Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: S čuvalicom na more, uvjeti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno S čuvalicom na more, uvjeti?

    Vrtim, trazim ali ne mogu naci.
    Dakle, ako bismo pozvali nasu tetu cuvalicu s nama na more na cca tjedan dana, koje su nam obveze?
    Kako ide placanje?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A da pitaš bucku?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Nekako strahujem od njezinog odgovora

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pod kojim uvjetima bi ti isla na more sa obitelji kojoj cuvas djecu?
    to je blizu odgovoru na tvoje pitanje.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako strahujem od njezinog odgovora
    Cijeg buckinog ili čuvarice, definiraš kolko vremena treba brinut o detetu, platiš smjestaj, hranu adekvatnu naknadu, i nadam se da ceš definirati i dogovor oko slibodnog vremena, pretpistavljam da imaš svoj smještaj

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pod kojim uvjetima bi ti isla na more sa obitelji kojoj cuvas djecu?
    to je blizu odgovoru na tvoje pitanje.
    pa eto ja bih išla i sa nižom naknadom od uobičajene, budući da znam vrlo dobro koliko svake godine plaćam smještaj na moru. nadam se da bih imala slobodno poslijepodne, možda sat-dva uvečer angažmana oko djece i kasnije opet slobodno. naravno-tko voli more i kome smještaj na moru nešto znači. meni znači.

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nije li najbolje to konkretno dogovoriti s čuvalicom?
    Napokon, ti ju najbolje poznaješ...

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ja sam čuvala 2 ljeta klinci, mi velike cure smo ponagale i u kuhinji, klinaca je bilo oko 20, s manji u sobi smo spavale nas recimo 10, ostali ,alo veći su spavali po 5 klinaca skupa, imali smo dosta slobodno, a pošto je inicijativa bila od strane soc-humanitarne org nismo imali plaću, ali smo uživali na moru i sladoledima, meni ko studošu sasvim dovoljno

    Sad ovisi kakva je tvoja teta i kakve zahtjeve ima

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    A sto znaci ici s nizom naknadom?
    Ako placas npr.po satu, a ona je s tobom 24/7, znaci li to da ju treba platiti 24 sata?
    Ili samo sate koje realno odradi?
    Ili nekakvu fixnu dnevnicu ili neki fixni pausal za cijeli tjedan?

    Inace, kod nas je drugacija situacija od svih ovdje navedenih, ali me zanima kakav je obicaj? Od onih koji su to radili...

    Konkretno, mi smo nasu cuvalicu imali do 1.7. (takav je bio dogovor jer mala od 1.9. ide u jaslice) ali je cura jako draga i htjeli smo joj ponuditi da dodje tjedan dana kod nas na more (jer nema mogucnost ljetovati) pa kad je vec tu da tu i tamo malo uskoci. Tek toliko da mm i ja mozda izadjemo na neku veceru sami ili da se poigra s klinkama dok ja kuham rucak...
    Naravno, ako je u kuci ne mogu garantirat da cure nece skakati po njoj...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    A sto znaci ici s nizom naknadom?
    Ako placas npr.po satu, a ona je s tobom 24/7, znaci li to da ju treba platiti 24 sata?
    Ili samo sate koje realno odradi?
    Ili nekakvu fixnu dnevnicu ili neki fixni pausal za cijeli tjedan?

    Inace, kod nas je drugacija situacija od svih ovdje navedenih, ali me zanima kakav je obicaj? Od onih koji su to radili...

    Konkretno, mi smo nasu cuvalicu imali do 1.7. (takav je bio dogovor jer mala od 1.9. ide u jaslice) ali je cura jako draga i htjeli smo joj ponuditi da dodje tjedan dana kod nas na more (jer nema mogucnost ljetovati) pa kad je vec tu da tu i tamo malo uskoci. Tek toliko da mm i ja mozda izadjemo na neku veceru sami ili da se poigra s klinkama dok ja kuham rucak...
    Naravno, ako je u kuci ne mogu garantirat da cure nece skakati po njoj...
    Ovo je jednostavno rješivo: pozoveš curu na more i kažeš joj da bi je trebala sat-dva na dan da ti uskoči, dogovoriš neku normalnu satnicu po kojoj se tete čuvalice plaćaju da si cura usput zaradi i za džeparac koji će joj omogućiti da ne bude stalno u kući pa da ti djeca ne skaču stalno po njoj.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    uprav tak dogovorite kad bi trebala kao raditi, ostatak je slobodna,

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    A sto ce cura raditi u razdoblju od 11 do 17 kad je sunce prejako da ide na plazu? Hoce li boraviti zajedno s vama u istom prostoru (kuhinja, dnevna soba ...) ili imate odvojenu etazu gdje bi ona.boravila? Ako bi bila s vama, mislis.li da bi ona mirno sjedila inodmarala dok ti kuhas rucak, hranis djecu, raspremas stol, igras se s djecom ili ih spremas za plazu, tusiras nakon plaze, dajes veceru .. meni to uopce ne izgleda kao sat- dva posla. Osim ako bi cura biila skrroz odvojena od vas. Ali to je moje osobno shvacanje.
    Posljednje uređivanje od pituljica : 07.07.2016. at 21:49

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    A sto ce cura raditi u razdoblju od 11 do 17 kad je sunce prejako da ide na plazu? Hoce li boraviti zajedno s vama u istom prostoru (kuhinja, dnevna soba ...) ili imate odvojenu etazu gdje bi ona.boravila? Ako bi bila s vama, mislis.li da bi ona mirno sjedila inodmarala dok ti kuhas rucak, hranis djecu, raspremas stol, igras se s djecom ili ih spremas za plazu, tusiras nakon plaze, dajes veceru .. meni to uopce ne izgleda kao sat- dva posla. Osim ako bi cura biila skrroz odvojena od vas. Ali to je moje osobno shvacanje.
    Nigdje nisam rekla da bi imala sat-dva posla nego od početka pitam kako se dogovara čuvalica za more. Jer nemam iskustva i tražim ih od onih koje imaju.
    Ne znam zašto skačeš na mene (jer se u svom post-u obraćaš isključivo MENI) i mislim da ti to apsolutno nije u redu. Pametuj negdje drugdje...
    Postavila sam pitanje, točnije tri pitanja:
    CITIRAM:
    "Ako placas npr.po satu, a ona je s tobom 24/7, znaci li to da ju treba platiti 24 sata?
    Ili samo sate koje realno odradi?
    Ili nekakvu fixnu dnevnicu ili neki fixni pausal za cijeli tjedan?"

    A ovo s etažom... mislim stvarno

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    uopce ne razumijem zasto kolutas.

    Prvo vidi koja su tvoja ocekivanja od cuvalice na moru, onda sve ostalo.
    naravno da ju ne placas 24 sata, nego po satu koliko racunas da ti bude na raspolaganju.( Ako je sa tobom na etazi znaci samo da je na raspolaganju gotovo stalno kad su djeca budna , a ona u sobi. tj. moze biti na raspolaganju stalno jer ce djeca (prirodno ) visiti na njoj. )

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pokušala bih dogovoriti paušal - npr. 1000 kn za tjedan dana i naravno unaprijed dogovor koliko ju otprilike trebaš.

  16. #16
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi kao Sirius i Anemona. Prvo bi odredila zasto je tocno trebam, npr. dva sata svaki dan oko rucka, 3-4-5 veceri po dva tri sata dok sam ja vani s muzem i eventualno jos nekad? Jel zelis i da ide na plazu s vama? Uglavnom, kad smislim zasto mi treba, smislila bi i ponudu.

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tisuću kuna, put i hrana/ boravak na moru je ok.
    Reci joj da očekuješ od nje da radi, ali ne stalno.
    Teško ćeš sad definirati i ograničiti koliko i kad mora raditi.
    To rješavate na moru, u hodu.
    Npr. poslije ručka ona stavi djecu spavati i nakon toga joj kažeš da je slobodna do večere ili dok se ne probude ili...
    Kužiš?
    Dakle, ako ona ide s vama, ona NE ide na odmor.
    Ide raditi.
    A okolnosti su takve da ne može imati fiksno radno vrijeme od 8-16 već radi po potrebi s unaprijed dogovorom koliko će ta potreba trajati.
    I onda kad to njoj kažeš da ima slobodnih 4 sata popodne, ona za to vrijeme može kuda hoće; ali bez vas.
    Vi se snalazite sami.
    Teško je te slobodne sate definirati unaprijed pa joj to sada odmah i naglasi.
    Zauzvrat vi njoj plaćate put i hranu i još će dobiti naknadu. 1000 kn fiksno.
    Odmah joj to sve reci i sve pet.
    Ne znam kako bi inače to iskombinirala jer na moru je sve drukčije nego doma pa i dječje potrebe i ti zbilja ne možeš unaprijed znati kako bude bilo, a fer je curi reći što joj se nudi i što se očekuje od nje.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a zakaj mislite da cura ne bi od 12-18 bila slobodna i šetala kud je volja,
    dogovorite kak vam paše, cura će pristati da vidi more i zaraditi pritom neku pinku.

  19. #19
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Iz perspektive mlade cure to sigurno ne izgleda tako, probajte se malo uživiti u ulogu… zaboravile ste kako je to biti mlad i pun energije, kakav rad? Boravak na moru je rad? Plaćati po satu rad jer se djeca obrate (citiram – visi po njoj) i razgovaraju sa nekim jer borave u istoj kući?
    Mlada cura ne vidi svjet očima iscrpljene mame koja će platiti da ima par sati mira…
    Kada sam kao mlada cura boravila potpuno sama u za mene stranoj državi i radila svakakve posliće uz studij, bila sam presretna kad bi me obitelj kod koje sam ponekad čuvala djecu uzela sa sobom bilo gdje i to samo radila potpuno besplatno (plaćen smještaj i hrana je već za mene bilo nešto što bi si u to doba nikada sama ne bi mogla priuštiti), meni je to bila prilika samo takva- vidjela sam puno svijeta, država i gradova sa njima i ništa mi više nije trebalo. Stan i hrana, meni bilo dovoljno, a ostalo- ideš sa tom obitelji- oni šeću – ti šećeš sa njima, (ja nisam imala nikakve potrebe imati vrijeme za šetati sama) upoznaješ nova mjesta i ljude, ja ne razumijem stvarno zašto bi mlada cura trebala to doživljavati kao težak rad za koju treba dobiti ne znam kakvu naknadu. Meni boravak sa njima i pomaganje oko djece kad je trebalo pa i 24/7 nije predstavljalo nikakav težak rad nego normalan suživot u nekoj obitelji, veselje, ništa mi nije bilo teško… Mislim da smo većina nas na ovoj temi izašli iz te uloge bezbrižnosti osamnaestogodišnjaka pa zato takvi odgovori , ali probajte se sjetiti…sjećam se i ja kada bi u toj dobi obilazila prijatelje koji su isto kao i ja živjeli sami po čitavoj Evropi, pa kad bi došla u kuću prijatelja studenta i vidjela hrpetinu bar tjedan dana neopranog suđa, zasukala bi rukave i puna elana i volje bi to sredila… pomagala bakama prijateljica sa radovima u vrtu i slično, jer kao osamnaestogodišnjak si jednostaqvno pun volje i energije i ništa ti nije teško…. zato kažem- brijete, malo ste zaboravile kako je to… (i ja sam, perspektiva se mijenja sa godinama, i kada rodiš, pa imaš svoju djecu 24/7, ali se sjećam sebe tada). Pitajte ju što ona misli o tome i što bi tražila pa odlučite.

  20. #20
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    alga, ja bi rekla da si ti neka druga generacija

    miha, a koliko je plaćaš mjesečno?
    pa podijeli na 4 i eto ti naknade + smještaj + hrana, to mi se čini ok za možda i malo veći angažman tete

    ili utvrdi fiksno, meni se čini da bi bilo ok i 500 kn za tjedan dana ako će čuvalica imati i slobodnog vremena
    a ako će biti s klincima od-do, e to onda vidi s čuvalicom

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Willow, iskreno i ja smatram da bi i 500 kn bilo dovoljno.
    Boravak na moru, usputno čuvanje i 500 kn džeparca.
    E sad navedenih 1000 kn je granica preko koje ne bih išla, pod uvjetom da cura to ne shvaća kao priliku za odlazak na more i odmor, nego rad.
    Radi se samo o tome kakav dogovor između njih u obitelji postoji - ležeran, strogo poslovan, da li je more "nagrada" ili čisti rad,...

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a možda se curi i vama svidi pa ostane i malko dulje ako i vi ostajete

  23. #23
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    alga, ja bi rekla da si ti neka druga generacija
    Ma nisam valjda?
    Ok, malo je i do karaktera- meni ni danas ništa nije teško (ali ipak sada kada dođu nećakinje i kažu- pusti teta, ja ću- odmah se maknem )

  24. #24
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Pa vidi kolko sati dnevno ti treba, kolko mislis da to vrijedi, a ostalo je na njoj da prihvati ili ne. Pa nije to kruh u ducanu da kosta tolko i tolko.

    Ako ju zoves jer ju hoces pocastiti s morem i da ti ponekad uskoci i njoj je to ok onda novac nije tolko bitan. Ako ti bas treba tamo da ti pomaze onda to vise treba platiti jer nekom i nije gust otic na more ak mora bit sa svojom obitelji 24/7, a kamoli nekim drugim.
    Posljednje uređivanje od meda : 08.07.2016. at 10:51

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Iz perspektive mlade cure to sigurno ne izgleda tako, probajte se malo uživiti u ulogu… zaboravile ste kako je to biti mlad i pun energije, kakav rad? Boravak na moru je rad? Plaćati po satu rad jer se djeca obrate (citiram – visi po njoj) i razgovaraju sa nekim jer borave u istoj kući?
    Mlada cura ne vidi svjet očima iscrpljene mame koja će platiti da ima par sati mira…
    Kada sam kao mlada cura boravila potpuno sama u za mene stranoj državi i radila svakakve posliće uz studij, bila sam presretna kad bi me obitelj kod koje sam ponekad čuvala djecu uzela sa sobom bilo gdje i to samo radila potpuno besplatno (plaćen smještaj i hrana je već za mene bilo nešto što bi si u to doba nikada sama ne bi mogla priuštiti), meni je to bila prilika samo takva- vidjela sam puno svijeta, država i gradova sa njima i ništa mi više nije trebalo. Stan i hrana, meni bilo dovoljno, a ostalo- ideš sa tom obitelji- oni šeću – ti šećeš sa njima, (ja nisam imala nikakve potrebe imati vrijeme za šetati sama) upoznaješ nova mjesta i ljude, ja ne razumijem stvarno zašto bi mlada cura trebala to doživljavati kao težak rad za koju treba dobiti ne znam kakvu naknadu. Meni boravak sa njima i pomaganje oko djece kad je trebalo pa i 24/7 nije predstavljalo nikakav težak rad nego normalan suživot u nekoj obitelji, veselje, ništa mi nije bilo teško… Mislim da smo većina nas na ovoj temi izašli iz te uloge bezbrižnosti osamnaestogodišnjaka pa zato takvi odgovori , ali probajte se sjetiti…sjećam se i ja kada bi u toj dobi obilazila prijatelje koji su isto kao i ja živjeli sami po čitavoj Evropi, pa kad bi došla u kuću prijatelja studenta i vidjela hrpetinu bar tjedan dana neopranog suđa, zasukala bi rukave i puna elana i volje bi to sredila… pomagala bakama prijateljica sa radovima u vrtu i slično, jer kao osamnaestogodišnjak si jednostaqvno pun volje i energije i ništa ti nije teško…. zato kažem- brijete, malo ste zaboravile kako je to… (i ja sam, perspektiva se mijenja sa godinama, i kada rodiš, pa imaš svoju djecu 24/7, ali se sjećam sebe tada). Pitajte ju što ona misli o tome i što bi tražila pa odlučite.
    ja nisam ništa zaboravila i jako se dobro sjećam kad sam kao baby sitter radila u italiji.
    najgore mi je bilo more i zimovanje, dok su roditelji bili doma.
    valjda je takva specifična situacija bila, ne znam, djeca željna roditelja, a oni ih uvaljugaju meni. pa dreka, pa maaaamma, pa pappaaaaa, pa ovo što kaže tanči, stavi ih spavati poslije ručka - to je tek noćna mora bila.
    pa šeći ko kreten s njima po onoj cortini popodne, kao super smo si svi to njima normalno bilo, a meni ful glupo i stalno sam imala osjećaj da smetam i da bi ljudi na odmoru bili sami sa svojom obitelji. dobro, bilo je to mjesec dana, a ne tjedan dana.
    enivej, meni je to bilo onda isto plaćeno, kao svaki mjesec.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Miha, nivo razgovora "pametuj negdje drugdje" zadrzi za svog muza i djecu ili.jos bolje obrati se tako tetama u vrticu ili u skoli.
    Ja sam napisala svoje.misljenje koje mozes naravno ignorirati, ali nisam tu da se istresas i vrijedas.

  27. #27
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Tisuću kuna, put i hrana/ boravak na moru je ok.
    Reci joj da očekuješ od nje da radi, ali ne stalno.
    Teško ćeš sad definirati i ograničiti koliko i kad mora raditi.
    To rješavate na moru, u hodu.
    Npr. poslije ručka ona stavi djecu spavati i nakon toga joj kažeš da je slobodna do večere ili dok se ne probude ili...
    Kužiš?
    Dakle, ako ona ide s vama, ona NE ide na odmor.
    Ide raditi.
    A okolnosti su takve da ne može imati fiksno radno vrijeme od 8-16 već radi po potrebi s unaprijed dogovorom koliko će ta potreba trajati.
    I onda kad to njoj kažeš da ima slobodnih 4 sata popodne, ona za to vrijeme može kuda hoće; ali bez vas.
    Vi se snalazite sami.
    Teško je te slobodne sate definirati unaprijed pa joj to sada odmah i naglasi.
    Zauzvrat vi njoj plaćate put i hranu i još će dobiti naknadu. 1000 kn fiksno.
    Odmah joj to sve reci i sve pet.
    Ne znam kako bi inače to iskombinirala jer na moru je sve drukčije nego doma pa i dječje potrebe i ti zbilja ne možeš unaprijed znati kako bude bilo, a fer je curi reći što joj se nudi i što se očekuje od nje.
    jel me netko tražio?
    ja bih ovako nekako

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bi bila s vama, mislis.li da bi ona mirno sjedila inodmarala dok ti kuhas rucak, hranis djecu, raspremas stol, igras se s djecom ili ih spremas za plazu, tusiras nakon plaze, dajes veceru .. meni to uopce ne izgleda kao sat- dva posla..
    Mog muza i moju djecu ostavi na miru i skini mi se vise!!!
    Ovo gore nije misljenje nego pametovanje!
    U ovim se recenicama obracas meni osobno iako je jedino sto od pocetka trazim iskustvo onih KOJE GA IMAJU kako bih curi dala korektnu ponudu! Nisam izrabljivac!

    Inace rijec je o curi od 22 godine, nkv, koja je more vidjela 2-3x u zivotu, a zivi od peglanja i ciscenja po kucama...

    A tvoje ideje s posebnom etazom ne znam kako da prokomentiram ...

    I da. . . Rijec je o brizi o 1 djetetu jer dvoje starijih moze sat-dva i sami bit, ali srednju ne mogu sprijeciti da se pozeli poigrati s njom!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Draga miha, kao prvo ja tebe nisam vrijedala niti koristila rjecnik koji ti koristis. Imam sigurno puno vise godina da bih moj nivo komunikacije bio na nivou "skini mi se", pogotovo ako mu netko napise jedan post. Jedan. Koliko vidim nitko od forumasica nema takvo iskustvo (ili sam koga previdjela) pa ocito sd niti one nisu trebale javiti na topic. Ovim odgovorima si dala lijepu sliku o sebi.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Miha, stvarno pretjeruješ. U Pituljičinim postovima ne vidim ništa sporno što bi isprovociralo ovakve odgovore.

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    A sto ce cura raditi u razdoblju od 11 do 17 kad je sunce prejako da ide na plazu? Hoce li boraviti zajedno s vama u istom prostoru (kuhinja, dnevna soba ...) ili imate odvojenu etazu gdje bi ona.boravila? Ako bi bila s vama, mislis.li da bi ona mirno sjedila inodmarala dok ti kuhas rucak, hranis djecu, raspremas stol, igras se s djecom ili ih spremas za plazu, tusiras nakon plaze, dajes veceru .. meni to uopce ne izgleda kao sat- dva posla. Osim ako bi cura biila skrroz odvojena od vas. Ali to je moje osobno shvacanje.
    O ovome bih i ja razmišljala. Da imam kuću i da cura može imati odvojenu sobu - super. Da nemam - nema šanse da bih vodila čuvalicu. Ne bih voljela da mi strana osoba šeta u skučenom apartmanu dok ja u gaćama i grudnjaku kuham ručak. Uostalom, meni je godišnji odmor bio prilika (i još je uvijek) da budem sa svojom djecom što je moguće više vremena. Ne bi mi palo na pamet organizirati čuvalicu. Ali to je moje osobno shvaćanje.

  32. #32
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    O ovome bih i ja razmišljala. Da imam kuću i da cura može imati odvojenu sobu - super. Da nemam - nema šanse da bih vodila čuvalicu. Ne bih voljela da mi strana osoba šeta u skučenom apartmanu dok ja u gaćama i grudnjaku kuham ručak. Uostalom, meni je godišnji odmor bio prilika (i još je uvijek) da budem sa svojom djecom što je moguće više vremena. Ne bi mi palo na pamet organizirati čuvalicu. Ali to je moje osobno shvaćanje.
    Pa da, i ja tako razmišljam. Ako bi imala mogućnosti, radije bi uzela osobu da mi kuha i pospremi apartman, nego čuvalicu. Možda to i nije loša ideja, povesti tu curu (miha piše da to i inače radi). Ove poslove je puno lakše unaprijed dogovoriti, koje su obveze, zahtjevi i koliko sati na dan.

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku

    Inace rijec je o curi od 22 godine, nkv, koja je more vidjela 2-3x u zivotu, a zivi od peglanja i ciscenja po kucama...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •