Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 244

Tema: Pretilost i drzavna politika

  1. #151
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Cuj, moj otac je bio muskarac sa izrazito prekomjernom tezinom bez da je ikad zakoracio u restoran brze hrane.
    Debljati se poceo sa svojih 19 godina , te je zivio sa inzulinskom rezistencijom , dijabetesom tip2 sve do svoje prerane smrti.
    Uredno je natukao 130 kg na 160 cm visine samo na domacoj hrani . Vise puta mrsavio, svaki put kad je prestao jesti male kolicine hrane se ponovo udebljao.
    Nije pio sokove, nije pio alkohol, nije jeo grickalice. Samo finu domacu hranu kuhanu iskljucivo kod kuce, ali za njega u prevelikim kolicinama.

  2. #152
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Bome jos ne vidjeh da se neko na varivu dotjero do pretilosti...
    Osim toga,varivo moras skuvati a to iziskuje vrijeme i planiranje i trud
    Moras dat' guzice, jel ..
    Lakse je skuhat vrazje hrenovke i otvoriti cips ili naruciti pizzu
    Evo u ovakvom trenutku mi ovakve diksusije počnu ići na jetru. Daj čovječe pročitaj još jednom post od SIrius, ma gdje si ti ovo zaključila i gdje je to on napisala?
    Napisala je puno puno više u tom postu na koji se referiraš, samo jel treba htjet itat sa razumjevanjem i uključit zrno razuma u to šta se pročita.

    Tanju variva, šnicla i dve šnjite kruha je jaaako puno uz doručak ručak i desert! Za osobu koja živi pretežno sjedački način života.

  3. #153
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nezdrava hrana uopće ne košta puno više od kuda vam to? Možda u Hr u Njemačkoj nipošto.

  4. #154
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Povrće i voće je odvratno skupo, dok hamburger kupiš već za 1 eu, vrečicu čipsa od 350 g za 45 centi, kekse isto..o čemu vi pričate??

  5. #155
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mozda da pojasnim sta ustvari zelim reci: ljudi su dosta educirani i znaju sta je zdrava hrana a sta nezdrava. Ljudi nisu glupi kako ih se zeli prikazati. Dalje, nezdrava i brza hrana nije jeftina, dapace, skuplja je od zdrave domace prehrane.

    Stvar je u komociji i vlastitom izboru.

    I opet naglasavam, osim u slucajevima bolesti.

  6. #156
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja sam doživjela ovu temu kao mjesto gdje razgovaramo o tome kako se boriti sa velikim javno zdravstvenim problemom kao što je pretilost i propitujemo jesu li trenutne metode učinkovite i korisne i za bolesne pojedince i za društvo u cjelini.
    ovo zgražanje nad debelim ljudima i time što jedu i koliko mi je krajnje deplasirano.
    mislim, ljudi rade svakave gluposti sa svojim zdravljem i svojoj okolini, super je pojednostavljeno zaključiti da je pretila osoba pretila jer je lijena hodat do dučkasa i skuhat varivo. aha. baš.

  7. #157
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    deaedi ti potpuno negiraš psihičke bolesti koje dovode do stanja pretilosti. a takvih je najveći broj.

  8. #158
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Povrće i voće je odvratno skupo, dok hamburger kupiš već za 1 eu, vrečicu čipsa od 350 g za 45 centi, kekse isto..o čemu vi pričate??
    Kod nas je evo na moru kg domaceg paradajza 10 kn, kg lubenice 3 kn, kg sljiva 8 kn...U ZG je jos jeftinije.

  9. #159
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Goveđi odresci šti kupujem 4 komada jednom puta tjedno za nas i djecu dođu 350 g 8, 50 eu!!A nema treba dva put toliko jer uz to ne jedemo prilog već salatu. Riba je nenoramlano skupa!! TIkvice, tikva, salata (ne ona u celofanu nego prava s polja), breskve, lubenice, ma sve čovjeće, 250 g crvene paprike 3 eu.. i slično... JUnk hrana je kudikamo super duper jeftinija. A jedino što je od mesa jeftino je svinjetina. Janjetina i mlada govedina je skupa nebu pod oblake. Najkvalitenije meso jasno. Trešnje nema kg ispod 6 eu, a to ti je kg trešanja za 2 djece u razvoju i dvoje odraslih i slično..

  10. #160
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ribu inače jedemo 2-3 x tjedno, daaa trošimo nenormalne sume na hranu, daj o čemu vi to ovdje...Da jedemo junk prepolovila bi troškove.
    Posljednje uređivanje od šafran : 31.07.2016. at 15:39

  11. #161
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    deaedi ti potpuno negiraš psihičke bolesti koje dovode do stanja pretilosti. a takvih je najveći broj.
    Nije istina. Lijepo sam vec x puta napisala * osim u slucajevima bolesti*. Zasto tako ruzno prozivas i pises neistine?

  12. #162
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam doživjela ovu temu kao mjesto gdje razgovaramo o tome kako se boriti sa velikim javno zdravstvenim problemom kao što je pretilost i propitujemo jesu li trenutne metode učinkovite i korisne i za bolesne pojedince i za društvo u cjelini.
    ovo zgražanje nad debelim ljudima i time što jedu i koliko mi je krajnje deplasirano.
    mislim, ljudi rade svakave gluposti sa svojim zdravljem i svojoj okolini, super je pojednostavljeno zaključiti da je pretila osoba pretila jer je lijena hodat do dučkasa i skuhat varivo. aha. baš.
    ma joj da to je i meni diglo živac. a upoznala sam toliko ljudi sa toliko groznim problemima, ono, srećom pa su samo debeli, a još su na životu i još se mogu nasmijati od srca.

  13. #163
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma Deaedi ne proziva, majke mi ti znaš da ja i Sasa fakat na totalno oprecnim kolosjecima, ali daj molim te pričitaj topic od poetka do kraja još jednom, molim te!!

  14. #164
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam doživjela ovu temu kao mjesto gdje razgovaramo o tome kako se boriti sa velikim javno zdravstvenim problemom kao što je pretilost i propitujemo jesu li trenutne metode učinkovite i korisne i za bolesne pojedince i za društvo u cjelini.
    ovo zgražanje nad debelim ljudima i time što jedu i koliko mi je krajnje deplasirano.
    mislim, ljudi rade svakave gluposti sa svojim zdravljem i svojoj okolini, super je pojednostavljeno zaključiti da je pretila osoba pretila jer je lijena hodat do dučkasa i skuhat varivo. aha. baš.
    sasa, da bi se borio s necim moras znati uzrok. Osobno, mislim da uzrok nije drustvo.

  15. #165
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    je, samo mislis da je takvih iznimno malen broj. Prakticki zanemariv na ukupan broj.
    Ekstremno pretili su u prvom redu psihicki bolesni, plus genetika i metabolizam.
    Obicni pretili ljudi su vecinom psihcki vise manje ok, ali metaobolicki su osjetljiviji na kolicinu i vrstu hrane od - mrsavih.

  16. #166
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    nisam htijela da tako zvuči, oprosti Deaedi!
    samo imam dojam da negirate da struktura osobnosti i milijon drugih faktora, pa i društvenih!, utječe na razloge zbog kojih osoba nije u stanju stati jesti. i to najmanje ima veze sa komocijom.

  17. #167
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    sasa, da bi se borio s necim moras znati uzrok. Osobno, mislim da uzrok nije drustvo.
    da li govorimo o ekstemno pretilima , ovima sa TV-a , ili samo debelima?
    obzirom da se broj "samo debelih" visestruko povecao na globalnoj razini nesto mora biti uzrok.
    Izvana.

  18. #168
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    No, mozda jesam ogranicena. Prvenstveno osobnim iskustvom i ljudima iz okoline. Jer eto, od 10 tak ljudi koje znam, a da imaju problema sa kg, svima je uzrok samo prevelika kolicina hrane i premalo kretanja. I svi znaju i otvoreno kazu da je to uzrok. Neki su se trgnuli i promjenili, nekima je dobro i ovako. I u tome nema nista lose. Jednostavno smatram da je krajnje neukusno imputirati da su ljudi pretili jer su podlozni reklamama i siromasni. Smatram da prebacivanjem odgovornosti na drustvo tako perfidno vrijedjate ljude koji nisu glupi niti nuzno socijalni slucajevi.

  19. #169
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jedan od uzoka je što je noramalna hrana preskupa svugdje za 4 članu obitelj. Malo tko će potrošiti 1000 eu na rhana mjesečno, kad se može prehraniti i za 300 eu mjesečno.
    Plus sve ovo do sada pobrajano i navedeno kao uzroci.
    Kg presaka dođe 3,5 eu to djeca pojedu u roku 5 minuta. Vreicu keksa ili huenih za 40 centi žvaću sat vremena i siti su. Nakon 2 breskve već gledaš šta bi sljedeće.

  20. #170
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    NIsi ograničena, već se ravnaš samo prema uzroku što imaš pred svojim vratima. A svijet je puno veći, širi i složeniji. Po dučanima svi slatkiši su u razini dječjih očiju i sve uvijek natrpano kod kase, gledma svakodenvno borbu roditelja sa djecom pred kasama. Ne boj se imali smo je i mi, ali meni nije bio problem dreknuti pred punim dućanom nakon mailijontog puta i ne popustiti, masi roditelja jest da bi izbjegli kolutanje očima, čak i otvorene napade dušebrižnika i slično, to je samo jedan detalj.

  21. #171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    No, mozda jesam ogranicena. Prvenstveno osobnim iskustvom i ljudima iz okoline. Jer eto, od 10 tak ljudi koje znam, a da imaju problema sa kg, svima je uzrok samo prevelika kolicina hrane i premalo kretanja. I svi znaju i otvoreno kazu da je to uzrok. Neki su se trgnuli i promjenili, nekima je dobro i ovako. I u tome nema nista lose. Jednostavno smatram da je krajnje neukusno imputirati da su ljudi pretili jer su podlozni reklamama i siromasni. Smatram da prebacivanjem odgovornosti na drustvo tako perfidno vrijedjate ljude koji nisu glupi niti nuzno socijalni slucajevi.
    ako je nesto postalo epidemija i globalni fenomen na ovoj kugli zemaljskoj tada to prelazi razinu osobne odgovornosti.
    Dok god to ignoriramo i predacujemo na osobnu odgovornost stvari se nece popraviti. Nego ce samo ici na gore. (kao sto vidimo iz prilozenog)

  22. #172
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Taman završiš sa kupovinom već iza ugla čeka pekara sa razno raznim mirisima i super duper kalorčnim produktima, taman izbjegneš i to, već gore kod stemepeništa sladoled u svim mogućim i nemogućim sortama uz leptriće, sjajne lepršave uzorke koje dobiš besplatno i to samo u nasljeu. Kad odeš u grad ili bilo koji centar, pod zadnje više kioska sa hranom nego dužana sa robom.
    Na kraju ne idemo više u grad već vozimo bicikl, idemo na bazen i šećemo šumom. Jer užasno je iscrpljujuče ponovno nakon jednog djeteta 3 godišnjem djetetu objašnjavati zašto ne može dobiti to i to i to. A daži nosnice i oči i djetetu a gdje neće nama.

    Pa onda radiš od jutra do sutra, nikad te nema doma, pa hajde uz sve obaveze uskladi i uravnoteženu prehranu, kad na svakom čošku možeš kupiti gotovo, masno i sa šećerom ali ukusno je i gotovo tj. odmotaš pojedeš i baciš. I tome slično.

  23. #173
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I da, mislim da sam već rekla to, tko može pristojno živjeti u Hrvatskoj, nema pošto ići vani.
    Kapitalizam i ono u što se u 21. st. pretvorio je đavo sa dječjim licem.

    Očemi malo o nekretninama na zapadu? I na što odlazi većina plače prosječnog građanina u zapadnim metropolama (čitaj gdje još uvijek ima posla) u zadnjih 5 godina? Mislim da bolje ne.

  24. #174
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ovo sve skupa ima veze i s mentalitetom, bar u našim krajevima. Pojam dobrog provoda je dobro se najesti. Da pucaš nakon ručka. Pa tako popljujemo sofisticirane restorane u kojima na velikom pjatu dobiješ mini kreaciju ukrašenu pošpricanim artom. Umjesto janjetine ispod peke u ogromnim količinama koliko god zdrava ili skupa bila.

  25. #175
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma nije čokolada, svugdje je na zapadu isto, megalomanstvo. Ovdje nije janjetina ispod peke, ali su zato druge masne i šećerne <"kreacije" u điru. U Kanadi su pak mega odresci, mega pizze, sve nešto mega i mega, uduplo pa samo da se proda kao fol po istoj cijeni. Nemaš više za naručit normlanu porciju, porcije su ogromne. A mislim da je slično i u USA. U kanadi smo bili pa znam iz prve ruke.

    Čak su i Indija i Kina time zahvaćene, samo što je kod njih drugačije kao i kod svih zemalja u razvoju. Oni koji imaju para su otrkrili lance brze hrane, a ostatak stanovništava lovi štakore za ručak i kost je i koža. Na zapadu, kao što si već navela, oni koji imaju puno para hrane su u restoranima gdje na tanjuru dobiješ porciju koja stane na nepce.

    Nedavno smo bili na douručku sa našim prijtaljima iz tog visokog društva, e to je hrana. Samo što si je mi možemo priuštiti 1 x u 3 mjeseca, a oni svaki dan.

  26. #176
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja znam da ja stalno imam osjećaj da plivam uzvodno kad si pokušavam organizirat život tako da jedem zdravo
    pogotovo kad sam van kuće i trebam nešto pojest, pa pečem patlidžane ujutro u 6:30, završit ću u nečijem potpisu jedan dan
    većina ljudi u uredu to ne radi, kupe kruha i paštete, ili krafnu, ili buhtlu, ili burek, ili salamu, sir, ili naruče pizzu.. ako hoćeš jesti nezdravo na poslu, možeš birat između puno toga, ako hoćeš jest zdravo, možeš ponijet od kuće.

    molim recept za varivo od 20kn

  27. #177
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam da ja stalno imam osjećaj da plivam uzvodno kad si pokušavam organizirat život tako da jedem zdravo
    pogotovo kad sam van kuće i trebam nešto pojest, pa pečem patlidžane ujutro u 6:30, završit ću u nečijem potpisu jedan dan
    većina ljudi u uredu to ne radi, kupe kruha i paštete, ili krafnu, ili buhtlu, ili burek, ili salamu, sir, ili naruče pizzu.. ako hoćeš jesti nezdravo na poslu, možeš birat između puno toga, ako hoćeš jest zdravo, možeš ponijet od kuće.

    molim recept za varivo od 20kn
    :rofl: na zavrsavanje u potpisu.
    Ostalo potpis.
    Ako hoces zdravo, potrebna je organizacija.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  28. #178
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Tako i mi treba
    Kad razgovaram sa bahatom i sveznajucom safran
    Valjda ti je normalno s visoka tako se obracati ljudima.
    Sram te moze biti.
    Toliko od mene.

  29. #179
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Čuj flopica sram i tebe može biti. Jedina razlika između mene i tebe je, što ti pakiraš u celofan, ja ne. Što se tiče prezentiranja stvari s visoka i kao apsolutne istine to radiš jako dobro. I da, to me nervira.

  30. #180
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I inače me nerviraju ljudi koji nemaju senziblinosti za ljude koji nisu tako uzvišeni i savršeni kao oni.

  31. #181
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    safran, meni smeta sta se stalno kroz redove provlace uvrede za ljude koji se ne hrane zdravo: da su glupi( slijepo vjeruju reklamama), neobrazovani ( ne znaju sta je zdrava hrana), nemaju karakter (ne mogu se othrvati iskusenjima), siromasni (kupuju jeftino smece), psihicki bolesni ( treba im psiholoska pomoc)... Jel vi shvacate kako vrijedjate? Na finjaka, kroz kao brigu i pokriviteljski stav. Meni je to grozno. Pa ljudi jedu sta i kako zele, nemojte patronizirati!

  32. #182
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni uopce nije jasno zasto se ti osjecas prozvana?!
    Mrsava si, imas samokontrolu i jedes zdravo.
    Mora da epidemija pretilosti vlada jer ljudi zele biti debeli.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.07.2016. at 18:02

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ali ako govorimo o morbidno debelima (tako je započela ova tema), oni stvarno imaju mentalnu bolest, jednu iz spektra poremećaja u hranjenju
    Kao što je anoreksija bolest, tako je i binge eating
    Ne vidim ništa uvredljivo u tome da je netko bolestan

    I psihološka pomoć ljudima koji pate od poremećaja u prehrani nije dovoljna, treba im ozbiljno psihijatrijsko liječenje.

    Mentalne bolesti nisu sramota.

  34. #184
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    Ja i dalje mislim da svi mi - barem odrasli - imamo izbor... negdje sam pročitala: zdravlje ne biraš, ali možeš izabrati zdrav stil života

  35. #185
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Razmijem. ALi Deaedi, ljudi ne bi kupovali junk hranu, da je nema. Zašto je ima je pitanje? I zašto se reklamira tako agresivno je sljedeće? Zašto trebamo čipseve, smokije, gumene bombone, mc donalds, brger king, döner, toliko miliojon vrsta čokolada, lazanja gotovih, vočnih jogurta, pa onih desrta, pa ovog i onog, prepuni dućani gotovih proizvoda, musli moraš se ubit dok nađeš onaj koji nema šećera unutra, čak i kruh koji nema šećera...e pa ono. I kada tome pribrojimo stil ćivota, gdje žena nije samo majka, rodilja i kuharica nego i radi puno radno vrijeme.
    U vrijeme moje bake djeca su bila sretna kad su dobila nranču pod bor za Božić, i jednu šećernu lizalicu, pogledajmo danas.
    Pa nemojmo pretjerivat. Negirajući odgovornost civilizacije, negiramo samu civilizaciju kao razvijenu i naprednu. Nitko nije otok sam za sebe.
    A ljudske slabosti, pa daj, pa nećemo tu otkrivati toplu vodu.
    Ti nema baš niti jedan porok u svom životu? Kod tebe onak sve savršeno po ko loju, uzor nad uzorima? Pa kod mene nije Ja sam okorijeli pušač.

  36. #186
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopce nije jasno zasto se ti osjecas prozvana?!
    Mrsava si, imas samokontrolu i jedes zdravo.
    Mora da epidemija pretilosti vlada jer ljudi zele biti debeli.
    a baš.

  37. #187
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ali po mom misljenu, sve ste pobrkale
    Ove od 200 kg i ove koji imaju viska kila i pretile i amerikance i nase i sve.
    Ja mislim da kod nas pretilost mozda je javno zdravstveni problem, ali ne toliko. Vecina nas (ne mislim tu nas, nego u hr), kao i vecina u mediteranskim zemljema ima taj mentalitet i naviku kuhati. Francuzi, spanjolci, talijani...nema ih toliko ekstremno pretilih. Na ulicama u principu ne vidis pretile ljude. Tako da sigurno ima nesto i do mentaliteta.

  38. #188
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopce nije jasno zasto se ti osjecas prozvana?!
    .
    Pa zar te bi ne bi smetalo da netko na forumu vrijedja npr. crnce, zidove, invalide, ili jednostavno drugacije, npr. ljevake, i sl., pod krinkom drustvene odgovornosti za to kakav je netko.

  39. #189
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa postojanje junk fooda i reklamiranje istog je zbog novca. ogromne količine novca, to je bar jasno kao dan
    uvijek je riječ o novcu i zaradi

  40. #190
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali po mom misljenu, sve ste pobrkale
    Ove od 200 kg i ove koji imaju viska kila i pretile i amerikance i nase i sve.
    Ja mislim da kod nas pretilost mozda je javno zdravstveni problem, ali ne toliko. Vecina nas (ne mislim tu nas, nego u hr), kao i vecina u mediteranskim zemljema ima taj mentalitet i naviku kuhati. Francuzi, spanjolci, talijani...nema ih toliko ekstremno pretilih. Na ulicama u principu ne vidis pretile ljude. Tako da sigurno ima nesto i do mentaliteta.
    Mozda nemamo morbidno pretilih, ali smo na spisku medu najdebljim nacijama ( u prosjeku) pa si ti misli.

  41. #191
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar te bi ne bi smetalo da netko na forumu vrijedja npr. crnce, zidove, invalide, ili jednostavno drugacije, npr. ljevake, i sl., pod krinkom drustvene odgovornosti za to kakav je netko.
    Meni je osobno vise cini kao vrijedanje stav da su si sami krivi za stanje i da su ga sami izabrali.

  42. #192
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa postojanje junk fooda i reklamiranje istog je zbog novca. ogromne količine novca, to je bar jasno kao dan
    uvijek je riječ o novcu i zaradi
    Pa da, jasno. Industriji nije u interesu osviješteno i informirano pučanstvo. Oni maloborjni neovisni koji se pošavaju probit i vikat iz sveg glasa ljudi stanite, rade idote od nas se u času izgube u bilijardama financiranih "experta" koji govore o Actimel-u kao izvrsnom produktu za početak dana jednog djeteta koje štiti i jača imunitet, a u toj maloj bočici 10 kockica šečera.

  43. #193
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i uopće ne negiram da ima bolesnih ljudi koji se prejedaju i da im treba pomoć psihijatra
    ali ih bome ima ohoho koji jedu iz čistog gušta i pojedu puno više nego što im je potrebno, nakupe 20-30 kg viška, a u tom slučaju nisu krive reklame
    i tu se slažem s Deaedi (samokontrola) i s čokoladom (mentalitet)

  44. #194
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je osobno vise cini kao vrijedanje stav da su si sami krivi za stanje i da su ga sami izabrali.
    pa neki jesu, sirius
    imam takvih u obitelji
    nisu bolesni ni pretili, ali uredno sami pojedu 3-4 reda pancete uz grah
    i onda još uzmu kao "desert" uz kruh
    i čude se višku kilograma

  45. #195
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Bas bih rado da Danka malo napise o metabolizmu ugljikohidrata.
    I kako na secer reagiraju ljudi sa inzulinskom rezistencijom.
    I zasto je tesko pojesti samo jednu kockicu cokolade ako si tako osjetljiv na secer.

  46. #196
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam da ja stalno imam osjećaj da plivam uzvodno kad si pokušavam organizirat život tako da jedem zdravo
    pogotovo kad sam van kuće i trebam nešto pojest, pa pečem patlidžane ujutro u 6:30, završit ću u nečijem potpisu jedan dan
    većina ljudi u uredu to ne radi, kupe kruha i paštete, ili krafnu, ili buhtlu, ili burek, ili salamu, sir, ili naruče pizzu.. ako hoćeš jesti nezdravo na poslu, možeš birat između puno toga, ako hoćeš jest zdravo, možeš ponijet od kuće.

    molim recept za varivo od 20kn
    Zato tamo di ja radim nema ducana ni restorana ni za lijek... osim, ako se ne zelis uspentrat na brdo pa se odvest autom do grada pa trazit parking... slijedom svega vecina jede tek kad dodje doma, kuhano.

  47. #197
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ne, ja opet tvrdim suprotno. Današnji produkti su preopterečni šećerom, a znamo što čećer čini ljudskom organizmu. Danas lupom trebaš tražiti produkt koji ne sadrži šećer.
    Osim toga nitko se nije rodio sveznajući. Ja znam da je meni trebalo 20 dobrih godina da dođem do ovoga što danas znam. Pojma nisam imala da trebam izbaciti apsolutno sve što je industriski produkt sa jelovnika. Dakle sjeckanje, rezanje, kuhanje, opet sjeckanje rezanje i slično. A nsima od koga imala naučiti kuhati, mama mi je bila očajna kuharica, odrasla sam na govotim produktima koji tada nisu bili toliko mnogoborjni, kao jedno a kao drugo nisu bili toliko zašećerni.
    Mi se ovdje vrtimo u krug. Jedni napaorsto ne žele priznati da nam je civilizacija u komi. I da će nam za narednih 100 godina ličiti točno na onu iz onog crtića Wall E. Fantasična personicifkacija onoga što nas očekuje s obzriom da nas očkeuje robotska revoloucija i umjetna ineligencija. To je ionako već vrlo izvjesno.

  48. #198
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Tamo gdje ja radim imam Mlinar, Bas burek , Konzum, kiosk sa cevapima , pizzerija i menza na 2 minute od mojih vrata.
    Ali hranu nosim od kuce u 95 % slucajeva. I svejedno imam viska kila. :D

  49. #199
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Što će opet iznjedriti milone i milone bezposlenih, frustriranih, depresivnih... Na zapadu, a na ostatku planeta će se borit za kantu vode.

  50. #200
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bas bih rado da Danka malo napise o metabolizmu ugljikohidrata.
    I kako na secer reagiraju ljudi sa inzulinskom rezistencijom.
    I zasto je tesko pojesti samo jednu kockicu cokolade ako si tako osjetljiv na secer.
    jer su u davna vremena šećer smatrali opasnom drogom, stvara ovisnost
    i zato je teško stati na jednoj kockici
    teško, ali i izvedivo (ne svima, naravno)

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •