Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 209 od 209

Tema: IVF za samice-žene bez partnera

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno Ako slučajno zalutate biste li mi dali link gdje ste pisali o Makedoniji

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Baby,
    Ja sam bila u Makedoniji i uspjelo mi je iz prvog ivf-a i osobno sam pisala na linku koji ti je inesz ovdje ostavila i sve informacije tamo imaju i cijene i cijela procedura. Tako da mi je nejasno da se spominju nepotpune informacije.
    Ima i mail od doktora koji radi na donorskom programu i njega se treba kontamtirati. Vrlo su azurni i nema cekanja.

    Posto si napisala da si dobro situirana ovo ce te kostati oko 8000 € ako svu pripremu i nalaze budes obavljala privatno plus jedan odlazak dole da te pregleda jedan od dr i odabir donora.
    Znaci sve u ovoj cijeni.
    Al vec sam sve to pisala na temi o Makedoniji i svoj protokol na temi za protokole pa da ne ponavljam opet ovdje.

    Stetno
    Koliko godina imate? Meni bi trebala i jajna stanica i sjeme. Je li riječ o klinici Acibadem Sistina? Može li link toga što ste pisali o Makedoniji?

  2. #202

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Baby time,
    dobro došla na forum.

    Makedonija je dobar izbor, u toj državi nema zakonskih zapreka sa žene samice pristupe IVF-u.

    Nadam se da će ti se javiti naša forumašica koja je išla tim putem i postala mama.

    Sretno!
    Ali kažu da u Makedoniji treba čekati neko odobrenje njihovog ministarstva da se pristupi oplodnji. Nadalje, u Acibadem Sistini traže 6 i pol tis. eura unaprijed za genetski materijal, prije nego to ministarstvo odobri IVF. Ima li netko s Acibadem Sistinom iskustva iz prve ruke? Možete li me uputiti na tu forumašicu koja ima?

  3. #203

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Baby time prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima!
    Za Cesku jos uvijek na njihovim web stranicama stoji da je nezakonito za samce
    U meduvremenu sam kontaktirala dvije danske klinike (Storkklinik i Vitanova) i vrlo pozitivno su me iznenadili brzim, detaljnim i ljubaznim odgovorima (da, to im je posao, ali su ocito dobri u tome da se tako ne percipira). Proces ide vrlo brzo i objasnjen je vrlo detaljno na samim stranicama klinika. Sve laboratorijske pretrage mozemo napraviti kod nas, a kod prvog posjeta klinici pregled odrade i oni te nakon razgovora, pregleda nalaza i gin. pregleda, daju svoje misljenje o najboljem tijeku procesa.
    Za kliniku u Makedoniji sam malo skepticna iz razloga sto nalazim oprecne i nepotpune informacije.
    Kako sam razumjela, vecina klinika suraduje sa danskom bankom sperme.
    Interesantno je da su cijene tako razlicite od klinike do klinike, pa u principu niti ne mogu zakljuciti iz svih tih cjenika niti sto ce mi trebati ni o koliko okvirno € razmisljati.
    U svakom slucaju, novo podrucje za mene i koliko je cudno i nesigurno toliko je uzbudujuce i budi radoznalost.
    Je li se promijenilo za samice u Češkoj što po pitanju zakona?

  4. #204

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Zrdem prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko godina imate? Meni bi trebala i jajna stanica i sjeme. Je li riječ o klinici Acibadem Sistina? Može li link toga što ste pisali o Makedoniji?
    http://forum.roda.hr/threads/52643-P...edoniji/page97

    Zrdem evo link o Makedoniji i tu pišemo sve. Tako je, riječ je o Acibadem Sistini.
    Dođi na temu i dobit češ sve informacije. Čeka se odobrenje i bez brige, nema razloga da ti ne odobri ministarstvo.
    Ako ti treba obostrana donacija možeš predati zahtjev na hzzo. Sve češ informacije dobiti.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Zrdem prvotno napisa Vidi poruku
    Je li se promijenilo za samice u Češkoj što po pitanju zakona?
    U Češkoj se ništa nije promijenilo za samice po pitanju zakona!

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    A ovisi li to o zahtjevu koji treba predati na HZZO o godinama potrebite, konkretno mene, ili svatko može tražiti neki poticaj od Hrvatske za tu oplodnju dolje? Pročitala sam da se i direktno ovdje žene jedna drugoj mogu obraćati, ali da je potreban određeni broj postova. Ne znam koliko postova, ali bi mi brže išlo. Ovdje čak ima (nepotrebnih) prepucavanja, a žene jadne, traže samo pomoć i vjerojatno ih je nemali broj očajan,

  7. #207

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Zrdem prvotno napisa Vidi poruku
    A ovisi li to o zahtjevu koji treba predati na HZZO o godinama potrebite, konkretno mene, ili svatko može tražiti neki poticaj od Hrvatske za tu oplodnju dolje? Pročitala sam da se i direktno ovdje žene jedna drugoj mogu obraćati, ali da je potreban određeni broj postova. Ne znam koliko postova, ali bi mi brže išlo. Ovdje čak ima (nepotrebnih) prepucavanja, a žene jadne, traže samo pomoć i vjerojatno ih je nemali broj očajan,
    Kad budeš imala 10 postova onda možeš pisati privatne poruke.
    Što se ostalih pitanja tiče najbolje je da ih postaviš na temi Makedonija, ostavila sam ti link jer tamo ima puno žena koje ti mogu dati odgovore iz prve ruke.
    Najbolje bi bilo da se javiš Bobanu Janevskom biologu iz Sistine koji radi i na donorskom programu pa ga možeš i na Whatsapp zvati.
    Možda možeš i svoju donoricu dovesti pa vidi direktno s njim.
    Za ostala pitanja ti ne bi znala odgovor o dobnoj granici ni o zahtjevima točno kome bi što pokrio hr hzzo ali ti cure na temi Makedonija sve to znaju i uputit će te na pravu adresu.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Drage žene, pišem ovdje jer sam sva zbunjena i ne znam što bih... Imam 40.g. i dečka skoro 2 i pol godine koji je od priče kako želi dijete i sreće kada mi je kasnila menstruacija (ispostavilo se da mi je štitnjača poludila od stresana poslu i sad pijem terapiju i redovno pratim TSH i idem na punkcije) došao do toga da je on pod stresom kad mora moramo 12 i 14 dan ciklusa raditi dijete. Njemu je to sad pritisak i sad odjednom nemamo iste ciljeve u životu. Prije 2 i pol godine, tj. prije njega sam već guglala IVF s doniranim spermom i eto me sad opet...
    Umjesto da od dečka imam potporu, imam nerazumijevanju, pa nemam izbora nego zagnjaviti vas sve...
    Uglavnom, nizak mi je Amh (3,6), štitnjaču pokušavam držati pod kontrolom, a ostali nalazi koje radim u Petrovoj su uredni.
    Može li mi tko reći koja je cijena IVFa s doniranom spermom u Makedoniji, koliko puta se ide tamo i mogu li se postupci nekako uskladiti s avionima...

  9. #209

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj Spremna za bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Drage žene, pišem ovdje jer sam sva zbunjena i ne znam što bih... Imam 40.g. i dečka skoro 2 i pol godine koji je od priče kako želi dijete i sreće kada mi je kasnila menstruacija (ispostavilo se da mi je štitnjača poludila od stresana poslu i sad pijem terapiju i redovno pratim TSH i idem na punkcije) došao do toga da je on pod stresom kad mora moramo 12 i 14 dan ciklusa raditi dijete. Njemu je to sad pritisak i sad odjednom nemamo iste ciljeve u životu. Prije 2 i pol godine, tj. prije njega sam već guglala IVF s doniranim spermom i eto me sad opet...
    Umjesto da od dečka imam potporu, imam nerazumijevanju, pa nemam izbora nego zagnjaviti vas sve...
    Uglavnom, nizak mi je Amh (3,6), štitnjaču pokušavam držati pod kontrolom, a ostali nalazi koje radim u Petrovoj su uredni.
    Može li mi tko reći koja je cijena IVFa s doniranom spermom u Makedoniji, koliko puta se ide tamo i mogu li se postupci nekako uskladiti s avionima...
    Pozdrav.
    Vidim da ova tema baš i nije aktivna.
    Ja sam slučajno od dosade zalutala na nju.
    Ja sam samica koja je išla u postupke u Makedoniju, godinu mlađa od tebe i sa sličnim AMH.
    Ako nisi do sad došla do svih informavija možeš mi se javiti na mail ivana7bas@yahoo.com.
    A možeš ćirniti i na temu potpomognuta u makedoniji na linku http://forum.roda.hr/threads/52643-P...a-u-Makedoniji
    Ta tema je puno aktivnija i tu smo i samice i parovi i donacije jajnih i sperme i obostrane..svi u Sistini u makedoniji.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •