedne jer se druga nije podijelila ( zapravo si mi rekli da druga uopće nije bila dobro, ne da se nije dobro podijelila nego se ništa nije ni dogodilo) - PLatila sam punkciju 200 euro i transfer oko 650 euro.

    U odnosu na Dansku ( znači ja sam bila i Copenhagen Ferstility Center) da cure znaju - kad dodješ u kliniku i legneš na stol za punkciju - plaćaš sve, kompletno čak iako ti ne izvade nijednu js.

    U Makedoniji svaki korak plaćaš posebno kad se napravi.

    Htjela bi zapravo svima poručiti - nemojte imati predrasude prema Sistini Makedonija - ja sam ih imala.
    Isto tako za sve koji imaju neke zdravstene probleme ili su stariji kao ja , više od 40 g, Makedonija je dobar izbor iako se zahtjeva u startu da kupiš 3 doze donorskog materijala. Svakako ako je AMH nizak, vjerojatno će trebati više tretmana.

    Za mlade cure koje dobiju puno jajnih stanica, Danska je dobar izbor. ( financijski na granici da s tretmanom u Sistini Makedonija. Ja sam plaćala avio kartu za Skopje povratno 1200 kuna, za Kopenhagen 3000. Smještaj u Skopju imaš ana airbnb za 20 euro, ako je za duže može i po 10, platila sam stan 300 euro za mjesec dana . U Kopenhagenu sam plaćala airbnb apartman 90 euro/noć. Nije bilo ništa jeftinije).

    Imam još par stvari za tretman napisati za Copenhagen Fertility Clinic:
    1
    U PDf dokumentu na njihovoj stranici Patient information piše za punkciju:
    Immediately before the egg aspiration you will get an injection of the painkiller
    Rapifen® through a plastic canola which is inserted in your hand. Furthermore, the
    doctor will administer a local anaesthetic in the vagina wall.

    Kad sam za to pitala - rekli su da ne rade tako, nisam imala izbor dobiti anesteziju. Neznam jesu li mi bilo što dali u vaginu lokalno, bolilo je isto kao u Sistini bez ičega. Ali nije nepodnošnljivo, više je pritisak nego Bol, svakako za po jedan folikul na svakoj strani izdržljivo.

    2. u Sistini sam dobila progesteron da ga apliciram odmah nakon punkcije vaginalno. 3x dnevno do transfera, dan prije transfera i injekciju progesterona. MIslim da je takva praksa i u Hrvatskoj ili?
    U Danskoj progesteron dobila nakon transfera i nikakvu drugu terapiju

    Sad još osim progesterona pijem i Estrofem - estradiol i dekortin.

    LaraLana - koliki je bio tvoj AMH kad si išla na IVf, koliko antralnih ti je pokazivao UZV? I što kažeš na punkciju osmog dana ciklusa?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    katesplit malo ti kasne poruke jer si nova pa da znas.
    Vidim iz postova da nisi sve procitala od linkova sto sam ti ostavila al nema veze, svejedno hvala na opsirnom postu al sve sam ja to pisala....upravo sto i ti...za notara, ovjeru papira, za njihovog taxi covjeka...za svoj protokol sa kontracepcijom isto kao i kod tebe.

    I ja sam jeftino kartu platila.

    Anna ili annie vise se ne sjecam nije se javljala sto je dalje napravila.

    Od mene su zahtjevali da budem dole 6 dan ciklusa i bila sam punih 14 dana i isto primala terapiju kod njih u Sistini navecer u 20 h kako je trazeno i bila sam u hotelu Portal tu odmah taj hotel uz kliniku.

    Ovo je ok. sto nisu naplatili jer u biti i nije nista niti napravljeno.

    Da u Sistini placas taj dan kad ti je nesto napravljeno.
    Znaci punkcija i anestezija a onda za par dana kad je transfer placas to i zamrzavanje preostalih embrija.

    Uz je ukljucen u tu cijenu postupka...ja sam ih imala 4 ukupno. Placa se vadjenje krvi za e2 i lh.

    Mnogi imaju predrasude o Makedoniji al to je njihov problem i uopce ne zelim komentirati.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Jojjj koji si stres sama sebi napravila...nemoj to vise raditi.
    Eventualno samo prvi uzv napravi u Zg i onda pravac dole.

    Sigurno se s njima i tako mozes dogovoriti jer sam citala ovdje na forumu da cure koje rade postupke van hr se tako dogovore s klinikom.....onda je daleko manji stres

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ja sam se ovdje na forumu puno prije vec cu u postupak informirala i pitala cure di sto i kako pa tako da sam znala za ljekarnu Filipovic u Zagorskoj ulici da uvijek imaju sve i najpovoljniji su pa tako da savjetujem svima da se svakako prije postupka raspitaju za sve.

    Tako da nisam imala takvih neugodnih situacija kao ti.
    Kupila terapiju kod nas za 3 dana a onda sam kupovala i nastavila sve dole kod njih.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ovo sto si progesteron dobila vaginalno to je sigurno Crinone gel i dole ga mozes na komad kupiti a kod nas ne. Kod nas kutija dodje 400 kn i kupujes cijelu kutiju pa tako da znas da si kupis do vadjenja bete!!!!!

    I ja sam pila estrofem ( to ti je za endometrij i ako je moj na dan transfera bio 14 mm), aspirin 1×1 i femibion 1.

    Ne znam dal je praksa u hr da se na dan transfera dobije i.m. progesteron al i ja sam dobila dole a isto tako i diazepam.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kad ti je ovo LH bio 13??? Pod terapijom ili je inace tako visok pocetkom ciklusa???

    Moj AMH je 6,9 pmol i imam 7-9 antralnih fol.

    Ne znam sto je se tu dogodilo da punkcija bude na 8 dan.
    Nisam bas toliko vjesta da to znam komentirati al zbilja nigdje nisam procitala da je netko tako rano imao punkciju. Najranije sto sam cula i citala je bila na 10-ti dan ciklusa.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ovo za LH te pitam jer je moj na dan stop injekcije bio 1 i tako treba biti....bar je meni dr rekao da je to odlicno.
    E2 je bio oko 800 koliko se sjecam al ne znam u kojoj mjernoj jedinici i ocekivao je 4 stanice a toliko sam i dobila i sve se oplodile i pravilno podijelile.

    Dobila sam dvije stop od po 5000 i.j.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    kate koji te je dr vodio u Sistini????
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 30.03.2017. at 10:21

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    kate jos ovo....i ja sam isto bila sama.
    I kad sam isla prvi put na dogovor i kupnju materijala a i kad sam isla na ivf postupak.

    Znam...grozno je biti sam al eto covjek sve izdrzi.
    Jos sam ja bila u ljeto i bilo je uzasno vruce.

    Kad sam isla nazad taj covjek sto vozi taxi mi je kofer stavio na traku dok sam se ja cekirala.
    Kad sam sletila u Zg zamolila sam nekoga da mi kofer skine s trake da izbjegnem dizanje teskog i to je jedino cega sam se cuvala....nekako sam se morala snaci....sve ostalo normalno.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Draga LaraLana

    Moj doktor ti je Popovic
    Ovaj LH je bio visok u ovom zadnjem, prirodnom ciklusu, na dan kad su folikuli bili 17-19mm. Znaš nije mi doktor dao da dodjem ranije u skopje jer ti u tom prirodnom ciklusu navodno odjedanput folikuli mogu prestati rasti, nije sigurno uopće što će biti slijedećeg dana. Tog dana sam dobila Cetrotide da spusti LH i gonal 2x75 i sutra dan isto. Stoperica dan poslije. Kao da dr brine koliko ću potrošit, ali nije vrijedno stresa. Zapravo je stalan stah bio hoću li ovulirati prije stoperice - prirodni ciklus nije kontroliran kao stimulirani.
    Ja sam ti ovdje produžila jer zapravo doma ne smijem, malo mjesto ti je puno priča, tako sam ti ja zapravo službeno na poluslužbenom putu, posao mi je vezan isključivo za računalo. Sad ću biti još do bete 06.04. u Zagrebu i tek onda doma.
    Ja progesteron uzimam ujutro u injekciji Prolutex i navečer Ultragestan.
    U vezi Danske samo želim još reći da mislim da su trebali preporučiti prekid postupka.
    Ja sam ti za aerodrom organizirala neku njihovu službu za osobe koje ne mogu same pa ću vidjeti kako će funkcionirati ili ću isto zamolit nekog

    Meni je AMH 3,23 pmol/L, antralnih ponekad ima 3-4, ponekad nema nijedan

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Draga Kate,

    Jesi stigla??
    Znam, sve sam ja to prosla bez obzira sto je Zg velik al to ti je jedno veliko selo ako mogu tako da se izrazim.
    Al moras biti jaka i znat se nositi s tim.

    Nisam znala ovo za sluzbu na aerodromu, super.

    Nije tvoj amh tako los, nije ni moj puno bolji.
    Dosta su bitni i FSH I LH, al eto ja sam uspjela a oba su mi jako visoka.

    Ja se nadam da ce uspjeti i drzim ti fige

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    LaraLana,
    Hvala ti. Stigla sam u petak.
    Ja sam puno starija, 41 godina krajem mjeseca. Javim ti novosti u četvrtak kad bi trebala vadit betu, osjećam da ću prokrvarit

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    beta 0,100

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Katesplit1 prvotno napisa Vidi poruku
    beta 0,100
    Joj Kate zao mi je
    Ne znam sto bi ti pametno rekla osim da razgovaras
    s dr i biologom pa vidi sto dalje savjetuju s obzirom da imas za jos jedan pokusaj.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    13.10.2017. transfer 2 embria, donirane js

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Držimo fige!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    test negativan

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate zao mi je. Jel imas sto smrznutih embrija?
    Eto skoro smo se i mogle sresti dole al ja sam puno prije tebe imala transfer i odmah sam isla natrag doma.
    Uzasno sam ovaj put podnijela stimulaciju pa tako da nisam imala volje za nista :/

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    nemam ništa smrznuto, nadala sam se da će od 8 doniranih jajnih stanica biti više embrija, ali ništa
    5000 euro sam samo njih platila, više nemam materijala u Sistini
    Uoznaa sam još jednu curu iz HR tamo, isto joj nije uspjelo, bili smo u dva dana razlike a transferu i skupa smo putovale nezad
    Moram sad ići u Ukrajinu zbog cijena i propisa, ako znate nekog tko je bio uputite me

    Nadam se da ću ti uskoro moći poslati pp
    Tako mi je drago zbog tebe

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate mozes sada slati pp kad si presla 10 postova.

    Pa kako to da se dogodi od 8 js i sa dobrim materijalom samo dva embrija??
    Jel tako da si uzela najbolji materijal? A donatorice su mlade zene!!!

    Jel ne mozes vise kod njih....kakvi propisi???
    Napisi mi na pp ako zelis.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate poslala sam ti pp.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate jesi sad dobila sve poruke???

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Neuspješan pokušaj Donacije jajnih stanica, 8 smrznutih jajnih stanica , donacija sperme, sve u Acibadem Sistina Skopje Makedonija
    Menstruacija 26.08.2017., kontracepcija - Yasmin
    12.09.2017., počinje decapeptyl ( 0,1mg), na 16 dan ciklusa
    21.09.2017. Menstruacija, decapetyl uzimam do trećeg dana ciklusa cijelu dozu, nakon
    toga pola doze
    Od trećeg dana ciklusa 23.09.2017 i 3x3mg estrofem,


    Ponedjeljak , 02.10.2017., uzv pregled prekida decapetyl, nastavlja se samo estrofem,
    petak 06.10. nastavlja se estrofem, uzv , endometrij 8mm
    ponedjeljak 09.10. počinje terapije progesteronom

    11.10. javljaju da su dva embrija uspjela
    12.10. javljaju da je i treći embrij ok, iako ne dobar kao ova dva, nije dobar za smrzavanje
    13.10. transfer 2-3? embrija
    terapija: decortin, fraxiparin, progesteron, aspirin, vitamini, estrofem:
    Utrogestan 1x200mg, ampula Prolutex 25mg 1x1, Estrofem 3x4mg, amp. Fraxiparin 0,3ms s.c. 1x1, decortin 5mg 2x1/2, aspirin 100 mg dnevno ( izmedju Aspirina i Fraxiparina treba proći 12 sati)

    Transfer je bio 23 dan od početka ciklusa, 21 dan od početka terapije estrofemom ( početak ciklusa 21.09.2017., estrofem 23.09.2017., transfer 13.10.2017.).

    Beta negativna 28.10.
    Mentruacija 31.10.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    inesz molim te ako nije problem jer ces ti to bolje znati da prokomentiras ovaj katesplit protokol.

    Nije li prekasno da transfer bude na 23 dc?
    Znam da su cekali i pratili debljinu endometrija pa tek onda isli na oplodnju.

    Iskreno nisam znala da ne rade sa friskim js...odnosno da donorke nisu dirktno tu kod njih.

    Da....i ne razumijem zasto se ne radi icsi oplodnja?
    Postoji li nesto mi ne znamo ili oni nisu vjesti u tome?

    I meni su radili klasicni ivf i uvijek inzistiraju svima da se kupi najbolje sjeme!!!

    Nikada mi nisu radili assisted hatching niti ga nude a isto tako i Embryogen.

    Puno mi je sad tu stvari nejasno i ispade da sam ja imala vise srece vec pameti ������
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 14.11.2017. at 14:28

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate dal znas koliko stanicni su ovi embriji bili?
    Znaci ovo su onda tri dana stari embriji ako sam dobro skuzila???
    Trebali bi biti bar 6-stanicni.
    Ovo je 16 dc endometrij 8 mm bio?
    Dobro do transfera je bio dobar nadam se...jesu ti rekli?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Kate dal znas koliko stanicni su ovi embriji bili?- dva odlična i jedan manje dobar je sve što znam
    Znaci ovo su onda tri dana stari embriji ako sam dobro skuzila??? pa odmrzavali su u utoral, javili mi za
    Trebali bi biti bar 6-stanicni.
    Ovo je 16 dc endometrij 8 mm bio? Da , bio je 8
    Dobro do transfera je bio dobar nadam se...jesu ti rekli? Od 06.10. pa do 13 . nisam bila na pregledu, samo direkt tamo na odjel i u salu, nisu mi u sali ništa rekli, ali nisu ga mjerili

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Klinika IVF Serum Atena
    11. siječnja
    Histeroskopija u punoj anesteziji s endometrijal cuts ( kažu da je to dublje od shcratchinga i efekt traje 6 mjeseci) s uklanjanjem septuma koji je bio jako mali, više nabor i uklonjen je usput – 1650,00 euro, dobijete i DVD operacije

    Oni rade i screnning za skrivene infekcije – 200 -300 euro. Meni nije rađen jer je kirurg rekao da je maternica super, nema nikakve infekcija. Preventivni isto je kasnije prepisan antibiotik, oni dosta vjeruju u te infekcije i efekt antibiotika

    Istog dana sam dobila down regulation s jednom injekcijom triptorelina( neznam točno sad koja doza) , bio mi je 22 dan ciklusa.

    Kao terapiju dobila sam estrogen i progesteron za obnovu endometrija, tablete Cyclacur ( u pakovanju su bijele estrogen, smeđre progesteron), prednisolon 10mg na dan te antibiotik Vibramicin Doxycyclin, sve slijedećih deset dana.

    25.01. menstruacija
    Donorka je skoro pa u isti dan ciklusa

    Počinje terapija:

    Starting from today 26/01/2018 and for 3 days you will need to take :
    2 white cyclacure ( 3 white Cyclacure je estrogen) or Progynova 2mg orally per day (one in the morning and one in the evening)
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexan 40mg (injection)
    100 mg doxycycline in the morning 100mg doxycycline in evening

    From29/01/2018 and for 3 days
    3 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and one at night)
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexan 40mg (injection
    100 mg doxycycline in the morning 100mg doxycycline in evening

    from 01/02/2018 and onwards please take
    4 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and 2 at night)
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexan 40mg (injection
    100 mg doxycycline in the morning 100mg doxycycline in evening

    Please arrange a vaginal scan for your lining thickness on 03/02/2018 and let me know the results

    Endometrij 03.02.2018. - 7,5mm


    On 03/02/2018 and 04/02/2018 please take
    4 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and 2 at night) plus 2 white cyclacure or Progynova 2mg vaginally before bed time
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexan 40mg (injection
    100 mg doxycycline in the morning 100mg doxycycline in evening





    On 05/02/2018:
    4 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and 2 at night) plus 2 white cyclacure or Progynova 2mg vaginally before bed time
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexane 40mg (injection)
    1 doxycycline 100 mg tab in the morning/ one in the evening
    1 utrogestan or Cyclogest 200mg in the evening -1 utrogestan or Cyclogest 200mg at night, all vaginally

    On 06/02/2018 and till 08/02/2018:
    4 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and 2 at night) plus 2 white cyclacure or Progynova 2mg vaginally before bed time
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexane 40mg (injection)
    1 doxycycline 100 mg tab in the morning/ one in the evening
    1 utrogestan or Cyclogest 200mg in the morning -1 utrogestan or Cyclogest 200mg at noon - 1 utrogestan or Cyclogest 200mg at evening - 1 utrogestan or Cyclogest 200mg at night, all vaginally

    From 09/02/2018 and till your embryotransfer on 10/02/2018 at 12.00:
    4 white cyclacure or Progynova 2mg orally per day (one in the morning one in the evening and 2 at night) plus 2 white cyclacure or Progynova 2mg vaginally before bed time
    1 Fillicine/ folic acid 5mg
    1 Prednisolone 5mg (please minimize salt and sugar intake during this period)
    1 Salospir 100mg or 1 baby aspirin 75mg
    1 Clexane 40mg (injection)
    1 doxycycline 100 mg tab in the morning/ one in the evening(take the last the night before the transfer)
    1 utrogestan or Cyclogest 200mg in the morning -1 utrogestan or Cyclogest 200mg at noon - 1 utrogestan or Cyclogest 200mg at evening - 1 utrogestan or Cyclogest 200mg at night, all vaginally plus 2 Utrogestan 200mg taken by mouth

    CYCLACUR WHITE JE ESTROGEN

    Transfer zakazan 10.02.2018.

    08.02. su mi vadili rogesteron, bio je 22 nečeg, nemam nalaz, svakako odličan

    Transfer traumatičan, cerviks pomaknut, nisu mogli stavit spekulum
    Svakako spekulumom su ga pomicali, širili, koljena sam morala skroz na prsa naslonit
    Trajalo je oko 5 minuta, nije toliko boljelo koliko mi je bilo cudno jer su mi svi transferi do sad bili lagani.
    Nakon transfera primljeni intralipidi intravenozno, jednu si mi dali za doma, prima se nakon pozitivne bete, ne znam tko će mi to dati.

    Donorka je imala 11 jajnih stanica, oplodilo se devet
    Do Blastociste je došlo 6
    Dvije su transferirane, 4 zamrznute
    Cijena- svježi donorski ciklus 5000 euro, s spermom Iz njihove klinike, inače se može naručiti iz bilo koje u Europi.
    Zamrzavanje – 1000 euro po slamci, uključujući eventualni FET, cijena za svaku slijedeću godinu 200 euro.
    Imam dvije slamke spremljene

    Nakon transfera terapija:
    Clexan 40mg
    Folic acid 5mg
    Prednisolone 5 mg
    Baby aspirin – 75mg
    Cyclacure or Progynova 2mg – jedna ujutro, jedna navečer, dvije po noći, I dvije vaginalno prije spavanja

    Utrogestan jedan ujutro, jedan u podne, jedan navečer, jedan u noći – vaginalno, dva komada popiti prije spavanja

    Terapija se mijenja kako se ulazi u koji tjedan.
    Na beti sutra vadim I progesterone jer će mi možda prepisati Ovitrell kao extra implantation support. Ne znam koji je kriterij ali ću pitati
    Rekli su mi također da su probali prolutex ali da im se nije pokazao

  43. #93
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Kate, hvala ti na ovome. Ono sto sam ja sam ja uspjela dobiti iz tvog protokola su odgovori na neke moje nedoumice i pitanja koja sada jos moram iskomunicirati s dr jer se taman spreman u novi FET i histeroskopiju prije toga. s obzirom da ti je ovaj protokol bio uspjesan, zelim ti bezbriznu trudnocu do kraja i svu srecu <3

  44. #94
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Katesplit nadam se da će biti lijepa beta!
    Evo malo čitala ove prošle postove pa pišeš za Sistinu da su ti radili sa smrznutim jajnim stanicama donorke? Mislim nije mi jasno jer je poznato da to nije uspješna tehnika kao npr kad se radi sa smrznutim embrijima

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Ne znam sto da ti kazem. 4300 eura za stanice i 1700 za postupak.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Oni uvoze jajne stanice, nemaju avojih donorki

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Jos prijavljujem da je transfer bio na prazan mjehur, vaginalni ultrazvuk

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    I u ovom protokolu gore utrogestan je uvijek od 200mg, zvacu ukupno 6x200 uzimam svaki dan

  49. #99
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sretno Kate!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Evo sam se sjetila jos neceg, u cijenu postupka ukljucen je ICSI/IMSI/blastocyst culture/assisted hatching , a embrioglue je standard

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •