Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: Medikamentozni prekid patološke trudnoće

  1. #51
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Nista lose nisam mislila niti ikoga osudivati

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Poštovane,
    dali se itko susreo sa užasnim slučajem kao i ja?
    Nakon ustanovljene patološke trudnoće (srce nije kucalo) u 8.tj. trudnoće, poslana sam u bolnicu na medikamentozni prekid trudnoće. Prvo su mi dali jednu tabletu i poslali me kuci i rekli da dodem za dva dana. Kada sam dosla dali su mi jos dvije i poslali me u sobu. Zatim su mi dali jednu za bolove. Nakon bolova i krvarenja zvali su me na pregled da vide dali je sve ocisceno. Nakon ultrazvuka doktorica mi je rekla da slijedi jos jedan pregled te uz pomoć sestre koja me je držala izvlačila mi je mrtav plod bez ikakve anestezije i ičega. Još mi je to i pokazala..

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Pozdrav! Nisam sigurna koliko ima aktivnih u ovoj temi pa da ju malo podignem! Trebala sam ici na medikamente kako bi se potaknuo spontani zbog missed ab. Međutim, prokrvarila sam ranije uz obilno krvarenje i jake bolove. Dolaskom u kbc Rijeku receno mi je da je gestacijska vrecica najvjerojatnije izasla van i da nece biti potrebe za tabletama kako nema ploda u maternici. Otpustena sam odmah doma nakon vadjenja krvi i ako se stogod zakomplicira treba doci natrag. Uglavnom od pocetka proslo je tek cca 12h i razumijem da su bolovi jos uvijek prisutni i da dosta krvarim. Da li je netko imap problema s otezanim mokrenjem i pecenjem samo dok prolazi mokraca s nekim jako sporim mlazom?

  4. #54
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bez obzira na iskustva na forumu preporucujem ti da se javis svom ginicu.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bez obzira na iskustva na forumu preporucujem ti da se javis svom ginicu.
    Da, to sam i mislila, sad cu malo pratit stanje.

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Nisam sigurna koliko ima aktivnih u ovoj temi pa da ju malo podignem! Trebala sam ici na medikamente kako bi se potaknuo spontani zbog missed ab. Međutim, prokrvarila sam ranije uz obilno krvarenje i jake bolove. Dolaskom u kbc Rijeku receno mi je da je gestacijska vrecica najvjerojatnije izasla van i da nece biti potrebe za tabletama kako nema ploda u maternici. Otpustena sam odmah doma nakon vadjenja krvi i ako se stogod zakomplicira treba doci natrag. Uglavnom od pocetka proslo je tek cca 12h i razumijem da su bolovi jos uvijek prisutni i da dosta krvarim. Da li je netko imap problema s otezanim mokrenjem i pecenjem samo dok prolazi mokraca s nekim jako sporim mlazom?
    Jesu ti dali neku terapiju? Bilo koju?

  7. #57
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Iz mog iskustva (isto kbc Ri), a imala sam 1 kiretažu, 2 mikamentozna prekdia trudnoće i dva 'klasična' spontana koje je tijelo samo osradilo, jaki 'poluporođajni' bolovi, da se tako izrazim, prođu čim plod/plodovi i svo krupno tkivo izađe. I krvarenje je naravno i dalje prisutno ali nije izrazito obilato, kao što bude par sati prije samog spontanog. Napravili su ti uzv? Ako su bolovi jaki, mislim da bi trebala ići opet do njih. I žao mi je

  8. #58
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    I ne, nisam imala nikakvih problema s mokrenjem, niti me peklo niti je tada otežano izlazilo.

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je bio prepisan ergometrin i imala sam osjecaj otezanog mokrenja zbog stiskanja maternice. Zato pitam.

  10. #60
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Iz mog iskustva (isto kbc Ri), a imala sam 1 kiretažu, 2 mikamentozna p
    Medikamentozna, ne ovo gore što sam napisala, što god to bilo.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 06.08.2018. at 14:31

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Ustanovila sam da je razlog mog otezanog mokrenja i pecenja pri mokrenju zapravo komad tkiva u maternici koji je sljedeci dan izasao prilikom mokrenja i pritiskao je taj kanal kuda je mokraca prolazila! Svašta! Od kako je to proslo van sve smetnje s mokrenjem, a bile su toliko jake da sam mislila da imam neku gadnu upalu, su zapravo nestale!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj ladynoname prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovane,
    dali se itko susreo sa užasnim slučajem kao i ja?
    Nakon ustanovljene patološke trudnoće (srce nije kucalo) u 8.tj. trudnoće, poslana sam u bolnicu na medikamentozni prekid trudnoće. Prvo su mi dali jednu tabletu i poslali me kuci i rekli da dodem za dva dana. Kada sam dosla dali su mi jos dvije i poslali me u sobu. Zatim su mi dali jednu za bolove. Nakon bolova i krvarenja zvali su me na pregled da vide dali je sve ocisceno. Nakon ultrazvuka doktorica mi je rekla da slijedi jos jedan pregled te uz pomoć sestre koja me je držala izvlačila mi je mrtav plod bez ikakve anestezije i ičega. Još mi je to i pokazala..
    Boze kakvo traumaticno iskustvo!!! Cula sam da jma slucajeva da na zivo bez ikakvih anestezija vade ostatke i ciste maternicu.... ja sam u šoku, pa jos i pokazivat to, cemu?! Pretpostavljam da je bio sitan plod i da ga je morala očistit pa joj se to cinilo najbrze i najefikasnije za napravit ali opet ....

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Iz mog iskustva (isto kbc Ri), a imala sam 1 kiretažu, 2 mikamentozna prekdia trudnoće i dva 'klasična' spontana koje je tijelo samo osradilo, jaki 'poluporođajni' bolovi, da se tako izrazim, prođu čim plod/plodovi i svo krupno tkivo izađe. I krvarenje je naravno i dalje prisutno ali nije izrazito obilato, kao što bude par sati prije samog spontanog. Napravili su ti uzv? Ako su bolovi jaki, mislim da bi trebala ići opet do njih. I žao mi je
    Bok,
    Da li mi možete ukratko objasniti kako se naručuje i kako ide cjelokupni postupak te vaše iskustvo sa medikamentoznim prekidom trudnoće u KBC Ri, te koliko traje oporavak. Puno hvalaaaa

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav svima,

    u ponedjeljak sam saznala za missed ab. u 6. tjednu i 4. danu i ginekolog mi je preporučio da odmah drugi dan idem na kiretažu.
    Kako se toga strašno bojim, pogotovo sad sa svim svjedočanstvima žena koje su imale jako loša iskustva, u razgovoru sa prijateljicom sam saznala za opciju uzimanja tableta.
    Odmah isti dan sam se javila u polikliniku koju mi je preporučila i tamo su mi u petak ujutro stavili 4 tablete misoprostola i onda u subotu ujutro ponovno 4 tablete kao drugu dozu, jer prva nije
    dovoljno odradila. U petak sam stvarno malo krvarila i imala jedan-dva srednje velika ugruška, ali sam imala sve druge simptome - tresavicu, grčeve (iako ne jake), proljev.
    U subotu sam samo popodne imala jedno krvarenje i tada mi je izašao ugrušak sa bijelom tvari veličine nokta, ali ništa što bi podsjećalo imalo na embrij ili slično.
    Danas je treći dan i ništa.
    Dogovor je s ginekologinjom da sutra dođem na pregled i da će me naručiti na kiretažu na Sv. Duh u utorak ili srijedu.
    Stvarno sam željela da ovaj medikamentozni prekid uspije kako bi već nakon prve menstruakcije mogli pokušati ponovno jer nas je ovo neopisivo obradovalo s obzirom da su nam svi doktori govorili da ćemo morati na potpomognutu, da će biti jako teško i slično.

    Zanima me, ako netko ima iskustva, postoji li veća mogućnost da tijelo samo od sebe izbaci plod u sljedeća dva dana (pokušat ću k. odgoditi na srijedu), s obzirom da očito nisam dobro odreagirala na tablete, nemam jakih grčeva, nemam boli, nemam krvarenja? Da li krvarenje od prvog dana (petka) znači da je krenulo i da će izaći kroz koji dan ili je normalno da me odmah naručuju na kiretažu?

    Vidim da tema nije aktualna, ali se nadam da će netko vidjeti i odgovoriti. Izmorena sam psihički nakon ova tri dana i teško mi je više nalaziti nešto pozitivno u svemu ovome, pogotovo u odlasku na k. Ako itko ima savjet ili iskustvo, hvala vam.

  15. #65
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    EmaG, jako mi je žao zbog misseda i zbog svih komplikacija.
    Jesi li se nakon medikamentoznog prekida javljala u kliniku gdje si ga obavila. Jesu li ti napravili uzv i rekli kakvo je stanje i što dalje?

    Naime, plod je u 6-7 tjednu veličine 8-10 mm i naravno da ga ne moraš niti primijetiti, a krvarenje ne mora biti jako. Može biti i oskudno pa se pojačati za dan dva.
    Žene su znale čekati i koji tjedan da tijelo samo krene odbacivati plod, naravno u dogovoru i uz praćenje liječnika.

    Moje iskustvo- nepotpuni pobačaj u 8 tt, krvarenje stalo. Rekla sam svom liječniku (privatna poliklinika, specijalist za MPO) da bih željela izbjeći kiretažu. Dogovorili smo se da mi da Ergometrin oralno te da kroz vikend pratim stanje. Nakon vikenda uzv i ukoliko je posteljica i dalje tu da će mi napraviti vakuumsku kiretažu. Nasreću, krvarenje je nastupilo 24 h nakon Ergometrina i sve se očistilo.

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,

    u ponedjeljak sam saznala za missed ab. u 6. tjednu i 4. danu i ginekolog mi je preporučio da odmah drugi dan idem na kiretažu.
    Kako se toga strašno bojim, pogotovo sad sa svim svjedočanstvima žena koje su imale jako loša iskustva, u razgovoru sa prijateljicom sam saznala za opciju uzimanja tableta.
    Odmah isti dan sam se javila u polikliniku koju mi je preporučila i tamo su mi u petak ujutro stavili 4 tablete misoprostola i onda u subotu ujutro ponovno 4 tablete kao drugu dozu, jer prva nije
    dovoljno odradila. U petak sam stvarno malo krvarila i imala jedan-dva srednje velika ugruška, ali sam imala sve druge simptome - tresavicu, grčeve (iako ne jake), proljev.
    U subotu sam samo popodne imala jedno krvarenje i tada mi je izašao ugrušak sa bijelom tvari veličine nokta, ali ništa što bi podsjećalo imalo na embrij ili slično.
    Danas je treći dan i ništa.
    Dogovor je s ginekologinjom da sutra dođem na pregled i da će me naručiti na kiretažu na Sv. Duh u utorak ili srijedu.
    Stvarno sam željela da ovaj medikamentozni prekid uspije kako bi već nakon prve menstruakcije mogli pokušati ponovno jer nas je ovo neopisivo obradovalo s obzirom da su nam svi doktori govorili da ćemo morati na potpomognutu, da će biti jako teško i slično.

    Zanima me, ako netko ima iskustva, postoji li veća mogućnost da tijelo samo od sebe izbaci plod u sljedeća dva dana (pokušat ću k. odgoditi na srijedu), s obzirom da očito nisam dobro odreagirala na tablete, nemam jakih grčeva, nemam boli, nemam krvarenja? Da li krvarenje od prvog dana (petka) znači da je krenulo i da će izaći kroz koji dan ili je normalno da me odmah naručuju na kiretažu?

    Vidim da tema nije aktualna, ali se nadam da će netko vidjeti i odgovoriti. Izmorena sam psihički nakon ova tri dana i teško mi je više nalaziti nešto pozitivno u svemu ovome, pogotovo u odlasku na k. Ako itko ima savjet ili iskustvo, hvala vam.
    Mislim da je kod tebe sve odradilo kako treba. Imam iskustvo spontanog u 11 tj. nakon zadrzanog pobacaj u 6 tj. ( tada je razvoj stao, a ja nisam isla na pregled do 11 tj. I taj dan je krenuo spontani) . Uglavnom sve je proslo kako opisujes, ta bjelkadtva tvar je najvjerojatnije posteljica. Niti ja nisam primjetila plod, prerana je trudnoca za to , tek se GV tada formira. Tako da vjerujem da je sve ok.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Maca p. i Sirius, hvala vam na brzim odgovorima.

    Bila sam u petak navečer i subotu ujutro na uvz-ima, ali je sve i dalje bilo isto.
    Danas sam opet išla na uvz i gest.vrećica je još uvijek unutra. Jedino što mi je ginekologinja rekla da se vidi da se sve okolo dosta oljuštilo, što je dobro, ali i dalje nema krvarenja.
    Srećom pa me naručila na kiretažu tek u četvrtak ujutro, pa se nadam da će do onda sve prirodno izaći, potpomognuto ovim tabletama.

    Što se Ergometrina tiče, nisu mi ga niti spominjali, ali vjerojatno zato što vidim da više nema odobrenje za prodaju. Pitala sam za treću dozu Misoprostola, ali kažu ništa od toga.
    U svakom slučaju hvala na dijeljenju iskustava, javim kako će proći, nadam se i prije četvrtka..

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav još jednom, evo samo da javim kako mi tablete na kraju nisu pomogle i u četvrtak ujutro sam bila na vakuumskoj aspiraciji.
    Imala sam sreće pa mi nije bilo previše traumatično, brzo je prošlo. Baš sve, od anesteziologinje, ginekologinje, specijalizantice, sestre... sve su bile divne, suosjećajne i solidarne.

    Uglavnom, kako je ovo tema o medikamentoznom prekidu, ja sam nažalost bila onih 5%, ali svakom bi preporučila da prvo uzme u obzir tablete, jer sam puno čitala o tome u zadnje vrijeme i
    puno je bolje nego invazivniji pristupi, pogotovo klasična kiretaža.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Postovana,
    toj poliklinici sam jucer poslala email i odgovorili su mi skoro odmah da ne rade pobacaj pilulom..???

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Natasha, oprosti nisam vidjela prije tvoj post, sad sam na drugom dijelu foruma.
    Ne znam na koju polikliniku misliš?
    Ja sam išla u Ginekos na Črnomercu i rade s abortivnim pilulama, ali ne znam da li rade samo na slučajevima kada se radi o missed ab.-u pa potpomognu s pilulom ili rade i u slučaju kada
    netko želi pobaciti.

    Šta si ih točno pitala?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav.
    Evo moje iskustvo s ovim načinom prekida patološke trudnoće u bolnici Sv.Duh (missed ab u 9tt, a plod je stao s razvojem na 7+3tt - to je bio sad 2.missed; prvi je zavrsio kiretazom jer tada jos nije bilo ovih tableta u zagrebackim bolnicama).
    Nakon dolaska u bolnicu i dogovora oko načina prekida trudnoće i doktorovog zagovaranja medikamentoznog prekida trudnoce prihvatila sam savjet i odlucila sam tabletama prekinut trudnocu.
    Taj isti dan sam dobila prvu tabletu Mifegyne 200 nakon koje sam osjecala dosta jake grceve i pocela oskudno krvariti skoro 48h. Drugu tabletu ovog postupka - Mispregnol 400 - sam popila 48h nakon prve tablete. Nakon te tablete mispregnola moji bolovi su se minimalizirali, a krvarenje se neznatno pojacalo. 3h nakon mispregnola sam isla na kontrolni pregled gdje je doktor utvrdio da se plod spustio iz maternice i da je blizu cervikalnog kanala. Tada mi je ordinirana injekcija ergometrina i kontrakcije su se trebale pojacati - no, opet NISTA! Tada sam se psihicki slomila jer znam da je velik postotak dovrsavanja trudnoce nakon prve tablete mispregnola. Osjecala sam da mi kiretaza ne gine...
    Nakon toga sam zahtijevala ponovni pregled na kojem je utvrdeno da se plod spustio u cervikalni kanal i da ima jos proci cerviks i onda je vani. Doktori su zajedno odlucili da ce mi dati jos jednu tabletu mispregnola da djeluje preko noci i ukoliko se nista ne dogodi do jutra - slijedi kiretaza (vakumska aspiracija).
    Nakon te tablete opet nema bolova, krvarenje se ne pojacava...bas nista se ne dogada... osjecam jedino laganje zatezanje u donjem dijelu leda...
    Budim se ujutro, imam jedan izljev ciste krvi bez ugrusaka i bez ploda... totalno razocarenje... znam sto slijedi, no dobro... sretna sam jer se vise necu psihicki muciti i boraviti u bolnici...
    Pozivaju me na pregled 15min prije kiretaze (znaci sve spremno - doktor, anesteziolozi) kad ono- doktorica specijalizantica ne vidi nista u maternici ni u cervikalnom kanalu na 2 ultrazvuka. Odlucuje me pregledati per speculam i utvrduje da je plod u vagini -samo sto nije izasao - vadi ga pincetom (to ni ne osjecam).
    Mlade sestre na odjelu GIN1 su preprepredivne, starije necu komentirati (jedna me za vrijeme psihickog sloma i plakanja pokusala uplasiti kiretazom na sto sam joj odgovorila da bi htjela na kiretazu jer sam bila vec jednom i bilo je 100puta psihicki lakse i bezbolnije - iscekivanje da izade u bolnici je bas mucenje - nije za one osjetljive).
    Znaci, Sv.Duh hospitalizira bolesnicu od primanja druge tablete, odnosno prve tablete Mispregnola 400 i hospitalizacija traje dok se pobacaj ne dovrsi tj do ekspulzije ploda. Znaci ja sam na odjelu provela 24h i bilo je psihicki jakoooo tesko - cekas i nista se ne dogada (nema bolova, krvarenje slabo - a prema uputi o lijeku pise da su kontrakcije bolne i krvarenje pojacano...mene je osobno vise bolilo nakon tablete Mifegynea-sto ni prema uputama o lijeku ni prema iskustvima na internetu nije slucaj)...
    Eto, za one koje ce odabrati ovakav slucaj trudnoce da znate da ne mora biti bolova niti jakog krvarenja ni krvnih ugrusaka...

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sabri, grlim te, hvala ti na tvom iskustvu i puno sreće za dalje!

    Ja sam prošla reproduktivnu dob, prolazila sam pred nekih 7 god jedan missed ab u, ako se dobro sjećam 11tt, ali je plod bio veličine 10tt, koji sam pokušala, na savjet ginekologa privatnog, odraditi spontano, da ne idem na kiretažu jer sam htjela još trudnoća pa da bude što poštednije po maternicu.

    To je meni bila katastrofa, krvarenje i lagani bolovi su trajali 2 tjedna, bilo je i obilnijeg izljeva s većim komadima, i jačim bolovima, pa sam se bila ponadala da je to to, ali to nije bilo to. Prvo dijete mi je istovremeno bilo hospitalizirano zbog nekih problema, suprug na putu, ja sam radila i letala između posjeta, posla, s ulošcima i bolovima stalno, vozila, znajući da u svakom trenu može uslijediti baš jaki bolovi - najgore mi je bilo što ću ako me ulovi u vožnji, hoću li se sudarit još s nekim, a moraš u to vrijeme funkcionirati.

    Na kraju smo suprug i ja odlučili završiti mučenje i platiti pobačaj - tad se još moglo - ne znam je li su sad na SD svi u prizivu savjesti, ne pratim više.

    Prije plaćanja pobačaja i prije pobačaja ide kontrolni UZV. Na kontrolnom UZV (a još dan prije se čulo srce) se pokazalo da ploda nema, ali da ipak moram na kiretažu jer su bili neki zaostaci, tad su išli javiti suprugu da ne mora plaćati i abortus se pretvorio u kiretažu - administrativno i faktualno. Kiretaža mi je, u odnosu na ovu igru živaca prije i bolove, bila mila majka. Nakon kiretaže su bolovi u potpunosti prestali.

    Iz moje perspektive i mog iskustva, meni nisu bila jasna pozitivna iskustva žena koje su odrađivale missed spontano - rade li, voze li itd. u to vrijeme čekanja. Meni je to bilo grozno. I bilo mi je drago da postoji opcija moje odluke.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.06.2019. at 11:27

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Grozno psihički, grozno logistički, grozno fizički - jednom mi je došlo zlo od bolova da su me prolaznici pitali što mi je, grozno emotivno - odrađivat to "spontano", a nisam si mogla priuštiti bolovanje od par tjedana.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Sabri znači ti si išla na Sv. Duh na medikamentozni? Meni je bilo rečeno da se to radi samo privatno, pa sam na kraju tu tabletu plaćala...

  25. #75
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A ovisi o svakoj trudnoci. Moj spontani je rijesen doma u roku od 24h, s nekih 8+tt. Bolovi da, izljevi nesto, al sve izaslo samo bez peripetija.
    Isla sam na kontrolni uzv, tad se jos davao i ergometrin, i to je bilo to. Cak me ni ergometrin nije grcio nesto posebno

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje nažalost drugi spontani ove godine jucer u Petrovoj dobila 3 tablete Myfegina, i za doma 2 Mispregnola, pokusavam smoc snage popit i ove dvije, 10 tj (bebica zaostala u 6 tj) slomljena sam baš, ima li netko podijeliti iskustvo sa krvarenjem koliko otprilike sve to traje .. hvala vam

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, pročitala sam sve postove ali molila bi ako je netko nedavno bio na medikamentoznom pobačaju u KBC Rijeka da mi kaže više o samom postupku, kako se prijavljuje,što sve treba uzeti,itd. Moj slučaj je malo neobičan.Imam 46 godina, jedno dijete.Imam određene kronične bolesti zbog kojih uzimam jake lijekove.Kašnjenje menstruacije pripisala sam klimakteriju,no ispala je trudnoća.Moj liječnik je rekao da s obzirom na moje dijagnoze ne smijem roditi,osobito u ovoj životnoj dobi, i da moram na medikamentozni abortus.Grozno mi je što u ovim godinama uopće o tome moram razmišljati.Kada sam rodila prvo dijete jako smo željeli još djece, ali nije išlo, a sada ovako.Život se stvarno poigra s nama. Jednostavno ne mogu zadržati dijete jer je prevelika opasnost za moj život,lijekovi koje pijem, a pila sam ih cijelo vrijeme dok nisam ni znala da sam trudna, mogu izazvati malformacije ploda, zato molim vas ako je netko nedavno bio na medikamentoznom abortusu u KBC Rijeka molila bi što više informacija, naravno da me strah, svega, bolova, komplikacija, svojih godina, jednostavno osjećam se toliko bespomoćno i zarobljeno u svojoj koži da mislim da ću puknut.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    170

    Početno

    Evo da i ja kažem svoje grozno iskustvo ovakvog pobačaja u 8 tt. Kad sam došla u bolnicu po druge tablete, stavila sam ih u usta, legla i nije se ni trećina otopila, a ja sam počela imati nesnosne bolove. Kad sam počela gubiti svijest i kad sam teško disala, bila blijeda kao krpa i nisam više znala gdje sam, izvadili su mi tablete hitno iz usta, stavili 2 infuzije i ketonale i rekli da ipak idem na kiretažu jer loše reagiram na ove tablete, a pobačaj nije uopće krenuo. Postoji i verzija vaginaleta, no nisu htjeli eksperimentirati sa mnom.

    Tko je smislio ovakav pobačaj, ne znam, ali ovo nije dostojno životinje, a kamoli čovjeka.

    Ako bude drugi put, odmah idem na kiretažu. Blažena bila, uspavaju te i gotovo. Pitala sam sestru jesam ja jedina koja nije mogla izdržati ove bolove, rekla je da ne, da je to česta pojava jer su to kakti trudovi. Nikome ne preporučujem ovakav način pobačaja, čisto mučenje.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Meni su u Petrovoj dali tablete za doma pa sam sve to obavila doma sama... bila sam trudna 10 tjedana, ali gestacijska vrecica je bila prazna...
    3 puta sam pitala hoce li boliti da se znam pripremiti sa tabletama protiv bolova, ali rekli su mi da nece biti strasno jer nemam ploda, da cu samo osjetiti kontrakcije....
    3 sata nakon sto sam popila tablete krenula je takva bol ko da sam popila najgori otrov.
    Onesvjestila sam se a kasnije sam imala proljev i povracanje onak u isto vrijeme...
    Sreca pa je meni to dobro proslo jer nisam trebala kiretazu.
    Tko to dobije za doma kao i ja, svakako savjetujem preventivno popiti tablete protiv bolova i to sto jace...

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Htjela bih podijeliti svoje iskustvo medikamentoznog pobačaja u KBC-u Rijeka posto ja nažalost nisam naišla na puno informacija, a i sve su informacije uglavnom iz 2016. pa možda nekome pomognem. Da vas upozorim, opis je vrlo detaljan ali ovo je samo moje iskustvo, ne mora značiti da će i vama biti ovako. Žao mi je što ste ovdje ali znajte da niste same i da se ovo desava puno češće nego što mi mislimo.
    Morala sam na inducirani pobačaj u 10tt posto je bebici stalo srce (još u 9tt). Prvo sam dobila 1. tabletu I pustili su me doma. Upozorili su me da bi krvarenje već tada moglo početi te da dodem ukoliko se pojave veliki ugrusci. Na sreću ja tada nisam imala nikakvih simptoma niti krvarenja, iako sam naknadno od drugih žena čula da su one imale krvarenje, neke grčeve a neke jake migrene tako da je očito vrlo individualno. Rekli su mi da dođem za dva dana u 7:30 te da ponesem pidzamu, nešto za pojesti i uloske. Smjestili su nas u sobe i rekli da obavezno nešto pojedemo prije tablete ako već ujutro nismo (dosta sam po forumima čitala da se mora biti na tašte pa da napomenem). Nažalost, istina je da žene koje idu na inducirane patološke abortuse smještaju u sobu sa onim željenim ali vjerujem da je to iz razloga što je soba malo i sve je pomiješano, I dnevna bolnica i prijeoperacijska i postoperacijska njega. U9:30 sam išla na prvi pregled, doktorica me nije pregledavali vaginalno jer nisam krvarila pa je rekla da nema potrebe jer je plod sigurno unutra. Sestra mi je dala dvije tablete te rekla da ih cuclam kroz idućih 30 minuta (između desni i bukalne sluznice, sa svake strane), ako se ne otope da u 10:05 svejedno sve progutam ali bez vode. Također mi je dala brufen od 800 I rekla da njega popijem u 10:15 s vodom i da nakon toga mogu normalno početi jesti i piti.
    Meni su bolovi krenuli već nakon 15ak minuta, kao lagano žarenje i toplina u maternici pa su se onda postupno povećavali. Brufen sam popila u 10:10 jer već u tom trenu nisam mogla više izdržati. Užasni bolovi.. Konstantno sam bila na wcu jer sam imala osjećaj da mi je u toj poziciji najlakse (iako sam se pri svakom ulasku u sobu ispricavala jer je taj jedan wc bio na naš 3 zene). Ja sam imala zujanje u ušima, vrtoglavicu i oblila me vrućina pa sam skinula gotovo sve sa sebe jer nisam znala što bih od bolova. Jedna žena je imala dijareju, druga je povracala. Brufen je naravno počeo djelovati tek nakon 30 minuta te sam tada počela osjećati kako dobivam pauzu od "trudova" (cca 1 minuta grčenja i 5 sekundi pauze ali i to mi je u tom trenutku puno značilo). Nakon cca 20 minuta su bolovi u potpunosti prestali i ja sam mislila da je gotovo i da sada samo moram čekati da prokrvarim. Bila sam mirna cca 1i pol sata i već sam se počela brinuti što još uvijek nisam prokrvarila (samo malo rozog iscjetka). Onda su se opet pojavili grčevi, slabiji pa jači. U tom trenutku sam počela stiskati zvono i zvati sestre da mi daju još jedan brufen ali su mi rekle da ne mogu jer je pre malo vremena prošlo od posljednjeg te da ako želim mogu dobiti injekciju ali tek malo kasnije jer doktorice trenutno nema na odjelu a one mi ne mogu ništa dati bez njenog nadzora. Tada sam ponovno otišla na wc i iz očaja počela plakati i tiskati jer su bolovi postali neizdrživi, nakon nekoliko minuta sam osjetila kako je počelo izlaziti tkivo i samim time veliko olakšanje od bolova i grčeva. Nakon toga sam počela obilno krvariti, toliko da sam svakih cca 10 minuta morala ići mijenjati puni uložak. Tada su sestre došle i pitale treba li mi i dalje inekcija ali sam odbila posto su do tada bolovi već prestali. Da vas upozorim, sve se vidi golim okom, i posteljica i plod.. Oko 15 h bile smo pozvane na uzv da provjere jesmo li se očistile. Prvo slijedi čišćenje sluznice kako bi se pokupio višak ugrušaka (nije bolno ali je dosta neugodno) a zatim ponovno vaginalni uzv. Meni je doktorica rekla da bi bilo dobro pa popijem još jednu tabletu posto vidi da je ostao još jedan komadić i nije sigurna je li posteljica ili ugrušak no ja sam odbila jer nisam više mogla prolaziti kroz te bolove. Rekla mi je da se direktno njima javim ako krvarenje potraje mjesec dana (do 2 tjedna je normalno) te da se naručim kod svog ginekologa nakon sljedeće menstruacije na kontrolu (dan pobačaja se računa kao prvi dan menstruacije a sljedeća bi trebala stići otprilike mjesec dana nakon).

    Mišljenja sam da ovo uopće nebi trebalo biti legalno. Ne humano je, grozno je, psihički i fizički, ali nažalost nitko vas ni ne pita želite li pobačaj tabletama ili kiretažu. Istina je da sve imamo drugačije pragove tolerancije na bol ali istina je i da je žena pored mene koja je već rodila vrištala u bolovima i govorila da bi rađe ponovno prošla porođajne bolove nego ove. Uzasno je teško prolaziti kroz ovako nešto nakon što ste već prošle kroz saznanje da ste izgubili svoje dijete.
    Unatoč svemu, zbilja moram pohvaliti osoblje, sestre su bile divne, doktorice također. U jednom trenutku me sestra zagrlila kada je shvatila da su mi se oči napunile suzama i samo rekla "proći će, dušo". Zauvijek ću joj biti zahvalna na toj malenoj gesti radi koje sam se u tom trenutku osjećala kao da nisam sama.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Sabri prvotno napisa Vidi poruku
    Taj isti dan sam dobila prvu tabletu Mifegyne 200 nakon koje sam osjecala dosta jake grceve i pocela oskudno krvariti skoro 48h. Drugu tabletu ovog postupka - Mispregnol 400 - sam popila 48h nakon prve tablete. Nakon te tablete mispregnola moji bolovi su se minimalizirali, a krvarenje se neznatno pojacalo. 3h nakon mispregnola sam isla na kontrolni pregled gdje je doktor utvrdio da se plod spustio iz maternice i da je blizu cervikalnog kanala. Tada mi je ordinirana injekcija ergometrina i kontrakcije su se trebale pojacati - no, opet NISTA! Tada sam se psihicki slomila jer znam da je velik postotak dovrsavanja trudnoce nakon prve tablete mispregnola. Osjecala sam da mi kiretaza ne gine...
    Nakon toga sam zahtijevala ponovni pregled na kojem je utvrdeno da se plod spustio u cervikalni kanal i da ima jos proci cerviks i onda je vani. Doktori su zajedno odlucili da ce mi dati jos jednu tabletu mispregnola da djeluje preko noci i ukoliko se nista ne dogodi do jutra - slijedi kiretaza (vakumska aspiracija).
    Nakon te tablete opet nema bolova, krvarenje se ne pojacava...bas nista se ne dogada... osjecam jedino laganje zatezanje u donjem dijelu leda...
    Budim se ujutro, imam jedan izljev ciste krvi bez ugrusaka i bez ploda... totalno razocarenje... znam sto slijedi, no dobro... sretna sam jer se vise necu psihicki muciti i boraviti u bolnici......
    Vrlo slično iskustvo. Bolnica u Vinogradskoj. Dan 1: nakon UZV dobila za doma mifegyn 200 mg. Taj dan se apsolutno ništa ne događa. Dan 2 - (idući dan )predvečer oskudni smeđi iscjedak, bol zanemariva. Dan 3: ujutro počinjem krvariti (čista krv, crvena, bez ugrušaka) uz jake bolove dok čekam na pregled i nakon UZV koji pokazuje da je i dalje plod retiniran, dobivam 2x400 mcg Mispregnola nakon 50h od kada sam popila Mifegyn koje sam morala primijeniti bukalno tj. otapati 30 min u slini i budući da se nije otopilo sve, sestra je rekla popiti s malo vode. Za doma dobivam još 4 tablete Mispregnola od 400mcg i propisanu shemu kako ga pijem (+6h, +3h, +3h, +3h), sve na isti način kao i ove koje sam popila u bolnici. Bolova nema. Krvarenje se neznatno pojačalo - i dalje bez ugrušaka, samo čista crvena krv. Krvarim znatno slabije od moje uobičajene menstruacije iako su me upozoravali kako će to biti puno jače od menstruacije i da svakako se javim ako budem obilno krvarila. Međutim, evo, prošlo je više od 40 sati od zadnje tablete Mispregnola - apsolutno nikakvi ugrušci ne izlaze, nema grčenja, kontrakcija, bolova, ičeg... Pričekati ću još dok prođe vikend ako bi krenulo možda, ali gotovo sam sigurna da mogu proglasiti neuspješnost ove metode u mojem slučaju.

  32. #82
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Cure, nažalost i mene to čeka. Sljedeći tjedan. Čitajući vaše priče baš me strah. Našoj bebici je u 8tt srce prestalo kucati i sad moram na prekid trudnoće. Svi dr mi savjetuju prekid lijekovima.

  33. #83
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Nazalost imala sam to iskustvo i medikamentozni prekid i kiretazu par god.prije. Isto sam bila u Vinogradskoj, dobila sam tabletu u četvrtak, u petak ujutro su krenuli grčevi i krvarenje. U subotu sam ujutro došla u bolnicu još tada nije sve izašlo, radili mi uzv. Cijeli dan sam ostala na promatranju i popodne sam se očistila, još su mi u 3 ili 4 navrata davali tabletu u određenim razmavima. Navečer kasno sam išla doma iako mi rekli da mogu i noćiti. Meni je iskreno psihički teže bilo s tabletom, gledati sve to kako izlazi iz mene. Stresno mi je bilo što sam 1xtj dolazila u bolnicu na kontrole idućih mjesec dana jer svaki put je bilo da nije izašlo baš sve sve kako treba. Sreća nisam morala još i na kiretažu.

    Zrinkica žao mi je za vaš gubitak, drž'te se!

  34. #84
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Bojim se te boli fizičke i psihičke. Vise nemam snage. Ovih 4 tjedna su bila puna stresa i sad se na kraju desilo ono najgore, a taman smo se opustili.

  35. #85
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Meni je psihička bila jača od fizičke...ali kad osjetiš da ne možes popijes nešto za bolove reci ce ti u bolnici. Polako....

  36. #86
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno


  37. #87
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Sreća nisam morala još i na kiretažu.
    Ne znam kakva su iskustva žena sa kiretažama u Hr, očito ne dobra.. Ja sam prije 3 godine dok smo živjeli u Danskoj morala obaviti jednu zbog gubitka blizanačke trudnoće u 9.tjednu. Došla, zaspala, probudila se.. Apsolutno me ništa nije bolilo niti sam krvarila naknadno. Tako da sve u svemu super iskustvo, od osoblja do tretmana.. S obzirom na cijelu situaciju, barem je sa fizičke strane bilo lakše. A prošla sam i jedan još raniji spontani gdje sam se sama očistila.. Ugl. Nebi rekla da je sa tabletama lakše.. Osim ako doktori smatraju da je tako bolje ovisno jeste prije već rodile ili ne.


    Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

  38. #88
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Evo i mog iskustva
    Prva tableta - nikakve reakcije
    Nakon 48h dolazim u bolnicu, dobijem vaginaletu, prije toga popila sam ketonal forte(30 min prije)
    Nakon 2h krenulo je sve. Nije bila neizdrživa bol, imam.opcenito bolne menstruacije pa mi nije bilo strano. Tražila sam još jedna ketonal i to je bilo to od tableta za bolove.
    Većina je otišla do prvog uzv, al su me ostavili u bolnici i dali još jednu tabletu. Za svaki slučaj. Ostala sam do večere i opet na uzv, gdje je vidjela dr da je sve čisto.
    Nakon toga još nekih 7 dana sam krvarila, al onda je krenulo smirivanje i imala sam samo smeđi iscjedak još.nekih 5.dana. ali lagani.
    Na kontrolom uzv, Nakon 2 tjedna sve je uredno.

  39. #89
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Zrinkica, drži se, sretno!!!

  40. #90
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zrinkica, drži se, sretno!!!
    Hvala ti!
    Toliko sam se bojala, al na kraju je ok sve bilo.

  41. #91
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Cure,
    Kad ste dobile prvu menstruaciju nakon m.p.trudnoce ?
    Meni je prošlo 3 tjedna i već mi je počeo smeđi iscjedak. Nije to malo prerano ?

    S time da sam.krvarila još kojih 7 dana nakon prekida trudnoće.

  42. #92
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Jako dugo nije došla punih 60dana. Meni gin rekao da bi trebala unutar mjesec-dva, mozda da nazoves i pitas bar.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 04.12.2021. at 18:58

  43. #93
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Da, budem u ponedjeljak.
    Iscjedak traje već par dana nije jako i nije stalno . Tu i tamo mi se pojavi.
    Nist me ne boli al svejedno cudno mi je sve skupa.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Cure drage, evo moje iskustvo.
    8. IVF konacno ostanem trudna, sreci nema kraja. Beta super, prvi uzv sve ok, drugi uzv cujemo srce kako kuca. I onda koma, u 8 tj. zbog malo smeđarenja odem na hitnu i ustanove mi missed abortion, prestalo kucati srce. Doktorica je predlozila prekid tabletama jer da ce to kod mene sve ici lakse s obzirom na 5 histeroskopija, brojne punkcije i uopce postupke. Prvu sam tabletu myfegyn dobila u srijedu. Hospitalizacija je dogovorena nakon 2 dana, u petak. Prva tableta nije izazvala bas nista, ni bolove ni krvarenje. U petak u bolnici su mi dali 2 tablete Mispregnola za staviti u obraze i otopiti. Tablete su se sporo otapale, ali su brzo pocele djelovati. Kroz par sati sve je pocelo, tocnije krvarenje. Srecom bilo je skoro pa bezbolno (bez ijedne tablete za bolove). Kroz par sati je sve bilo gotovo. Nakon uzv sam otpustena kuci. Krvarila sam jos oko 10ak dana, s tim da u početku malo vise, a onda po par dana ne bi bilo niceg pa bi opet krenulo, ali nista strasno. Prva kontrola mi je bila nakon 11 dana i nalaz uzv-a je bio uredan. Sutra ce biti mjesec dana od bolnice i prekida. Doktorica je rekla da mogu ocekivati mengu nakon otprilike mjesec dana. Nakon menge slijedi druga kontrola i ako sve bude ok krecem sa pretragama. Nadam se FET-u krajem 3. mjeseca i novoj nadi. Nakon svih neuspješnim postupaka ranije, ovo zadnje iskustvo je bilo nesto prestrasno. Psihicki me iscrpilo, fizicki nisam ni osjetila. Tuga je ogromna, bezbroj pitanja u glavi. Nema druge nego ici dalje....

  45. #95
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Cure drage, evo moje iskustvo.
    8. IVF konacno ostanem trudna, sreci nema kraja. Beta super, prvi uzv sve ok, drugi uzv cujemo srce kako kuca. I onda koma, u 8 tj. zbog malo smeđarenja odem na hitnu i ustanove mi missed abortion, prestalo kucati srce. Doktorica je predlozila prekid tabletama jer da ce to kod mene sve ici lakse s obzirom na 5 histeroskopija, brojne punkcije i uopce postupke. Prvu sam tabletu myfegyn dobila u srijedu. Hospitalizacija je dogovorena nakon 2 dana, u petak. Prva tableta nije izazvala bas nista, ni bolove ni krvarenje. U petak u bolnici su mi dali 2 tablete Mispregnola za staviti u obraze i otopiti. Tablete su se sporo otapale, ali su brzo pocele djelovati. Kroz par sati sve je pocelo, tocnije krvarenje. Srecom bilo je skoro pa bezbolno (bez ijedne tablete za bolove). Kroz par sati je sve bilo gotovo. Nakon uzv sam otpustena kuci. Krvarila sam jos oko 10ak dana, s tim da u početku malo vise, a onda po par dana ne bi bilo niceg pa bi opet krenulo, ali nista strasno. Prva kontrola mi je bila nakon 11 dana i nalaz uzv-a je bio uredan. Sutra ce biti mjesec dana od bolnice i prekida. Doktorica je rekla da mogu ocekivati mengu nakon otprilike mjesec dana. Nakon menge slijedi druga kontrola i ako sve bude ok krecem sa pretragama. Nadam se FET-u krajem 3. mjeseca i novoj nadi. Nakon svih neuspješnim postupaka ranije, ovo zadnje iskustvo je bilo nesto prestrasno. Psihicki me iscrpilo, fizicki nisam ni osjetila. Tuga je ogromna, bezbroj pitanja u glavi. Nema druge nego ici dalje....
    Ista situacija kod mene u 11/2021.
    Odmori se i kad budeš spremna onda kreni u novi fet.
    Mi nemamo više

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    488

    Početno

    Zrinkice, nema izbora nego odmorit malo.
    Vi necete vise ni u "svjezi" postupak?

  47. #97
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj branca_i prvotno napisa Vidi poruku
    Zrinkice, nema izbora nego odmorit malo.
    Vi necete vise ni u "svjezi" postupak?
    Ne znam, neda mi se to sve opet ispočetka.
    Nemam volje više .

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Drage sve,
    Ima li tko friska iskustva s postupanjem nakon ustanovljenog missed ab. (7 tt) u poliklinici Gineko? O kojim se cijenama radi? U postu iz 2018. na prethodnoj stranici navode se neke cijene, ali ne znam je li se sto promijenilo...
    Takodjer, zanima me ako idem po istom pitanju preko uputnice na bolnicu kako funkcionira primanje na pregled u bolnicu npr. Vinogradska ili Sv. Duh? Je li to neka dezurna ambulanta ili se narucuje i ceka? Nisam imala jos susreta s tim ambulantama, sad sam zapela u vikendu s tim svim nezeljenim vijestima, pa imam 1000 pitanja, pa vas molim pojasnjenje i puno puno hvala unaprijed svima na svakoj info i rijeci pomoci. <3

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Nakon miss. ab. 8 tt, odlučila sam se za tablete da izazovu pobačaj. Nisam željela kiretažu. Nakon prve tablete puštena sam kući i nakon dva dana evo me opet u bolnici. Nakon prve tablete, dobila sam jako zatezanje maternice i bolove.. počela sam krvariti nakon 24 sata. Danas sam u 10 ujutro primila druga tabletu, tri sata poslije ultrazvuk, a pošto se još nije očistilo, dali su mi treću tabletu. Bolovi su malo popustili. Što me je utješilo. Nadam se da će plod izaći da ne moram poslije svega na kiretažu.

  50. #100
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Nita žao mi je.
    Nadam se da je sve dobro završilo, tj. Da ne moraš na kiretazu.
    Nažalost, puno nas je to prošlo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •