Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: porodiljni dopust za trecu bebu

  1. #1
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno porodiljni dopust za trecu bebu

    Pozdrav svima

    Da li poslodavac može odbiti dati suglasnost za koristenje porodiljnog dopusta do 3. godine?
    Trenutno koristim porodiljno do 01.08. za trecu bebu i htjela sam nastaviti do trece godine,međutim poslodavac mi je vrlo jasno rrkao da se on s tim ne slaze i da mi nece potpisati. Na hzzo-u su mi rekli da moram donijeti potpisani papir da sam obavijestila poslodavca i da mogu koristiti porodiljno 30 dana od datuma potpisa.
    Meni je svejedno da li ce potpisati da se slaze ili da se ne slaze...
    Problem je u tome da on nece htjeti nista potpisati.
    Kako da ostvarim svoje pravo na koristenje porodiljnog u tom slucaju?
    U ponedjeljak idem u firmu na razgovor pa bi se htjela pripremiti..
    Svaka pomoc i savjet je dobrodosao!

  2. #2
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Mia_Lena, što se na kraju dogodilo sa tvojim porodiljnim ??? Ja trenutno koristim trogodišnji porodiljni, nisam tražila poslodavca za suglasnost jer su mi rekli da se to ne treba raditi kad se koristi porodiljni koristi u kontinuitetu. Odmah sam se izjasnila da ću koristiti 3 godine i HZZZO mi je izdao rješenje koje je poslao poslodavcu na znanje. I to je to.

  3. #3
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Na kraju sam ipak dobila suglasnost jer se valjda nakon naseg razgovora informirao i skuzio da bas i nema izbora.
    To sto nije suglasan samo odgađa koristenje porodiljnog za 30 dana.
    Ne moze ga poslodavac odbiti nego samo odgoditi.
    Nisam ni ja bila upoznata s tim djelom zakona.
    Ja sam trazila porodiljno do godine dana jer sam se mislila vratiti na posao. Ali nismo upali u jaslice pa sam ipak odlucila produziti do trece godine.

  4. #4
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kako to ide s porodiljnim do trece godine? U kojem trenutku to odlucujes? Ako si na porodiljnom godinu dana, mora li se to nastaviti u kontinuitetu ili ne? Zanima me zapravo zbog godisnjeg, jer sam planirama ostaviti stari GO, vratiti se na posao nakon 12 mj., tj. godina bi mi istekla cca 1.6. pa bi iskoristila stari GO prije 30.6.
    Ali, ako se u nekom scenariju ipak odlucim produziti porodiljni, mogu ici prvo na GO da mi ne propadne ili moram odmah na nastavak porodiljnog?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Bubilo, ako si na porodiljnom ne moras nastaviti isti do 3. godine, mozes ga prekinuti kako tebi odgovara.
    I GO ti ne propada.
    Ja sam ove godine napravila tako.
    Evo konkretno, da ti je lakse pratiti: nasa treca beba rodjena je u veljaci 2015., ja sam bila na porodiljnom 18 mj. (taman do sezone godisnjih, kolovoza 2016.). Tada sam jos koristila stari GO (iako je prosao famozni termin od 30.6., jer ja sam tad bila na porodiljnom pa ga nisam mogla korisiti), tako da sam pocela raditi sa djetetovih 19 mj., u rujnu 2016.
    Ostatak porodiljnog ti ostaje (ne propada ti), ako ti bude trebalo iz nekog razloga, i ako si to mozete priustiti naravno, mozes ga koristiti do djetetove (mislim) 6. godine zivota.
    Isto tako imas pravo i na GO od one godine kad si na porodiljnom (ja u to nisam bila sigurna, pa sam provjeravala u svojoj pravnoj sluzbi). I to sam koristila sad ovu zimu (do nove godine se trebalo iskorititi).

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    možeš kombinirati kako ti paše, ali sve uz papire od poslodavca

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Super. Hvala vam!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    istina, sve uz dogovor sa poslodavcem, s time da je moje iskustvo više nego pozitivno što se te strane tiče...

    doduše u tih 19 mj. sam stalno nesto po sitno odrađivala od doma, al to je takva vrsta posla...
    sve u svemu nemam zamjerki od strane poslodavca (princip je ako sam ja fer, odgovorna i ispostujem sve rokove dok radim, onda su zauzvrat otvorene sve mogucnosti uzimanja slobodnih dana, rada od doma, bolovanja, godisnjih kad hocu i sl.)

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Samo na kaj moraš paziti je go i kao prekid porodiljnog ne smije biti duže od 30 dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •