Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 792 od 792

Tema: vanjski izgled i patrijarhat

  1. #751
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    sillyme prvotno napisa
    Ono, tema kakti protiv patrijahalnih shvacanja uloge zene i predrasuda oko odjece a kad ono drvlje i kamenje da netko nije "decentno" obucen za Sabor - pa Sabor bi bar trebao biti mjesto gdje su predstavljeni svi dijelovi drustva, nesto pametno se moze reci i u mini suknji ili poderanim trapericama i starkama, neovisno o godinama nositelja te odjece.
    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Eto to! Kad je tema naslovljena kako već jest, očekujem da čujem kritiku patrijarhata a ne nečije haljine.
    Ovako ispada da bolje nismo ni zaslužile.
    Znači, ok je ako se komplimentira odijevanje (određenih) političarki, a ako se isto kritizira, onda ne valja jer su to onda predrasude i patrijarhalno shvaćanje.

  2. #752
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme prvotno napisa


    Znači, ok je ako se komplimentira odijevanje (određenih) političarki, a ako se isto kritizira, onda ne valja jer su to onda predrasude i patrijarhalno shvaćanje.
    Ne, ako je tema naslovljena "vanjski izgled i patrijarhat", onda valjda kritiziramo što u patrijarhatu žene ocjenjujemo prema izgledu, a ne prema sposobnostima
    i na taj način ispada da žene na pozicijama služe kao ukras

    A ako tema završi tako da mi same - većinom žene, osim ako naiđe mujica - raspravljamo na dugo i na široko o haljinama, ekstenzijama i štiklama, ispada da zaista nemamo ništa drugo u glavama osim šupljine

    i da ne vidimo da smo se krasno uklopile u taj patrijarhat

    to apsolutno nema veze s mojim političkim uvjerenjima, grozno mi je vidjeti kad se Markićku krsti raznim epitetima vezano uz debljinu, kao što mi je debilno kad je glavna vijest o KGK njen dekolte i kad se nadugačko i na široko raspravlja o njenim kompletićima (bilo pozitivno bilo negativno), premda ih kao političke osobe ne mogu smisliti

    oprostite što ispadam partibrejker

  3. #753
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    To je ono kad u američkim filmovima nekom kažu "you must be fun at parties"

  4. #754
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A šta ćemo, tema je bila dugačije zamišljena, malo je u tom duhu i životarila, ali je onda krenula drugim smjerom. Ili nije pravo društvo, ili nije pravi trenutak ali na silu razgovarati na zadanu temu ne ide.

  5. #755
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pa kad bolje razmislim, upravo ti komentari izgleda i jesu odraz patrijarhata. Nisam iznimka. Gdje je onaj smajlić sa škarniclom na glavi?

  6. #756
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne, ako je tema naslovljena "vanjski izgled i patrijarhat", onda valjda kritiziramo što u patrijarhatu žene ocjenjujemo prema izgledu, a ne prema sposobnostima
    i na taj način ispada da žene na pozicijama služe kao ukras

    A ako tema završi tako da mi same - većinom žene, osim ako naiđe mujica - raspravljamo na dugo i na široko o haljinama, ekstenzijama i štiklama, ispada da zaista nemamo ništa drugo u glavama osim šupljine
    i
    da ne vidimo da smo se krasno uklopile u taj patrijarhat

    to apsolutno nema veze s mojim političkim uvjerenjima, grozno mi je vidjeti kad se Markićku krsti raznim epitetima vezano uz debljinu, kao što mi je debilno kad je glavna vijest o KGK njen dekolte i kad se nadugačko i na široko raspravlja o njenim kompletićima (bilo pozitivno bilo negativno), premda ih kao političke osobe ne mogu smisliti

    oprostite što ispadam partibrejker
    pomikaki, tema nije završila, i ne, nije cijelo vrijeme o ekstenzijama itd. Ali dobro da ćeš nas ti vratiti na "pravi" kolosijek. .

    Davno smo negdje na nekoj stranici teme zaključili da današnji pritisak koji žene manje ili više osjećaju da budu vitke itd., baš i ne dolazi s muške strane, već puno više sa ženske. Dakle,
    naslovu usprkos, uopće se i ne radi o patrijarhatu, već o onom da puno strože žena procjenjuje ženu, ali ne zato što to muški rod traži od žena. Jer ne traži, žene si to same nameću, opet, ne znam zašto. Možda se druga žena automatski podsvjesno doživljava kao konkurencija, nagađam.

    Inače, na ovom forumu i inače 99% raspravljaju same žene, pa ne znam što bi to trebalo značiti.
    Znači li ako na ovoj temi netko piše o ekstenzijama, da na nekoj drugoj nema što za napisati, pa je automatski "šuplje glave"?
    Posljednje uređivanje od Dijana : 30.08.2016. at 12:19

  7. #757
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa sad stvarno ne znam zašto bi razgovor o modi i odjeći bio odraz patrijarha, i pokazatelj šupljine u glavi.

  8. #758
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ako je tema naslovljena "vanjski izgled i patrijarhat", onda valjda kritiziramo što u patrijarhatu žene ocjenjujemo prema izgledu, a ne prema sposobnostima
    i na taj način ispada da žene na pozicijama služe kao ukras
    Gle, ak se netko obuče kao Ingrid A.M. u saboru, to moraš komentirat hoćeš nećeš. Da se obukla po nekakvom bontonu oblačenja za posao (pogotovo posao u saboru), taj izgled nitko ne bi komentirao. Kao ni Sandru Perković )( a od nje je teško nešto bolje i očekivati.

    Možda je mene vrijeme pregazilo, gledam mlađe kolegice na poslu - neke stvarno ne dolaze na posao obučene kao za posao.

    Sjećam se kada sam ja davno davno počela raditi i išla na nekakv kongres na kojem sam trebala održati predavanje. Imala sam strašnu tremu i tada mi je kolega lijepo rekao: Ako se "pametno" obućeš, nitko neće slušati kaj govoriš. Mislim da je u toj rečenici sažeto sve o pravilima oblačenja na poslu.

  9. #759
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad stvarno ne znam zašto bi razgovor o modi i odjeći bio odraz patrijarha, i pokazatelj šupljine u glavi.
    nije razgovor o modi i odjeći odraz patrijarhata
    ali činjenica da za ženena poziciji moći postoje tako detaljna pravila: te da nisi preizazovna, te da nisi kao baba, te da nisi kao djevojčica
    a za muškarce jednostavno to nije tema

    to je odraz patrijarhata, naravno

  10. #760
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ne mislim da je to odraz šupljine u glavi :D, ali mislim suprotno od dijane - to jest odraz patrijarhata, bez obzira što i žene komentiraju.

    čim je u pitanju žena, odmah ćemo komentirati izgled.

    muškima rijetko, iako se i to ipak mijenja.

    edit: tang, istovremeno :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 30.08.2016. at 12:33

  11. #761
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa kad se svi muškarci jednako oblače, u ta odijela kao u uniformu! Ako se žena tako oblači, u sako+hlače/suknja onda se ni žene ne komentira, to i jest poanta dosadnog sivog oblačenja političara.

  12. #762
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kako se ne komentira, ako se ne komentira odjeća, obavezno se komentira izgled. eto ti markić, ona se oblači dosadno, a 90% komentara ide joj na račun izgleda.

  13. #763
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da nije baš tako. Pravila su za muškarce vrlo slična i slično stroga, samo što se oni u pravilu oblače u odijela, više ili manje moderna i dobro krojena. Znaš kako MM poludi na Milanovićeve džempere (dok je išao okolo kao premijer), ili na Božine košulje s koletima u drugoj boji
    Mislim da su trbušine i podbuhla lica politčara isto počesto tema.
    Posljednje uređivanje od vertex : 30.08.2016. at 12:35

  14. #764
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    muškima rijetko, iako se i to ipak mijenja.

    edit: tang, istovremeno :D
    Mislim da se i muškarce na položajima itekako komentira, čim odskaču od uobičajene slike.
    Jednako kao što se komentira Kolindu, a ne komentira Vesnu Pusić, tako se komentira Jokića, a ne komentira Karamarka.
    Pa sjetite se samo onog ministra turizma i njegovih sexy slika u moru.

  15. #765
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Gle da političar dođe u Sabor u bermudama kao 14godišnji dečko, komentiralo bi se i njega - to mi je al pari eskapadama gospođe Marinović

  16. #766
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    nije razgovor o modi i odjeći odraz patrijarhata
    ali činjenica da za ženena poziciji moći postoje tako detaljna pravila: te da nisi preizazovna, te da nisi kao baba, te da nisi kao djevojčica
    a za muškarce jednostavno to nije tema

    to je odraz patrijarhata, naravno
    Pa muški baš i ne dolaze u Sabor u npr. uskim majicama i trapericama (na stranu što ih ja malo ili nimalo kojima bi to stajalo). Nisam niti jednog vidjela koji nije u odijelu i kravati.
    Bili bi i oni predmet razgovora da odskaču u odijevanju. Čega bi to onda bio odraz?

  17. #767
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    što možemo kad smo vrsta u kojoj se ženke pirlitaju i rese a mužjaci su nam skromni i neugledni (čast iznimkama)

  18. #768
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Evo, ja ko i nano. I mima.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 30.08.2016. at 12:43

  19. #769
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zapravo muški imaju iznimno malo slobode u ozbiljnom oblačenju. Možete li zamisliti da je jedino što ikad smijete obući u svečanoj/poslovnoj prilici - odijelo?

  20. #770
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    što možemo kad smo vrsta u kojoj se ženke pirlitaju i rese a mužjaci su nam skromni i neugledni (čast iznimkama)
    Ali zapravo je to novijeg datuma. Muški su se kroz povijest isto pirlitali i resili.

  21. #771
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    pa da, ne znam što im se dogodilo

  22. #772
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Komentari na izgled žena su postali zadnje sredstvo da se žene vrate "gdje im je mjesto".
    Dolaze i od žena ali rekla bih i od muškaraca, i to s muške strane puno brutalnije.
    Žene će biti sitničave i nadugo pričati o kili više ili manje, predugim ekstenzijama i slično.
    Muškarci će ispaliti kratko i jasno: gle ovu babu lezbaču

    I jedno i drugo je reakcija na ženu koja se bavi nečim što nije zarađivanje za kruh i režije + briga za djecu i kuću. Pošto nije više korektno reći da bi žena trebala biti u kuhinji - premda neke izjave vode i prema tome - onda će je se omalovažiti i na taj način.

    Komentira se ponekad i muške - recimo sjećam se i ja komentara na Đapića, a ovo s Čičkovim gaćama je jednostavno van konkurencije - ali puno manje, kad netko baš jako odskače. Kad se govori o ženama to je na prvom mjestu.

  23. #773
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    pa da, ne znam što im se dogodilo
    utjecaj vojničke uniforme
    u neko doba povijesti muškarac je svoju moć pokazivao tako da je uzgojio trbuščić i obukao se u volančiće i cipele s petom kako bi pokazao da ne mora ništa raditi jer je urnebesno bogat
    ali sa sve češćim velikim ratovima, pojam muške snage počeo se ipak vezivati ponovo uz fizičku snagu i sposobnost kretanja

  24. #774
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Žene će puno više komentirati "fasadu"; dakle šminku, odjeću, a muški "temelje" (cice, guzice, noge)...

    Brutalno može biti i od jednih i od drugih, a kako se time žene "vraćaju tamo gdje im je mjesto", meni je totalno nejasno.

    Jel se vraćaju i kad žena iskritizira drugu ženu od glave do pete?

  25. #775
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo muški imaju iznimno malo slobode u ozbiljnom oblačenju. Možete li zamisliti da je jedino što ikad smijete obući u svečanoj/poslovnoj prilici - odijelo?

    To ima dobrih i loših strana. Muškima se lakše obući, mislim prije svega na političare i one koji rade po uredima: 2,3 zimska i 2,3 ljetna odijela, nekoliko košulja i kravata, 2-3 para dobrih cipela. I to možeš u svim prilikama. Kad je svečanije, imaš i košulju, kravatu i sako, kad je opuštenije skineš sako i kravatu. Po ljeti, za leženije dane može i neka fina polo majica, leženije hlače i cipele.

    Loše strane su da, čast iznimkama, ipak su svi uniformirani i da nemaš baš puno mogućnosti odstupanja od takvog oblačenja. Pričao mi prijatelj koji je u politici, kad su bili na nekoj svečanoj proslavi, vani 35+, na suncu i betonu valjda preko 40C, a oni u odijelima, stoje par sati. Nekima je i pozlilo.

  26. #776
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    @Dijana: Pa tako što ih se banalizira i što nije vijest njihovo djelovanje, njihovi stavovi, postignuća. Gleda ih se prije svega kao žene. Konačno, to utječe na ženu koja te komentare dobiva ali i na ostale žene - ako kreneš tim vodama, evo što će se o tebi pisati i govoriti. Bolje ostani doma.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 30.08.2016. at 13:48

  27. #777
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno se ne mogu složiti; u Hrvatskoj na primjer ima cijela gomila žena koje su recimo na visokim političkim funkcijama, a kojima zaista nitko ne komentira izgled niti oblačenje.
    Pa čak i kad je oblačenje vrlo neuobičajeno kao kod recimo Mirele Holy, ili kad se radi o vrlo zgodnim ženama kao što je već spomenuta Marijana Petir.
    Meni se čini da se komentira one kod kojih u oblačenju ima nešto kontroverzno, pa to naprosto privlači pažnju, bio to loš ukus, ili preskupa odjeća itd.

  28. #778
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad se svi muškarci jednako oblače, u ta odijela kao u uniformu! Ako se žena tako oblači, u sako+hlače/suknja onda se ni žene ne komentira, to i jest poanta dosadnog sivog oblačenja političara.
    Istina, ali opet kod žena ima varijacija u dužini suknje, pa dužini rukava na sakou, pa kroju sakoa, pa dekolte...Kod muških nema takvih varijacija, sva odijela su više-manje jako slična.

  29. #779
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa komentira se i muške čim malo "odskaču" - onaj Grčki ministar, Yanis Varoufakis, Grčka na rubu bankrota i Grexita, a pola tekstova u novinama o tome kako izgleda, što oblači, koji motor vozi...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.08.2016. at 13:49

  30. #780
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    To ima dobrih i loših strana. Muškima se lakše obući, mislim prije svega na političare i one koji rade po uredima: 2,3 zimska i 2,3 ljetna odijela, nekoliko košulja i kravata, 2-3 para dobrih cipela. I to možeš u svim prilikama. Kad je svečanije, imaš i košulju, kravatu i sako, kad je opuštenije skineš sako i kravatu. Po ljeti, za leženije dane može i neka fina polo majica, leženije hlače i cipele.

    Loše strane su da, čast iznimkama, ipak su svi uniformirani i da nemaš baš puno mogućnosti odstupanja od takvog oblačenja. Pričao mi prijatelj koji je u politici, kad su bili na nekoj svečanoj proslavi, vani 35+, na suncu i betonu valjda preko 40C, a oni u odijelima, stoje par sati. Nekima je i pozlilo.
    Koliko sam ja shvatila, ta se moda stalno mijenja. Sad su u modi uža odijela, ako obučeš ono od pred par godine onda si demode. Pa onda pred koju godinu se nosila drugačija kragna, i tako dalje (nedavno je mm kupovao odijelo i objašnjavao zašto mu više ne valja ono od pred 10 godina kojeg je obukao par puta, još sam pod dojmom). A svako odijelo košta po koju tisućicu. Tako da ispada da se oblače da pokažu da su u trendu i da se ima love. Opet samo pokazivanje moći, mašta nije poželjna.

    A za ovo drugo se slažem, nije ni njima lako.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 30.08.2016. at 13:56

  31. #781
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja shvatila, ta se moda stalno mijenja. Sad su u modi uža odijela, ako obučeš ono od pred par godine onda si demode. Pa onda pred koju godinu se nosila drugačija kragna, i tako dalje (nedavno je mm kupovao odijelo i objašnjavao zašto mu više ne valja ono od pred 10 godina kojeg je obukao par puta, još sam pod dojmom). A svako odijelo košta po koju tisućicu. Tako da ispada da se oblače da pokažu da su u trendu i da se ima love. Opet samo pokazivanje moći, mašta nije poželjna.

    A za ovo drugo se slažem, nije ni njima lako.
    Meni su sva odijela ista, razlikujem ih jedino po boji.

  32. #782
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  33. #783
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mene je baš ugodno iznenadila Janica u novoj političkoj ulozi:

    http://net.hr/sport/prvi-zadatak-nov...anu-u-osijeku/


    http://sport-pgz.hr/posjet-pomocnice...nice-kostelic/

    http://m.tportal.hr/427197/Sportske-...enu-Rozgu.html Tu je čak i traperice dobro ukombinirala, jer je prilika bila takva.

    http://prigorski.hr/zavrsena-2-konfe...im-utakmicama/

    A evo je u crvenoj čipki, u funkciji pomoćnice ministra, i izgleda super:

    http://www.tportal.hr/lifestyle/moda...-izdanjem.html
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 30.08.2016. at 14:08

  34. #784

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno se ne mogu složiti; u Hrvatskoj na primjer ima cijela gomila žena koje su recimo na visokim političkim funkcijama, a kojima zaista nitko ne komentira izgled niti oblačenje.
    Pa čak i kad je oblačenje vrlo neuobičajeno kao kod recimo Mirele Holy, ili kad se radi o vrlo zgodnim ženama kao što je već spomenuta Marijana Petir.
    Meni se čini da se komentira one kod kojih u oblačenju ima nešto kontroverzno, pa to naprosto privlači pažnju, bio to loš ukus, ili preskupa odjeća itd.
    Bas tako. Uostalom, vise puta se komentirala Djapiceva, Cobankoviceva i Sukerova debljina, Milanoviceva rosavost, Vidosevicev George Clooney look, Sanaderova i Plenkoviceva ugladjenost... Ne bih rekla da su muskarci postedjeni kritika na racun izgleda.

  35. #785
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    a što je Vidošević kriv kad sliči na Clooneya (ili Clooney na njega)
    zgodnih političara tako malo ima da se tu ni nema što komentirati, žena ima ipak puno više zgodnih, a onda se naravno i komentira,
    eno naša Kolinde je na par mjesta uvrštena u najljepše žene političarke na netu, nisam to ni znala do ove teme

  36. #786
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja shvatila, ta se moda stalno mijenja. Sad su u modi uža odijela, ako obučeš ono od pred par godine onda si demode. Pa onda pred koju godinu se nosila drugačija kragna, i tako dalje (nedavno je mm kupovao odijelo i objašnjavao zašto mu više ne valja ono od pred 10 godina kojeg je obukao par puta, još sam pod dojmom). A svako odijelo košta po koju tisućicu. Tako da ispada da se oblače da pokažu da su u trendu i da se ima love. Opet samo pokazivanje moći, mašta nije poželjna.
    Pomi, malo je neobično da ne razumiješ pojam mode i zašto nekome ne valja odijelo od prije 10 godina. Zato što je - demode. Da, moda je također i industrija i sigurno da se trudi nabiti svoj presing, ali 10 godina i nije baš kratki period. Ono, nije da mu lanjsko više ne dolazi u obzir.

  37. #787
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo, ja danas na sebi imam šos-hlače kupljene negdje 1988. - i svako malo ih netko pohvali, dan danas

    Skroz sam OT

    a vidim da se sada na Indexu raspravlja o cijeni haljine predsjednice.

  38. #788
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa naravno, nosila sam ja mamine stvari iz 60 ili 70 i neke. Neke i danas nosim. Ili koje sam sebi kupila prije 20 i kusur godina. I volim dugo nosit robu. Ali i moj osjećaj za lijepo se mijenja s modom, i neke stvari ne bih sad nikako nosila.

  39. #789
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa moda se vraća, to je istina, samo treba dovoljno dugo nešto čuvati u ormaru i ne udebljati se u međuvremenu. Imam i ja jedne hlače iz osmog osnovne.

  40. #790
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa moda se vraća, to je istina, samo treba dovoljno dugo nešto čuvati u ormaru i ne udebljati se u međuvremenu. Imam i ja jedne hlače iz osmog osnovne.
    Ajme, ja sam se udebljala skoro 10kg od 8. razreda.

    Sto se tice komentiranja oblacenja i izgleda - ljudi u mom mikrokozmosu ne komentiraju. Zapravo je prilicno nepristojno komentirati, a moje najblize koleg(ic)e (s kojima se druzim) ne komentiraju jer ih ne zanima. Promijenila sam i firme i drzave i uvijek je tako. Valjda ima nesto u struci. Nemam pojma.

    Ne mislim pri tome na komentar - bas ti je dobra jakna, toga ima, nego komentar kako se netko drugi obukao, poznat ili nepoznat.

  41. #791
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam vidjela uzivo Ingrid na nekoj tribini na stojedinici. Razgovarale smo na hodniku. Nemam pojma sto je imala obuceno. Ja sam jedino zapamtila da te uopce nije gleda dok razgovara s tobom, nego gleda kroz tebe. Bile smo ideoloski na istoj strani, al mi je ljudski bila zbilja odbojna zbog toga. Ja takve stvari vidim, drugo me ne zanima.

    Od KGK kod hotela Dubrovnik pred koji mjesec sam isto zapamtila samo drzanje (nadmeno).

    Petirka me drzanjem iznenadila pozitivno, iako mi je politicki medju najodbojnijim politicarkama.

    Markic sam vidjela uzivo, ali to brisem iz memorije. Nista nisam zapamila.

    Al se zato sjecam kad sam osamdeset i neke srela Vajtu u Opatiji. Znam tocno sto je imao na sebi. Bila sam izvan sebe od srece

  42. #792
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,510

    Početno

    na Vajtu

    Nikad te niko neće voljet ko ja la la la la...

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •