Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Otkad tuna ?

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Otkad tuna ?

    Curke pitanje. Posto su ove vrucine ubitacne , kuham ili za dva dana neko varivo s povrcem , juhice s piletinom i slicna lagana jela. Medjutim zazeljela sam se salate od tune. Zanima me da li to smije jesti mladja curka od 14mj ? Citam , ali nigdje ne mogu naci od koliko klinci smiju tunu. Inace kad ju radim , radim svjezu na tavi uz blitvu i starija curka obozava , ali kazem , bas sam se zazeljela salatice pa me zanima , smije ili ne smije. Hvala

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To je riba. Mi smo ribu davali od sedmog mj. Ili osmog, tu negdje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.06.2016. at 00:27

  3. #3
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Znam da , i ja sam im pocela davati losos , oslic itd jako rano ali ovo je ipak tuna , ona ima nekih metala u sebi , ne znam , bas o tuni nigdje procitati nesto korisno.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vrlo često u tunu stavljaju soju, pa ako im smeta ipak pricekaj

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U sirovu tunu sigurno ne stavljaju soju.

    Nisam nikad vidjela soju ni u konzerviranoj tuni... tu kod mene. Inace u tuni ima zive pa treba opcenito malo pripaziti. Malo. Ne panicariti, ni za odrasle, ni za djecu.

    Preporuka koju sam upravo iskopala kaze da dijete od oko 9kg moze pojesti konzervu tune svaka 3 tjedna. Nema ogranicenja za dob, nakon navrsenih sest mjeseci.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto bi smetala soja? Obična grahorica.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    [QUOTE=zutaminuta;2894110]Zašto bi smetala soja? Obična grahorica.[/QUOTE
    Za alergije uvijek treba pripaziti. Jelena.O ima takvo iskustvo. A kod uvođenja novih namirnica dobro je i za ostale da pripaze.
    Odgovor na pitanje s početka: moji su plavu ribu dobili krajem prve godine. To nije preporuka, samo komentar. Bijelu puno ranije.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Moj klinac je alergican na soju. I nije jedini. Kako imas ljude koji su alergicni na druge namirnice tako imas i ove sa sojom. A soju trpaju u sve. Iznenadis se kad moras paziti koliko procesirane hrane sadrzi u sebi soju.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je li onda alergičan i na druge grahorice ili samo na soju? Može li jesti običan domaći grah, grašak, itd.?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    U sirovu tunu sigurno ne stavljaju soju.

    Nisam nikad vidjela soju ni u konzerviranoj tuni... tu kod mene.
    možda kod tebe ne stavljaju, ali kod nas u neke ( sad koje ne znam jer zaobilazim u širokom luku) stavljaju,inače klinka me s nekih 8 godina žicala da kupim tunu i ni u snu nisam mislila da bi trebala bit unutra soja, a najtragičnije nisam ni gledala to, nismo kupovali tunu godinama skoro desetljeće, i kad je mala povečala povračati, onda sam išla pogledati i iznenadila sam se.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nače ista ta klinka je počela ribu jest s godinu i pol i to plavu, bijelu je počela tek iza 4 godine, ali morske plodove ne smije ni primirisati, znala je dobiti u vrtiću osip ako bi krumpir bio uz ljignju ( par puta su joj zaboravili dostaviti njenu hranu, pa teta pametovala, a ja opet imam posla s detetom) najmanji ne jede ribu nikakvu

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sastav tuna konzerve: tuna, maslinovo ulje, voda, sol. Nema soje.
    Moji jedu starija od godine dana, mladji i prije. Jako vole tunu, i konzerviranu i pecenu i sirovu (npr sushi).
    Oko zive ne brinem, pogledajte one silne japance koji je jedu godisnje na kile i kile po glavi stanovnika a zive uredno 90+ godina. Meni je to dovoljno koliko je realna panika oko tune...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.06.2016. at 09:00

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Silly ovisno koju kupis. Ni ona koju ja imam doma nama soje. Ali kao sto rekoh kad dobijes tu srecu onda citas i iznenadis se. Tako vjerujem da se u onim jeftinim komadicima moze naci i soje.
    Zuta ostale grahovice jede bez problema.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    zna nekad tuna biti u sojinom ulju, pa treba i na to pripaziti. Ako postoji alergija, jasno.

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ok, priznajem da uvijek citam sastav kad prvi put kupujem nesto. Ovo je sastav za "komadi tune u maslinovom ulju". To jedino i kupujem. Moj komentar je primarno na temu jedenja tune s godinu i pol, osobno ne vidim ikakav problem niti potrebu za velikom predostroznoscu.

    A soje danas ima na toliko mjesta da vrlo vjerojatno bi dijete do sad vec reagiralo na nesto da ima alergiju na soju.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ili imaš sreću da mu ne smeta,

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma najbolje sad da jos vjerujemo da smo svi na sve alergicni, ali da imamo srece pa nam ne smeta....

    Ja isto citam etikete. Neovisno o djeci.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle može pričati tko šta hoće ali imam 2.5 doma primjerka koja su izrazito alergična, bila bi sretna da ne moram stalno provjeravati, i da mogu dat jesti klincima kaj i drugi jedu ( ali ne smeće) ali na žalost ne mogu

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A može se biti alergičan i da ti ne smeta to na što si alergičan, istovremeno?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno, postoje 6 razreda, svi ne reagiraju isto,

  21. #21
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    zna nekad tuna biti u sojinom ulju, pa treba i na to pripaziti. Ako postoji alergija, jasno.
    Slazem se s sirius da je stvar najverovatnije u ulju. Vegetable oil je najcesce sojino.

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A može se biti alergičan i da ti ne smeta to na što si alergičan, istovremeno?
    Ne znam bas.

    Moj je, prema testu, treci razred za pistacije. A jeo ih je, dosta, i nikad nista nisam primijetila. Drugi razred je za indijske orascice, a u cijelom zivotu je pojeo cetvrtinu jednog i odreagirao dovoljno da bi, prema uputama, trebalo dati epipen (nisam dala jer nisam imala, niti povezala da je to to).

    Tako da ja trenutno vjerujem da su pistacije lazno pozitivan rezultat, a ne alergija. No svejedno ne jede do sljedeceg testiranja.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    neki mogu neke razrede tolerirati večinom 1. i 2.razred, a nekima opet smeta i nulti ili oni na granici 0. i 1. razreda, moji su u ovoj drugoj skupini

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •