Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: potvrda o zajedničkoj adresi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno potvrda o zajedničkoj adresi

    Dobar dan, htjela bih postaviti pitanje na forumu o tome kako se dobiva potvrda o zajedničkoj adresi (da dobijem svježu informaciju).
    Kako to radim?
    Hvala puno.

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Sunce 212 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar dan, htjela bih postaviti pitanje na forumu o tome kako se dobiva potvrda o zajedničkoj adresi (da dobijem svježu informaciju).
    Kako to radim?
    Hvala puno.
    Drage cure i dečki da li vas možda igdje još traže da ako niste u braku da prije MPO postupka uz ovjerenu izjavu o izvanbračnoj zajednici donesete i ovjerenu izjavu o zajedničkoj adresi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Nas nisu tražili. Trebali smo donijeti samo zakonski minimum o vanbračnoj zajednici, priznavanju očinstva i pristanak na priznavanje očinstva. To je bilo kod privatnika u 6mj 2017

  4. #4
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    kakva je to potvrda!? ja i moj dragi ni nemamo zajedničku adresu, da li to znači da negdje ne bi mogli u postupak..
    koja klinika to traži?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Kad sam skupljala papire za prvi postupak u petrovoj jedan od tih papira bila je i potvrda o zajedničkoj adresi. Čisto iz znatiželje sam otišla u policiju i pitala da li postoji takvo što na što mi je gospođa koja izdaje potvrde o prebivalištu rekla da ne postoji, da mi može izdati posebno za mene i posebno za dečka, a pošto živimo na istoj adresi možda prođe. Javni bilježnik isto nije bio siguran o čemu se tu radi te je sastavio izjavu o vanbračnoj zajednici tako da piše da oboje živimo na istoj adresi i to je prošlo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    To ti je potvrda iz policije na kojoj se vidi da ste na zajednickoj adresi tzv potvrda o prebivalistu.Pise na papiru isprintano sta nam sve treba za postupak i kopije ostaju u arhivi.Ja sam u Petrovoj to na kraju napravila,jer iskreno bojala sam se da cu imati problema.A i zato sto sam se ionako planirala preseliti,a u to vrijeme kod nas je i policija nevezano za ovo provjeravala prebivalista svih ljudi,kaos je bio i placale su se kazne.A dragi i ja ne da nismo iz istog grada vec nismo i iz iste zupanije.Pa sam iz straha od svega ipak promjenila prebivaliste.Iskreno,kad sam dosla u bolnicu i predala papire nitko ih nije ni pogledao.Samo su ih uzeli i spremili.Ostala sam sokirana.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Bas kao sto je pixxie rekla.Potvrda o prebivalistu posebno za mene i posebno za decka.To je to.

  8. #8
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Bas kao sto je pixxie rekla.Potvrda o prebivalistu posebno za mene i posebno za decka.To je to.
    što će im potvrda o prebivalištu to u zakonu nigdje ne piše da treba donijeti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Cak sam kasnije nasla i na pultu kod sestara gdje se izdaju lijekovi i sl. papir na kojem u uputama za pacijente izmedju ostalog pise i potrebna dokumentacija gdje bas pise za parove koji su u izvanbracnoj zajednici potvrda o prebivalistu na zajednickoj adresi.Eto,meni ih nisu ni pogledali.Iako im je navedeno da se to mora imati.
    Posljednje uređivanje od aska : 08.02.2018. at 12:55

  10. #10
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    Cak sam kasnije nasla i na pultu kod sestara gdje se izdaju lijekovi i sl. papir na kojem u uputama za pacijente izmedju ostalog pise i potrebna dokumentacija gdje bas pise za parove koji su u izvanbracnoj zajednici potvrda o prebivalistu na zajednickoj adresi.Eto,meni ih nisu ni pogledali.Iako im je navedeno da se to mora imati.
    mi smo u izvanbračnoj zajednici i nemamo zajedničku adresu.... živo me zanima da sam kojim slučajem išla u Petrovu da li bi nas pustili u postupak.
    također, nigdje u zakonu ne piše da ta potvrda treba, a Perova i papir na pultu kod sestera u Petrovoj nije iznad zakona.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Mislim da postoje i zene koje su isle u postupke bez te potvrde jer ocito ne provjeravaju,ali da taj papir stoji kod sestara, stoji.To su ti upute za pacijente sta nas sve ocekuje od pregleda i sl. i onda je usput navedena i potrebna dokumentacija za postupke pa eto pise i to.I da originale uvijek moramo imati uz sebe a fotokopije ostaju u arhivi,za svu potrebnu dokumentaciju.

  12. #12
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    aska,

    jesi bila nedavno u Petrovoj? mislim u zadnjih 2-3 mjeseca? je li tamo još na papiru stoji da par treba imati i potvrdu o zajeničkoj adresi ako nisu u braku?

  13. #13
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Frendica mi je prije dva tjedna bila na postupku u Petrovoj i bas sam ju trazila sliku papira. Ovo mi je poslala, a ja tu ne vidim da spominju potvrdu o zajedničkoj adresi
    https://ibb.co/nirS6S
    Posljednje uređivanje od Bluebella : 10.02.2018. at 19:55

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    aska,

    jesi bila nedavno u Petrovoj? mislim u zadnjih 2-3 mjeseca? je li tamo još na papiru stoji da par treba imati i potvrdu o zajeničkoj adresi ako nisu u braku?
    Nisam bila u postupku od devetog mjeseca prosle godine.Ne znam da li i sad stoji taj papir,ali ja ga imam kod sebe.

    Bluebella,na tom papiru ne pise.Zato sam ja i prije skoro godinu dana bas tu na forumu pitala sta da radim.Pise na drugom papiru koji stoji na pultu sestara medju raznim brosurama.Ja sam ga uzela sebi.
    Posljednje uređivanje od aska : 10.02.2018. at 19:59

  15. #15
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Aska, hvala!


    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Frendica mi je prije dva tjedna bila na postupku u Petrovoj i bas sam ju trazila sliku papira. Ovo mi je poslala, a ja tu ne vidim da spominju potvrdu o zajedničkoj adresi
    https://ibb.co/nirS6S
    BB, tnx. Ovo je sad dobro. Ranije nije bilo tako, u Petrovoj su tražili su da parovi koji nisu u braku, osim potvrde o izvanbračnoj zajednici, donesu i potvrdu o zajedničkoj adresi. Naravno, tu se radilo o samovolji bolnice jer potvrda o zajendničkoj adresi nema zakonskog uporišta.

    Samo ću još dodati - Petrova nije sama od sebe povukla zahtjev da izvanbračni partneri donesu potvdru o zajedničkoj adresi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    ''Samo ću još dodati - Petrova nije sama od sebe povukla zahtjev da izvanbračni partneri donesu potvdru o zajedničkoj adresi.''

    Svaka cast na ovome,bravo

  17. #17
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj aska prvotno napisa Vidi poruku
    ''Samo ću još dodati - Petrova nije sama od sebe povukla zahtjev da izvanbračni partneri donesu potvdru o zajedničkoj adresi.''

    Svaka cast na ovome,bravo
    Je, ali ništa ne bi mogli bez naših dragih forumašica!

    Javite se RODI uvijek kada primjetite nepravilnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •