Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 209

Tema: IVF za samice-žene bez partnera

  1. #101
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    čestitam Katesplit vidim da je uspjelo nakon koliko postupaka je upalilo?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    čestitam Katesplit vidim da je uspjelo nakon koliko postupaka je upalilo?
    jedan stimulirani s transferom, vlastite stanice
    Jedan stimulirani bez transfera, vlastite stanice
    Jedan prirodni s transferom, vlastite stanice
    Jedan transfer s doniranim smrznutim jajnim stanicama

    I ovaj sad

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Kate, hvala ti na ovome. Ono sto sam ja sam ja uspjela dobiti iz tvog protokola su odgovori na neke moje nedoumice i pitanja koja sada jos moram iskomunicirati s dr jer se taman spreman u novi FET i histeroskopiju prije toga. s obzirom da ti je ovaj protokol bio uspjesan, zelim ti bezbriznu trudnocu do kraja i svu srecu <3
    Ako imaš neko pitanje, slobodno se javi. Pratim te

  4. #104
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hvala Kate <3
    Sad imam puno pitanja spremnih za dr, te ocekujem neke odgovore. Zelim sto spremnija uci u ovaj FET.

  5. #105
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    kate cestitam!

    Pa ja ne vidim neku tajnu u ovom protokolu bas.
    Lucinger je isto znao uvesti Hiramicin kad se krene sa s stimulacijim.
    Asprin treba biti 12 sati razlike od heparina/fraxiparina ili sto vec uzimate.
    Decortin se sve cesce uvodi od prvog dana stimulacije...
    Embryoglue vec i VV koristi a da ne spominjem privatnike pa tako da mogu samo reci da su nasi mpo lijecnici dobro educirani i imamo izvrsne biologe.

    Jedia razlika sto je estrogen isao vaginalno i predpostavljam da je zbog toga transfer bio traumatican a i spekulum tesko isao.....sve se to od toga skupilo dole hmmm.

    Na prazan ili pun mjehur uspjevaju i ovi i oni.

    Ovdje je se antibiotikom i decortinom srusio skroz imunitet.

    Ali zasto nasi biolozi ne rade hatching....
    Mislim da se na dvodnevnim i trodnevnim uopce i ne rade ili grijesim.

  6. #106
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Scratching mnogima nije donio uspjeh
    pa tako da ne znam uopce sto bi mislila o tome i maltretiranju endometrija :/

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Ma nema tajne, svi smo različiti
    Samo sam htjela podijeliti s svima, vjerojatno krivi topic
    Kad sam birala kliniku, htjela sam neku koja je između ostalog otvorena prema imunološkim problemima
    Doktora Poljaka sam pitala koji bi mi kriterij trebao biti najvažniji, on je samo rekao embrioglue

  8. #108
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Kate naravno samo ti pisi. Mi smo tu ako zelimo nesto komentirati pa neka svatko izvuce za sebe sto misli da je najbolje.

    Hocu reci da se npr.od 10 blastica implantiraju 3...eventualno 4. Savrsene blastice, zasto?
    E to tko otkrije ce dobiti nobolevu nagradu.

    Kod tebe su vjerojatno po njihovom odabrali potencijalno najbolje i primilo se.
    Sreca ili je ipak tajna u mladim donorima ostat ce tajna.

    Mnogi nasi parovi idu u Prag na donaciju i zna se dogoditi da ni po par transfera ne uspije.
    Dal su oni iznimka ili slucajnost nemam pojma al znam da su dobro pokriveni terapijom.

    Sve u svemu kad zbrojim i oduzmem da je sreca kljucni faktor.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 22.02.2018. at 13:44

  9. #109
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pa nije svaka blastica = dijete pa koliko god savršena ona bila. Zna se dogoditi i da se od 2 jedna ulovi a jedna ne, recimo znači uvijeti u maternici su im bili isti ali očito jedna stane u razvoju.

  10. #110
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Pa bas to sam i napisala mimi.
    Znaci treba imati sreca da nastavi s razvojem.

    Nije kljuc u ovoj terapiji i protokolu.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 22.02.2018. at 14:15

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Moja donorka ima 21 godinu

  12. #112

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Jojj teske teme u svakom slucaju. Imam blisku osobu koja je isla na donaciju. Puno je tu protokola i donorki bilo....

    I sama sam svasta prosla. Svakakvih protokola i terapija.
    I u hr i van hr. Embrija od dvodnevnih do blastica.
    Al zaista kad bolje razmislim sto je sanjka napisala...
    Da li smo iznimka ili slucajnost!!!
    Puno se stvari treba poklopiti.....zato glasam za srecu jer jednom sam je morala docekati a sreca prati hrabre.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Kate cestitam jos jednom i sretno dalje
    Davno sam napisala vec da sam imala srecu, slazem se da sreca prati hrabre ❤

  14. #114
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Katesplit1 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja donorka ima 21 godinu
    Znaš li je li propis u Grčkoj da donorica treba imati barem jedno dijete?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš li je li propis u Grčkoj da donorica treba imati barem jedno dijete?
    Nije, ali može se isto staviti kao kriterij prema klinici.
    Moja nema djece
    Isto tako donorice dolaze i iz drugih zemalja, moja je Poljakinja
    Što e tiče administracije i papira u Grčkoj potrebno je samo u bilježnika potpisati papir da će se buduća majka brinuti o djetetu, 80 eura.

  16. #116
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš li je li propis u Grčkoj da donorica treba imati barem jedno dijete?
    Grčka uglavnom "uvoze" jajne stanice za donaciju tako da ne vjerujem da imaju kočnicu ovdje.... i pravilo da donorica mora imati prije donacije trudnoću/dijete.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Lijep pozdrav hrabre zene! Pratim vas duzi period,ali sada se i ja ukljucujem. Vidim da je tema zamrla pa bih voljela da nastavimo da dijelimo iskustva i informacije.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Zamolila bi Katesplit da nam ovdje napisete malo vise informacija o klinici u Grckoj,kako ste vi stupili u kontakt sa njima? Meni treba samo donacija spermatozoida,mlada sam i sa dobrim odgovorom na stimulaciju,ali u Mk nisam uspijela i prilicno razocarana sam otisla.

  19. #119
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Eva81 lijep pozdrav,

    Evo da nastavimo s iskustvom i informacijama kako zelis.
    Sto ti nije odgovaralo u Mk i kakve si stimulacije imala?
    Kakve embrije i koliko njih?

    Zbog svih ovdje divnih zena koje su napisale svoje iskustvo i protokole bilo bi lijepo da i ti napises svoje jer ovo ama bas nista ne znaci "otisla sam prilicno razovarana".

    Pises "mlada i sa dobrim odgovorom na stimulaciju"?
    Pod sto tocno mislis mlada?
    Mlada zena za rodit prvo djete je ona ispod 28 godina jer prva plodnost opada vec u 30-oj godini zenina zivota.

    I zene s policisticnim jajnicima imaju poprilicno dobar odgovor na stimulaciju al zbog visokog LH hormona i ne tako kvalitetne jajne stanice.
    Mnogi neznaju citati nalaze hormona pa kazu sve je ok.
    I neznaju da stitnjaca ima veliki utjecaj na kvalietu jajnih stanica i da one mogu brzo propasti a biolog ih nije uspio niti oploditi.

    Tako da nisu ni doktori svemocni. Ako su stanice nekvalitetne ne moze on od nje napraviti zdravu stanicu i super stanican embrij a niti je lako na nekvalitetnoj stanici napraviti ICSI oplodnju.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Sanjka,
    Moja prica je: sada 35 godina
    3 stimulirana i 3 feta.
    1. Icsi- 8js,4 embrija
    2. Icsi-8js,4 embrija
    3. Vto-8js,3 embrija.
    Dobro reproduktivno zdravlje i dobri nalazi hormona. Nemam bolest stitnjace,to sam morala ispitati prije ulaska u postupak.
    Osjecam se lose i nemocno jer ne znam sto je problem ili jednostavno nemam srece. A godine idu
    Ali se sada tijeram gledati naprijed,ispitati sto jos mogu uradit i gdje. Negdje je problem

  21. #121
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Moja prica je: sada 35 godina
    3 stimulirana i 3 feta.
    1. Icsi- 8js,4 embrija
    2. Icsi-8js,4 embrija
    3. Vto-8js,3 embrija.
    Dobro reproduktivno zdravlje i dobri nalazi hormona. Nemam bolest stitnjace,to sam morala ispitati prije ulaska u postupak.
    Osjecam se lose i nemocno jer ne znam sto je problem ili jednostavno nemam srece. A godine idu
    Ali se sada tijeram gledati naprijed,ispitati sto jos mogu uradit i gdje. Negdje je problem
    Sve sam ti napisala gore. Na zalost ti moram reci da to vise nije neki cvijet mladosti.

    Zasto je radjen ICSI??
    Dal si uzela losiji materijal zbog financija ili je posrijedi nesto drugo?

    Nakon toliko neuspjeha treba svakako napraviti histeroskopiji...testove na frombofiliju.
    OGTT test ako nisi radila i vitamin d cekirati

    Negdje postoji problem.

    Citam sada za Embryolab da pises na drugoj temi.
    Nemam lijepe informacije o toj klinici.

    Natasa je koordinator i vrlo su ziherasi i gledaju da im se nedaj boze pokvari neka njihova statistika.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 07.05.2018. at 14:17

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Potpisujem Sanjku!!

    Ja sam sve pretrage radila osim histeroskopije.
    To nije bilo potrebno jer je uspjelo.

    Eva kod kojeg si dr u Sistini bila?
    I tko je od biologa bio na punkciji....tko ti je radio icsi?

    Znam da se uzima najbolje moguce donorovo sjeme. Bar tako dr. Janevski savjetuje pa te i ja pitam zasto je radjena icsi oplodnja?

  23. #123
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Eva do kojeg stadija su ti embriji dosli?
    Jesu bile blastice ili dvodnevni/trodnevni??

    Ako se osjecas lose onda ti nema koristi bas da ides iscrpljena i nezadovoljna u novi postupak.
    Prvo se moras smiriti i mirne i hladne glave ici dalje bez da si na nekoga ljuta jer samo stetis sebi.

    Sto je bilo probaj zaboraviti al vjeruj mi da se puno toga treba poklopiti da bi doslo do trudnoce.
    Puno transfera si vec imala i trebas za pocetak napraviti histeroskopiju. To mozes u Zg bez problema obaviti privatno i bezbolno.

    Ako si ovima iz Embryolaba napisala koliko si transfera imala odmah ce ti savjetovati i donaciju jajnih stanica.

  24. #124
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Da ovo sam jos zaboravila napisati za Katesplit!!!

    Njeni donori su ti iznimno mladi. I ona je bila par puta neuspjesno sa vlastitim stanicama.
    Pa po tome se vidi sreca i mladi donori igraju veliku ulogu u svemu ovome.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Histeroskopiju cu uradit sljedeceg mjeseca.Sjeme sam trazila najboljeg kvaliteta jer nisam htijela nista da prepustim slucaju. To me je pitao i ginekolog u Zg zasto je bilo icsi,ali sada to nije vazno ja nisam pitala kada sam bila tamo. Vidim da ste zeljne pomoci i napisala sam sve,ali bi sto prije sve to htijela zaboravit i provjerit sto mi se bude trazilo.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Da ovo sam jos zaboravila napisati za Katesplit!!!

    Njeni donori su ti iznimno mladi. I ona je bila par puta neuspjesno sa vlastitim stanicama.
    Pa po tome se vidi sreca i mladi donori igraju veliku ulogu u svemu ovome.

    Imam 42 i apsolutno nikakav odgovor na stimulaciju, zato sam išla na donacije

    U IVF Serum sam možda samo imala sreće, a ja sam im odmah pisala da želim donaciju

  27. #127

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Histeroskopiju cu uradit sljedeceg mjeseca.Sjeme sam trazila najboljeg kvaliteta jer nisam htijela nista da prepustim slucaju. To me je pitao i ginekolog u Zg zasto je bilo icsi,ali sada to nije vazno ja nisam pitala kada sam bila tamo. Vidim da ste zeljne pomoci i napisala sam sve,ali bi sto prije sve to htijela zaboravit i provjerit sto mi se bude trazilo.
    Draga Eva81,
    Molim te pogledaj ranije postove o IVF Serum sto sam pisala
    Ja sam Cipar Isključila odmah ne mogu ti reći zašto
    Litvu i Španjolsku kasnije isto jer su sve dodatne postupke ( Blastocista, embrioglue, ICSI...) naplaćivali posebno

    IVF serum je imao sve uključeno u cijenu, a nudi i posebne pretrage u vezi skrivenih infekcija, tretmane u vezi s imunološkim problemima, ERA test...
    KAo i ti bila sam jako razočarana prethodnim postupcima pa sam tražila kliniku koja nudi dodatna testiranja i tretmane npr. Intralipidi...
    Čitala sam i njihove recenzije na britanskim stranicama jer njima većina pacijenata dolazi iz Velike Britanije.

    Vidi na njihovoj stranici što sve imaju. Za razliku od Sistine to je jako mala klinika, ambulatnog tipa, oni ne rade složene zahvate npr. meni je histeroskopija rađena u velikoj klinici u blizini - piše ti i to na stranici.
    Prvo sam komunicirala s curama što rade na njihovoj recepciji, a onda s Sofijom koja je koordinator na Skype.

    Avionom sam išla preko Beograda za Atenu.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Eva naravno da cemo pomoci. Ali molim te procitaj i ovu cijelu temu i samohrana majka jer ces puno toga naci sto smo Kate i ja pisale. Puno informacija i odgovora na tvoja pitanja pa da ne pisemo uvijek isto. Vecinom ti tu cure napisu post dva i nema ih vise a ja se zbilja potrudim sve objasniti i napisati.

    Jedino su jos Puljanka i Annie2 pisale gdje su bile. Annie u Danskoj a Puljanka u Madridu. I Puljanka je masno sve to platila i isto nije uspjela. A isla je u kliniku koja je na takvom glasu i ima dobar postotak pa sama procjeni dal ces se voditi tim i dal je to uopce bitno. Ja osobno nisam. Samo FIVET je platila oko 7000 eura. Sve tu ima pa procitaj. Ivi klinika.

    Puno je cura tu bilo i nikad se ne jave.
    Lorena..987..Amonka..Nina1976...emmababy...emm...A lmaxalma...0babaroga...annabelle..nik1...natka...p ort.coton...buga-b....babytime i tako sve dodju i prodju.

    .....ocigledno su odustale. Dal zbog financija ili neceg drugog nemam pojma

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala lijepo Katesplit,poslala sam upitnik pa cu vidjeti sto predlazu. Ja cu svakako uraditi sve sto mi kaze ovdje,zbog financije.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala LaraLana!
    Trebam sada vrijeme da sve analize obavim, pa cu vidjeti sta i gdje dalje

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Sanjka,
    Ne znam sto bi ja trebala sada mislit o donaciji jajne stanice jer imam svoje i reagujem na stimulaciju?! Nema llogike! Sve ove druge pretrage sto si spomenula i katesplit vjerojatno cu uradit. Samo me je zbunila ta tvoja konstatacija

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Ne znam sto bi ja trebala sada mislit o donaciji jajne stanice jer imam svoje i reagujem na stimulaciju?! Nema llogike! Sve ove druge pretrage sto si spomenula i katesplit vjerojatno cu uradit. Samo me je zbunila ta tvoja konstatacija
    Hoće li ti radi schratching uz histeroskopiju - rekla si da to je slijedeći mjesec, pričekaj dok ne obiješ termin Za IVF, mislim da je najbolje ići odmah slijedeći mjesec u postupak
    Ti svakako ne trebas donaciju jajnih stanica

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Kate,za sljedeci mjesec imam kod dr Romane zakazanu histeroskopiju,samo u cilju dijagnostike. Trebam uradit i neke analize iz krvi kao i neke hormone.uz pŕegled je bio u redu

  34. #134
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Ne znam sto bi ja trebala sada mislit o donaciji jajne stanice jer imam svoje i reagujem na stimulaciju?! Nema llogike! Sve ove druge pretrage sto si spomenula i katesplit vjerojatno cu uradit. Samo me je zbunila ta tvoja konstatacija
    Eva krivo si skuzila.
    Napisala sam ti da ako si ovima u Embryolabu napisala da si ima tri svjeza transfera i tri feta a nije bilo uspjeha odmah savjetuju donaciju jajne stanice.
    Zato sam ti i napisala da su ziherasi i da nemam lijepe informacije.
    Nigdje ti ja nisam napisala da ti trebas donaciju jajnih stanica.

    Ali nisi mi odgovorila na pitanja koja sam te pitala.
    Mozda znam nesto i mogu ti pomoci.

    A ovo sto sam ti navela Katu i njen primjer ti hocu samo reci da su njeni donori mladi i u tome ima puno logike a i srece.

    Zenina plodnost vec opada s 30...pa 32...pa 35.
    Bez obzira sto si imala 8 jajnih stanica ne mora nuzno znaciti da su bile dobre i kvalitetne.
    Jajna stanica zene od 21 godinu i jajna stanica od zene preko 30 godina ne moze se porediti.
    Zato sam navela Katin primjer.

    Samo ovi u Sistini znaju kakve su tvoje jajne stanice i to njih mozes pitati ako zelis.

    Svakako napravi pretrage koje sam ti napisala.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Moja prica je: sada 35 godina
    3 stimulirana i 3 feta.
    1. Icsi- 8js,4 embrija
    2. Icsi-8js,4 embrija
    3. Vto-8js,3 embrija.
    Dobro reproduktivno zdravlje i dobri nalazi hormona. Nemam bolest stitnjace,to sam morala ispitati prije ulaska u postupak.
    Osjecam se lose i nemocno jer ne znam sto je problem ili jednostavno nemam srece. A godine idu
    Ali se sada tijeram gledati naprijed,ispitati sto jos mogu uradit i gdje. Negdje je problem
    Eva ja sam u prvom dobitnom postupku dobila 4 js i 4 prekrasna embrija. Primila sam puno Gonala i bila u dugom protokolu s kontracepcijom.
    Dobila sam slike embrija i slike s transfera.
    Endometrij na dan trasfera 14 mm.

    U drugom dobitnom postupku totalno drugaciji protokol i bez kontracepcije. I starija 3 godine. Puno manje Gonala.
    Tocnije 14 komada po 75 i.j.
    Dobila 3 js i dva opet prekrasna embrija. Jedan cak i napredniji. I opet trudnoca. Endometrij na dan transfera 12 mm. Opet sam dobila slike.
    Za tu trecu js koja se nije oplodila mi je dr rekao da je to i ocekivao jer nije lijepo izgledala.
    Hocu ti reci da su prema meni bili jako korektni i maksimalno profesionalni.
    Jako ti je bitno isto koliki ti je endometrij bio.

    Da li su ti uvijek isti protokoli bili?
    Ako jesu zasto nisi bar kod zadnjeg treceg trazila promjenu i drugaciji protokol i pristup?
    Dal su ti ikad embriji dosli do bastice?
    Ako nisu zasto nisi inzistirala na tome da vidis dal ce uopce doci do petog dana i dal ce biti uopce blastica ili morula. To su pitanja na koja si morala traziti odgovore.
    Ako si nas citala a kazes da jesi onda si predpostavljam ovo sve znala i bila upucena.
    U Sistini je prije bilo, ne znam dal je to sad jos tako da ako ti 3 pokusaja ne uspiju sljedeci je besplatan. Odnosno minimalno placas neke troskove.

    Jel ovo svaki put bila negativna beta? Nikada niti biokemijska trudnoca nije bila?
    Koji te je dr vodio u Sistini?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Sanjka,
    Embryolab mi je odgovorio da bi trebala napravit histeroskopiju i doc na pregled i konzultacije. Nisu mi rekli nista za jajne stanice. Bili su brzi u odgovorima i dijeluju korektno,ali nista ja jos nisam odlucila.
    Ja opet nisam razumijela sto si mi zeljela rec,naravno da sa 35 nije isto ka 20,svijesna sam ja toga i nisam cekala godine,ali sada je tako kak je. A valjda bi ja do sada znala da nesto nije u redu sa j.s.Jedina poanta koju sam uvidjela je da mi sugeriras pretrage za trombofilije,oggt i vitamin d i hvala ti na tome,sve je to ginekologica trazila.

  37. #137
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Kako opada plodnost tako i kvaliteta js. A to je vec na trecoj stepenici od 35 godina.
    Da....i pitanje je ovo sto LaraLana govori.
    Trebalo je vidjeti sto bi bilo do petog dana. Dal bi bile blastice ili morule.....ili jednostavno niti jedno od toga.
    Mozda bi stali s razvojem.

    Ako si samo za pregled stitnjace radila samo osnovne pretrage to nije dovoljno i ne znaci da je sve ok ako je tsh u granicama i nemas antitijela.
    Preporucujem ipak scintigrafiju stitnjace.

  38. #138
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/56286-s...a-sperme/page5

    Eva evo procitaj ovdje na stranici sto je Mojca sugerirala Puljanki.
    Znaci nije rekla nuzno da joj treba donacija js vec ukazala na moguci problem.
    I puljanka je dobila 7 js al ne tako dobre embrije. Imala je i za fet....kuzis.
    To ti pokusavam reci. Nece oni tebi reci dok ih ti ne stisnes nista za tvoje js. Vec im je bio cilj da kod njih odradis sva tri postupka. Al jednako tako i njihov neuspjeh.

    Na Češkoj temi ima puno zena koje idu na donaciju...sto obostranu sto samo za js ili spermatozoide.
    Pa ne uspiju a idu po par puta....pa promjene i po dvije donorke i imaju lijepih embrija za fet pa opet ne uspije.
    Velika je to muka i borba. Ne zelim pisati njihova imena...nema smisla.
    I opet cu napisati Kate da si neizmjernu srecu imala!!!!

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Sanjka sve stoji sto pises.
    Sad za ovo i tri pokusaja. Da, praksa klinike je takva!
    Zasto? Zato sto nemaju svoju banku vec uvoze i to je velika procedura dok ministarstvo odobri. Zato uzimaju odmah za tri pokusaja jer ne uspije svima kao meni odmah prvi put. I ja sam sretnica
    A tko bi svaki put nakon neuspjeha cekao opet materijal i odobrenje.
    Je njihov je neuspjeh al vjeruj mi poznavajuci dr. Bobana Janevskog (biolog) njemu jako tesko pada kad mu se javi negativna beta. A tko ne bi volio da svi postignu uspjesnu i urednu trudnocu s zivo rodjenim djetetom!!!

    I sam je se iskusio u ovome pa tako da iskreno vjerujem da duboko susjeca sa svojim pacijenticama.
    Zahvaljujuci ovom covjeku ja sam postala mama i evo uskoro po drugi put....vec sam u 33 tt

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Naravno i mom dr. Lazarevskom jednom vrlo simpaticnom i malo pricljivom doktoru.
    Eto i tako ja samu sebe rasplaka....trudnici hormoni

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Embryolab mi je odgovorio da bi trebala napravit histeroskopiju i doc na pregled i konzultacije. Nisu mi rekli nista za jajne stanice. Bili su brzi u odgovorima i dijeluju korektno,ali nista ja jos nisam odlucila.
    Ja opet nisam razumijela sto si mi zeljela rec,naravno da sa 35 nije isto ka 20,svijesna sam ja toga i nisam cekala godine,ali sada je tako kak je. A valjda bi ja do sada znala da nesto nije u redu sa j.s.Jedina poanta koju sam uvidjela je da mi sugeriras pretrage za trombofilije,oggt i vitamin d i hvala ti na tome,sve je to ginekologica trazila.
    Draga Evi81,
    U MK si sve postupke imala s istim donorom - možda se ne podudarate.
    Dok sam bila u Ateni čula sam i za ovu kliniku od ljudi koje sam tamo upoznala - http://www.reamaternity.gr/en/servic...lity-ivf-unit/
    Nisam imala nikakav kontakt niti imam cijene

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Draga Kate,
    Neizmjerno i od srca hvala za svaki info.
    Kada sve ove pretrage zavrsim javi cu gdje i sta radim.Zelim ti veliku srecu sa tvojim bebama! Mozda tad budem mogla pisati privat poruke.
    Draga LaraLana, sve najljepse i tebi i razumijem tvoje emocije.Zao mi je ako sam te sto uznemirila,cijelo vrijeme sam pazila da ne povrijedim nikog.Ne zelim ovdje ni popljuvati nikog,ali nije bilo lijepo doc traziti info,a ne rec ni rijec o sebi.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Draga Sanjka,
    Vidjecemo gdje i sto je problem. Nemam ja nista protiv donacij,ali je meni tesko shvatit da se moze tako lagati i manipulirat onda samnom. Ne zelim misliti vise o tome,zavrsit pretrage i vidjeti sto dalje! Hvala divne cure na svemu!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Kate,
    Neizmjerno i od srca hvala za svaki info.
    Kada sve ove pretrage zavrsim javi cu gdje i sta radim.Zelim ti veliku srecu sa tvojim bebama! Mozda tad budem mogla pisati privat poruke.
    Draga LaraLana, sve najljepse i tebi i razumijem tvoje emocije.Zao mi je ako sam te sto uznemirila,cijelo vrijeme sam pazila da ne povrijedim nikog.Ne zelim ovdje ni popljuvati nikog,ali nije bilo lijepo doc traziti info,a ne rec ni rijec o sebi.
    Eva ma nisi me uznemirila, to je kod mene normalno u trudnoci da se na sve i svasta rasplacem.

    Nekako sam stekla dojam da se ustrucavas napisati kod kojeg dr si bila u Sistini i kakav protokol i embrije si dobila zato jer bi oni to mozda procitali. Svjesni su oni toga da mi pisemo po forumu. Ovo je otvoreni forum gdje zene pisu svoja iskustva i traze savjete.
    Ne radi se o pljuvanje nekoga ili necega vec o iznosenju informacija i rijesenju mozda moguceg problema ili propusta jel ovdje sve zene sve znaju!!!!

    Ti kao pacijent imas svoja prava pacijenta i nedaj se omesti u bilo kojem trenutku. Nemoj izlaziti iz ordinacije dok ne dobijes odgovor na sva svoja pitanja koja imas i koja te muce jer ti svaku izgovorenu rijec platis.
    Ne moze se napravit uzv, razgovor i dogovor za 10 min.
    To nije pravi pregled i konzultacije.
    Ako vidis kod iduceg odabira lijecnika da to ide u tom smijeru i da jedva ceka da izadjes iz ordinacije i da te doslovno tjera to nije lijecnik za tebe ma koliko on bio na dobrom glasu. Gotovo je onda kad ti dobijes odgovore na svoja pitanja i kad ti kazes ok.sad smo sve dogovorili.

    Eto toliko od mene.....necu vjerojatno biti tako cesto na forumu a pogotovo evo sad pred kraj al mislim da si skupila dovoljno dobrih informacija.
    Sretno...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Draga LaraLana,
    Zelim ti lijepu trudnocu do kraja da poslije uzivas sa svojom dijecicom!
    Za mene sada nema znacaja pricat o njima, doktorima, doktorici i ostalima iz klinike. Ja cu vidjeti dali je problem bio u nekom propustu samnom. Ali ono sto bi zeljelja kad sam vec ovdje pisala sugerirat curama da bude pazljive u izboru donora. Sjeme koje platis jos malo 3 tisuce e nesmije bit problem, samo to! Sad se kod mene samo oko toga vodi prica! Nisam sumnjala u strucnost njih, ali moje iskustvo je posve drukcije neg tvoje.Opet to sto kazes da se sjeme ceka zbog komisije, jeste to su i meni rekli, ali je cudom moje sjeme stiglo brzo.Nisam se mnogo informirala na forumu jer sam dobila savijet od njih da ne citam jer su to uglavnom lazi i opteretit ce me.Sad mi je zao, trebala sam se vise informirati.Doktorima svim tamo vjerujem da znaju svoj posao i zato se ustrucavam rec ime,nevjerujem da se tu grijesilo.
    Opet mozda samo eto kod mene nije bilo lijepo tim mojim embrijima,ali imam velike sumnje i ovdje ih sada dijelim.
    Jesam skupila dovoljno dobrih informacija sada ovdje i hvala n tome. Idem dalje sada svijesnija mnogo toga! Sretno cure!

  46. #146
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Eva cekiraj i FERITIN!!!!! Vrlo je bitan!!!!
    Ajde javi kad i ako otkrijes dal je bio mozda neki problem u propustu s tobom ili bilo sto drugo ako saznas i naravno sto si odlucila gdje ces ici na ivf.

  47. #147
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    LaraLana ma i mene si rasplakala

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav cure drage!
    Završila sam pretrage koje mi je rekla doktorica: ks, urin, biohem pretrage, feritin, vitamin D, oggt, štitna (uz, hormoni i antitjela), imunološke pretrage (cijeli spisak antitjela), uz trbuha i grudi (doktorica tražila zbog stimulacija i sljedećeg postupka) i danas histeroskopija. Nismo našli uzrok neuspijeha, hvala Bogu! Napravit ću sada pauzu do 9mj da sredim financije i uz konzultaciju sa doktoricom ću odabrati neku ozbiljnu kliniku.
    Hvala lijepo cure za sve info i žao mi je što se nisam prije uključila, mada ne znam što bi promijenila pošto ovdje nema nijedna cura osim LaraLana da je dolje uspijela ostvarit trudnoću. Dala si dezinformaciju vezano za ponovno kupnju materijala da je jeftinije, provjerila je cura koju sam upoznala u Sistini, kupnja materijala je u punoj cijeni koja sada iznosi 3 tisuće eura.
    Drage Kate, svaka čast na borbi i zdravom razumu, želim ti svu sreću i šaljem dobre vibre da sve bude u redu do kraja i da uživaš sa svojom diječicom. Sanjka hvala za sve što si mi sugerirala da uradim od pretraga, doktorica se smijala kada sam rekla da i to sugerira cura sa foruma! Hvala svima i Roda forumu, eto toliko od mene i javiću se sljedeći put kada nastavim dalje! Sretno svima!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Eva81 nikakvu ja dezinformaciji nisam dala u vezi kupnje materijala. Nisi dobro procitala.
    Vec sam napisala u vezi postupka.
    Ako tri pokusaja ne uspiju sljedeci je bio puno jeftiniji.
    To nema ama bas nikakve veze s materijalom vec sa cijenom stimuliranog postupka.
    Malo pazljivije citaj

    Da kate i ja smo jedine i pisale i ja sam jedina od nas kod njih ostala trudna.

    Laku noc
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 01.06.2018. at 23:46

  50. #150
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Upadam samo da mahnem.
    LaraLana, Sanjka kako je kod vas?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •