Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Blender

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno Blender

    U potrazi sam za dobrim blenderom.
    Dovoljno jakim za praviti npr namaz od lješnjaka, smotie...
    Kolko sam skužila, treba imati bar 600w, ali svi jači imaju ogromne posude,uglavnom staklene,a to mi se za manje količine čini nezgrapno,pa mislim da na kraju neću ni koristit.
    Vaša iskustva, kakvog imate (naravno,ak imate), koja marka,snaga, kolko ste zadovoljni...ajd please,pa da napokon nešt kupim
    Ili možda preporučate kakvi štapni,sjeckalicu?!
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 24.06.2016. at 18:20

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    U lidluima neki po 150kn 600w

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Za namaz od lješnjaka pravit blender ne možeš nać ispod par tisuća. I to zapravo nije blender nego obrađivač hrane (food processor).

    A za smoothie može i jeftinjara. Mi imamo Electrolux. Mora se pazit da ga se ne preforsira.

  4. #4
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Iako zazirem od proizvoda iz TV i TELE shopova, meni je NutriBullet od Delimana otkriće ... Imamo onaj od 600 W i odličan je. Jedino je onaj aparat za sladoled koji zna doći u paketu sa njim sr***, pa je bolje pikirati paket sa više nastavaka/posudica.

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Za namaz od lješnjaka pravit blender ne možeš nać ispod par tisuća. I to zapravo nije blender nego obrađivač hrane (food processor).

    A za smoothie može i jeftinjara. Mi imamo Electrolux. Mora se pazit da ga se ne preforsira.
    Ovaj je sasvim u redu, je skup ali ne par tisuca http://shop.larimarcode.com/hr/lohas-1500w-blender-3hp
    Radi maslac savrsenol

  6. #6
    ženazmaj avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    101

    Početno

    Ja imam Russell Hobbs i prezadovoljna sam.

  7. #7
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podižem...kupila u Peveca blender od 1000W http://www.pevec.hr/prodajni-program...adro-bt-1008a/
    za tu je snagu bio jako povoljan (290kn), svi drugi razvikanijih marki od 400-800W su po 600-700kn i više...

    e,sad, ne znam jeli do principa rada (ubacivaš sastojke u posudu pa zatvoriš poklopcem s nožem i okrećeš naopako) ili čega ali muči mi se sa suhim sastojcima...sve se razleti na stijenke posude i dok ja otvorim, prikupim smjesu i opet uključim prekoračim preporučenih 60sec rada (nije da nema snage)...zadnji mi je put zasmrdio i zadimio,mislila sam da je gotov ali i dalje radi...smoothie napravi bez problema u par sec,gdje god ima tekućine radi ko' zmaj ali zapinje dakle na smjesi sa sušim sastojcima (npr. datulje,kakao i orašasti,malo kokos ulja od kojih moram napraviti ljepljivu smjesu/tijesto)...

    mislim se,ne bi li se događala ista stvar i sa ovim skupljima/nešto jačima?
    (u knjizi raw recepata po kojoj radim kolače piše da se smjese rade u blenderu,ne food processoru)
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 20.01.2017. at 22:31

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moj ima 1500w i jedino s njim nemam problema sa suhim sastojcima. Sve ispod toga nije valjalo.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    niti jedan blender nije uspio ni luk nasjeckati na sitno, kamoli napraviti namaz.
    al zato imam neki prastari bosch mikser sličan ovom na slici: http://n0.static-elipso.com/images/xbig/61639.jpg , i u toj dodatnoj posudici je kćer radila savršen tahini.
    ne znam što ću kad ta posudica crkne...

  10. #10
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    pa sorci imaš tih sjeckalica za kupit,meni je Bosch štapni riknuo nakon 5god stvarno čestog korištenja i kupila novi koji ima tu mini sjeckalicu kao dodatni dio...
    mislim da je prije problem sa veličinom posude i količinom koju radiš, ja i za blender imam veću i manju posudu...
    jer moj štapni koji našarafim na sjeckalicu ima 350W, mislim da bi brzo izdahnuo da svakodnevno meljem orašaste i datulje u njoj...

    mislim da ću dok ovaj izdrži duperat pa kad pregori ovaj od Apsu...koliko već tebe god služi?

  11. #11
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    koja je razlika između Nutribulleta i blendera?
    i da li je uopće ima?

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja sam danas još malo kupila ovu sjeckalicu jer mi zvuči jeftino , a baš mi treba. ali kad pročitam komentare od skulirane i kako joj ni onaj jače snage ne melje posebno dobro suhe sastojke.... možda i dobro da nisam.

  13. #13
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja to u multipraktiku, neki povoljni iz lidla, ne znam ni koliko ima snage, ali te sastojke što spominješ fino samelje u homogenu smjesu, znam jer sam radila energetske pločice s datuljama i orasima.

  14. #14
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    skuli, jel datulje prokuhaš i oguliš?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    koja je razlika između Nutribulleta i blendera?
    i da li je uopće ima?
    Imam Nutribulet blender,super je.
    Dakle Nutribulet jest blender.

  16. #16
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moj Nutribullet 900 je odlican. Meni osobno vrijedi svake lipe.
    Nemam problema sa suhim sastojcima. Sve fino isjecka.

  17. #17
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja ne koristim blender jer nemam potrebe, al trebala mi sjeckalica pošto sam već 2 sredila koje su dodatna posuda mikseru koje navodi Sorciere.
    Sad sam nabavila:
    http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...08R2.html#tab2
    Veličina posude je duplo veća od prijašnje, a plastika daleko tvrđa i deblja, nastavak na kojem je nož i plastika koja ga drži daleko dulja pa vjerujem da će i dulje trajati.

  18. #18
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj Nutribullet 900 je odlican. Meni osobno vrijedi svake lipe.
    Nemam problema sa suhim sastojcima. Sve fino isjecka.
    sani, to je ovaj od 900 kunića?

    Što još radiš s njim?

  19. #19
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Dijana, radim umake, namaze, juhe, meljem oraside, kavu...
    Smjesu za kojekakve pogacice i palacinke...
    Ima fora knjiga recepata a i na netu ih je masu
    Posljednje uređivanje od Sani1612 : 24.01.2017. at 14:15

  20. #20
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    skuli, jel datulje prokuhaš i oguliš?
    ne,samo namočim one velike mekane iz Konzuma...može on njih usitnit bez problema,kad se ne bi sve razletilo i polijepilo na stijenke...
    ispada da bi ja trebala prvo to sve žlicom ugrubo pomiješat pa onda uvalit u blender...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    [QUOTE=Dijana;2952030]sani, to je ovaj od 900 kunića?


    Nije Sani odgovorila, pa eto mene Nutribullet 900, je snage 900 W, a cijene 1.300 kn. Onaj za kojeg pitaš, od 900 kn ima snagu 600 W. Koji ima Sani ne znam, ja imam ovaj jači, ali tek tri dana i za sada blendamo voće, povrće i nisam probala suhe sastojke, osim što ubacimo pokoji lješnjak, badem i sl. Iskreno, nadam se da ću biti zadovoljna, jer ni sa 15% popusta nije baš jeftin.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Kako perete Nutribulet? Ak ga stavim u mašinu,uđe mi voda,pa moram odšarafit ona 2šarafića da mi izađe kroz njihove rupice.

  23. #23
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sorry Dijana, ja imam pro series 900 od 900 W.
    Ja ga perem pod mlazom tople vode i super se opere.
    A posude kako kad, ponekad na ruke ponekad u sudjerici.

  24. #24
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Fakat je skup..Riječanka, ajde javi pliz kako tebe služi, jel taj nutribullet stvarno tako spešl, i može što drugi blenderi/multipraktici ne mogu.

  25. #25
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Rijecanka, javi....i mene zanima. Ja sam zbilja prezadovoljna!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hoću, samo baš i nemam s kojim drugim usporediti. do nedavno sam imala neku prastaru sjeckalicu, koju sam bila dobila besplatno, tj. zamijenila za bodove iz Quelle kupnje preko kataloga, onda možete misliti koliko je stara bila, samo u ovom stanu punih 10 god, a koliko prije... sve sam s njom sjeckala i reckala, od kapule, mrkve, badema, oraha....imam i braunov štapni mikser + sjeckalicu (dva nastavka) od 450 W čija sjeckalica nije ni do koljena ovoj prvoj, zato sam se i odlučila za ovu investiciju.
    za sada sam zadovoljna, ali nisam baš sigurna da je toliko puno bolji koliko je puno skuplji od npr. onog iz Peveca koji je netko linkao.

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    pa sorci imaš tih sjeckalica za kupit,meni je Bosch štapni riknuo nakon 5god stvarno čestog korištenja i kupila novi koji ima tu mini sjeckalicu kao dodatni dio...
    mislim da je prije problem sa veličinom posude i količinom koju radiš, ja i za blender imam veću i manju posudu...
    jer moj štapni koji našarafim na sjeckalicu ima 350W, mislim da bi brzo izdahnuo da svakodnevno meljem orašaste i datulje u njoj...

    mislim da ću dok ovaj izdrži duperat pa kad pregori ovaj od Apsu...koliko već tebe god služi?
    kupila sam sjeckalicu... promašena investicija.
    kad radim recimo saft od kile mesa - ide I kila povrća. stavila manje, stavila više - rezultat je isti. nikakav. tako i ručno isjeckam.
    još nisam probala onaj štapni iz lidla (to mi je zadnja nada )

    edit: ovaj stari me služi dobrih 5 godina - možda i više.
    Posljednje uređivanje od sorciere : 26.01.2017. at 17:10

  28. #28
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Postoji li dobar blender za 500-600kn ili bolje da ne trazim?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  29. #29
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam odličan blender kupila tu na forumu od nekoga, i još uvijek dobro služi. Nemoj se bojati druge ruke ...

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Za što ti treba? Meni moj ne služi za neke teške radove (obično blendam frapee, smjese za muffine ili palačinke i sl - ništa jako tvrdo - iako je naznačen da može i led i sl) i služi me već preko 8 godina (znam po tome što sam ga kupila kad je sin imao manje od godinu dana). Lidl, ona njihova silvercrest marka. Ono što mi je bilo bitno je da je vrč stakleni i veće zapremnie, i da se svi dijelovi lagano peru u suđerici (onaj donji dio s nožem je na navoj). Jedino mi se čini da su noževi otupili, trebala bi ih naoštriti

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Za što ti treba? Meni moj ne služi za neke teške radove (obično blendam frapee, smjese za muffine ili palačinke i sl - ništa jako tvrdo - iako je naznačen da može i led i sl) i služi me već preko 8 godina (znam po tome što sam ga kupila kad je sin imao manje od godinu dana). Lidl, ona njihova silvercrest marka. Ono što mi je bilo bitno je da je vrč stakleni i veće zapremnie, i da se svi dijelovi lagano peru u suđerici (onaj donji dio s nožem je na navoj). Jedino mi se čini da su noževi otupili, trebala bi ih naoštriti
    Ako znaš gdje bi se to moglo napraviti - informacija bi mi dobro došla. Imam stari blender koji ne koristim iz istog razloga.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Možda bravar-ključaš

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bravar-ključaš
    Davno sam to obavljala kod Tuđe u pothodniku kod tržnice Utrina, ali mislim da to ne radi više.
    Mislila sam probati sa ovako nečim - oštrač noževa Delimano https://www.delimano.hr/ostrilo-brav...xoCZLsQAvD_BwE, ali nisam još probala.

    To bi mi spasilo blender. Nož je otupljen od badema i lješnjaka.

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako znaš gdje bi se to moglo napraviti - informacija bi mi dobro došla. Imam stari blender koji ne koristim iz istog razloga.
    Ma ja to doma radim s onim oštrilom u obliku štapa, odvrnem dno i naoštrim koliko mogu, one nožiće koji strše prema gore mogu dobro naoštriti a one koji su prema dolje naoštrim malo manje...

  35. #35
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Trebam za poklon, ak je dobar taj iz lidla onda super! Samo mi je hitno, moram vidjet jel trenutno u ponudi...
    Imam i ja doma jedan iz konzuma no name, platila sam ga prije 15 godina cca 70kn i odlican je i dan danas.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja ne koristim blender al ga imamo.
    MM je uzeo taj iz Lidla od svoje mame, bio je prezadovoljan, al ga je napustio. Tad je otisao u elipso, kupio neki koji je poznate marke (al ubi me sad na poslu nemam pojma koji je). srednju cijenu je uzeo i razocarao se, jer je ovaj iz Lidla bio bolji a jeftiniji.

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma nezgodno je s Lidlom da to ne proizvode oni nego kako ugovore s kojom tvornicom... Mislim da sam jednom vidjela i neki s plastičnom ponudom u ponudi. Tako da treba provjeriti sve specke, imaju par vrsta. Ovaj moj je 550W i zapremnina 1750ml

  38. #38
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Koliko si ga platila ako se sjecas?
    Gledam sad na lidl app, nema ga u najavi nazalost...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  39. #39
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ah pred 8g... rekla bih 400-ak kn ali ne mogu nakon toliko vremena bit sigurna...

  40. #40
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo bacila pogled na istekle ponude na njuškalu, čini se ipak 222kn sličan model. Ima i jeftinije ali ti su mislim bili plastična posuda.

    https://popusti.njuskalo.hr/trgovina...eri-sjeckalice
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.11.2020. at 11:42

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo podataka pošto su ga prodavali na njuškalu: https://www.njuskalo.hr/blenderi/sil...oglas-15424045

  42. #42
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Hvala zene! Bit ce za neki drugi rockas, ali pratit cu lidl ponudu pa kupit svakako.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ovo je meni najbolja sjeckalica https://www.svijet-medija.hr/art/sje...-mmr08r2/59213. Za svaku preporuku, miksa povrće (luk, mrkvu, peršin, češnjak), voće za smoothije ili kašice, lješnjake, orahe, bademe...dakle vrh

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A za meso?

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A za meso?
    Ne znam, nisam nikad probala.

  46. #46
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Davno sam to obavljala kod Tuđe u pothodniku kod tržnice Utrina, ali mislim da to ne radi više.
    Mislila sam probati sa ovako nečim - oštrač noževa Delimano https://www.delimano.hr/ostrilo-brav...xoCZLsQAvD_BwE, ali nisam još probala.

    To bi mi spasilo blender. Nož je otupljen od badema i lješnjaka.
    Na p..... placu u smjeru Kvatrića, na stanici Park Maksimir ima kiosk za oštrenje noževa.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Na p..... placu u smjeru Kvatrića, na stanici Park Maksimir ima kiosk za oštrenje noževa.
    Fala, pogledat ću...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •