Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Planinarsko društvo (odrasli) i izviđači (za djecu)

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno Planinarsko društvo (odrasli) i izviđači (za djecu)

    Drage moje,

    može kakva ideja i prijedlog nekih dobrih planinarskih društava koji su vrlo aktivni i organiziraju dobre izlete, učlanila bih sebe i muža.

    Također bih učlanila kćerku 7. god (već me dugo traži) u neko izviđačko društvo po mogućnosti u zapadnom dijelu grada (ne nužno), jel znate neke koji su aktivni i imaju povremeno vikende u prirodi ili kampove ljeti?

    Hvala punooo.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Uz dužno poštovanje ovakvim inicijativama, "službena" planinarska društva (registrirana pri HPS-u) imaju donekle prednost jer se s planinarskim iskaznicama može ostvariti popust pri noćenju u planinarskim domovima (osim u Hrvatskoj, popust vrijedi i u većini domova u Sloveniji, a navodno i šire), kao i pri kupnji ulaznica npr. za nacionalne parkove (Sjeverni Velebit, Paklenica, Risnjak).
    Tako da nije loše imati tu iskaznicu makar radi popusta. Mi već godinama plaćamo članarinu našem bivšem planinarskom društvu iako ne odlazimo na sastanke ni na njihove izlete, ali koristimo blagodati HPS-ove iskaznice, a na izlete idemo u vlastitom aranžmanu (nakon što smo i MM i ja stekli dovoljno iskustva planinareći s matičnim društvom u različitim uvjetima i situacijama).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Lily, imaš Odred izviđača Jarun, sjediste im je na Kneziji. Imaju sve ono sto trazis. mjesecne izlete, tjedne sastanke, proljetovanja, zimovanja, ljetovanja.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Uz dužno poštovanje ovakvim inicijativama, "službena" planinarska društva (registrirana pri HPS-u) imaju donekle .
    možeš li plačati članarinu iako nisi formalni član?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možeš li plačati članarinu iako nisi formalni član?
    Ne razumijem pitanje, pa ako plaćaš članarinu onda si formalni član

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Lily, imaš Odred izviđača Jarun, sjediste im je na Kneziji. Imaju sve ono sto trazis. mjesecne izlete, tjedne sastanke, proljetovanja, zimovanja, ljetovanja.
    hvala larmama.

    Tanja_b može konkretno ime nekog planinarskog društva, ja znam da nemam vremena za ići na sastanke al za izlete imam i želim

    jelena hvala i tebi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja_b može konkretno ime nekog planinarskog društva, ja znam da nemam vremena za ići na sastanke al za izlete imam i želim
    Nisam shvatila, biste li s tim planinarskim društvom išli i na izlete, ili vam samo treba iskaznica?
    Ako planirate s društvom na izlete, onda morate tu i tamo doći i na sastanak, ako ništa drugo, da se prijavite za izlet.

    "Naše" društvo je Zagreb-Matica (Petrićeva 4). Imaju oglasni ormarić u Bogovićevoj sa sjeverne strane, pa možeš pogledati njihove mjesečne planove izleta za više sekcija. Iako ga ovdje spominjem, mi već dugo nismo ondje aktivni članovi (i zbog nekih svojih razloga ne bih više ni dolazila u tu istu nekadašnju sekciju).
    Pogledajte još HPD Željezničar, Zanatlija, Kapela, Velebit.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A kombinacija samo za iskaznicu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kombinacija samo za iskaznicu
    I dalje nisam sigurna da shvaćam što te zanima - ali ako je pitanje je li moguće samo plaćati članarinu planinarskom društvu, bez dolaženja na sastanke - odgovor je da, moguće je.

  11. #11

  12. #12
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kombinacija samo za iskaznicu
    http://www.hps.hr/hps/clanstvo/

    Članska prava

    Član planinarske udruge ima pravo:

    • sudjelovati u radu planinarske udruge
    • koristiti popust od 50% na cijenu noćenja u planinarskim domovima, kućama i skloništima u Hrvatskoj;
    • temeljem Ugovora o reciprocitetu između HPS-a i Planinske zveze Slovenije koristiti popust na cijenu noćenja u planinarskim domovima, kućama i skloništima u Sloveniji kao i članovi PZS-a;
    • temeljem Ugovora o reciprocitetu između HPS-a i Planinarskog saveza Herceg-Bosne koristiti popust na cijenu noćenja u planinarskim domovima, kućama i skloništima kojima upravljaju udruge članice tog saveza, isto kao i članovi PSHB-a;
    • koristiti člansko osiguranje u slučaju nesreće na planinarskom izletu u Hrvatskoj,
    • posredstvom skupštine u svojoj planinarskoj udruzi odlučivati o izboru dužnosnika i tijela svoje osnovne planinarske udruge te koristiti njezine članske povlastice,
    • ostvarivati ostale članske povlastice



    Članske dužnosti


    Član planinarske udruge dužan je:

    • ponašati se u skladu s načelima planinarske etike i čuvati čast i ugled planinarske udruge;
    • podmirivati članarinu u svojoj osnovnoj planinarskoj udruzi;
    • predočiti člansku iskaznicu na zahtjev dužnosnika svoje osnovne planinarske udruge i opskrbnika planinarskih kuća;
    • izvršavati dužnosti i obveze koje utvrde tijela njegove osnovne planinarske udruge;
    • poštivati i izvršavati odluke tijela HPS-a.


    Posljednje uređivanje od magriz : 11.07.2016. at 15:10

  13. #13
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Lili ima mnostvo hpd-a. S tim da ako si uclanjena u jedno drustvo, to ne iskljucuje mogucnost planinarenja, odnosno odlazaka na izlet s drugim drustvima.
    Znam da drustvo iz Gorice ima obiteljsku sekciju ali nisam sigurna jesu li oni privatno drustvo ili clanovi hps-a.

  14. #14
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Dok ja otipkam magriz je sve stavila!

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam shvatila, biste li s tim planinarskim društvom išli i na izlete, ili vam samo treba iskaznica?
    Ako planirate s društvom na izlete, onda morate tu i tamo doći i na sastanak, ako ništa drugo, da se prijavite za izlet.

    "Naše" društvo je Zagreb-Matica (Petrićeva 4). Imaju oglasni ormarić u Bogovićevoj sa sjeverne strane, pa možeš pogledati njihove mjesečne planove izleta za više sekcija. Iako ga ovdje spominjem, mi već dugo nismo ondje aktivni članovi (i zbog nekih svojih razloga ne bih više ni dolazila u tu istu nekadašnju sekciju).
    Pogledajte još HPD Željezničar, Zanatlija, Kapela, Velebit.
    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili ima mnostvo hpd-a. S tim da ako si uclanjena u jedno drustvo, to ne iskljucuje mogucnost planinarenja, odnosno odlazaka na izlet s drugim drustvima.
    Znam da drustvo iz Gorice ima obiteljsku sekciju ali nisam sigurna jesu li oni privatno drustvo ili clanovi hps-a.
    Cure

    sa zakašnjenjem vidim sve ove postove, hvala vam puno, svi su mi redom korisni.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.07.2016. at 15:06

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Član sam PD Matica 18 godina, MD skoro 40.
    Nismo nikad bili ni na jednom sastanku, ni na jednom izletu.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Član sam PD Matica 18 godina, MD skoro 40.
    Nismo nikad bili ni na jednom sastanku, ni na jednom izletu.
    Mojca

  18. #18
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Pozdrav! Molim vas prijedlog za planinarsko društvo u Zagrebu (prednost bliže Novom Zagrebu) koje organizira interesantne planinarske izlete, pokoje predavanje ili školicu i gdje među članovima ima i mlađe populacije jer mi se moje kćeri od 14 i 17 godina ponekad planiraju pridružiti na izletima.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Molim vas prijedlog za planinarsko društvo u Zagrebu (prednost bliže Novom Zagrebu) koje organizira interesantne planinarske izlete, pokoje predavanje ili školicu i gdje među članovima ima i mlađe populacije jer mi se moje kćeri od 14 i 17 godina ponekad planiraju pridružiti na izletima.
    Imaš Gojzeke u OŠ Zapruđe, sad ne znam je li to možda premlado članstvo - ima starijih, uglavnom su roditelji i osnovnoškolska djeca. Voditelj je Alan Čaplar autor knjiga. Na izlete se ide bez obzira na vrijeme, uglavnom s busom do dva. Sve ovisi što očekuješ, ja sam više individualac, a u tako velikim grupama nema stajanja ako se samo tebi staje, piš pauze su kratke, malo dulje ideš nešto slikat - nema, vraćaj se u kolonu. Uglavnom se hrana nosi jer nema doma koji može odhendlat 2 busa ljudi i da to bude još relativno brzo, odmori su zbog djece relativno dugi, ali dobije se interesantnih ideja za izlete i ima školica. Uživajte!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2020. at 20:08

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Gojzeki su jedna od sekcija HPD Željezničar (Trnjanska 5b), vrlo brojnog i aktivnog društva, ali su sada zbog korone sve aktivnosti poremećene. Inače su imali jako dobre izlete, predavanja i planinarske škole, nadajmo se da će se to vratiti.

  21. #21
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Hvala na odgovorima i preporuci. Ja sam također više individualni tip ili za manje grupe pa mi varijanta s puno ljudi nije baš interesantna, ali budem malo pogledala što imaju. Također nadam se da ću s vremenom biti spremnija i za malo zahtjevnije rute pa mi je i to važno da organiziraju.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima i preporuci. Ja sam također više individualni tip ili za manje grupe pa mi varijanta s puno ljudi nije baš interesantna, ali budem malo pogledala što imaju. Također nadam se da ću s vremenom biti spremnija i za malo zahtjevnije rute pa mi je i to važno da organiziraju.
    Meni se nekako čini (pls demantirajte me ako je to netočno) da toga nema. Najmanja "jedinica ljudi" je bus. Onda bi ti bila fora učlanit se, malo dobit ideje za izlete i da se okuražiš i stekneš neka znanja i dobiješ ideje, pa onda se skompat s još njih par i da se otkačite od stupanja u grupi. To je nekako bio moj put. Ima toliko toga na Sljemenu, Samoborskom.. ono, što više idem (a idem skoro svaki vikend), to mi se čini da ima više staza.

    Smiješna epizoda: kako smo nekako imali nesreću da je većina izleta bila po kiši i mi u kabanicama (nema odustajanja, nema fleksibilnosti kad ima toliko ljudi - plati se bus itd., onda se ide), jednom na TV-u bili migranti, u kabanicama, a kaže moja mala - vidi, mama, Gojzeki !

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se nekako čini (pls demantirajte me ako je to netočno) da toga nema. Najmanja "jedinica ljudi" je bus. Onda bi ti bila fora učlanit se, malo dobit ideje za izlete i da se okuražiš i stekneš neka znanja i dobiješ ideje, pa onda se skompat s još njih par i da se otkačite od stupanja u grupi. To je nekako bio moj put. Ima toliko toga na Sljemenu, Samoborskom.. ono, što više idem (a idem skoro svaki vikend), to mi se čini da ima više staza.
    U vrijeme dok je javni prijevoz još nekako funkcionirao, a manje ljudi je imalo na raspolaganju aute za izlete, planinarska društva znala su organizirati izlete vlakom ili javnim autobusnim linijama, pa bi se nekad na takvim izletima skupilo puno ljudi, a nekad samo nekolicina, ovisno o raznim faktorima. Danas je uglavnom ovako kako ina kaže - izleti se organiziraju unajmljenim busom, i bus se mora popuniti. Autobusni izleti omogućuju i dosta veću fleksibilnost u planiranju, za razliku od izleta u manjim grupama kad se ide autom. Ne znam ide li još itko na izlete vlakom, nekad sam imala vozne redove i pratila te informacije, ali već dugo nam to nije opcija.

    Za početnike u planinarenju svakako preporučujem planinarsku školu, osim što se nauče neke teoretske stvari, ide se na vrlo raznolike izlete. To je sjajna prilika za prikupljanje iskustva, ali i kontakta unutar PD, što je korisno za buduća planiranja izleta, a pruža priliku i za bistrenje vlastitih afiniteta.

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja_b,
    Lijepo zboriš.

    Ina, umireem na Gojzeke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •