Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: Porezno rjesenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno Porezno rjesenje

    Koje ne razumijem.
    Nisam podnijela prijavu poreza jer sam radila kod jednog poslodavca cijelu godinu. Dakle, nisam radila dva posla odjednom. nego do 15.5. u drzavnoj firmi za manju placu i potom u privatnoj za duplo vecu. Uredno su obje placale porez i ostala davanja. 1.12. iselila sam se iz HR i pocela raditi u stranoj zemlji. uredno se odjavila i sve.
    Na poreznom rjesenju pise da sam duzna oko 1000 kn poreza.
    Kako?
    Sta nije ako radis kod jednog poslodavca sa svim prijavljenim olaksicama da on obracunava porez? da li ej do razlike doslo zbog povecanja place? Ali poslodavac broj dva je uredno placa porez po visoj stopi? No jedan mjesec nisam radila?
    U poreznu ne mogu...
    Ako tko ima ideju...

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A jesi sigurna da si dužna, oni to jako glupo sroče.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Nazalost.
    I svi obicno tvrde kako kada radis kod jednog poslodavca ne moras porez prijavljivati jer on obracuna kako treba.
    Porezna je to sama uzela na obracunavanje!
    I jos sam na podrucju posebne drzavne skrbi

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Možda nema veze s poslom.
    Auto?
    Kamate na štednju?
    Ni ja nisam podnijela poreznu prijavu jer nisam imala za što, kao ni muž.
    I prošli tjedan oboje dobijamo porezna rješenja.
    Ostali smo u čudu.
    Kako, zašto, odakle....
    I čitam ja to, čitam i niš ne kužim i onda skužim kapitalna dobit 1500+ kn bla bla i sjetim se obavjesti od banke s početka godine o tolikim kamatama na štednju.
    Pošto oboje imamo štednje, mužu su vratili sav naplaćen porez jer je umirovljenik. Meni nisu.
    I postupci su provedeni po službenoj dužnosti.
    Mi ih nismo pokrenuli jer nismo ni znali da imamo pravo na ikakav povrat.
    U muževom rješenju je i točan broj računa na koji mu vraćaju novce.
    Očito su se konačno svi povezali i preko oiba vide sve.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pretpostavljam da su ti ukupna primanja bila tolika da si upala u visi porezni razred za cijelu godinu i sad treba za ono razdoblje kad si placala manji porez, platit veci. Poslodavac ti je obracunao porez po trenutnim mjesecnim primanjima, to je ok.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne razumijem nikako kako pišeš istovremeno da si stalno radila kod istog poslodavca, a onda opet da si do 15.5. radila u državnoj a nakon toga u privatnoj.
    Ajmo pretpostaviti da si ipak radila kod dva različita poslodavca ali ne u isto vrijeme. Ono što ti se moglo desiti je taj 15.5. za prelazak - npr. da su ti i jedan i drugi poslodavac obračunali punu olakšicu ta taj mjesec na bruto plaću. Ako je tako onda ti se lako moglo desiti da si stvarno dužna porez. Znači, moraš zatražiti od oba (ako ti nisu dali) IP obrasce (to se vidi i na egrađanima ako imaš pristup) i pregledati ih. Fokusiraj se na 5-i mjesec.

  7. #7
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem nikako kako pišeš istovremeno da si stalno radila kod istog poslodavca, a onda opet da si do 15.5. radila u državnoj a nakon toga u privatnoj.
    Ajmo pretpostaviti da si ipak radila kod dva različita poslodavca ali ne u isto vrijeme. Ono što ti se moglo desiti je taj 15.5. za prelazak - npr. da su ti i jedan i drugi poslodavac obračunali punu olakšicu ta taj mjesec na bruto plaću. Ako je tako onda ti se lako moglo desiti da si stvarno dužna porez. Znači, moraš zatražiti od oba (ako ti nisu dali) IP obrasce (to se vidi i na egrađanima ako imaš pristup) i pregledati ih. Fokusiraj se na 5-i mjesec.
    X
    ako si za svibanj primila dvije plaće gotovo je sigurno da je supla porezna olakšica uzeta

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ma zacudilo me jer stoji samo prihod od nesamostalnog rada. Prosjecna porezna stopa 14,41
    Imam poreznu stopu 12% do 26000 kun i ostatak 25%. nema nicega u 40%
    kako onda mogu ista platiti u visem razredu?

    Ma platiti cu pa pisati neku zalbu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Do 15. kod jednog i od 15 kod drugog
    (nikada kod dva istodobro). Plus 12. mjesec odjavljena

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    S tim da je mjesto na potpomognutom podrucju zbog nerazvijenosti

  11. #11
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    teško je napamet pričati. Znači ti imaš pravo na 12 olakšica u iznosu od 2600-3500(zavisi gdje si prijavljena), ako si dobila 12 plaća a koristila 13 olakšica eto ti razlike.
    Ja ne znam kolika ti je plaća bila, ako je veća onda je vjerovatno to je ta razlika.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Porezna ti od ove godine obračuna porez i za one koji nisu dužni podnijeti poreznu prijavu. Najbolje je da ih nazoveš i da prođeš s njima kroz papir koji si dobila.

  13. #13
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Promjena poslodavca u toku godine preduvjet je za podnošenje porezne prijave za tu godinu. Dakle, bila si obavezna sama podnijeti prijavu, valjda oni sad to rade automatski, bilo je i vrijeme da se umreže konačno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, sad se više ne mora. Od ove godine su suzili broj kategorija koje su obavezne podnijeti prijavu.
    Ja sam mijenjala poslodavca i interesirala sam se oko toga i zaista je i bilo tako kako su mi rekli na telefon. Prije tjedan dana su mi poslali obračun poreza i moraju mi vratiti nešto sitno a da ja nisam ništa podnosila. Oni sami sve izračunali.
    Posljednje uređivanje od larmama : 01.08.2016. at 13:03

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ono što je trebalo ove godine, podnijeti zahtjev za vraćanje poreza na kamate kod djece.

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zacudilo me jer stoji samo prihod od nesamostalnog rada. Prosjecna porezna stopa 14,41
    Imam poreznu stopu 12% do 26000 kun i ostatak 25%. nema nicega u 40%
    kako onda mogu ista platiti u visem razredu?

    Ma platiti cu pa pisati neku zalbu
    Ne možeš pisati "neku žalbu" - moraš znati na što se žališ. Da li imaš IP obrasce ili ne? Ako ne - nabavi ih, pa vidi da li ti je 2x primjenjena olakšica. Ako je - onda si vjerojatno dužna porez. Ako nije, onda je upitno da li su svi tvoji poslodavci stvarno plaćali poreze. Šansa da ti je porezna nešto krivo obračunala je mala. Pogotovo ako imaš jednostavan slučaj isključivo prihoda od plaće - tu se skoro i nema što krivo obračunati.
    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što je trebalo ove godine, podnijeti zahtjev za vraćanje poreza na kamate kod djece.
    Nije. Ja nisam podnijela za djecu, pa su dobili automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Moraš prijaviti ako npr. imaš donacije koje želiš da ti uđu u godišnji obračun kao olakšica.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.08.2016. at 13:22

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Nije. Ja nisam podnijela za djecu, pa su dobili automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Moraš prijaviti ako npr. imaš donacije koje želiš da ti uđu u godišnji obračun kao olakšica.
    Meni su rekli da moram i da to mogu samo u poreznoj u NZ, pa si sad misli.

  18. #18
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    silly me, i moja djeca su dobila automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Na rješenju piše da će se sredstva uplatiti na njihove račune u Prvoj stambenoj štedionici (iako imaju i druge račune). Znaš li zašto je to tako?

  19. #19
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zacudilo me jer stoji samo prihod od nesamostalnog rada. Prosjecna porezna stopa 14,41
    Imam poreznu stopu 12% do 26000 kun i ostatak 25%. nema nicega u 40%
    kako onda mogu ista platiti u visem razredu?

    Ma platiti cu pa pisati neku zalbu
    Ako se ne varam, porez se obracunava na godisnjoj razini, i za tebe vrijedi...
    znaci, za 4.5 mjeseci si imala placu za koju je porezna stopa bila 12%, a za 6.5 mjeseci placu za koju je porezna stopa bila 25%. Ukoliko ti je prosjecna godisnja placa (tj. zbroj svih placa koje si primila podijeljeno s 12) tolika da spada u platni razred od 25%, duzna si platiti onaj dio postotka koji nisi platila u prvih 4.5 mjeseci.

    Istom logikom, ja nekad dobijem honorar na poslu zbog kojeg u tom mjesecu predjem u visi platni razred. Al, ako mi taj honorar rasporedjen na 12 mjeseci, ne podize prosjecnu placu u visi platni razred, porezna mi vraca pare.

  20. #20
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    silly me, i moja djeca su dobila automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Na rješenju piše da će se sredstva uplatiti na njihove račune u Prvoj stambenoj štedionici (iako imaju i druge račune). Znaš li zašto je to tako?
    Ne znam. Mojima isto piše da će im biti povrat na PSŠ, iako imaju i neku štednju u Erste. Meni je bilo samo bitno da ima povrata

    Što se tiče raznih poreznih razreda, porez se računa uvijek na neki iznos iznad granice. Znači, ako si dio godine primao mjesečno prihode za najniži razred a idućih par mjeseci za viši razred u principu možeš dobiti samo povrat poreza (jer u prosjeku ostane manje novaca ukupno na godišnjoj razini za primjenu više porezne stope). Ali... samo ako su primjenjene ispravno olakšice i ako je firma plaćala sve poreze. Inače ti se može desiti da si na kraju godine ti dužan porez državi jer poslodavac nije plaćao poreze. To je još jedna od "ljepota" našeg poreznog sustava - poslodavac je dužan plaćati poreze iz bruta a država na kraju duži tebe koji si samo neto vidio (ako i njega).
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.08.2016. at 14:27

  21. #21
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sillyme, mislim da nije nuzno tako, posebno ako si veci dio godine bio u visem, a manji dio godine u nizem platnom razredu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    silly me, i moja djeca su dobila automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Na rješenju piše da će se sredstva uplatiti na njihove račune u Prvoj stambenoj štedionici (iako imaju i druge račune). Znaš li zašto je to tako?
    Navodno su uzeli prvi račun koji im se izlistao, barem mi je tako rekla žena kad sam ju zvala. Meni su napisali da će mi povrat biti na xx račun i ja uspoređujem broj i vidim da to nije moj tekući. I onda skužim da je to žiro.
    Posljednje uređivanje od larmama : 01.08.2016. at 14:52

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno su uzeli prvi račun koji im se izlistao, barem mi je tako rekla žena kad sam ju zvala. Meni su napisali da će mi povrat biti na xx račun i ja uspoređujem broj i vidim da to nije moj tekući. I onda skužim da je to žiro.
    Meni su isto rekli da budu vratili na onaj od mm, a sada je na rješenju djetetov.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    silly me, i moja djeca su dobila automatski obračun i povrat poreza na kamate od štednje. Na rješenju piše da će se sredstva uplatiti na njihove račune u Prvo
    j stambenoj štedionici (iako imaju i druge račune). Znaš li zašto je to tako?
    Viš viš, moji su isto dobili povrat poreza i to automatsko rješenje, ali nisam provjerila na koje račune. I oni imaju više računa. Moram to pogledati.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    ...Znači, moraš zatražiti od oba (ako ti nisu dali) IP obrasce (to se vidi i na egrađanima ako imaš pristup)...
    Imam profil na e-Građani, gdje mogu naći IP obrazac? Razina sigurnosti 2, je li to bitno za dostupnost IP obrasca?

  26. #26
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Do 15. kod jednog i od 15 kod drugog
    (nikada kod dva istodobro). Plus 12. mjesec odjavljena
    U poreznom smislu rad kod dva poslodavca istodobno smatra se radom kod dva poslodavca u istom mjesecu, a to je ova tvoja situacija.
    Gotovo sam sigurna da su ti i jedan i drugi poslodavac koristili poreznu olakšicu.
    Prosječna stopa u poreznom rješenju te ne treba zamarati, ona je samo informativnog karaktera.
    Ako hoćeš javi mi se na PP, poslati ću ti mail, pošalji mi sliku rješenja i IP obrazaca pa ću ti reći imaš li se na što žaliti ali mislim da nemaš.

    Porezna je ove godine svima sama automatski, programski radila porezna rješenja.
    Što se tiče građana jedini koji su obvezni napraviti prijavu su oni koji su istodobno ( u istom mjesecu) radili kod 2 poslodavca ali je to ove godine za njih radila PU.
    Svima ostalima za ostvarene dohotke za koje ne postoji obveza podnošenja prijave, PU je izdala rješenja samo ako je to za građana bilo povoljno tj. ako je imao po tim osnovama povrat poreza.

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Imam profil na e-Građani, gdje mogu naći IP obrazac? Razina sigurnosti 2, je li to bitno za dostupnost IP obrasca?
    U stvari nije IP već JOPPD
    Odeš na ePoreznu i to na ePKK pa na JOPPD i tamo odabereš koja pravna osoba je vršila isplatu (ja imam i banku i hanfu i poslodavca), mjesec i na B strani ti je obračun plaće i vidi se točno bruto, neto, porez, prirez, doprinosi...

  28. #28
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    U poreznom smislu rad kod dva poslodavca istodobno smatra se radom kod dva poslodavca u istom mjesecu, a to je ova tvoja situacija.
    Gotovo sam sigurna da su ti i jedan i drugi poslodavac koristili poreznu olakšicu.
    ...
    Ma dovoljno je da pogleda neto isplate. Ako su joj i jedan i drugi u neto iznosu za taj mjesec isplatili više nego je cca 1/2 standardne neto plaće znači da su oboje na pola bruta primijenili punu olakšicu, pa je na ovoj nižoj plaći vjerojatno dobila sve u ulakšicu a na višoj joj je možda samo dio ušao u niži porezni razred.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.08.2016. at 15:34

  29. #29
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    moje cure isto automatski dobile obavijest da imaju pravo na povrat al ne piše na koji račun će isti biti isplaćen a imaju račune u više banaka. Na dnu riješenja stoji da je zakonski zastupnik dužan u roku od 8 dana javiti broj računa za povrat.
    Zvala danas referenticu u PU, rekla mi da joj na mail pošaljem zahjtev s podacima zakonskog zastupnika i njegovim IBAN-om. Povratno mi na mail odgovorila da je zahtjev zaprimljen

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    moje cure isto automatski dobile obavijest da imaju pravo na povrat al ne piše na koji račun će isti biti isplaćen a imaju račune u više banaka. Na dnu riješenja stoji da je zakonski zastupnik dužan u roku od 8 dana javiti broj računa za povrat.
    Zvala danas referenticu u PU, rekla mi da joj na mail pošaljem zahjtev s podacima zakonskog zastupnika i njegovim IBAN-om. Povratno mi na mail odgovorila da je zahtjev zaprimljen
    kako si ih uspjela dobiti telefonom????
    zovem ih već 5 dana, nitko ne diže slušalicu ...
    imaš neki sikrit broj?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Izgleda da sam u isto mjesecu dva puta imala olaksicu. Dijagnoza: plati! Hvala cure

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    moje cure isto automatski dobile obavijest da imaju pravo na povrat al ne piše na koji račun će isti biti isplaćen a imaju račune u više banaka. Na dnu riješenja stoji da je zakonski zastupnik dužan u roku od 8 dana javiti broj računa za povrat.
    Zvala danas referenticu u PU, rekla mi da joj na mail pošaljem zahjtev s podacima zakonskog zastupnika i njegovim IBAN-om. Povratno mi na mail odgovorila da je zahtjev zaprimljen
    Ovo mi je nevjerojatno s rokom od 8 dana!?
    Porezna kasni mjesecima s izdavanjem rješenja i isplatom povrata, a s druge strane korisnici bi trebali čubiti doma, ne ići na godišnji da bi u roku od 8 dana njima dostavili potrebne podatke......

  33. #33
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je poznanica jedna rekla da su joj naveli da ce povrati biti isplacen na djecji stedni racun. To mi malo cudno

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    dobila sam ih, konačno
    dala mi žena mejl da joj dostavim podatke

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je poznanica jedna rekla da su joj naveli da ce povrati biti isplacen na djecji stedni racun. To mi malo cudno
    Meni od tri dječja rješenja dva idu na račun od muža a jedno na dječji račun. A sve predano isti dan kod istog referentna.

  36. #36
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je nevjerojatno s rokom od 8 dana!?
    Porezna kasni mjesecima s izdavanjem rješenja i isplatom povrata, a s druge strane korisnici bi trebali čubiti doma, ne ići na godišnji da bi u roku od 8 dana njima dostavili potrebne podatke......
    Porezna rješenja se šalju preporučenom poštom. Pa bi ovih 8 dana trebalo teći od dana preuzimanja rješenja.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što je trebalo ove godine, podnijeti zahtjev za vraćanje poreza na kamate kod djece.
    gdi je pisalo da se to treba podnijeti jer sam ja pitala bezbroj puta i svi su negirali, usput moji klinci su dobili rješenja da im se ispalti povrat, istina naveden je broj stambene štednje i sad ja ne znam jel to povrat od kamata na stambenu štednju ili općenito povrat kamata na sveukupnu štednju???

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Krivo mi ošlo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.08.2016. at 11:34

  39. #39
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam to vidjela prije par mjeseci u novinama, ali sam zaboravila podnijeti.

    Imam dječju štednju, nemam pojma jel će nam doći kakvo rješenje

  40. #40
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ni mi nismo podnosili prijavu - rješenje nam je svejedno stiglo.
    Kako je netko već gore napisao, ove godine je porezna računala svima a prema podacima s kojima raspolaže.

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja samo nešto ne kužim... znam da su automatski naplatili porez na štednju standardnu, to sam vidjela u prometima svojim. Ali nisam gledala da li su uzeli malcu i sa Pčelice.
    Ako šalju rješenja, znači da su i to sami uzimali prilikom obračuna poreza na štednju? (sad sam na m-bankarstvu, a tamo ne mogu vidjeti njegove promete)

  42. #42
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I na Pčelici su naplaćeni porez i prirez na kamatu.

  43. #43
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Znači onda mogu čekati porezno rješenje

    Evo kolega kaže da je dobio i da piše da će se povrat uplatiti na račun stambene štednje

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je poznanica jedna rekla da su joj naveli da ce povrati biti isplacen na djecji stedni racun. To mi malo cudno

    Mojoj kćeri će povrat poreza na kamatu isplatit na žiro račub preko kojeg prima stipendiju.
    Odakle su iskopali taj njen račun nemam pojma.
    Valjda preko oiba.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    dobila je već lovu?kad je rješenje stiglo?

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Rješenje stiglo prošli tjedan, a jel' joj lova sjela, ne znam.
    Na putu je i kartica je s njom. Budem ju pitala kad se čujemo (ak ne zaboravim)

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nama je rješenje došlo ili prošli tjedan ili u ponedeljak lova nije sjela, bar ne još jucer

  48. #48
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mužu je lova sjela,ja još nisam provjerila.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Jel zna netko jel to po novom zakonu od 1.1.2015-te da se dobiva povrat poreza koji je ostvaren od uplate poreza na dohodak od najma nekretnine?
    Pod uvjetom da je to jedini dohodak u godini.
    Ima netko tocnu informaciju, ne pronalazim nigdje taj podatak?

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Mužu je lova sjela,ja još nisam provjerila.
    a jel došlo rješenje? i kad?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •