Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 209

Tema: IVF za samice-žene bez partnera

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    LaraLana, drago mi je da si se uključila! Ali opet daješ dezinformacija, cijena postupka je 1750e i ona ista uvijek. Cijena se razlikuje samo za hormonsku terapiju, ovisno koliko kome treba. Meni je drago čut da svaka cura, posebno kada ide ovim putem uspije, ali je fer da zna i sve situacije koje je mogu snaći i prije nego uđe u sve to. Bar te tehničke. Sretno dalje i želim ti svako dobro! Laku noć

  2. #152

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Eva81 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana, drago mi je da si se uključila! Ali opet daješ dezinformacija, cijena postupka je 1750e i ona ista uvijek. Cijena se razlikuje samo za hormonsku terapiju, ovisno koliko kome treba. Meni je drago čut da svaka cura, posebno kada ide ovim putem uspije, ali je fer da zna i sve situacije koje je mogu snaći i prije nego uđe u sve to. Bar te tehničke. Sretno dalje i želim ti svako dobro! Laku noć
    Hahaha e moja eva. Toliko se vidi da si ljuta na njih da je to cudo jedno.
    I sve dok se ne smiris i ne oprostis tesko da ce stvari ici kako trebaju. Bas mi je zao da se toliko mucis.

    Apropos cijene postupaka....nisu svi uvijek isti.
    Ja svoja dva nisam uopce isto platila jer se totalno razlikuju.

    Na zalost ti i ta cura sirite dezinformacije, odnosno stvari koje ovdje samo nisi dobro procitala.
    Al nema veze....samo nek ona zove dole i pitah ih sve sto je zanima
    Mah mah.....

  3. #153

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Upadam samo da mahnem.
    LaraLana, Sanjka kako je kod vas?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Draga moja pak
    Evo ja sam u terminu...brojimo sitno.

    Kako si ti? Uzivas sa svojim misekom!
    Puno te pozdravljam .
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.06.2018. at 00:46

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ima stimulirani postupak, pa blago stimulirani postupak/mild stimulation i prirodni postupak.

    Tri postupka tri razlicite cijene.
    Ne moze se nekome tko ide u prirodni postupak naplatiti 1750 € ili nekome tko je popio 10 klomifena ili femare i 10 menopura/ gonala naplatiti pod puni stimulirani kad je blago stimularni postupak.

    Takve cijene se razlikuju i u hr.
    To ti je i dr kod koje si bila mogla reci.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.06.2018. at 00:55

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Ja tebe LaraLana doista ne razumijem.Dobila si dijete i drugo čekaš a visiš na ovoj stranici. Nemam uvijete da vidim tvoj psihološki profil, to su trebali u Sistinu da završe prije svega. Samo meni ovdje nisu čista posla. Oprosti, ja idem sa ove stranice, a sve te info cure lako mogu provjerit sa dr Janevskim.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ovo je slobodni forum i mogu biti na svim temama i stranicam. Komentirati i pisati sve dok nekoga ne vrijedjam i ne napadam. A to ne radim.
    Ako to netko napravi ima osoblje foruma da upozori.

    Ti si upravo pocela vrijedjati mene i mogu ti samo napisati da me vrlo iznenadjuje jedno ovakvo pisanje odrasle osobe.

    Da nisu ti cista posla jer dajes nepotpune informacije.

    Ja sam samohrana majka i zena bez partnera koja je bila na ivf postupku i sve dok postoji ova tema ja cu na njoj pisati. I jako sam ponosna na sebe!!!!
    A tebi ako to smeta to je tvoj problem.

    Ja sam ovdje zajedno s Katom najvise informacija dala sto se tice procedure i postupka, stimulacije, lijekova, doktora i embrija.

    Ti nisi apsolutno napisala nista dok te par puta nismo upitali vec si dosla samo iznijeti svoje nezadovoljstvo bez ikakvog obrazlozenja.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 02.06.2018. at 14:24

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Ja i dalje ne vijerujem šta čitam! Ne vidim razlog da ovdje pišem o postupku, lijekovima, stimulaciji i embrijima. To ne može biti od koristi curi koja razmišlja o ulasku u postupak. Došla sam po pomoć da mi da neka korisna info,ako može i malo suosjećanja, a dobila sam i ja, kao i cura koja je takođe bila dolje postprdu i podsmijeh , citiram "mah,mah" "zovite i dalje dolje ahahah"...Ja sam u šoku da to sve piše jedna majka koja je to prolazila!!!! Nemam drugo tumačenje sem da si iskompleksirana i zla! Neću se ovdje stobom vrijeđati, nemoraš mi se obraćat, jer ja tebi neću više. Objaviću neke korisne info kada uđem u sljedeći postupak i možda samo pružiti podršku curama koje se odlučuju za ovaj korak!

  8. #158
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Dobro eva sto je tebi??
    Nisi li napisala da odlazis!??
    Bez ikakvog razloga si napala Laru da je napisala nesto sto nije!!!!

    Ja nisam zena samica i imam partnera i svako malo dodjem tu nesto napisati sto znam a i nauciti. Imam pravo da pisem na svim temama.

    Ima i tema o protokolima i stimulaciji i te kako je od koristi.
    Al ovdje ispade bas tako da si dosla oblatiti kliniku a krijes sve nesto ko zmija noge.
    To nikome nije dobro donijelo a niti ce tebi.

    Ja sam imala brdo postupaka pa sto bi sad trebala sve doktore popljuvati i svoje nezadovoljstvo i negativnu energiju ispoljavati ovdje.

    Sto mislis da ja sad tebi ovdje napisem da su tebi trebali u Sistini provjeriti tvoj psiholoski profil.
    Vrlo neumjesno i neukusno od tebe!!!
    Posljednje uređivanje od sanjka : 02.06.2018. at 15:21

  9. #159
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Upadam samo da mahnem.
    LaraLana, Sanjka kako je kod vas?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Ejj Pak
    Nema nista novo....tako nekako se poslozilo.
    A kako je kod vas troje ???

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ma pusti Sanjka...
    Vazniji mi je moj mentalni mir vec se nekome dokazivati da sam u pravu.

  11. #161
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    LaraLana, ajde se ti pls skoncentriraj na ono sto te uskoro ocekuje, a to je rodjenje jos jedne mrvice
    svaka ti cast na svim informacijama, a i silnom strpljenju
    inace, imas u postavkama foruma ignore listu, pa slobodno dodas nekoga i tamo
    pusa tebi, tvojoj djevojcici i toj maloj mrvici u buseku

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    23

    Početno

    Nema potrebe niko da ne stavlja na ignore vec se zapitajte sto toliko cura dođe ovdije i vise se nikada ne javi. Drugo ja se ne sijecam da sam ikog popljuvala ni imenovala,rekla sam da sam razocarana samo jer nije uspijelo,ne znam kako osijecanje se ocekivalo. Kate je pisala jer je bila u cijeloj toj prici tada,a ja sam zavrsila.A za protokol vidjela sam temu i napisacu ako ce to sto pomoci nekome. Slobodno neka me forum blokira ja sam mislila da se ovdje moze pisati ono sto si dozivjela a ne ic samo uz dlaku nekoj clanici. Hvala lijepo

  13. #163
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Eva, daj spusti tenzije. Tako se ne razgovara ni u RL, a kamoli s nekim koga ne poznas. Svaka informacija, koja je provjerena, i svako iskustvo moze nekome nekada u odredjenom trenutku pomoci. Svi mi idemo razlicitim dr, u razlicite klinike, s razlicitim protokolima i upravo zbog toga iznosimo vlastite protokole kako bi jedna drugoj pomogle. Zaista nemas potrebu na tako grub nacin pisati.

  14. #164
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam samohrana majka i zena bez partnera koja je bila na ivf postupku i sve dok postoji ova tema ja cu na njoj pisati. I jako sam ponosna na sebe!!!!


  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana, ajde se ti pls skoncentriraj na ono sto te uskoro ocekuje, a to je rodjenje jos jedne mrvice
    svaka ti cast na svim informacijama, a i silnom strpljenju
    inace, imas u postavkama foruma ignore listu, pa slobodno dodas nekoga i tamo
    pusa tebi, tvojoj djevojcici i toj maloj mrvici u buseku
    Ginger ma imas ti i pravo!
    Hvala ti
    Pusa i tebi i tvojim djevojcicama
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 03.06.2018. at 09:47

  16. #166

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Mojca i Rominka

  17. #167
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Eva81, dobro će doći ovdje svaka korisna informacija o postupcima za žene bez partnera u inozemnim klinikama. Pozdravljam svaki takav tvoj post na ovom forumu.

    Ali važno je i naglasiti da forum udruge RODA - Roditelji u akciji ima visoku razinu zahtjeva u smislu sadržaja i načina komunikacije, te da je sadržaj tvojih prošlotjednih poruka protivan pravilima foruma i u tom smislu je i sankcioniran.



    Sretno svim forumašicama u postupcima, imale ili ne imale partnera/parntericu

    Na ovoj temi, kao i na svim temama potpomognute oplodnje, svi su pozvani da pišu, da pomognu svojim iskustvom i informacijama svima. Te informacije i osobna iskustva vezane uz MPO postupke, posebno su su značajne za skupine žena kojima važeći Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji na diskriminatoran način priječi pristup MPO metodama u Hrvatskoj.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav svima

    Nova sam tu pa se nadam da necu biti toliko smotana dok jos ne pohvatam sve kak spada.
    Ja sam zena samica ( 38 god.) kojoj je uspio treci postupak i ovaj tjedan smo napunili punih 12 tjedana i vjerujem da smo prosli onu najrizicniju fazu.
    Trudnoca je jednoplodna i uredna ali jako teska zbog mucnina i ovih vrucina valjda
    Hvala svim divnim curama ovdje na forumu sto su podijelile svoje iskustvo i dale informacije jer bez vas bi mi to bilo puno teze.
    Ovako ste mi puno puno olaksale sve

  19. #169
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @Robertina, čestitam od srca, ali daj malo više informacija o tome gdje si bila, što si prošla, kakva je bila priprema itd.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    Bok Kadauna!

    Ja sam bila na postupcima gdje je vecina cura koje su i same tu pisale, tj. u Acibadem Sistini!
    Za postupak i odabir klinike mi je opcenito pomogao forum roda i ostali forumi koje sam citala i prikupljala informacije.
    To je tocno trajalo godinu dana. Pisanja mailova, skype konzultacija, odlazak u klinike i razgovori i konacan odabir.
    U to vrijeme sam prikupljala svo iskustvo forumasica sto je potrebno i sto se preporuca odraditi.
    Sto ako ne uspije sto jos kontrolirati itd.

    Kako sam i sama med.djelatnik odradila sam sve moguce sto se moze odraditi.
    U obitelji imam dvije osobe koje imaju urodjenu i stecenu trombofiliju pa sam i to imala spremno.
    Histeroskopiju sam takodjer odradila prije prvog postupka uopce da se sve isljuci.
    Ogtt test itd.

    Sve sam navedene klinike kontaktirala sto sam ovdje procitala i na temi samohrana majka.
    To su Kaali klinika, Stork klinika, Cyprus ivf, Embryo lab, Ivi linika i odluka je pala na Sistinu.
    Kad zbojim i oduzmem na kraju svega cijene ispadnu li la.
    Negdje je sjeme jeftinije al sve drugo je uzas katastrofa skupo. Ukrajina je da se zaledis od cijena.

    U prvi postupak sam isla 03/2017.
    Drugi 09/2017.
    I treci dobitni 05/2018.

    Prvi je bio priprema s kontracepcijom i dugi protokol sa supresijom.
    Drugi je bio s Femarom i Gonalom polustimulirani.
    Treci je bio na moj zahtjev standardni bez kontacepcije i od 2 dana ciklusa Gonali.
    Prije stimulacije sam vadila Estradiol i progesteron.
    Vraceni su trodnevni embriji.
    Ukupno u ova tri postupka sam dobila 13 jajnih stanica i 7 embrija ukupno.

    Postupak dugi stimulirani sam platila 87.000 denara to je oko 1434 € plus punkcija i anestezija 13.700 denara sto je oko 223 €.

    U 2017-oj je bilo mrvicu jeftinije al samo punkcija i anestezija.
    Ovaj postupak s Femarom mi je naplacen kao prirodni.
    Tocno 37.500 denara sto je oko 613 € plus punkcija i anestezija 223 €.

    Sada za ovaj dobitni sam dobila i.v. Atosiban amp. 6, 75 koja je 26 €. Sluzi protiv kontrakcija maternice.
    Na dan transfera.
    Inace drugo nista posebno nisam uzimala.
    Ni Decortin niti Fraxiparin. Samo Aspirin koji vise i ne pijem. Pila sam do 12 tt.

    Ako treba jos neka informacija pitajte.

    LP

  21. #171
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Robertina cestitam! Zelim ti mirnu trudnocu
    Da li mozda znas dal u Sistini koriste Tevagrastim 480 mcg.?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Robertina ❤

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Robertina prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Kadauna!

    Ja sam bila na postupcima gdje je vecina cura koje su i same tu pisale, tj. u Acibadem Sistini!
    Za postupak i odabir klinike mi je opcenito pomogao forum roda i ostali forumi koje sam citala i prikupljala informacije.
    To je tocno trajalo godinu dana. Pisanja mailova, skype konzultacija, odlazak u klinike i razgovori i konacan odabir.
    U to vrijeme sam prikupljala svo iskustvo forumasica sto je potrebno i sto se preporuca odraditi.
    Sto ako ne uspije sto jos kontrolirati itd.

    Kako sam i sama med.djelatnik odradila sam sve moguce sto se moze odraditi.
    U obitelji imam dvije osobe koje imaju urodjenu i stecenu trombofiliju pa sam i to imala spremno.
    Histeroskopiju sam takodjer odradila prije prvog postupka uopce da se sve isljuci.
    Ogtt test itd.

    Sve sam navedene klinike kontaktirala sto sam ovdje procitala i na temi samohrana majka.
    To su Kaali klinika, Stork klinika, Cyprus ivf, Embryo lab, Ivi linika i odluka je pala na Sistinu.
    Kad zbojim i oduzmem na kraju svega cijene ispadnu li la.
    Negdje je sjeme jeftinije al sve drugo je uzas katastrofa skupo. Ukrajina je da se zaledis od cijena.

    U prvi postupak sam isla 03/2017.
    Drugi 09/2017.
    I treci dobitni 05/2018.

    Prvi je bio priprema s kontracepcijom i dugi protokol sa supresijom.
    Drugi je bio s Femarom i Gonalom polustimulirani.
    Treci je bio na moj zahtjev standardni bez kontacepcije i od 2 dana ciklusa Gonali.
    Prije stimulacije sam vadila Estradiol i progesteron.
    Vraceni su trodnevni embriji.
    Ukupno u ova tri postupka sam dobila 13 jajnih stanica i 7 embrija ukupno.

    Postupak dugi stimulirani sam platila 87.000 denara to je oko 1434 € plus punkcija i anestezija 13.700 denara sto je oko 223 €.

    U 2017-oj je bilo mrvicu jeftinije al samo punkcija i anestezija.
    Ovaj postupak s Femarom mi je naplacen kao prirodni.
    Tocno 37.500 denara sto je oko 613 € plus punkcija i anestezija 223 €.

    Sada za ovaj dobitni sam dobila i.v. Atosiban amp. 6, 75 koja je 26 €. Sluzi protiv kontrakcija maternice.
    Na dan transfera.
    Inace drugo nista posebno nisam uzimala.
    Ni Decortin niti Fraxiparin. Samo Aspirin koji vise i ne pijem. Pila sam do 12 tt.

    Ako treba jos neka informacija pitajte.

    LP
    Kod kojeg si doktora bila

  24. #174

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    22

    Početno

    @sanjka hvala! Da, koriste u Sistini Tevagrastim i cijena je oko 55 €. Primjenjuje se kod zena s tankim endometrijem.

    @Katesplit1 bila sam kod dr. Lazarevskog.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    33

    Početno

    bok kate,zanimalo bi me da li si zadovoljna ovom klinikom bila jer ja planiram ici u grcku,a vidim da tamo ima jako puno klinika.ukoliko si ti zadovoljna bila isla bi gdje i ti.hvala

  26. #176

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Hej.. Mozes li mi dati kontakt broj na koji si zvala?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    946

    Početno

    Kata27 broj koje klinike te interesira?

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    bok kate,zanimalo bi me da li si zadovoljna ovom klinikom bila jer ja planiram ici u grcku,a vidim da tamo ima jako puno klinika.ukoliko si ti zadovoljna bila isla bi gdje i ti.hvala
    sofia.kasfiki@ivfserum.com

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Cestitam curama koje su uspjele sa partnerom/ bez partnera sve je ovo prava muka ❤️..neke postove uopce nebi htjela komentirati.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav cure!

    Pratim vas već neko vrijeme, a sada ću se i uključiti. Prije svega čestitke svakoj od Vas na hrabrosti i a posbne čestitke LaraLari, Kati i Robertini.

    Moja je priča slična vašoj, godine idu (imam 39 god.), partnera nigdje, a želim bebu. Mjesecima razmišljam o opciji umjetne oplodnje, kontaktirala sam samo kliniku u Makedoniji i odlučla sam za početak napraviti pretrage koje su mi rekli da napravim.
    Danas sam dobila vrijednosti hormona na 3.dan ciklusa, i iako su u zadanim parametrima, što ih više proučavam, sve dublje tonem, čini mi se da ne ulijevaju nadu.
    Estradiol 8.3 pmol/L , FSH 8.9 IU/L, LH 7.9 IU/L, Prolaktin 217 mIU/L, TSH 1.5 mIU/L , AMH 6.0 pmol/L
    Da li se sjećate kakve su vrijednosti bile kod vas?
    Lp

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj alati prvotno napisa Vidi poruku
    bok kate,zanimalo bi me da li si zadovoljna ovom klinikom bila jer ja planiram ici u grcku,a vidim da tamo ima jako puno klinika.ukoliko si ti zadovoljna bila isla bi gdje i ti.hvala
    Koju si izabrala?

  32. #182

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj aabbaa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure!

    Pratim vas već neko vrijeme, a sada ću se i uključiti. Prije svega čestitke svakoj od Vas na hrabrosti i a posbne čestitke LaraLari, Kati i Robertini.

    Moja je priča slična vašoj, godine idu (imam 39 god.), partnera nigdje, a želim bebu. Mjesecima razmišljam o opciji umjetne oplodnje, kontaktirala sam samo kliniku u Makedoniji i odlučla sam za početak napraviti pretrage koje su mi rekli da napravim.
    Danas sam dobila vrijednosti hormona na 3.dan ciklusa, i iako su u zadanim parametrima, što ih više proučavam, sve dublje tonem, čini mi se da ne ulijevaju nadu.
    Estradiol 8.3 pmol/L , FSH 8.9 IU/L, LH 7.9 IU/L, Prolaktin 217 mIU/L, TSH 1.5 mIU/L , AMH 6.0 pmol/L
    Da li se sjećate kakve su vrijednosti bile kod vas?
    Lp
    Hej draga.....
    Ja sam sa svojih 34 godine imala puno losije nalaze od tebe pa tako da samo naprijed i sto prije u postupak.

    Fsh mi je bio skoro 18 a LH 12 cini mi se. Uglavnom puno su mi visoki bili oba.
    AMH je bio 6,9 pmol
    To je bilo 2014-te i nikada ga vise nisam vadila. Isla sam tad u postupak i onda opet 2017-te.

    S tim AMH se moze puno postici, za to ne brini.
    Bitni su i antralni folikuli koliko ih imas i radi se uzv na pocetku ciklusa odmah, drugi ili treci dan.
    Ja sam ih imala mislim 8.

    Kod dr. Lazarevskog sam bila i imam dvoje djecice iz dva postupka.

    Sretno i javi se

  33. #183

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Zene s puno nizim AMH ostanu prirodno trudne, zaboravih ti to napisati!!!!

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Ohrabrila si me Javim kako bude išlo dalje.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Cure molim pomoc, imam 31 godinu, bez partnera, amh 3.1, znaci uzasno los, uz sve ostalo lose, od hormona do ultrazvuka. Postoji li kod nas mogucnost zaledjivanja jajnih stanica ako bih jednog dana zeljela s njima pokusati. Moj ginekolog mi nije znao reci...

  36. #186

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Nisam znala da postoji i ova tema. Dakle, ja sam žena bez partnera, 36 godina, idem u Makedoniju uskoro na prvi pokušaj i HZZO mi plaća postupak (3 postupka zapravo ako se ne varam). Zasad sam zadovoljna s Makedonijom, svjesna sam da šanse nisu neke jer imam nizak AMH i endometriozu, no doslovno nemam što izgubiti kad mi je sve plaćeno. Ako to ne uspije nakon 3 pokušaja, planiram si platiti donirani zametak. Kako je rekao Boban, onda imam minimalno 65% šanse za trudnoću, to nisu loše šanse.

    Inače, super je što sve cure pišu o Makedoniji, puno pomaže nama koji idemo tek prvi put

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

  38. #188

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj majamajamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim pomoc, imam 31 godinu, bez partnera, amh 3.1, znaci uzasno los, uz sve ostalo lose, od hormona do ultrazvuka. Postoji li kod nas mogucnost zaledjivanja jajnih stanica ako bih jednog dana zeljela s njima pokusati. Moj ginekolog mi nije znao reci...
    Ja mislim da ne postoji kao zeni samici. Ako zelis mozes pitati u Makedoniji u klinici Sistini dal mozes dole zalediti i sto ti uopce savjetuju zbog takvih hormona kakvi jesu.

    Najbolje je njima poslati nalaze pa da ti kazu.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    LaraLana, wow, hvala, nisam znala ni za tu temu. Nadam se da ću i tamo imati što pisati. Moj put tek kreće
    Posljednje uređivanje od Rikku : 07.08.2020. at 00:51

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    64

    Početno

    Ajme, ta je ljekarna divna! I tete su puno razumijevanja i potpore ❤

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Postovani,

    nova sam na ovom forumu. Imam 42 godine i nazalost moj partner je nakon dugogodisnje borbe sa zlocudnom bolesti preminuo.

    S obzirom na ogromnu zelju da imam dijete zelim pokusati s umjetnom oplodnjom, no svjesna sam godina.

    Molim Vas za pomoc, gdje mogu pronaci najnovije informacije vezano uz temu?

    Da li je Makedonija najbliza drzava gdje mogu eventualno pokusati ili postoji mogucnost i u Hrvatskoj?

    Unaprije zahvaljujem i svima zelim svu srecu!

    Pozdrav

  42. #192

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Tkonosibebe zao mi je zbog partnera.
    Tema Makedonija ti je jako aktivna pa ćeš tamo pronaći sve što te zanima.
    Procitaj ovu temu nema puno pa ćeš naći gdje je još dozvoljeno za žene samice.
    Ima tema i samohrana majka i banka sperme.
    Mislim da je Mađarska najbliža zemlja.

    Uključi se na temu i puno sreće ti želim.

    http://forum.roda.hr/threads/52643-P...edoniji/page63

    Evo link za temu Makedonija


    http://forum.roda.hr/threads/56286-s...a-sperme/page9

    A evo i samohrana majka pa procitaj

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    LaraLana puno hvala na odgovoru! Procitat cu sve sto ste naveli

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam na forumu ali već neko vrijeme pokušavam postati mama i to bez partnera. Moje iskustvo vezano je za Grčku i kliniku Embryolab u Thesselonikiu (Solun).
    Krajem 2019. bila sam tamo prvi put, nakon svih postupaka dobila sam tri embrija (donor + moje jajne stanice).
    Dva su mi vraćena odmah, dok smo jednog smrznuli (250€ godišnje čuvanje).

  45. #195

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    113

    Početno

    Ivy0046, je li postupak bio uspješan?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    52

    Početno

    Pozdrav nova sam na formu. Imam 43 i odlučila sam se na Acibadem Sistina

  47. #197

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo drage zene,imam partnera sa kojim aktivno vec 2 god pokusavam ostati trudna al bez uspijeha,ako to vec mozemo tako navest.
    Nazalost on ne zeli se kontrolirat pa sam odlucila Razmratriti i ovu soluciju.
    Imam 26 godina i do sad sve kontrole kod ginekologa su bile ni vise ni manje odlicne,al velika mi Zelja za djetetom.

    Dali mi mozete navest klinike koje ste vi posjetile,i dali postoji u njemackoj tako nesto ? Ako ne ,u okruznim drzavama?

  48. #198

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    4

    Početno

    Drage sve, evo i mog iskustva s IVF kao žena samica. Taman sam na drugoj temi ostavila post, pa da se i ovdje javim. Dugo sam vas iščitavala i puno ste mi pomogle na mom putu prema majčinstvu.
    Išla sam na Cipar na IVF i sve je prošlo super, upalilo od prve, rodila prije 6 mjeseci. Budući da sam taman danas nešto tipkala o svom iskustvu, skontala da i ovdje ostavim, ako će kome pomoći
    Klinika:
    Država: Cipar (točnije TR Sjeverni Cipar), grad Nicosia
    Cijena + metoda : 3500 EUR cijeli postupak + cca 1000 eura lijekovi/hormoni(nabavljeni tamo jer su jeftiniji nego kod nas) + 1500 eura zamrzavanje oplođenih embrija na 3 godine; postupak - IVF
    Moja iskustva: Odmah na upit o IVF za žene samice dobije se vrlo detaljan mail sa svim cijenama i potrebnim pretragama, kao i organizaciji smještaja. Pitaju nalaze AMH i TSH da bi izračunali kolika je šansa uspješnog postupka i napravili protokol lijekova. Nude dvije opcije, da se dođe na otprilike dva tjedna i da se sve odradi tamo (one silne hormonske injekcije se onda odrađuju u klinici ili med.sestra dolazi u hotel dati, ako netko nije baš ljubitelj davanja injekcija sam sebi + 2 folikulometrije) ili da se hormonska stimulacija i folikulometrije odrade u svojoj zemlji, a u kliniku se dođe samo na zadnju folikulometriju, vađenje jajašaca i transfer, tad se bude oko tjedan dana. Oni imaju dogovor s nekoliko hotela pa se dobije po jeftinijoj cijeni smještaj te imaju svog vozača koji pacijentice dovodi i odvodi na relaciji hotel-klinika. Prije postupka treba imati nalaze (ne starije od 6 mjeseci) KKS, LH, Hba1c,AST, ALT, urea,prolaktin,glukoza, test na infektivne bolesti (hepatitisi, sifilis, hiv i to) i vaginalni uzv maternice da se vidi da je bez polipa/fibroida… Ja sam to većinom sve u Hrvatskoj odradila. Kad se odrade ti nalazi, sam postupak je bez previše komplikacija, ne treba se naručivati, onaj mjesec kad se odlučiš za postupak javiš prvi dan posljednje menstruacije da dobiješ protokol po danima i dolaziš za 10 dana na postupak. Po dolasku naprave zadnju folikulometriju da vide stanje nakon stimulacije, korigiraju eventualno zadnju hormonsku terapiju, dobiješ uputu kad uzeti štopericu i dva dana poslije se dolazi na vađenje jajašaca, koje se radi pod kratkom općom anestezijom (tzv.twilight anestezija), uspava se na 15 minuta. Što se tiče donirane sperme, nabavljaju je iz Danske, nude 3 donora po željenim fizičkim karakteristikama, iste krvne grupe kao i majka. Donori su kompletno anonimni i sve što se o njima zna je boja kose, očiju, visina, težina i krvna grupa. Po vađenju jajašaca, oplođuju se i transfer oplođenih stanica vrše 5 dana nakon oplodnje. Ja sam praktički bila samo 3 puta u klinici (folikulometrija-vađenje jajašaca-transfer). Većinu toga sam rješavala putem maila. Klinika ima osobu zaduženu za međunarodne pacijente, Andri, koja je uvijek dostupna na whatsappu i može je se pitati sve što vas zanima. Ona i prati na postupku, mene je držala za ruku na transferu i objašnjavala mi što se događa i bodrila. Jako susretljivi svi, a kako su na turskoj strani, doktori su uglavnom Turčini, nisu baš od engleskog, Andri mi je prevodila. Svidjelo mi se što ne kompliciraju i ne otežu. Lijekovi se svi mogu nabaviti kod njih jer su dosta povoljniji nego kod nas, a i kod njih ne treba recept za neke lijekove.
    Posebne napomene: Nisu previše opterećeni papirima i nalazima, tj.ja sam sve skoro odradila bez da sam dobila neke posebne nalaze od njih. Treba ih napomenuti da vam treba službena dokumentacija jer oni te oplodnje rade rutinski.

  49. #199
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Apadov10, dobro došla na forum.
    Čestitam na bebi!

    Možeš li napisati koliki je bio ukupan trošak postupka - od pretraga u Hr, putovanja na Cipar, smještaja na Cipru i samog postupka? O kojoj cifri je riječ?

  50. #200

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Apadov10, dobro došla na forum.
    Čestitam na bebi!

    Možeš li napisati koliki je bio ukupan trošak postupka - od pretraga u Hr, putovanja na Cipar, smještaja na Cipru i samog postupka? O kojoj cifri je riječ?
    .
    Hvala kako sam turistički putovala na Cipar jedno 5 mjeseci prije postupka i usput svratila do njih po lijekove za stimulacije, tamo su mi izvadili krv za 150 eura i sve povadili što ih je zanimalo (evo, da ih citiram: Blood analysis (Lh,Hba1c,prl, sgot, sgpt, glucose, urea, cbc )
    Analysis of infectious diseases (Anti -HBc, HBsAg , Anti- HCV, HIV, RPR). U Hrvatskoj sam samo vadila AMh i Tsh i radila folikulometriju. Folikulometrija je koštala kao neki klasični uzv kod privatnika, mislim 500injak kn, ne sjećam se više, Amh i Tsh sam vadila u privatnom labosu (čini mi se da je amh 360kn, a tsh 70kn)
    Sam postupak je 3500 eura, otprilike 1000 eura sam platila one sve hormonske stvari (stimulacija, štoperica...), čuvanje oplođenih embrija na 3 godine (ja od 4 dobivena 2 ubacila, 2 zamrzla) je 1500 eura. Smještaj 10 dana u hotelu na bazi polupansiona (2 odvojene sobe) cca 3900kn, inače sam mislila ići na kraće, ali zbog korone nije bilo letova, pa sam na kraju bila tamo 10 dana umjesto planiranih 7. (u klinici su mi bukirali hotel pa je ispalo jeftinije nego na bookingu jer valjda imaju neki dogovor. U hotelu je bilo dosta žena koje su išle baš u ovu moju kliniku, vozač je dolazio po nas i vozio nas tamo i nazad). Karte za 2 osobe su isto ispale oko 1000eura jer sam ih kupovala doslovno dan kad mi je došla menga i kad sam znala točno kad će mi biti vađenje jajašaca i transfer,tj,kad moram biti tamo. Letjele smo Turkish Airlinesom, puna karta s koferima.
    Još sam prije povratka kupila nešto lijekova za prvo tromjesečje (neka njihova verzija Clexana, prednizol, progesteron...), ne sjećam se koliko sam to platila, al bilo je jeftinije nego u Hrvatskoj (turci su jeftini).
    Tako da sam sve skupa potrošila jedno 8k eura.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •