Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 106

Tema: Medikamentozni prekid patološke trudnoće

  1. #1
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno Medikamentozni prekid patološke trudnoće

    Drage rodice,

    zanima me koliko je od vas izabralo ili bilo prisiljeno na prekid patološke trudnoće tabletom RU 486 (myfegine) i koja su vaša iskustva? Kako je prošao cijeli proces i da li ste imale kakvih posljedica?
    Nakon što su mi utvrdili u 8 tjednu trudnoće blighted ovum (nema ploda), izrazila sam želju u KBC Ri za kiretažom. Odbila sam tabletu zbog loših iskustava mojih prijateljica. Odbili su me rekavši mi da u KBC Ri sve žene koje imaju patološku trudnoću nemaju pravo izbora nego moraju ići na medikamentozni prekid trudnoće. S druge strane žene koje imaju urednu trudnoću odnosno idu na abortus zdravog ploda mogu birati. Moje mišljenje je da je prestrašno da žena koja prolazi traumu neuspjele trudnoće nema pravo izbora o načinu prekida trudnoće. Odnosno da je još i prisiljena proživljavati traumu izazvanog poroda sama kod kuće. Užasno sam razočarana sa stavom KBC Rijeka koja ne dozvoljava ženi pravo izbora nego nameće tabletu koja jedini način prekida trudnoće. Važno je napomenuti da su u KBC Ri prvi u HR počeli primjenjivati ovu tabletu čija je cijena cca 957, dok trošak kiretaže iznosi cca 2000 kn. Mnogi su ginekolozi, uključujući i mojega, zbog loših iskustava svojih pacijentica protivnici tablete odnosno smatraju da žena ima barem pravo izbora. Ali očito farmaceutski lobiji i rezanje troškova danas imaju prednost pred osnovnim pravima čovjeka. Da ne duljim, nakon što su me odbili u KBC Ri, otišla sam u KBC Pula gdje su mi odmah zakazali kiretažu koja mi je jučer urađena. Zanimaju me vaša iskustva jer smatram da žena mora imati pravo izbora!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Osobno bih uvijek odabrala radije spontani pobacaj ili prekid rane patoloske trudnoce lijekovima jer je fizicki manje opasna opcija.
    nazalost , kada sam se nasla u toj sitaciji nije mi bila ponudena mogucnost izbora nego iskljucivo kiretaza.
    U svakom slucaju jesam za mogucnost izbora nakon objektivnog informiranja .

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Iskustva su razna, naći ćeš na forumu (i u životu) žena koje preferiraju spontani pobačaj rane trudnoće ili zagovornice kiretaže. Nema puno iskustva s tim tabletama. Ako se dobro sjećam, ja sam imala nekakav spontani koji je ipak završio kiretažom u 10 tt, a plod je bio starosti 8 tt (zaostajao je). To je trajalo dugo u smislu spottinga (možda i 3 tjedna), pa onda je jedan dan bilo baš jako bolno u smislu da me ljudi pitaju što mi je i da ne bi bila u stanju voziti, pa je na kraju ipak završilo kiretažom koja je meni bila svjetlo na kraju tunela, spas i konačan kraj tog mučenja (jer trebalo je funkcionirati - nisam bila sad mjesec dana na bolovanju u iščekivanju kad će se to dogoditi, a imala sam i dijete u bolnici pa je bila luda kuća). Moguće da me kiretaža nije gotovo ništa bolila jer je dobar dio već izašao sam, ne znam, ali nije mi ostala ni najmanje u lošem sjećanju, a s njom je i višetjedno mučenje s ulošcima, krvaranjem i laganim bolovima stalo. Možda će s tabletom bit lakše - bar ćeš znat će se to otprilike dogodit.

    Veliki zagrljaj i da ne bude teško!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2016. at 11:47

  4. #4
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno bih uvijek odabrala radije spontani pobacaj ili prekid rane patoloske trudnoce lijekovima jer je fizicki manje opasna opcija.
    nazalost , kada sam se nasla u toj sitaciji nije mi bila ponudena mogucnost izbora nego iskljucivo kiretaza.
    U svakom slucaju jesam za mogucnost izbora nakon objektivnog informiranja .
    Vjerojatno bih i ja bila odabrala da mi se prijateljica nije kod kuće onesvijestila dok je krvarila. Hitnom je prevedena u bolnicu, ležala 10 dana u bolnici s velikom upalom jer nije sve izašlo iz nje. Nakon svega joj se fizičko stanje pogoršalo i totalno pao imunitet. Druga prijateljica je imala nesnosne bolove, nije joj pomogla ni jedna tableta protiv bolova. Trećoj su dali tabletu u 11-om tjednu i nije joj ništa djelovalo pa je svejedno završila na kiretaži. U napomenama o lijeku piše da se daje do 49 dana od posljednje menstruacije jer u suprotnom nije učinkovit. A riječi mog ginekologa su "ako vi sama već iz bliskih izvora znate toliko, što mislite koliko toga sam ja već vidio i čuo". Sigurno ima i onih kojima je sve prošlo ok. Zato me baš zanimaju iskustva drugih žena.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, meni je isto frendica koja je davno prolazila "prirodni spontani prekid trudnoće doma" rekla da joj je to bilo koma u smislu bolova i krvarenja.

    Ako već ne možeš "promijeniti svijet" na vrijeme, a pretpostavljam da ne možeš, ili ti nije opcija ići privatno i platiti kiretažu, a pretpostavljam da druge bolnice nisu opcija, pogotovo ove iz okružja (one tek vjerojatno rade probleme za kiretaže i prekide trudnoća u svjetlu novih svjetonazora, pretpostavljam), barem pitaj svog doktora što više možeš kako će to izgledati i pripremi se logistički. Mislim - čisto kao crni hrvatski "Reality check" - ja bih očekivala da bi te druge bolnice odugovlačile s prekidom trudnoće iz medicinskih razloga... tako da su Riječanke vjerojatno "sretnice" što se toga tiče.

    Čisto filozofski (ono, što bi bio moj ideal) - ja sam da žena bira.

    Sretno, drži se.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2016. at 11:54

  6. #6
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala Ina Jučer sam odradila kiretažu, treća po redu nažalost. U međuvremenu sam rodila pa je lakše jer imam moje zlato koje mi daje neopisivu snagu. Iako je kiretaža trauma za maternicu i možda je za neke zaista bolja tableta, nisam-imala snage prolaziti još i to iskustvo. I zato je za mene kiretaža bila prvi izbor. I do sada nisam imala nekih problema nakon nje. Nadam se da će i ovaj puta biti tako.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ups, vidim da si to već odradila, super za KB Pula. Kako bi se tek Dalmatinke (ili Slavonke, pretpostavljam), namučile u tvojoj situaciji....

    Odgovor na pitanje - smatram da bi pacijent trebao imati pravo izbora.

  8. #8
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Slažem se. Nadam se da će u KBC Ri promijeniti stav jer je to zaista nehumano.

  9. #9
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ina Jučer sam odradila kiretažu, treća po redu nažalost. U međuvremenu sam rodila pa je lakše jer imam moje zlato koje mi daje neopisivu snagu. Iako je kiretaža trauma za maternicu i možda je za neke zaista bolja tableta, nisam-imala snage prolaziti još i to iskustvo. I zato je za mene kiretaža bila prvi izbor. I do sada nisam imala nekih problema nakon nje. Nadam se da će i ovaj puta biti tako.
    jarica i ja se apsolutno slazem da bi pacijent trebao imati prvo izbora i moje misljenje je da si dobro postupila.
    Zelim ti brz oporavak
    Jesi ove dvije kiretaze imala prije vec si rodila ili su se sad poslije poroda sve tri zaredale?? Pitam iz tog razloga jel me za zanima dal je netko od dr predlozio kakve pretrage.

  10. #10
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    jarica i ja se apsolutno slazem da bi pacijent trebao imati prvo izbora i moje misljenje je da si dobro postupila.
    Zelim ti brz oporavak
    Jesi ove dvije kiretaze imala prije vec si rodila ili su se sad poslije poroda sve tri zaredale?? Pitam iz tog razloga jel me za zanima dal je netko od dr predlozio kakve pretrage.
    Hvala Prve dvije kiretaže su bile prije poroda i onda je bio u pitanju missed abortion. Srce je stalo u 8 i 10 tjednu. Nakon toga sam napravila pretrage i utvrili du mi trombofiliji. Trudnoća koju sam iznjela do kraja bila je od početka do kraja na niskomolekularnom heparinu odnosno Clexane. U ovoj zadnjoj trudnoći nije uopće bilo vidjeti plod, nego samo neko tkivo koje se razvijalo u maternici. Preporučili su mi pretrage iako ne vidim smisla s obzirom da sam ih već sve prethodno napravila. Sebi sam to rastumačila kao lošu biogenezu oplodnje. Nije valjda ovaj puta bilo suđeno

  11. #11
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Prve dvije kiretaže su bile prije poroda i onda je bio u pitanju missed abortion. Srce je stalo u 8 i 10 tjednu. Nakon toga sam napravila pretrage i utvrili du mi trombofiliji. Trudnoća koju sam iznjela do kraja bila je od početka do kraja na niskomolekularnom heparinu odnosno Clexane. U ovoj zadnjoj trudnoći nije uopće bilo vidjeti plod, nego samo neko tkivo koje se razvijalo u maternici. Preporučili su mi pretrage iako ne vidim smisla s obzirom da sam ih već sve prethodno napravila. Sebi sam to rastumačila kao lošu biogenezu oplodnje. Nije valjda ovaj puta bilo suđeno
    Znaci upoznata si sa svime i na vrijeme si reagirala cim si saznala da si trudna..odlicno. Vjerojatno je bila kao sto kazes losa biogeneza al cisto jos porazgovaraj s ginom na kakve bi te pretrage poslao jer ima brdo toga.

  12. #12
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Znaš da nemam više volje za nikakve pretrage. Ne znam što bi još mogla testirati, a da već nisam. Od kariograma nadalje. Želim vjerovati da će idući puta sve biti ok

  13. #13
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš da nemam više volje za nikakve pretrage. Ne znam što bi još mogla testirati, a da već nisam. Od kariograma nadalje. Želim vjerovati da će idući puta sve biti ok
    I to je ok. Potpuno te razumijem.
    Odlicno za kariogram
    Kao sto si i sama napisala ovaj put nije bilo sudjeno al iduci ce biti i bit ce kako treba

  14. #14
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    ❤ I ja u to vjerujem

  15. #15
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Draga drzi se! Prosla sam b.o. u 9tt i bilo je uzasno bolno i trajalo tri dana da bih opet zavrsila na kiretazi bez anestezije. Necu ni pisat kolika mi je to sve bila trauma. Drugi put m.a. s kiretazom u opcoj anesteziji, puno lakse psihicki sam se oporavila. Vidim da si od pretraga sve napravila ali bih ti preporucila da napravis briseve. Takodjer i za TM. Iako su mozda uredni bili prije, tokom otvaranja cerviksa moze doci do infekcije. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Ribica 1 : 24.07.2016. at 06:55

  16. #16
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bok svima,

    Ja sam imala dva spontana i tri kiretaže ( dvije sad zadnji put ( i opet bi izabrala kiretažu, makar mi je to bilo užasno iskustvo, ali ne bi se htjela mučiti doma tko zna koliko.
    Prvi put mi je spontani krenuo s toliko jakim bolovima, užas kad se sjetim...
    Jarica, pročitala sam da imas nasljednu trombofiliju??
    Možeš li li molim te reći koji mutacije imaš??
    Naime, i meni je ustanovljena,- heterozigot MTHFR I PAI 1.

    Hvala

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Mono Slucajno sam te ovdje nasla. Mislila sam da je pod ovim naslovom nesto o Metotreksatu koji sam ja primila nakon izvanmaternicne.
    Ja sam imala 2 spontana. Sve je bilo ok osim ovih dviju stavki koje i ti imas - PAI 1 I MTHFR-heterozigot.
    Zbog toga mi je u 3.trudnoci uveden Fragmin 5000 (primala sam ga svaki dan do 37 tj., od 4+3). I Utrogestani 3x2 zbog imunoloskih razloga (dakle,nisam krvarila vec predostroznosti radi). I iznijela sam trudnocu do kraja. Bebac sad upravo spava
    Sad, tijekom ove trudnoce koja je jos uvijek pod upitnikom (pisala si mi tamo pod temom o GM), doktor mi je rekao kako se te mutacije vise ne uzimaju kao razlog za primanje heparina i eto ako s trudnocom ispadne sve ok (ako nije izvanmaternicna), ne znam sto i kako ce biti bez te terapije koja mi je ulijevala nadu.

  18. #18
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bramasole,

    Ja sam skuzila da svaki dr ima drugo mišljenje.
    Meni je receno sad zadnji put, da imam blage mutacije, koje najcesce mogu utjecati tek kasnije na spontani, ali svaka osoba je drukcija, nekome to može biti okidač, nekome ne !
    U Petrovoj kad sam išla podignuti neke nalaze to mi je rekla dr.i da cu vjerovatno dobiti heparin u slijed.T.
    Koji dr.ti je dao terapiju? I da li ti je isti sad rekao da to ne utjece na spontane??
    Ako si iz Zg, naravno, jer druge ne poznajem

    Definitivno mislim da bi i ovu T trebala primati taj heparin, preventivno barem. Mislim da nije istina da te mutacije ne utjecu. Da li si radila LAC, ACA?? U kojem tj su bili spontani?

    Punoo hvala na odgovoru

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Da, istina je, svaki doktor ima svoj stav glede toga. U ovoj trudnoci koju sam iznijela do kraja, prakticki su svi (bila sam hospitalizirana cim sam saznala za trudnocu) bili protiv toga da mi se odobri heparin, osim jednog doktora koji je eto igrom slucaja bio iznad svih njih pa mi je shodno tome i bio odobren
    Nema dugo sam bila kod dr. Harni pa mi je tamo receno kako unazad 3 godine te tvoje i moje mutacije ne smatraju razlogom za primanje heparina.
    Ali ja takodjer mislim kako ipak na kraju odobre zenama koje su imale vise spontanih-preventive radi.
    Sad... vrijedi li to i kasnije, kad npr. vec imas jedno dijete kao i ja, vidjet cu akk sada bude sve ok.

  20. #20
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Gdje si bila hospitalizirana? Koliko dugo??
    Ne znam, nekome tko nije imao spontane, a ima te mutacije, znam da ne daju terapiju, ali nekome tko je imao više njih u pravilu daju bar preventivno.

  21. #21
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bramasole,

    Samo da javim da sam jucer bila na pregledu i receno mi je da u slijed.T koristim heparin !
    Do tada andol.
    Znaci odmah po pozitivnom testu.

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Tek sada vidim ovu temu nažalost jer sam i sama morala proći medikamentozni pobačaj nije mi uopće dana alternativa a i uvjerili su me kako je to manje invazivno i bolje za mene pa se nisam toliko ni bunila. Na kraju me isto hitna odvela jer sam se doma gotovo onesvjestila zbog obilnog krvarenja. Nije se trebalo to tako dogoditi, trebalo je krenuti tek 2 dana kasnije u bolnici. Imam sreće da je suprug bio kraj mene u tom trenutku pa je ipak zvao hitnu, tko zna što bi bilo da sam ostala sama sa malim djetetom doma. Tako da nije ovo za se igrati ipak su u pitanju ljudski životi!
    I baš sam ogoročena što radi njihove uštede mi moramo prolaziti svašta!

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mali Mimi
    jako mi je zao sto si jos i to morala proci
    drz se, draga

  24. #24
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mali Mimi,

    Zao mi je Ne znam sto bi uopće rekla na sve to :/

    Da li je sada sve ok??
    Drži se

  25. #25
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Mali Mimi,

    Zao mi je Ne znam sto bi uopće rekla na sve to :/

    Da li je sada sve ok??
    Drži se
    A valjda je još moram kontrolirati željezo kojeg sad nadomještam terapijom, moram i na još jednu kontrolu kod ginića nakon iduće menstruacije

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    MM
    Grlim.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sada vidim ovu temu nažalost jer sam i sama morala proći medikamentozni pobačaj nije mi uopće dana alternativa a i uvjerili su me kako je to manje invazivno i bolje za mene pa se nisam toliko ni bunila. Na kraju me isto hitna odvela jer sam se doma gotovo onesvjestila zbog obilnog krvarenja. Nije se trebalo to tako dogoditi, trebalo je krenuti tek 2 dana kasnije u bolnici. Imam sreće da je suprug bio kraj mene u tom trenutku pa je ipak zvao hitnu, tko zna što bi bilo da sam ostala sama sa malim djetetom doma. Tako da nije ovo za se igrati ipak su u pitanju ljudski životi!
    I baš sam ogoročena što radi njihove uštede mi moramo prolaziti svašta!

    Evo da se i ja ukljucim. Imala sam dva missed ab od kojih sam s prvim zavrsila na kiretazi, a drugi put medikamentozno u 9.tjednu (plod se prestao razvijati u 6.tj). Ja sam isla kod dr kosa u ginekos i on mi je preporucio medikamentozni prekid jer je manje invazivno pogotovo za nekoga tko je vec imao kiretazu. Ja nisam dobila tabletu, vec mi je 2puta u razmaku par dana ubrizgavao lijek u maternicu. Prvi put sam dobila temp (koja je normalna) i nije me bolilo jer tada jos nije sve izaslo, a drugi put kada mi je ubrizgan lijek mi je sam dr rekao da se pripremim na bolove. Dva sata iza toga krenuli su stvarno jaki bolovi (trudovi) koji su kratko trajali i kada su izasli zadnji komadici, vise nista nisam osjetila. Drugi dan sam vec bila spremna za sve aktivnosti koje sam pozeljela. Imala sam srecu da se bez puno krvarenja sve ocistilo a i stalno sam bila pod nadzorom i svako malo ga morala nazvati da kazem kako to napreduje. Da se nije sve ocistilo, napravio bi mi jos vakumsku kiretazu koja nije opasna i invazivna kao obicna.
    Moja preporuka za svakoga je medikamentozni prekid trudnoce ali kod provjerenog privatnog dr gdje ti uvijek mogu biti na raspolaganju ako ih zatrebas i gdje se ne dobije samo tabletica pa sta bude. Meni osobno je oporavak bio puno brzi, i najbolje je to sto se ne treba cekati par mjeseci na novu trudnocu.
    U drugu ruku psihicki je malo teze jer sve sama prozivljavas. Oprostite mi ako sam bila predetaljna ili preopsirna, ali mozda nekome pomogne.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Cao svima. Ja sam 21.3.imala medikamentozni prekid trudnoce. U 9tj. sam bila, bebi nije kucalo srce, missed ab. je bila dijagnoza a ph nalaz pokazao parcijalnu molu kao uzrok. Sam postupak je jednostavan, ujutro sam dobila vaginaletu i jednu tabletu odmah popila a drugu mi dali za navece da uzmem. Sve je krenulo nakon 4-5 sati, nisu bili jaki bolovi,mada imam inace bolne mestruacije pa sam mozda navikla. Isti je tip bolova. Dva dana sam pila ketonal, narednih dana mi nije bio potreban. Krvarenje je bilo jace 3 prva dana, kasnije kao menstrualno, i na kraju samo po kap dvije. Evo bas mi je juce stalo,znaci 10 dana mi je trajalo otprilike. Radila sam uzv i dr kaze da je sve otislo vani, jos betu cekam sutra da uradim pa da budemo sigurni. Uvijek bih radije ovo izabrala, jer mi kiretaza djeluje bas strasno, hvala Bogu pa nisam morala jos i to da prolazim. Da je bila veca trudnoca vjerovatno bih morala na vakuum ili kiretazu, a ovako je sve zavrseno na najmanje agresivan nacin

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Uradila sam betu, evo nakon deset dana je pala sa 10 000 na 53, tako da je sve znaci proslo kako treba, ipak nisam pogrijesila sto sam odabrala tablete. Zao mi je onih kojima nije bilo uspjesno na ovaj nacin jer zaista mislim da je manja trauma za tijelo ovako nego neko odvratno struganje po materici.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Niki222 prvotno napisa Vidi poruku
    Cao svima. Ja sam 21.3.imala medikamentozni prekid trudnoce. U 9tj. sam bila, bebi nije kucalo srce, missed ab. je bila dijagnoza a ph nalaz pokazao parcijalnu molu kao uzrok. Sam postupak je jednostavan, ujutro sam dobila vaginaletu i jednu tabletu odmah popila a drugu mi dali za navece da uzmem. Sve je krenulo nakon 4-5 sati, nisu bili jaki bolovi,mada imam inace bolne mestruacije pa sam mozda navikla. Isti je tip bolova. Dva dana sam pila ketonal, narednih dana mi nije bio potreban. Krvarenje je bilo jace 3 prva dana, kasnije kao menstrualno, i na kraju samo po kap dvije. Evo bas mi je juce stalo,znaci 10 dana mi je trajalo otprilike. Radila sam uzv i dr kaze da je sve otislo vani, jos betu cekam sutra da uradim pa da budemo sigurni. Uvijek bih radije ovo izabrala, jer mi kiretaza djeluje bas strasno, hvala Bogu pa nisam morala jos i to da prolazim. Da je bila veca trudnoca vjerovatno bih morala na vakuum ili kiretazu, a ovako je sve zavrseno na najmanje agresivan nacin
    Molila bih te informaciju u kojoj si klinici to radila? hvala na pomoći...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam medikamentozni prekid napravila u 12 tt zbog abnormalnosti ploda. Cijeli prekid se odvijao pod lijecnickim nadzorom i da nije bilo tako ne bih nikada pristala da tako nesto radim kod kuce, sto smatram izrazito nehumanim. 24 sata sam bila u bolnici gdje sam primala Misoprostol svakih 6 sati kao i Tramal za bolove koji su bili vrlo intenzivni. Plod je otisao za nekih 6 i pol sati međutim posteljica nije ni nakon narednih 6 sati tako da mi ju je lijecnik u dva navrata izvlacio rucno. Citam da cure pisu kako se u Rijeci ovakav prekid radi skoro kuci i na to ne bih pristala nikada. Ovaj zahvat je bio vrlo stresan, ruzan i bolan, trajao je cijeli dan, u 24 sata 3 x sam isla na UZV i ginekoloski pregled i oko sebe sam imala strucne osobe koje su mi pomagale. Obzirom da planiram i nadam se da cu imati dijete, lijecnik mi je sugerirao ovakav prekid trudnoce obzirom da sama metoda nije uopce stetna za maternicu i samo zbog toga mi nije zao sto na to i pristala.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Poštovane,

    želim podijeliti s vama svoje traumatično iskustvo koje je započelo na KBC-u Rijeka nakon utvrđivanja dijagnoze missed ab. U 8. tj. trudnoće plod se prestao razvijati, a u 9. tj. je obavljen medikamentozni prekid trudnoće. Osobno bih radije išla na kiretažu, ali nije postojala mogućnost izbora. Želim vam objasniti što mi se dogodilo kako bi sve žene koje se nađu u takvoj situaciji bile dovoljno informirane i na oprezu zbog mogućih opasnosti i komplikacija, ali i nemara i površnosti medicinskog osoblja.
    Postupak:
    Prvoga dana su mi dali tabletu i išla sam kući. Tijekom noći počela sam izrazito obilno krvariti i izlazili su ogromni ugrušci, uz bolove slične menstrualnima, koje sam ublažila uz pomoć ibuprofena. Nakon noći provedene na WC- školjci ( zbog preobilnog " materijala" koji je izlazio...), uputila sam se u bolnicu, gdje sam pregledana UZV i utvrđeno je da je pobačaj započeo, ali treba ga dovršiti, uz naknadno dobivene dvije tablete koje sam otopila u ustima tijekom narednih pola sata. Nakon 15- ak minuta započeli su vrlo jaki bolovi ( trudovi ). Dali su nam tabletu protiv bolova, ali je za mene već bilo prekasno, nije uopće djelovala. Štoviše, bol je bila sve intenzivnija. Većinom sam sjedila na WC školjci jer mi se za neko vrijeme pojavio i proljev koji je trajao nekoliko sati. Medicinska sestra mi je savjetovala da pojedem nešto. Pokušala sam sa bananom, ali za par minuta sam povraćala. Dobila sam još jednu tabletu protiv bolova ( zahvaljujući curama iz moje sobe koje su pozvale u pomoć osoblje ). Ponovno sam povraćala, tako da nije ni ova tableta djelovala. Bolovi su postali gotovo nepodnošljivi i zbog njih sam se savijala, plakala, jaukala, stalno išla na WC zbog proljeva i povraćanja, a uz to sam obilno krvarila, izlazili su ogromni ugrušci i tresla me groznica jer sam zasigurno imala izrazito povišenu tjelesnu temperaturu, imala sam osjećaj da gorim,a moju zamolbu da mi izmjere temperaturu med. sestre su zanemarile i izišle iz sobe.
    Moja agonija je trajala punih 6 sati, a bolovi su bili tako jaki, da sam u nekoliko navrata bila na rubu svijesti, strovaljena ispod kreveta ili na podu u WC-u. Jedino što me održavalo pri svijesti su bile boce vode koje sam ponijela sa sobom. Jedva sam uspijevala piti, a hodati gotovo četveronoške. Cure iz moje sobe nisu mogle više podnijeti takve neugodne scene, pa su objasnile med. sestri da sam povraćala i da tableta protiv bolova nije ništa djelovala. Dobile smo odgovor da sam dobila ono što mi pripada i da nemam pravo na ništa drugo. Bila sam u tako očajnom stanju da nisam mogla ni mobitelom pozvati svoje roditelje koji su me vani čekali, a cure iz sobe su mi dale svoje tablete protiv bolova i tek je tada počelo djelovati. Kada su me ponovno UZV pregledali, još sam uvijek jako krvarila i savijala se od bolova. Utvrđeno je da je izišlo ono što je trebalo. Zamolila sam da mi izmjere temperaturu. Sestra je prislonila digitalni toplomjer koji nije gotovo ni dotaknuo moje uho i konstatirala da nemam temperaturu. Napisano je otpusno pismo u kojem je sve prikazano u granicama normale i da se sve odvijalo kako je trebalo!???! Sva sreća jedino što se očistilo...
    Forsirali su da što prije napustimo bolnički krevet, a ja sam pozvala svoje roditelje tek kada sam smogla snage. Jedva sam se uspjela presvući i otići, uz velike muke. Kada me vidjela moja mama- skoro se onesvjestila zbog mog pogrbljenog tijela i ispaćenog izraza lica.
    Posljedice:
    Imala sam i još imam ( 3 tjedna nakon pobačaja ) izražene podočnjake i izbrazdano lice dubokim borama koje se prije uopće nisu nazirale ( to je najblaža posljedica), imam povišenu temperaturu ( od 37,1 do 37,4 ) svakodnevno, osjećam se vrlo iscrpljeno i nesposobna sam za obavljanje bilo kakvog posla za sebe , a kamoli za druge. Oslabio mi je čak i vid, povremeno osjećam probadanje u prsnom košu, osjećam se jako smušeno,umorno, bez snage i mogućnosti koncentracije, zbog čega ne vozim još ni auto. Imam neugodnu gljivičnu infekciju u usnoj šupljini i vagini. Nalazi urina i krvnih pretraga su ok, a ja u totalnoj komi.
    Savjeti:
    1. Posebno budite na oprezu ukoliko kao ja bolujete od hipotireoze i uzimate Euthyrox! To posebno naglasite, iako vas možda neće ni pitati prije započinjanja postupka medikamentoznog pobačaja uzimate li neki lijek ( kao u mom slučaju ). Već kad je moje tijelo tako burno reagiralo na tablete koje sam dobila, trebali bi i liječnici pažljivije pratiti takve slučajeve možda? Možda istražiti poveznicu hipotireoza- medik.pobačaj? Da ne govorim o štedljivosti bolnice. Zar sam trebala proći takvu torturu? Zar smo u srednjem vijeku ili u 2018.godini? Zar ne postoji neka infuzija ili intravenozno sredstvo protiv bolova? Zar se nije mogla mjeriti temperatura, možda i krvni tlak? Mogla sam i krepati na bolničkom podu u sobi ili WC-u i nikome ništa. Nitko se nije ni približio tijekom 6 sati agonije, a kamoli dotaknuo!
    2. Čuvajte se površnosti i sklonosti ka minimaliziranju problema od strane medicinskog osoblja! Samo su mi ponavljali da je to što mi se događa normalno, a u otpusnom pismu piše da se je sve bilo u redu?!! Inzistirajte da opišu sve probleme s kojima se suočilo vaše tijelo, jer ako vam otpusno pismo bude napisano bez ikakvih napomena o komplikacijama, nakon 14 dana bolovanja će vas ginekolog potjerati na posao ( kao što je moj učinio, rekavši mi otvoreno da pričam gluposti,da nisam imala zahvat, da je to jedan običan abortus, da mi ne vjeruje kako mi je loše te savjetovao da zanemarim svakodnevnu temperaturu tako što ju više ne trebam mjeriti ). Nije dovoljna psihička koma zbog propale trudnoće, već se žena mora suočavati i sa totalnom indiferentnošću doktora, bez ikakvog razumijevanja nakon takvog traumatičnog i čak i fizički iscrpljujućeg iskustva kao kod mene. I onda govore o pronatalitetnoj politici u RH! Kakva je to skrb oko zdravlja žene?
    3.Ponesite hranu i dovoljnu količinu tekućine sa sobom, a obavezno i dobre tablete protiv bolova. Nakon polusatnog otapanja dviju tableta u ustima-što prije zatražite tabletu protiv bolova, da ne bude prekasno kao meni! Posebno budite na oprezu vi kojima je pobačaj već ranije započeo ( kao meni npr. večer prije dnevne bolnice ).
    Zaključak:
    Medikamentozni prekid trudnoće za većinu žena ipak nije tako traumatičan kao u mom slučaju. Dok sam ja jedva preživjela, ostale 3 cure iz moje sobe su jele naveliko, družile se, telefonirale, šetale, išle vani pušiti, malo bolova osjetile, par puta išle na WC, presvukle se, pokupile svoje torbe i poletno izišle iz bolnice. Želim svima vama da prođete kao one u slučaju da morate na taj postupak prekida trudnoće. Ja sam se vratila kući sa 38,5 temperature i nakon tri tjedna sam još u totalnoj komi. Ogorčena sam našim zdravstvenim sustavom. Da sam platila postupak u privatnoj klinici, zasigurno bi bolje brinuli o meni. Tužno i tragično za državu u kojoj je izrazito izražen demografski problem. Svi me tjeraju na posao, a nisam sposobna raditi. Zar se moje traumatično iskustvo može " strpati u isti koš " sa iskustvom cura koje su toga dana bile sa mnom u sobi? One sigurno već naveliko rade i uživaju u životu. A što ću Ja?

  33. #33
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Draga Činja ovo je grozno sto si prosla,jako mi je zao. Ako ti tvoj ginekolog ne zeli dati jos bolovanja potrazi psiholosku pomoc jer nazalost oni nekad nemaju razumijevanja,a potrazit pomoc nije sramota. Ja sam zbog mpo-a na poslu dozivjela grozote i potrazila sam pomoc psihologa koji mi je prepisao bolovanje.

  34. #34
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Đizs, ako ikad nedajbože budem morala na ovakav...zahvat (?), odo u neku drugu bolnicu.
    Nekad smo se mi Riječanke zgražale kako se drugdje rade kiretaže na živo ili samo s lokalnom, a sad ispada da je ovo najmodernije, najpoštenije za neke žene gore od poroda i povratak u srednji vijek.
    Mislim da bi morala postojati mogućnost izbora, ja sam iz dvije kiretaže izašla neokrznuta i opet bih to izabrala, ovo su stvarno muke Isukrstove...

  35. #35
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    OK, stavljam disklejmer, moje su kiretaže bile radi polipa a ne radi trudnoće pa je vjerojatno bilo manje posla (mada se isto strugao cijeli endić) i samim time ajmo reć light varijanta, ali ovo rušenje u nesvijest, puzanje po podu, glava u škafu guzica u školjci, odvozi te hitna, ne čini mi se to kao poštednija opcija...nikad ne znaš tko će tako završit, očito manjina, ali zanima me - nakon takvog iskustva, ako te i sljedeći put zadesi patološka trudnoća, imaš li bar onda pravo izbora?

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    S druge teme, a odnosi se na isto - suprotan stav: http://forum.roda.hr/threads/8434-Ki...=1#post3036657

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Sumnjam da imaš pravo izbora, opet bi uputili na medikamentozni prekid trudnoće zbog uštede. Pogotovo ako u otpusnom pismu nisu uopće navedene poteškoće s kojima se pacijentica suočila. Kao nažalost u mom slučaju. Upravo sam zato tako isrpno sve objasnila i upozorila žene koje će se možda naći u takvoj užasnoj situaciji - neka pravodobno reagiraju i zatraže da budu komplikacije tijekom postupka navedene u otpusnom pismu. Inače vam nitko neće vjerovati. Sve mora pisati! Budite uporne! Inače vam nitko neće vjerovati. Nakon više od mjesec dana ja sam još iscrpljena i u teškom psihofizičkom stanju, ali mi nitko od doktora ne vjeruje i tjeraju me na posao.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala ti puno na ukazanom razumijevanju i savjetu. Moja doktorica uporno želi da se suočim sa radnom svakodnevicom i njena je teorija da će šok-terapija izlječiti sve. Nije ni željela čuti moje žalopojke, već mi prekinula bolovanje. Moram na posao, a ukoliko vidim da zaista ne mogu raditi ( što već unaprijed znam, jer radim s malom djecom i potrebno mi je puno psihofizičke snage, koju trenutno ne posjedujem ), zatražit ću psihološku pomoć. Nije sramota tražiti pomoć, ali je još gore kad imaš doktora koji uopće ne vjeruje da ti je pomoć potrebna i ne želi ni saslušti što imaš za reći. Žalosno!

  39. #39
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj Činja prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno na ukazanom razumijevanju i savjetu. Moja doktorica uporno želi da se suočim sa radnom svakodnevicom i njena je teorija da će šok-terapija izlječiti sve. Nije ni željela čuti moje žalopojke, već mi prekinula bolovanje. Moram na posao, a ukoliko vidim da zaista ne mogu raditi ( što već unaprijed znam, jer radim s malom djecom i potrebno mi je puno psihofizičke snage, koju trenutno ne posjedujem ), zatražit ću psihološku pomoć. Nije sramota tražiti pomoć, ali je još gore kad imaš doktora koji uopće ne vjeruje da ti je pomoć potrebna i ne želi ni saslušti što imaš za reći. Žalosno!
    Grozno zaista. Neki od njih stvarno nemaju razumijevanja. Mozes i otici na hitnu i tamo dezurnom psijatru/psihologu sve ispricati i vjerujem da ce ti preporucit bolovanje kojeg se onda nadlezni doktor mora pridrzavati jer svatko sam sebe najbolje poznaje i zna sta moze i kada moze. Drzim ti fige i zelim ti puno srece.

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Za pobacaj se moze dobiti bolovanje najvise 2 tjedna.
    Nastavak bolovanja zahtjeva drugu dijagnozu. Ako postoje psihicki/emocionalni problemi nakon gubitka trudnoce tada se bolovanje otvara na prijedlog psihijatra.

  41. #41
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uf Činja, kakva trauma, jesi u međuvremenu barem malo bolje?
    Pročitala sam i onu kontra-temu, jasno mi je da je to default prema kojem se određuje da je to bolja i poštednija varijanta za pacijenticu.
    Međutim, ova Činjina kalvarija nigdje u njenoj medicinskoj dokumentaciji nije slovom spomenuta i tako ona ulazi u onih 90% pacijentica kod kojih je prošlo sve super. Tako da imam dobrog razloga za sumnju da je baš tako visok postotak onih kod kojih je to prošlo bez komplikacija.
    Odnosno, ako je Činjino iskustvo (samo bolničko, ne ulazim još i u ovo poslije) b.o. i u okvirima očekivanog onda hvala na takvoj poštedi :/

  42. #42
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad sam opet bacila oko tamo, cura koja je tamo pisala je ful zadovoljna iskustvom, i super za nju. Ali meni ni taj normalni tok događaja (bolovi/trudovi dan i pol) ne izgleda kao bolja opcija...a kamoli ovo...ugh.

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam opet bacila oko tamo, cura koja je tamo pisala je ful zadovoljna iskustvom, i super za nju. Ali meni ni taj normalni tok događaja (bolovi/trudovi dan i pol) ne izgleda kao bolja opcija...a kamoli ovo...ugh.
    Cuj, ne znam kako bi to trebalo izgledati. Mozda je problem u tome da ljudi nisu spremni da pobacaj tako izgleda. Imala sam kiretazu i jedan ( namjerno ) odabrani spontani u istim visokim tjednima ( cc 10 tjedana).
    i da , spontani izgleda kao mali porod ( imala sam i porode u meduvremenu) . Dakle, svojevoljno sam odabrala spontani , a ne kiretazu , ali sam bila psihicki spremna da je to normalan tijek dogadaja.
    Za tijelo i maternicu spontani ( pa prekid lijekovima takoder) jest postedan zahvat jer se ne dira sluznica i ne postoje odredeni rizici koje nosi kiretaza, ali ocito je da sustav informira i ne pripremi dovoljno pacijentice o tome kako izgleda sam tijek dogadaja.

  44. #44
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Slažem se sirius s tobom, da pacijentice jednostavno nisu informirane o tome što ih čeka.
    Ovo drugo je moje osobno mišljenje - da bih se radije probudila nakon 10 min i preskočila još i iskustvo pobačaja, po cijenu rizika za endometrij i cerviks. Ali čini se da je trend da u budućnosti takvog izbora neće ni biti.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sirius s tobom, da pacijentice jednostavno nisu informirane o tome što ih čeka.
    Ovo drugo je moje osobno mišljenje - da bih se radije probudila nakon 10 min i preskočila još i iskustvo pobačaja, po cijenu rizika za endometrij i cerviks. Ali čini se da je trend da u budućnosti takvog izbora neće ni biti.
    U tome i jest problem. Sto nema detaljnih informacija niti mogucnosti izbora. Jer sam ja bila prisiljena ucjenama na kiretazu prvi put, a drugi put sam izbjegla sustav i cekala sama pobacaj doma danima da ne bih bila prisiljena na kiretazu.
    Tako da je moje misljenje da izbora treba biti nakon detaljnih informacija o prednostima i rizicima, pa neka pacijetica bude ta koja ce odluciti .

  46. #46
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sirius s tobom, da pacijentice jednostavno nisu informirane o tome što ih čeka.
    Ovo drugo je moje osobno mišljenje - da bih se radije probudila nakon 10 min i preskočila još i iskustvo pobačaja, po cijenu rizika za endometrij i cerviks. Ali čini se da je trend da u budućnosti takvog izbora neće ni biti.

    Mislim da je jedna forumašica iz KBC RI nagrabusila s medikamentoznim prekidom u Ri, možda se javi.
    Osobno poznam dvije kolegice koje su odbile i otišle na klasičnu kiretu u Pulu.
    Ja sam nažalost, nagrabusila s doživotnim posljedicama nakon klasične kirete, jedan školski primjer komplikacija.
    Morala sam i rekiretažu proći, a svejedno sam rodila s 40 tt, cerviks kao netaknut cijelu trudnoću, dakle, nakon dvije dilatacije.
    Endometrij isto ok.

    Bez obzira na sve, ponovila bih kiretu da zatreba, samo bih pazila tko me kiretira i znala bih na vrijeme reagirati.

    Činja, jako mi je žao radi tvog iskustva.
    Nadam se da će rane zacijeliti i da ćeš spremna dočekati drugu trudnoću.
    Ne vraćaj se na posao dok ne osjetiš da si psihofizički spremna, poslušaj savjet cura ovdje i obrati se psihologu i traži daljnje bolovanje.

    Za KBC RI- ne očekuj ništa od medicinske dokumentacije, a ni od većine osoblja, nažalost.
    Moja kalvarija iz oskudne dokumentacije uopće nije vidljiva, niti se dovodi u vezu s današnjim stanjem.Dobila sam samo usmenu, jedva iscijeđenu potvrdu da su shebali, eto.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Kismet, žao mi je, od bolnice očekuješ pomoć, a dogode ti se takve grozote i nepravde i to čovjeka zaista vrijeđa. Budi sretna što si uspjela barem roditi nakon svega...
    Što se tiče informiranosti, upravo zato i pišemo o svojim iskustvima, kako bi žene poput nas mogle barem upozoriti druge žene koje će biti primorane na takav postupak. Ja sam očekivala da će biti iznimno bolno, što mi nije predstavljalo problem jer otkad znam za sebe imam izrazito bolne menstruacije, prošla sam i operacije mioma i kiretažu. Problem su bile i druge nuspojave (o kojima sam čitala prije odlaska na medikamentozni pobačaj ) jer se nisu pojavile samo pojedine, već baš sve odjednom: povraćanje, proljev, visoka temperatura i nesnosni bolovi i sve je to trajalo satima. Na bolove nisam mogla utjecati jer je učinak tableta protiv bolova bio onemogućen zbog povraćanja.
    Žalosno da u takvim kritičnim trenutcima ne možeš dobiti pomoć u bolnici u kojoj boraviš.
    Pročitajte u mom prvom javljanju kako su prošle druge žene iz moje sobe. Bez ikakvih poteškoća i nuspojava. Valjda moraš imati malo srće i u tom slučaju...i jadne one ženske koje nagrabuse kao nekolicina nas.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure,

    čitala sam upravo ovu temu na forumu prije 2 dana kada sam se spremala za pobačaj putem tableta i iskreno malo sam se isprepadala čitajući neka tužna i bolna iskustva

    Javljam vam se jer ja, srećom, imala odlično iskustvo. Bila sam u 8 TT i imala sam zakazan termin kiretaže, međutim, poznanica koja je inače kirurg na ginekologiji je preporučila da mi svakako prvi izbor bude pokušaj pobačaja neinvanzivnim putem, tj. putem tableta budući da planiramo što prije započeti s radom na novoj trudnoći

    Bila sam u Poliklinici Ginekos gdje su mi prvi dan rano ujutro umetnuli vaginalno 4 tablete. Cijena tableta je 300 kn, a uz njih plaćate i sam UZV pregled 250 kn. Upoznali su me sa cjelokupnim procesom i što sve mogu očekivati tijekom dana dok tableta djeluje, dr. Ujević je jako draga kao i cjelokupno osoblje. Doma sam odmarala cijeli dan, pila puno tekućine (a pojela još više hrane jer sam zabrijala da ako nešto zvačem manje osjećam bol ), dobila sam kratkorajnu groznicu - više zimicu koja je trajala 2 sata ali koja nije bila neugodna jer sam se omotala u deku i nastojala si skrenuti misli gledanjem filma, dosta sam i spavala... Uglavnom, Ginekos je u svakom trenutku dostupan, zvali su me i provjeravali kako sam, nekoliko puta su mi ponovili da ako je bol prejaka ili ako se loše osjećam da ih odmah kontaktiram. Stvarno su jako uslužni i mislim da je ženi puno lakše u tom procesu kad se netko još dodatno brine i provjerava je li sve pod kontrolom.

    Uglavnom, ja sam uspjela odmah prvi dan sve riješiti, tijelo je samo odbacilo tkivo i jako sam sretna što sam uspjela ovim putem, bez potrebe za kirurškim zahvatom. Znam da je bol jako individualna stvar - vidim po frendici koja se za razliku od mene svaku menstruaciju ruši i popije bočicu lijekova, te je jako nezahvalno procjenjivati da li nešto boli "jako" ili "malo" jer svi imamo različite pragove boli. Osobno mogu potvrditi da ugodno i opušteno svakako nije, ali imala sam osjećaj kao da imam jaču menstruaciju i uz jedan popijeni ketonal cijeli dan, bolovi su bili na razini od 1-5 oko 2. Ako mi se, ne daj Bože, ikad ponovno dogodi ovakva situacija i bude primjenjiva metoda pobačaja tabletom, to će svakako biti moj ponovni izbor.

  49. #49
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj medejain prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,

    čitala sam upravo ovu temu na forumu prije 2 dana kada sam se spremala za pobačaj putem tableta i iskreno malo sam se isprepadala čitajući neka tužna i bolna iskustva

    Javljam vam se jer ja, srećom, imala odlično iskustvo. Bila sam u 8 TT i imala sam zakazan termin kiretaže, međutim, poznanica koja je inače kirurg na ginekologiji je preporučila da mi svakako prvi izbor bude pokušaj pobačaja neinvanzivnim putem, tj. putem tableta budući da planiramo što prije započeti s radom na novoj trudnoći

    Bila sam u Poliklinici Ginekos gdje su mi prvi dan rano ujutro umetnuli vaginalno 4 tablete. Cijena tableta je 300 kn, a uz njih plaćate i sam UZV pregled 250 kn. Upoznali su me sa cjelokupnim procesom i što sve mogu očekivati tijekom dana dok tableta djeluje, dr. Ujević je jako draga kao i cjelokupno osoblje. Doma sam odmarala cijeli dan, pila puno tekućine (a pojela još više hrane jer sam zabrijala da ako nešto zvačem manje osjećam bol ), dobila sam kratkorajnu groznicu - više zimicu koja je trajala 2 sata ali koja nije bila neugodna jer sam se omotala u deku i nastojala si skrenuti misli gledanjem filma, dosta sam i spavala... Uglavnom, Ginekos je u svakom trenutku dostupan, zvali su me i provjeravali kako sam, nekoliko puta su mi ponovili da ako je bol prejaka ili ako se loše osjećam da ih odmah kontaktiram. Stvarno su jako uslužni i mislim da je ženi puno lakše u tom procesu kad se netko još dodatno brine i provjerava je li sve pod kontrolom.

    Uglavnom, ja sam uspjela odmah prvi dan sve riješiti, tijelo je samo odbacilo tkivo i jako sam sretna što sam uspjela ovim putem, bez potrebe za kirurškim zahvatom. Znam da je bol jako individualna stvar - vidim po frendici koja se za razliku od mene svaku menstruaciju ruši i popije bočicu lijekova, te je jako nezahvalno procjenjivati da li nešto boli "jako" ili "malo" jer svi imamo različite pragove boli. Osobno mogu potvrditi da ugodno i opušteno svakako nije, ali imala sam osjećaj kao da imam jaču menstruaciju i uz jedan popijeni ketonal cijeli dan, bolovi su bili na razini od 1-5 oko 2. Ako mi se, ne daj Bože, ikad ponovno dogodi ovakva situacija i bude primjenjiva metoda pobačaja tabletom, to će svakako biti moj ponovni izbor.
    Oprosti ne bi htjela bit nepristojna ili ne znam sta,ali iz kojeg razloga si se odlucila na pobacaj ako mislis ic na novu trudnocu? Nesto nije bilo u redu ili neki drugi razlog?

  50. #50
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U naslovu teme je navedeno patološka trudnoća. Očito nešto nije bilo u redu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •