Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Plač u noći-hvata se za pišu

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Plač u noći-hvata se za pišu

    Imamo močića od 19 mjeseci. U zadnje vrijeme noću se učestalo budi, očigledno mu se piški i nešto mu smeta. Možda ga i boli. Blago mu se crveni vrh piše. Tj. kožica na vrhu piše. Nekada se hvata dolje i po danu, ali noć je ta koja je kritična. I sve je gore i gore.

    Događa se, dakle, ovako. Počne vrišteći plakati. Uhvati se rukama u razini piše tu kreće drama. Ako ga razmotam, ništa ne pomaže. Primjetila sam da kad ga razmotam, pišo je ili već dignut ili se diže i spušta.

    Bili smo na platnenima do nedavno, ali smo prešli na jednokratne jer je puno vremena bez pelene. Ako je i nosi, onda se guza i pišo peru. Malo mu povučem kožicu dokle ide i eventualno stavim po vrhu malo prirodne masti propolisa. Guza mu se ne crveni nikako. Nekada se malo zacrveni kesa, ali to bude jednom u tjedan dana i nestane ujutro. Stvarno gledamo da higijena bude na visini. Platnene su uvelike krive za to, jasno mi je. Ali MM neće ih koristiti i točka. Tako da se uz povremeno nošenje, podijeljeno stavljanje malo platnenih, a malo jednokratnih pelena došlo do toga da mi se ne isplati iskuhavati PP radi 10 pelena. Nije ni bitno na kraju krajeva je li iskuhavanje ili je pranje na 80. Često ih (PP) propiša tako da onda sveeeeeee moramo na njemu mijenjati. Tako da sam luda i ja postala od njih i fino sam ih tu na rodi prodala.

    Eh sad, trebamo ga voditi netko da to pogleda. No mene, kao i uvijek, zanima kako je s vašim sinčićima. Jesu li to upale ili samo crvenilo? Kakva su vaša iskustva? Jesu li vam propisali kakve masti ili kremice? Ima li netko takav slučaj kao što je naš?

    Hvala tete Rodašice!

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mojem starijem se piso crvenio i peklo ga je, ali sa strane ispod kozice. Kako mi nismo nikad dirali kozicu, valjda je uslo prljavstine i upalilo se. U ljekarni su nam dali garamycin, par dana mazanja i proslo je. Sad mu polako povlacimo kozicu da se opet na upali. Mozda je nesto takvog, a mozda urinoinfekt. Da odes provjeriti urin?

  3. #3
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Vodit ćemo ga danas na pedijatriju. Ne bih samo voljela biti u neznanju i ne bih voljela da mu itko nasilno prevlači kožicu. Načitala sam se ovdje na rodi o njoj i lošim efektima nasilnog prevlačenja. JAko sam zahvalna za sve postove i tekstove jer sam se osvijestila. Niti sam muško niti sam imala prvo dijete muško- cura nam je došla prva. Pa nekako se positovjetiš, žensko sa ženskim. A muški, oni pojma nemaju. Malo je tata podijelio saznanja o problemima muških za vrijeme njegova djetinjstva i za vrijeme služenja vojnog roka. I baš sam mu zahvalna na komentarima. Od muških inače, kako se kaže, Niš koristi po pitanju tih stvarčica. Šute kao ribe!

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Odvedi ga pedijatru na pregled.

    Ali inace ne diraj kozicu. Povlacenje i razvlacenje cesto vodi do upala ili ozljeda.

  5. #5
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Vodili ga jucer na pedijatriju u Kasindo u Sarajevu. Dobio he sudokrem kremu I preporuku da peremo kamilicom jer ima antibakterijsko djelovanje. I jesam mazala I prala pa cemo vidjeti nocas sta ce biti. Jer sinoc je opet bilo is to s vristanjem. Bas mi ga he zao. Kaze pedijatrica da I promjena s jednog tipa jednokratnih pelena na druge moze smetati I izazvati probleme I upale.

  6. #6
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    I oprostite na greskama u pisanju, mob.IMA predefinirano engleski, ne znam kako iskljuciti

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A ništa brisevi da se vidi koja bakterija?

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je bakterija u pitanju, lijeci se valjda antibiotskom kremom. Sudokrem nije lijek, to je zinc krema protiv pelenskog osipa.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A ništa brisevi da se vidi koja bakterija?
    Nikakav bris nego napraviti obicni urin i urinokulturu. Moj se V Tako ponasao kad je imao e.colli 10e5 a bez temperature. Meni je ova obrada neozbiljna. Napravi privatno urin i urinokulturu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova obrada neozbiljna. Napravi privatno urin i urinokulturu.
    X
    Može biti da je samo spoljna upala kožice, a može biti i da je urinarna infekcija bez temperature.
    Idi privatno za urin i urinokulturu, samo pazi da urin uzmeš pravilno, tj. da blago opereš detetu pišu pre uzimanja uzorka i da hvataš srednji mlaz u sterilnu bočicu.
    U međuvremenu, izbegavaj bazene, čak i kućne varijante dečjih bazena, dok mu se upala ne smiri. Takve sam savete ja dobila od urologa za sina zbog spoljne upale kožice, ali prethodno su proverili urin i urinokulturu. Ni meni nisu dali antibiotsku kremu, samo savetovali pranje piše nekoliko puta dnevno i što više vremena bez pelene.
    Ako je samo upala kožice, trebalo bi da brzo prođe.

  11. #11
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A ništa brisevi da se vidi koja bakterija?
    Ništa... evo par dana namakanja pišeu kamilici, mazanja osipa na guzi sudokremom. Osip na guzi je nestao, a i smirilo se crvenilo na piši. Ne bih voljela crniti pedijatricu- pretpostavljam da je ona stručno procijenila da popratne i temeljite analize nisu potrebne. Kako smo bili u subotu popodne, rekla je da pratimo do ponedjeljka i da ga dovedemo ako mu se ne smiri. Smirilo se pa eto... ja sretna!

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Super. Meni je opisano zvučalo puno gore nego što valjda je.
    Inače, za slične situacije, ako bi došlo do toga, uzela sam urino trakice. Za prvu ruku.

  13. #13
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Koje pokazuju sto?
    I ja sam razmisljala o.istim zato pitam?
    Zekana to je onda u konacnici bio pelenski osip?

  14. #14
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Na guzi je bio pelenski osip, ali na piši nije. Ja mislim da je ta upala kožice na piši bila kombinacija prelaska na drukčiji pampers, narančasti, vrućeg vremena koje je uzrokovalo dodatno potparavanje i mokraće. Eto. Nije nimalo bilo bezazleno njegovo vrištanje u noći, nemir, hvatanje za pišu. Ja od ranije znam da je kamilica stvarno smirujuća, protuupalna pa sam zato poslušala bez prigovora i ispirala pišu više puta na dan njom. Nevjerovatno, ali eto za sada je prošlo. Da li je to samo smirivanje ili je stvarno prošlo, vidjet ćemo. Stvarno sad piški bez prigovora, vratili smo zeleni pampers, onaj klasični i gologuz hoda što je više moguće.
    Posljednje uređivanje od zekana : 28.06.2016. at 18:06

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    ellica, ne znam. Nisam kutiju otvarala. Ali nešto pokaže i onda si siguran da moraš kod doktora po pravi bris/urinokulturu. Jer ja kao ja sam do sada valjda već 200 puta paničarila ima li mala urino infekciju (ne postoje nikakvi simptomi) kada nije htjela zaspati. Da sam svaki put trčala po uputnicu mislim da bi me pedica gledala u čudu.

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sad i ja imam sličan problem. Mali je baš tu negdje, isto 19 mj. U noći krične, uhvati se za pišu, okrene ga prema gore, spiša se, odnosno propiša pelenu. Nema crvenila. Što sada? Da tu pelenu stegnem jače da ne može zavući ruku. Isto ima jednokratne po noći.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Okrene ga prema gore da bi mu napravio mjesta kad se poveća. Mojima se to isto događalo u toj dobi, stenjali su u snu. Mislim da mu trebaš opustiti, a ne stegnuti pelenu, da ima više mjesta, pa će ga manje zaboljeti kad se povećava. To ih jednostavno žulja i probudi (naravno, ako nije u pitanju infekcija).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •