Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Neonatologija

  1. #1
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno Neonatologija

    Svima pozdrav,

    Lijepo bih molila nova iskustva neonatološkog odjela na Sv. Duhu i u Vinogradskoj.
    Dok je mama na odjelu koliko cesto moze vidjet svoju bebu? Dojenje ili samo izdajanje?

    2012god., kad sam rodila u Vinogradskoj, mogla sam ici samo 2x u posjetu i na dojenje. Svega po 20tak.min! Navodno je "danas" drugacije... Da se ide svaka 3h dojiti.. Ali zanima me i Sv. Duh.

    Hvala

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Zar je stvarno moguce da nitko nema nikakav podatak?

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Draga Sanja,

    nemam nikakva iskustva ni informacije, nadam se da će ti se javit netko tko ima informacije.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja nemam friške informacije, jer je moj mlađi sin sada u 15. godini, ali kad sam ja tamo ležala na čuvanju trudnoće i rodila njega u 35 tt, neonatologija je bila odlična.

    Dr. Milan Stanojević je odličan liječnik i u ono vrijeme bio je vrlo pristupačan, odgovarao je na pitanja koja sam postavila i koja sam htjela postaviti, ali nisam dospjela...

    Što se tiče dojenja - dojila sam sina od prvog dana, ali nije mogao biti sa mnom u rooming-in kombinaciji, jer je zbog dojenačke žutice bio na "kvarcanju" veći dio vremena u ta 2 tjedna.

    Inače, teško je reći kako se na neonatologiji postupa sa bebama, jer svako dijete ne treba i ne traži isti tretman. Nije svejedno da li je dijete rođeno sa 1000g porođajne težine i treba biti u inkubatoru ili sa blizu 2000 kao što je bio moj sin, koji nije trebao inkubator.

    Što se tiče dojenja, taj nije okusio bocu (ni izdojeno ni ad mlijeko) ni u bolnici ni kasnije, sve do prvog rođendana. Uredno sam ga dojila. Nije to bilo dojenje na njegov zahtjev (jer je bio jako uspavan) nego na sat, a i doma sam ga kasnije budila svaka 3 sata za hranjenje jer se nije spontano budio.

    Ako je stanje djeteta takvo da je dojenje moguće, sestre donose dijete majci. Inače, djeca su bila u posebnoj prostoriji i mogli smo ih gledati kroz staklo. Povremeno su nam ih davali (štajaznam, na po sat vremena, ne sjećam se detalja).

    Eto, nadam se da će se javiti netko i s friškijim iskustvom. Moje iskustvo je dobro i pozitivno, unatoč kompliciranoj trudnoći.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nisam napisala, ovo gore se odnosi na Sv.duh.

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Drage zenice puno vam hvala.
    Svog L kad sam rodila u Vinogradskoj, drugi dan je dobio infekciju. Nikad dokazana zasto. Da li bolnicka, moja ureaplasma, ili zato sto sam bila bolesna (viroza, temp.i pod temp.,porod, upala sinusa, uha...). Bili smo prvi dan zajedno, i cikao je od prvog trena tako pravilno, snazno... A onda je morao na neonatologiju, gdje sam ga dojila svega 2x u 24h I cini mi se 3x mogla donijeti izdojeno. Srce mi se slamalo. Ja na odjelu, moj L tamo... Jooj kad se sjetim, mojih, nasih 9dana uzasa! Kad smo dosli doma nastavila sam dojiti, i uspjeli smo 2god.! Bez adaptiranog uopce i kravlje tek tamo kad je pedi odobrio.

    Sada cekamo nasu trecu srecicu, i kako ljiecim ureu koja nije bila izljecena do kraja... Dok. mi je rekla da se na sve pripremim... A jedna od pripreme da ce beba mozda opet na neonatologiju ako pokupi u porodu bakteriju. Iako mi je termin u 01/2017, vec sada zelim biti informirana sa svih strana sto vise. Sto da budem smirenija, i da znam sto nas moze docekat...

    Hvala vam

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sanja, ja sam imala ureaplazmu veci dio druge t ina porodu. Procitala sam more clanaka i konzultirala vise lijecnika, i svi su se slagali da ona moze uzrokovati prijevremeni porod, ali nije opasna za dijete. U terminu je vise nisu ni spominjali i nisam dobila profilaksu na porodu. Za razliku od prvog poroda kad sam imala BHS, dobila antibiotik u porodu i djetetu svaki dan do izlaska radjena krvna slika.

  8. #8
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, ja sam imala ureaplazmu veci dio druge t ina porodu. Procitala sam more clanaka i konzultirala vise lijecnika, i svi su se slagali da ona moze uzrokovati prijevremeni porod, ali nije opasna za dijete. U terminu je vise nisu ni spominjali i nisam dobila profilaksu na porodu. Za razliku od prvog poroda kad sam imala BHS, dobila antibiotik u porodu i djetetu svaki dan do izlaska radjena krvna slika.

    Ma jooj prvo mi je rekla da utjece na prijevremeni... Pa onda i na bebu u porodu. Pa da me nece ni lijecit do 12tt., jer ako izdrzim onda se beba izborila pa krecemo sa antibi. Onda sa 12tt.sam krenula, pa mi je pak rekla isto sto i ti da je najopasnija izmedu 25-30tt. A obzirom na gorko iskustvo neobatologije u VN., eto raspitujem se da sam spremna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •