Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 209

Tema: IVF za samice-žene bez partnera

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    3

    Početno IVF za samice-žene bez partnera

    Pozdrav svima,

    Nova sam u forumu i svijetu IVF-a. Nekoliko vas je ispricalo moju pricu - sama, u 36.-toj, dobro situirana, trazila, cekala onog nekog s kime bi zeljela provesti zivot i imati dijete, ali sam se jednog dana probudila i sama sebi rekla da vise nema cekanja. Cak me zastrasila ta pomisao jer nikad nisam ni sanjala da se moji "planirani" dio zivota nece odigrati ocekivano. Uglavnom, nema ni tuge ni ljutnje nego odlucnost da dok jos mogu nesto napravim po tom pitanju.

    Procitala sam prijasnje postove i vec sam istrazila Ceske klinike - samci kod njih ne prolaze. Buduci da nema postova po ovoj temi vec neko vrijeme, zanima me je li netko od vas koje ste isle u Spanjolsku, Makedoniju, Cipar uspjela i kakva su vasa iskustva.

    Razgovarala sam sa svojom dr. gin. i iskreno joj rekla da razmisljam o IVF na sto sam dobila neocekivanu potporu sa sugestijama. Spomenula je klinike koje se spominju u ranijim postovima. Na meni je sada da istrazim sto je i gdje moguce pa ih kontaktirati. Inace nemam nikakvih gin. problema. Ciklusi redovni i potvrdene ovulacije.

    Bilo bi mi od velike pomoci kada bi ponovno otvorili temu IVF za samce.

    Hvala i pozdrav!

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Baby time,
    dobro došla na forum.

    Makedonija je dobar izbor, u toj državi nema zakonskih zapreka sa žene samice pristupe IVF-u.

    Nadam se da će ti se javiti naša forumašica koja je išla tim putem i postala mama.

    Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne zelim biti neumjesna, ali, prijateljica je prolazila kroz IVF proceduru i nije bas niti ugodna niti jeftina. Ako si zdrava, kao sto kazes i imas uredne ovulacije, jesi li razmisljala mozda da zatrudnis na "starinski" nacin?

  5. #5
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Baby,
    Kako mislis da se ponovo otvori tema...pa vec postoji, evo!!

    http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme

  6. #6
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    I jos nesto....
    U Ceskoj je od prije par mjeseci dozvoljeno zenama bez partnera da idu u ivf program.

    Sretno....

  7. #7
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sanjka,
    imaš li kakav link za ovo da je ivf u Češkoj dozvoljen za žene bez partnera?

    Prije tri mjeseca češki mediji su izvještavali o najavi te mogucnosti, ali je li to zbilja rijeseno?

    http://www.radio.cz/en/section/curra...r-single-women

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim biti neumjesna, ali, prijateljica je prolazila kroz IVF proceduru i nije bas niti ugodna niti jeftina. Ako si zdrava, kao sto kazes i imas uredne ovulacije, jesi li razmisljala mozda da zatrudnis na "starinski" nacin?
    Moram pitati... sto mislis pod "starinski" nacin??? Netko mozda s ulice? Prvi s reda? Netko s kim bi trebala biti intimna, a da ne zeli u stvati biti s njim i bez emocija??? Jesi mozda na to mislila?
    Ja bi opet razmislila o komentaru....
    Ja upravo prolazim kroz IVF postupak i radje bi kroz to prosla jos 1000 puta nego imala ovakav "starinski" odnos.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    [QUOTE=goldenB;2893523]Moram pitati... sto mislis pod "starinski" nacin??? Netko mozda s ulice? Prvi s reda? Netko s kim bi trebala biti intimna, a da ne zeli u stvati biti s njim i bez emocija??? Jesi mozda na to mislila?
    Ja bi opet razmislila o komentaru....
    Ja upravo prolazim kroz IVF postupak i radje bi kroz to prosla jos 1000 puta nego imala ovakav "starinski" odnos.[/QU

    Potpisujem!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala svima!
    Za Cesku jos uvijek na njihovim web stranicama stoji da je nezakonito za samce
    U meduvremenu sam kontaktirala dvije danske klinike (Storkklinik i Vitanova) i vrlo pozitivno su me iznenadili brzim, detaljnim i ljubaznim odgovorima (da, to im je posao, ali su ocito dobri u tome da se tako ne percipira). Proces ide vrlo brzo i objasnjen je vrlo detaljno na samim stranicama klinika. Sve laboratorijske pretrage mozemo napraviti kod nas, a kod prvog posjeta klinici pregled odrade i oni te nakon razgovora, pregleda nalaza i gin. pregleda, daju svoje misljenje o najboljem tijeku procesa.
    Za kliniku u Makedoniji sam malo skepticna iz razloga sto nalazim oprecne i nepotpune informacije.
    Kako sam razumjela, vecina klinika suraduje sa danskom bankom sperme.
    Interesantno je da su cijene tako razlicite od klinike do klinike, pa u principu niti ne mogu zakljuciti iz svih tih cjenika niti sto ce mi trebati ni o koliko okvirno € razmisljati.
    U svakom slucaju, novo podrucje za mene i koliko je cudno i nesigurno toliko je uzbudujuce i budi radoznalost.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Inesz je mislila na mene da cu se javiti pa ju ovim putem puno pozdravljam

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Baby,
    Ja sam bila u Makedoniji i uspjelo mi je iz prvog ivf-a i osobno sam pisala na linku koji ti je inesz ovdje ostavila i sve informacije tamo imaju i cijene i cijela procedura. Tako da mi je nejasno da se spominju nepotpune informacije.
    Ima i mail od doktora koji radi na donorskom programu i njega se treba kontamtirati. Vrlo su azurni i nema cekanja.

    Posto si napisala da si dobro situirana ovo ce te kostati oko 8000 € ako svu pripremu i nalaze budes obavljala privatno plus jedan odlazak dole da te pregleda jedan od dr i odabir donora.
    Znaci sve u ovoj cijeni.
    Al vec sam sve to pisala na temi o Makedoniji i svoj protokol na temi za protokole pa da ne ponavljam opet ovdje.

    Stetno

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Baby,
    Kako mislis da se ponovo otvori tema...pa vec postoji, evo!!

    http://forum.roda.hr/threads/56286-s...i-banka-sperme
    Da dobro govoris....mozda bi bilo dobro da se spoje jer cure ovako trazeci nece dobiti potpune informacije.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Baby,
    Ja sam bila u Makedoniji i uspjelo mi je iz prvog ivf-a i osobno sam pisala na linku koji ti je inesz ovdje ostavila i sve informacije tamo imaju i cijene i cijela procedura. Tako da mi je nejasno da se spominju nepotpune informacije.
    Ima i mail od doktora koji radi na donorskom programu i njega se treba kontamtirati. Vrlo su azurni i nema cekanja.

    Posto si napisala da si dobro situirana ovo ce te kostati oko 8000 € ako svu pripremu i nalaze budes obavljala privatno plus jedan odlazak dole da te pregleda jedan od dr i odabir donora.
    Znaci sve u ovoj cijeni.
    Al vec sam sve to pisala na temi o Makedoniji i svoj protokol na temi za protokole pa da ne ponavljam opet ovdje.

    Stetno
    Ispravak!!!!

    Sretno

  15. #15
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj goldenB prvotno napisa Vidi poruku
    Moram pitati... sto mislis pod "starinski" nacin??? Netko mozda s ulice? Prvi s reda? Netko s kim bi trebala biti intimna, a da ne zeli u stvati biti s njim i bez emocija??? Jesi mozda na to mislila?
    Ja bi opet razmislila o komentaru....
    Ja upravo prolazim kroz IVF postupak i radje bi kroz to prosla jos 1000 puta nego imala ovakav "starinski" odnos.
    Nisam zeljela nikoga uvrijediti. Izrazila sam svoje misljenje. I IVF postupak je postupak u ovom slucaju, u kojem imas dijete sa strancem. Zasto starinski nacin nuzno znaci da pokupis nekoga sa ceste? Ljeto je dugo i toplo, avanturice na pomolu. Ne znam. Da se o meni radi ja bi tako. Razumijem da neke osobe razmisljaju i zele drugacije i to je u redu. Na poslijetku, tome i sluzi internet da ljudi iznose svoja misljenja i stajalista. Ovo skakanje za vrat osobi koja razmislja drugacije je totalno bez veze i krajnje infantilno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Split
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zeljela nikoga uvrijediti. Izrazila sam svoje misljenje. I IVF postupak je postupak u ovom slucaju, u kojem imas dijete sa strancem. Zasto starinski nacin nuzno znaci da pokupis nekoga sa ceste? Ljeto je dugo i toplo, avanturice na pomolu. Ne znam. Da se o meni radi ja bi tako. Razumijem da neke osobe razmisljaju i zele drugacije i to je u redu. Na poslijetku, tome i sluzi internet da ljudi iznose svoja misljenja i stajalista. Ovo skakanje za vrat osobi koja razmislja drugacije je totalno bez veze i krajnje infantilno.
    Joj, deplasirano je uopce odovarati na ovo sve od "ljeto je na pomolu.." pa na dalje, da ne nabrajam i izjednacavati IVF (medicinski postupak) i intimnost sa strancem...
    Ovdje zene pricaju o ozbiljnim stvarima.
    E i rijec "infantilno" si u krivom kontekstu upotrijebila (jbga bode mi oci).

  17. #17
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Yummy_mummy - ovdje si dobila dva odgovora osoba koje prolaze IVF postupke i da bi isti prolazili prije 100 puta nego "dugo je ljeto" varijanta koju ti predlažeš. Nisu to oprečna mišljenja i nije to skakanje za vrat, nego je iskreno tvoj prijedlog "starinskog načina" stvarno uvredljiv, meni kao IVF pacijentici jeste. Stoga - please dopusti da se ovdje ova tema dalje širi bez tvojih toplih savjeta - sigurna sam da ima mnogo žena koje ova tema itekako zanima.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy_mummy - ovdje si dobila dva odgovora osoba koje prolaze IVF postupke i da bi isti prolazili prije 100 puta nego "dugo je ljeto" varijanta koju ti predlažeš. Nisu to oprečna mišljenja i nije to skakanje za vrat, nego je iskreno tvoj prijedlog "starinskog načina" stvarno uvredljiv, meni kao IVF pacijentici jeste. Stoga - please dopusti da se ovdje ova tema dalje širi bez tvojih toplih savjeta - sigurna sam da ima mnogo žena koje ova tema itekako zanima.
    Kadauna hvala...prosto nemogu vjerovati eto!!!!!

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    A jeste napale yummy mummy! posve bez razloga. Ona je izrekla samo svoje misljenje o imanju djeteta bez djetetovog tate.
    Uostalom, nema svaka zena deset tisuca eura, pa takvoj mozda pomogne njen savjet.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Nista nije bez razloga...sve je s razlogom.
    Pa i mi smo samo izrekle svoje misljenje.

    Nitko ju nije pitao za njeno osobno misljenje.
    Zena je ovdje dosla po informacije o onome sto vec zeli napraviti i sto je odlucila vec sama.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 24.06.2016. at 19:27

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zeljela nikoga uvrijediti. Izrazila sam svoje misljenje. I IVF postupak je postupak u ovom slucaju, u kojem imas dijete sa strancem. Zasto starinski nacin nuzno znaci da pokupis nekoga sa ceste? Ljeto je dugo i toplo, avanturice na pomolu. Ne znam. Da se o meni radi ja bi tako. Razumijem da neke osobe razmisljaju i zele drugacije i to je u redu. Na poslijetku, tome i sluzi internet da ljudi iznose svoja misljenja i stajalista. Ovo skakanje za vrat osobi koja razmislja drugacije je totalno bez veze i krajnje infantilno.
    Vidis ja se nikada nebi mogla spustiti na taj nivo i nekoga odvuci u krevet da bi pokusala ostati trudna na takav bezobrazan nacin. Zaista se od srama nebi mogla pogledati u ogledalo.
    Pa zar i taj covjek nije stranac "avanturice na pomolu"??
    Eeeee kad bi se na taj "starinski nacin" u 36-oj- godini tek tako nakon dva, tri nezasticena odnosa ostajalo trudno pa di bi nam kraj bio!!!!!
    I prolaze tako ljeta koja su duga i topla i avanturice na pomolu.

  22. #22
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy_mummy - ovdje si dobila dva odgovora osoba koje prolaze IVF postupke i da bi isti prolazili prije 100 puta nego "dugo je ljeto" varijanta koju ti predlažeš. Nisu to oprečna mišljenja i nije to skakanje za vrat, nego je iskreno tvoj prijedlog "starinskog načina" stvarno uvredljiv, meni kao IVF pacijentici jeste. Stoga - please dopusti da se ovdje ova tema dalje širi bez tvojih toplih savjeta - sigurna sam da ima mnogo žena koje ova tema itekako zanima.
    Potpis

    Beti, netko tko nema novce i sam ce se dosjetiti drugih metoda
    nije ovo bas neki pametan savjet...i da nemam partnera, meni bi bio neprihvatljiv
    i na ono da dijete odrasta bez oca mogu samo jer nije bolje imati bilo kakvog, nego nikakvog

  23. #23
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Zena je ovdje dosla po informacije o onome sto vec zeli napraviti i sto je odlucila vec sama.
    ...i vjerujem da joj ljetno galebarenje nije opcija,stoga je svaki takav savjet/komentar suvišan.
    Nitko nejde u IVF iz hira,pogotovo kao samac.

  24. #24
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    A joj...sto je meni ovo trebalo u trecem trimestru, stvarno ne znam! Eto, ima i onih koje su skuzile.
    Za one koje nisu, nije IVF jedini nacin da se zatrudni, niti je on bezazlen i bez odredjenih rizika.
    Razumijem da je on jedino rijesenje za zene koje se bore sa neplodnoscu, ali, kao sto je svima poznato da je veci rizik da dijete ima kakav genetski poremecaj upravo putem IVF-a. Imam muza i dijete i sama znam kako je tesko podizati dijete cak i sa partnerom. Pri tom pricam o zdravom djetetu. Samohranoj majci ce biti puno teze ukoliko nema veliku podrsku bliske obitelji, a da za dijete koje bi moguce moglo imati down sindrom (s obzirom da je povecan rizik) i da ne govorim. Druga stvar je da su blizanacke trudnoce puno cesce bas kad je rijec o IVF trudnoci. Eto, ja sam napisala sto mislim. Tko zeli, neka se ljuti, makar mi to nije bila namjera da nekoga uvrijedim. Pogotovo ne osobe koje se bore sa neplodnoscu jer sam i sama prolazila kroz slicnu situaciju i imam puno respekta prema boli koja ide uz samu neplodnost. Na kraju, baby time, sto god odlucila, zelim ti puno srece i da ti se ostvari zelja za majcinstvom. Nema nista ljepseg u zivotu nego kad u narucju imas svoje dijete i sve ostalo ti, nakon toga postane nevazno. Pa i to kako je dijete zaceto!

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    ali, kao sto je svima poznato da je veci rizik da dijete ima kakav genetski poremecaj upravo putem IVF-a. I

    Uz dužno poštovanje prema tvojem trećem trimerstru, ali moram: WTF?!?

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    govorim. Druga stvar je da su blizanacke trudnoce puno cesce bas kad je rijec o IVF trudnoci.

    Đizas...
    sve vrvi od blizanaca na potpomognutoj...
    Ima ih, točno... ali ne baš toliko!

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Nema nista ljepseg u zivotu nego kad u narucju imas svoje dijete i sve ostalo ti, nakon toga postane nevazno. Pa i to kako je dijete zaceto!

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baby time,
    oprosti što ti uzurpiram temu, ali već dugo nisam dobila ovakav po...ditis.

  29. #29
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mojca, prvo, nekulturno je prostaciti! Nismo si bas nas dvije toliko bliske, a i da jesmo, nekulturno je!
    Drugo, da, veca je vjerojatnost! To mi je potvrdio doktor specijalist za naplodnost i to jedan od boljih, jer smo muz i ja razmisljali u jednom trenutku i o toj opciji. Kasnije sam googlala i tako je. Nije da se sva IVF djeca radjaju bolesna, ali cemu povecavati rizik?
    Drugo, ne radjaju se svi blizanci, ali je puno cesce, nego kod prirodnih trudnoca.
    O ukusima se ne raspravlja, ali, meni je osobno bilo i jedno previse kad zaurla. A sad, svako, kako voli nek izvoli. Molim samo bez vrijedjanja i psovki.

  30. #30
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    ali, kao sto je svima poznato da je veci rizik da dijete ima kakav genetski poremecaj upravo putem IVF-a. I
    :shock:

    Nemam riječi... Kako netko može blebnut ovakvu glupost?!? Pa makar bila pred porod.
    Može savjet? Malo pogooglat rizike za genetske poremećaje s nekih site-ova znanstvenih istraživanja.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jednako nekulturno kao i lupetati bez osnove na ovako delikatnoj temi.
    S psovkom bar znaš na čemu si.

    Molim te neki znanstveni izvor koji govori o povećanom riziku genetskih poremećaja.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 24.06.2016. at 20:27

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    O ukusima se ne raspravlja, ali, meni je osobno bilo i jedno previse kad zaurla.
    Zanimljiva izjava jedne trudnice.

  33. #33
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    A joj...sto je meni ovo trebalo u trecem trimestru, stvarno ne znam! Eto, ima i onih koje su skuzile.
    Za one koje nisu, nije IVF jedini nacin da se zatrudni, niti je on bezazlen i bez odredjenih rizika.
    Razumijem da je on jedino rijesenje za zene koje se bore sa neplodnoscu, ali, kao sto je svima poznato da je veci rizik da dijete ima kakav genetski poremecaj upravo putem IVF-a. Imam muza i dijete i sama znam kako je tesko podizati dijete cak i sa partnerom. Pri tom pricam o zdravom djetetu. Samohranoj majci ce biti puno teze ukoliko nema veliku podrsku bliske obitelji, a da za dijete koje bi moguce moglo imati down sindrom (s obzirom da je povecan rizik) i da ne govorim. Druga stvar je da su blizanacke trudnoce puno cesce bas kad je rijec o IVF trudnoci. Eto, ja sam napisala sto mislim. Tko zeli, neka se ljuti, makar mi to nije bila namjera da nekoga uvrijedim. Pogotovo ne osobe koje se bore sa neplodnoscu jer sam i sama prolazila kroz slicnu situaciju i imam puno respekta prema boli koja ide uz samu neplodnost. Na kraju, baby time, sto god odlucila, zelim ti puno srece i da ti se ostvari zelja za majcinstvom. Nema nista ljepseg u zivotu nego kad u narucju imas svoje dijete i sve ostalo ti, nakon toga postane nevazno. Pa i to kako je dijete zaceto!
    Molim te navedi relevantna znanstvena istraživanja o genetskim poremećajima koji nastaju kao posljedica IVF-a, daj nam znanstvene izvore koji će usporedi učestalost tih genetskih poremećaja u populaciji djece spontano začete i one začete IVF-om.

    Nama roditeljima djece začete in vitro puno bi značilo da nas informiraš. Pri tome naglašavam-zanimaju nas samo relevanatna znanstvena istraživanja. pPistrani i propagandni materijali i izvori informiranja koje daje Katoličke Crkve o ivf-u i djeci rođenoj nakon ivf-a-ne spadaju u znanstvena istraživanja i znanstveno su nevažni.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 24.06.2016. at 20:33

  34. #34
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mojice, poslat cu ti znanstvene izvore kad se naucis kulturno razgovarati. Sry, tantrume ne toleriram svojoj kceri od 4 godine. Od zrele zene vise ocekujem u komunikaciji.

  35. #35
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Molim te navedi relevantna znanstvena istraživanja o genetskim poremećajima koji nastaju kao posljedica IVF-a, daj nam znanstvene izvore koji će usporedi učestalost tih genetskih poremećaja u populaciji djece spontano začete i one začete IVF-om.

    Nama roditeljima djece začete in vitro puno bi značilo da nas informiraš. Pri tome naglašavam-zanimaju nas samo relevanatna znanstvena istraživanja. pPistrani i propagandni materijali i izvori informiranja koje daje Katoličke Crkve o ivf-u i djeci rođenoj nakon ivf-a-ne spadaju u znanstvena istraživanja i znanstveno su nevažni.
    Nema problema inesz! Saljem ti na privat posto si kulturna. Nema veze sa katolickom crkvom. Jos jednom napominjem da nisam protiv IVF-a ali isto tako smatram da nije uvijek nuzan i da nosi odredjene rizike

  36. #36
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Nema problema inesz! Saljem ti na privat posto si kulturna. Nema veze sa katolickom crkvom. Jos jednom napominjem da nisam protiv IVF-a ali isto tako smatram da nije uvijek nuzan i da nosi odredjene rizike
    I nezaštićeni odnos s nekim koga se jedva upoznalo u svrhu stvaranja potomstva isto tako nosi svoje rizike.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  37. #37
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    YM, čestitam na trudnoći.

    Jesi li sigurna da tvoje spontano začeto dijete ne nosi rizik genetskih i kromosomskih promjena? Jesi li možda stručnjak iz biologije reprodukcije i/ili liječnik subspecijalist humane reprodukcije da možeš iznositi prosudbe o tome da li je nekome in vitro nužan ili ne?!

    Molim ta da ni ovdje-javno daš te linkove o povećanju genetskih defekata kod djece rođene nakon IVF-a.

  38. #38
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Nisam strucnjak ali sam bila kod strucnjaka. Mislim da se ovdje opet mijesaju kruske i jabuke. Kao sto sam 100x rekla, izgleda da moram jos 100x ponoviti, ili manje, jer ce mi dosaditi, pa cu odustati, ali reci cu ponovo. Jedno je kad zena ima problema sa naplodnoscu, pa joj je to jedini nacin da zatrudni, naravno da je tada cak i rizik nista u odnosu na zelju za djetetom.
    U drugu ruku, zasto riskirati ako rizik postoji, a zena je zdrava? Ja 3 mjeseca prije zaceca nisam niti primirisala alkoholu jer je toliko potrebno da jajasce sazrije, a zeljela sam jajasce vrhunske kvalitete. Ne moram niti napomenuti da sam sada iskljucivo na organic free range hrani i da zacepim nos kad prolazim pored pusaca. Zasto? Vjerujem da to radim iz istog razloga kao i svaka zena u odredjenoj mjeri- da dam svom djetetu najbolju sansu i najbolji start.
    Da li i kod mene postoji rizik za, primjerice down sindrom? Naravno! I voljeti cu to dijete kakvo god se rodi. Ovdje govorim o prilici da das svom djetetu najbolju mogucu sansu.
    Sad ste se sve uhvatile galeba i ljetne avanture. Ima i drugih nacina: donori sperme ili jednostavno dogovor izmedju dvije osobe.
    Eto, moje misljenje!
    Tko se zeli uvrijediti neka se vrijedja, tko zeli vrijedjati neka me vrijeda. Opet ponavljam, svako po svom ali ja se micem s teme jer nema smisla hodati po jajima i paziti na sto ce se tko uvrijediti, premda to nije bila namjera.

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojice, poslat cu ti znanstvene izvore kad se naucis kulturno razgovarati. Sry, tantrume ne toleriram svojoj kceri od 4 godine. Od zrele zene vise ocekujem u komunikaciji.
    Nema problema draga, mogu ja i fino i kulturno s tobom razgovarati, ali onda teško mogu dočarati emotivno stanje u koje dovodiš ljude koji su prošli (ili prolaze) mpo.
    Želim te podsjetiti na činjenicu da si na podforumu potpomognuta oplodnja, mjestu gdje ljudi razmjenjuju informacije i podržavaju jedno drugo.
    Tvoji komentari izražavaju tvoj stav i Baby time i budućim čitateljicama ove teme ne pružaju baš neku pomoć, što je svrha. Način na koji će netko postati roditelj, kad, s kim i kako, je osobna stvar i u tome ga treba podržati. Baby time je odrasla žena, sigurna sam da su joj "starinske metode" poznate i da ima svoje mišljenje o njima. To što si napravila predlažući joj ih, bilo je čisto zadiranje u njenu intimu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    Vidim da sam indirektno zagrebala u drugu sferu koja u konkretnom forumu/podforumu nije tema. Hvala svima na misljenju, a pogotovo da podrsci od (pa usudim se reci, svih osim jedne).
    Definitvno je ovo mjesto gdje je, u nekim trenucima, cak vise od znacaja potpora nego sama informacija.
    Svatko ima svoje razloge za svoje odluke i odgovornost prema njima i samim time prihvaca i posljedice, ako cemo to tako nazvati. Nemam namjeru ulaziti u debate oko mojih ili tudih odluka i isto tako ocekujem od drugih da ih prihate bez prispitivanja etike/morala iza njih.
    Sama odluka o cijelom procesu je teska, cijeli proces, kako saznajem iz dana u dan sve vise detalja, izuzetno zahtjevan i psihicki i fizicki, pa vjerujem da nije potrebno energiju usmjeriti na "starinske" komentare.

    Nastavno na konkretna pitanja... nastavljam komunikaciju sa klinikom u Danskoj. Makedoniju nisam iskljucila a odgovor iz Ceske (za svaki slucaj) ocekujem kroz koji dan.
    Danas sam imala vise vremena za istraziti i druge teme otvorene na forumu i moram reci da me dirnulo koliko potpore ima i koliko dobre energije se iz ovoga moze primiti.

    Zelim vam svima uspjeh i radost.

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Yummy, ovako, treci trimestar ili ne, ajde sjasi i odi trolati neke druge teme, ako nemas pametnijeg posla
    Lupetas bez ikakvog pokrica
    I uopce se necu truditi biti pristojna, jer nisi ni ti, samo uvijeno vrijedas

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Baby time, sretno!
    I ako imas kakvih novih saznanja, pisi, sigurna sam da ce biti od koristi

    LaraLana lijepo te opet vidjeti

  43. #43
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    I nezaštićeni odnos s nekim koga se jedva upoznalo u svrhu stvaranja potomstva isto tako nosi svoje rizike.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    ja bi samo dodala da bi osim ovoga takav postupak bio krajnje ne fer prema ocu djeteta.

    i da, sretno!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    ...i vjerujem da joj ljetno galebarenje nije opcija,stoga je svaki takav savjet/komentar suvišan.
    Nitko nejde u IVF iz hira,pogotovo kao samac.
    Upravo tako.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ginger pozdrav tebi i tvojim curkama
    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Baby time, sretno!
    I ako imas kakvih novih saznanja, pisi, sigurna sam da ce biti od koristi

    LaraLana lijepo te opet vidjeti

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Baby,

    Kod mene je sve brzo islo.
    Krajem treceg mjeseca sam otisla na prvi pregled u Sistinu (Makedonija) sa svim nalazima vec pripremljenim.
    Kontaktirali smo mailom i oni su mi sve rekli sto treba.
    Za jedan dan sam sve obavila sto treba i vec sam sa kontracepcijom mogla poceti u cetvrtom mj.ali nisam jer sam si u firmi sve organizirala tako da u postupku budem u sestom mj.i tako je i bilo.
    Bila sam dole punih 14 dana. Zahtjevali su da prvi uz bude 6 dc.
    Ja sam bila u dugom protokolu sa supresijom od 21 dc.

    Imam jos dva smrzlica i svakako mislim ici po njih.
    Ako FET nebude uspjesan imam materijala za jos dva puta koji im sigurno necu ostaviti.
    Meni urlanje moga djeteta nesmeta i kao zena samica sam sve ovo prosla sama i nis mi nije bilo tesko.

    Sretno i javi kako napreduje situacija

  47. #47
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Baby,

    Kod mene je sve brzo islo.
    Krajem treceg mjeseca sam otisla na prvi pregled u Sistinu (Makedonija) sa svim nalazima vec pripremljenim.
    Kontaktirali smo mailom i oni su mi sve rekli sto treba.
    Za jedan dan sam sve obavila sto treba i vec sam sa kontracepcijom mogla poceti u cetvrtom mj.ali nisam jer sam si u firmi sve organizirala tako da u postupku budem u sestom mj.i tako je i bilo.
    Bila sam dole punih 14 dana. Zahtjevali su da prvi uz bude 6 dc.
    Ja sam bila u dugom protokolu sa supresijom od 21 dc.

    Imam jos dva smrzlica i svakako mislim ici po njih.
    Ako FET nebude uspjesan imam materijala za jos dva puta koji im sigurno necu ostaviti.
    Meni urlanje moga djeteta nesmeta i kao zena samica sam sve ovo prosla sama i nis mi nije bilo tesko.

    Sretno i javi kako napreduje situacija

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    za sve ove divne i hrabre zene ovdje na forumu.

    Mojca

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    http://www.copenhagenfertilitycenter.com/uk/#

    Ovo je Annie2 ostavila link. To je klinika u kojoj je bila.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,749

    Početno

    Ovdje sam mailom komunicirala s Nicole pa evo ti link ako te zanima.

    http://www.cyprusivfcentre.com/

    Isto rade s Cryos bankom.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •