Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 792

Tema: vanjski izgled i patrijarhat

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije potrebna brazilka, mislim da je za plazu dovoljan bikini. Vidi ovdje razliku:

    http://www.revivebeauty.hr/usluge-cijene/
    Znam pobogu, odrasla sam žena i rastu mi dlake a nosim i bikini na plaži. Spomenuto je međunožje pa sam pomislila da se govori o brazilki.

  2. #52
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je često točno.
    Oduvijek imam duge nokte. Prirodne, ne gel, akril i slične umjetne nadomjestke.
    I obavezno nalakirane. Lijepo nalakirane, ne izglodane i oguljene.
    I sjećam se da su me pojedini znali pitati jel' ja perem suđe?! I čudom se čudili kada bih potvrdno odgovorila.
    Danas suđe pere perilica, ali kupaonu ribam ja, kao i sve ostalo.
    Perem, peglam, kuham, radim kolače i zimnicu, ručni rad...I bez lažne skromnosti, odlična sam domaćica.
    I još radim i donosim doma plaću.
    Našminkana, u štiklama
    Slazem se.

    I jedna me mama pitala u vrticu, joj pa kako se stignes srediti prije posla (obje vodimo djecu ujutro u vrtic), dok ja svog spremim ne stignem se ni pocesljati. Ja, ono, upitnici iznad glave - pa ustanem se ranije? Skuham, vjezbam, otusiram se, nasminkam, obucem i onda budim djecu. Da se ustanem u 7 kad i oni ne bi nista stigla, i ja bi na posao stigla samo u spavacici.

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Nego znate šta sam upravo shvatila, da sam se te davne 85. i sama već depilirala :baba:

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Znam pobogu, odrasla sam žena i rastu mi dlake a nosim i bikini na plaži. Spomenuto je međunožje pa sam pomislila da se govori o brazilki.


    Ja sam cula da ce tehnicki ne mozes obuci bikini ako imas dlake.
    ( ono kao nemoze su Brazil, ako nems brazilku. )

  5. #55
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Znam pobogu, odrasla sam žena i rastu mi dlake a nosim i bikini na plaži. Spomenuto je međunožje pa sam pomislila da se govori o brazilki.

    Ok, sorry, ja nisam znala, skoro sam dobila tamo nezeljenu frizuru, bilo je nesporazuma.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku


    Ja sam cula da ce tehnicki ne mozes obuci bikini ako imas dlake.
    ( ono kao nemoze su Brazil, ako nems brazilku. )
    Šta, zapinju ako bikini fita dobro?

    A muški, ako nose kupaće kroja poput slip gaća, jel i njima onda zapinju dlake i moraju si depilirati testise? (ouch, to mora da boli...)

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uh, brazilska depilacija...ne, ne i ne.
    To mi je grozno i za vidjeti i pretpostavljam da boli.
    Ja se ionako kupam gola, podalje od javnih plaža.
    Zato jer tako volim, a i zbog psa. Da i on ima mira i slobodu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ovisi o načinu kako se izvodi
    Egipatska je manje bolna
    Ali nije strašno ni voskom običnim, ako je teta spretna.

    :načitana:

  9. #59
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Egipatska je manje bolna
    Ali nije strašno ni voskom običnim, ako je teta spretna.

    :načitana:
    ali tu je ključno ono - zašto, pobogu?
    zašto se patiti (jer boli, nekog više, negog manje, ali - BOLI) i skidati sve, radi koga?
    radi matrijarhata ili patrijarhata

  10. #60
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ponukana onim što sam čitala u zatvorenoj temi o debljini iznenadilo me da nitko nije spomenuo vezu mršavosti kao temelja moderne ljepote i novog oružja patrijarhata.
    jesam li stvarno jedina koja vjeruje da je u vrijeme kad su ženama postali dostupni obrazovanje, politika i zapošljavanje, savršen izgled postao novi okov oko vrata?
    otpisana si ako si buca, isto kao i ako nemaš modernu odjeću, nisi našminkana, depilirana i sl.?
    ako ne slijediš trendove zdrave hrane, isto si out?
    bez obzira na to kakva si osoba, jesi li spasila dijete iz goruće kuće ili doktorirala matematiku, draga moja, važno je samo kolika ti je guza!
    mislim da savrsen/dobar izgled nije novo oruzje patrijarhata. ono je staro oruzje patrijarhata. uopce nije bitno o kojem se idealu radi - vilendorfska venera, rubensova celuliticna ljepotica, ili kate moss, poanta je da postoji ideal po kojem se zene procjenjuju, te po kojem se zene trebaju ravnati. + naravno da bude "notkrhnuti vrc", dobra, mila, empaticna, ako treba i patnica....

    ja mislim da su danas ti "ideali" puno sir (ima ih puno vise, a na kraju krajeva sasvim jednostavno im mozes i pokazati "srednji prst"i, te da im je se vise nego ikada prije moguce othrvati. upravo kroz obrazovanje, neovisnost i slicno. sumnjam da angelu merkel puno briga sto o njenom izgledu misle ivo i ana. niti je ona u bilo kojem smislu "otpisana"

    ono sto se promjenilo su naprosto mediji, bombardiranje informacijama, slikama i slicno.
    vise nego ikada je potrebno samoucenja, kako da u moru svega, biras, uzimas, gledas, citas... samo ono sto zaista vrijedi i ima smisla.

    sam izgled i zena i muskaraca koji sigurno doprinosi ljubavnoj "kemiji" je nesto sto je cinjenica bila i ostala. no izmedu cinjenice da ljepsi i zgodniji ljudi su suprotnom spolu na neki nacin (naravno u prosjeku gledano) "privlacniji" i teze da je na zeni vazan ili najvazniji jedino izgled, postoji velika razlika.

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ali tu je ključno ono - zašto, pobogu?
    zašto se patiti (jer boli, nekog više, negog manje, ali - BOLI) i skidati sve, radi koga?
    radi matrijarhata ili patrijarhata

    Zato.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 02.08.2016. at 11:25

  12. #62
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ali tu je ključno ono - zašto, pobogu?
    zašto se patiti (jer boli, nekog više, negog manje, ali - BOLI) i skidati sve, radi koga?
    radi matrijarhata ili patrijarhata

    hehe, ali skidati ono što je van kupaćeg je nešto bez čega se ne može
    i to boli, ali se ne pitamo zašto

  13. #63
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja mislim da su mediji najveće zlo. Ajde, kao što seni kaže, ženska ljepota je nešto što je uvijek bilo traženo, opjevano, oslikano..Ali ovo što se danas radi sigurno ne može pozitivno utjecati na djecu. Na cure jer gledajući savršene žene ne mogu se osjećati dovoljno lijepo, a na dečke jer ne mogu naći dovoljno savršenu ženu. A najjadnije od svega je to što se toliko promovira seks i golotinja, da mi se povraća svaki put kad otvorim neki portal. I to je ono što mi najviše smeta.

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da su mediji najveće zlo. Ajde, kao što seni kaže, ženska ljepota je nešto što je uvijek bilo traženo, opjevano, oslikano..Ali ovo što se danas radi sigurno ne može pozitivno utjecati na djecu. Na cure jer gledajući savršene žene ne mogu se osjećati dovoljno lijepo, a na dečke jer ne mogu naći dovoljno savršenu ženu. A najjadnije od svega je to što se toliko promovira seks i golotinja, da mi se povraća svaki put kad otvorim neki portal. I to je ono što mi najviše smeta.
    Istina. I kad najcitanija tema bude Soraja bez gacica... Uzas.

  15. #65
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A najjadnije od svega je to što se toliko promovira seks i golotinja, da mi se povraća svaki put kad otvorim neki portal. I to je ono što mi najviše smeta.
    X

    seksizma u medijima nikad nije manjkalo, ali meni se isto čini da smo zadnjih 10ak godina otišli nekoliko koraka nazad
    ja jednostavno ne mogu vjerovat količini naslova tipa "pogledajte kako se XY tresu sise dok vježba", guza Maje Šuput nikad bolja... prije bi bila gola teta u križaljci i okolo se tekst pravi da je ne vidi, a sad su naslovi toliko vulgarni da izgleda ko da ih pišu klinci od 13 godina.
    seni kaže: boli briga Angelu Merkel kako izgleda. vjerujem.
    al ništa ne hrani moje simpatije prema našoj predsjednici kao mediji sa vječnim komentarima kako se nadebljala, pogledajte šta je obukla na primanju ovoga, kako joj stoji ova haljina, i doslovno "pogledajte Kolindine sise"

  16. #66
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne mislim ja pri tom samo na zensku ljepotu, mislim i na musku. npr. u kemiji mene i mm-a, kada smo prije puno godina "kliknuli" sigurno je odredenu ulogu na podsvjesnoj razini igrala i nasa pojavnost. u oba smjera.
    i sreca da je to priroda tako uredila da nisu ni ukusi isti, ta osim toga izgeld nije samo ono fizicko, nego i to kako zracis, hodas, dises, kreces se, govoris....
    a osobnost, gard, licnost, te sve ostalo sto ide pod kvalitete osobe, mislim da igraju preesudnu ulugu u tome da li ljudi zajedno funkcioniraju kao par. na dulje staze.

    ovo spominjem zato, jer je u sve rasprave bitno i ukomponirati tu podsvjesnu razinu privlacnosti, koja je bioloska cinjenica.

    medutim, jos jednom naglasavam, to sa svodenjem zene na prosto receno sise i guzice nema nikakve veze.
    Posljednje uređivanje od seni : 02.08.2016. at 11:55

  17. #67
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tang sto se tice sve te kolicine vulgarnosti, ja sam sve vise zagovornik toga, da se na portalima tiskovina ili ukine komentiranje, ili da ga se naprosto tako selekcionira, da se sve ispod nivoa kulturnog i pristojnog komuniciranja brise. te da naokn odredenog broja brisanja, gubis mogucnost pisanja.
    zato, jer mislim da je situacija kada ljudi imaju mogucnost da pisu svakojake bljezgarije, vulgarnme, nekulturne, rasisticne i slicno, jako nezdrava,
    jer ohrabruje i druge koji inace u realnom zivotu ipak paze sto govore, da izgube sve kocnice.
    tako se spirala ubrzava, te takav diskurs u ocima ljudi postaje prilicno normalan.
    Posljednje uređivanje od seni : 02.08.2016. at 12:01

  18. #68
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    tang sto se tice sve te kolicine vulgarnosti, ja sam sve vise zagovornik toga, da se na portalima tiskovina ili ukine komentiranje, ili da ga se naprosto tako selekcionira, da se sve ispod nivoa kulturnog i pristojnog komuniciranja brise. te da naokn odredenog broja brisanja, gubis mogucnost pisanja.
    s tim se slažem, ali ja nisam pričala o komentarima, nego o naslovima članaka

  19. #69
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uh puh,ma to za sređivanje u manjim vs. većim sredinama...mene bi turisti često pitali:a gdje idu sve ove žene i čudom se čudili čemu full make up i štikle za popodnevnu šetnju i kavu po gradu...

    i ja sam mimoza pa mi ne pada na pamet raditi brazilku,postoji trimmer (baš za intimnu zonu) tako da i u bikiniju ništa ne ispada i viri...
    ali kao tanči, najčešće sam nudist, tko još nije,mora provati kupanje i sunčanje bez ičeg na sebi...zakon!

    prehrana - Trina idemo u smjeru amera, u HR pekare niču na svakom kantunu a to nije puno bolje od fast-fooda, neki žive na pekarskim proizvodima...
    nismo li 3ća najpretila nacija u EU?

    a higijena - nedavno se pričalo koliko godišnje hrvati potroše sapuna,kalodonta i četkica za zube...znam da je bilo nešto jaaaako malo...pa ona zubarica koja je rekla da neće primat ljude koji smrde i dođu joj neopranih zuba...joooooj,pa to mi je ko' otići u ginića neotuširan,ijujuju...

    što se tiče dlaka - bitno da ne smrdiš,mislim da se danas smatra da ako nisi izdepiliran da automatski moraš smrdit,ne sjećam se da su mi te francuzice vonjale a uzgajale su busen ispod ruka...može se održavati higijena sve i da se ne depiliraš..teže ali može...jer neki bi rekli da sve dlake na tijelu imaju neku funkciju...

  20. #70
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tocno. portali su takvi, da te bogsacuva.
    i to je vjerojatno zatvoreni krug. oni po broju klikova i ureduju portal, te naravno da guza maje suput nosi vise od filozofskog traktata pavela gregorica.
    i tako u krug.
    mi nemama neki ozbiljni dnevni tisak, no ipak tiskano izdanje npr. jutarnjeg izgleda koliko toliko prstojno i suvislo hijerarhizirano: sto su glavne vijesti, sto je bitno, sto nebitno, sto je zabava.
    no portal potpuno ukida tu hijerrahiju, te doslovno pored vijest o npr. padu burze, ili pucu u turskoj, stoje gore spomenuta u nekom sljastecem outfitu kako vjezba na zidicu bazena.
    zasto je tako, trebalo bi pitati medijske mogule t koji su vlasnici spomenutih tiskovina, te citaoce koji svojim klikovima to i podrzavaju.

    no moze i drukcije.
    der standard, die presse, kao kvalitetne dnevne novine u austriji, na ozbiljnom nivou i bez zutila imaju i takve portale.seriozne, pametne i suvisle.

  21. #71
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku

    prehrana - Trina idemo u smjeru amera, u HR pekare niču na svakom kantunu a to nije puno bolje od fast-fooda, neki žive na pekarskim proizvodima...
    nismo li 3ća najpretila nacija u EU?
    Možda statistike tako kažu, ovo što ja vidim oko sebe je daleko od te statistike. Ali nema veze. Ja ni ne znam što je to zdrava prehrana.Jel ti to podrazumijeva sve bio bio uzgojeno, mlijeko od krave susjeda, voće i povrće uzgojeno bez ikakvih pesticida..ili ti to znači eliminacija fast fooda, kave, alkohola....pojma nemam. Gledajući sebe i čitajući te nekakve smjernice, ispada da živim i hranim se zdravo (osim cigareta). Imam neko svoje povrće, fast food jedem rijetko, jedem i baby količinama, kuham sama...itd. Krećem se abnormalno puno, ne vježbam, bmi mi je dobar. Ali biti rob nečemu, nikad. Ni bio uzgoju ni hrani ni vježbanju.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zdrava prehrana je ona koja uključuje dovoljno makronutrijenata (proteina, ugljikohidrata i masnoća) u prihvatljivim omjerima, dobivenih iz pretežno svježih namirnica (i po mogućnosti doma pripremljenih). Tada su i mikronutrijenti prisutni u dovoljnim količinama.

    Zdrava prehrana je zasnovana na jednostavnosti i ne mora biti skupa, barem u Hr nije preskupo tako se hraniti
    Ja tako jedem jer mi je život i održavanje moga zdravlja na taj način lakše
    Svježe meso i riba, što jednostavnije pripremljeno (npr. kuhano ili gril) maslinovo ulje, puno sezonskog povrća (svježeg ili ako je potrebno jednostavno termički obrađenog), jaja i sirevi koji su između ostalog zamjena za meso, nešto voća (ja ne jedem puno voća jer mi diže šećer prebrzo, ali umjesto voća uzimam lisnato povrće u dodatnim količinama)
    Jogurt bez ičega (nikakve voćne i slične perverzije), mlijeko doduše ne volim pa zaobilazimi

    Sve to u količinama koje pokrivaju moje potrebe za energijom
    Koje su fakat nevelike LOL

    Svakako što manje tvornički prerađene hrane, znači zaobići pekare osim po kruh vulgaris ako je dio normalnog jelovnika

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ali tu je ključno ono - zašto, pobogu?
    zašto se patiti (jer boli, nekog više, negog manje, ali - BOLI) i skidati sve, radi koga?
    radi matrijarhata ili patrijarhata
    Zbog sebe same :D Ja se bolje osjecam kada imam samo obrve i kosu :D
    Meni je od ljepote puno vaznija ta njegovanost. Bas je prekjucer ispred mene na plazi bila jedna cura koja je fakat pretila, ali bila je toliko sredjena i njegovana (u prijevodu izdepilirana, urednih noktiju, bez izrasta) da mi je stvarno bila - lijepa. Eto, to mi je najvaznije kod fizickog izgleda, da je sve uredno i na svom mjestu.

    P.S. Sirius, mislim da nije bilo potrebe za zakljucavanjem moje teme. Tema se mogla opomenom preusmjeriti u pravcu u kojem sam je postavila, a taj pravac sigurno nije bio debata o tome zasto su gojazne osobe gojazne i tko je tome kriv.

  24. #74
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    P.S. Sirius, mislim da nije bilo potrebe za zakljucavanjem moje teme.

    i ja bih da nam se vrati tema
    mislim da je relevantna i da se ima tu šta pričati, pa i u više smjerova

  25. #75
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog sebe same :D Ja se bolje osjecam kada imam samo obrve i kosu :D
    Zapravo se pitanje odnosilo samo na brazilku, dakle zašto depilirati i ono što stvarno nitko osim nas i odabranih ne vidi. Ne bih baš rekla ni da je zbog higijene i praktičnosti, jer meni stvara samo probleme, da sad ne elaboriram koje.

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pitanje je više zašto je i od kada depiliranost=njegovanost a dlakavost=zapuštenost

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I na primjer, što znači uredni nokti.

  28. #78
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Možda statistike tako kažu, ovo što ja vidim oko sebe je daleko od te statistike. Ali nema veze. Ja ni ne znam što je to zdrava prehrana.Jel ti to podrazumijeva sve bio bio uzgojeno, mlijeko od krave susjeda, voće i povrće uzgojeno bez ikakvih pesticida..ili ti to znači eliminacija fast fooda, kave, alkohola....pojma nemam. Gledajući sebe i čitajući te nekakve smjernice, ispada da živim i hranim se zdravo (osim cigareta). Imam neko svoje povrće, fast food jedem rijetko, jedem i baby količinama, kuham sama...itd. Krećem se abnormalno puno, ne vježbam, bmi mi je dobar. Ali biti rob nečemu, nikad. Ni bio uzgoju ni hrani ni vježbanju.
    Ja se s ovim slažem, jedino što ipak jesam rob, cigareta.

  29. #79
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I na primjer, što znači uredni nokti.
    Ne znam, meni uredni nokti znače podšišani, lijepo oblikovani, i da se kožica ne vidi. Ne lakiram i ne puštam ih jer mi to smeta, previše radim rukama, previše u prirodi sa djecom, oko djece, jednostavno mi smetaju. Eventulano stavim prozirni lak nekad, ali puno češće ih prođem sa onim rašpicama i gumicom da skinem onaj naborani sloj pa se sjaje kao da su nalakriani.
    Nvečer prije nego stavljam djecu spavati namažem ruke.

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I na primjer, što znači uredni nokti.
    Je da?
    Totalno zanimljivo pitanje.

  31. #81
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa meni uredni nokti znači samo da nema prljavštine ispod noktiju
    i da nema ofucanog laka
    ostalo mi je sve stvar stila

  32. #82
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Zdrava prehrana je ona koja uključuje dovoljno makronutrijenata (proteina, ugljikohidrata i masnoća) u prihvatljivim omjerima, dobivenih iz pretežno svježih namirnica (i po mogućnosti doma pripremljenih). Tada su i mikronutrijenti prisutni u dovoljnim količinama.

    Zdrava prehrana je zasnovana na jednostavnosti i ne mora biti skupa, barem u Hr nije preskupo tako se hraniti
    Ja tako jedem jer mi je život i održavanje moga zdravlja na taj način lakše
    Svježe meso i riba, što jednostavnije pripremljeno (npr. kuhano ili gril) maslinovo ulje, puno sezonskog povrća (svježeg ili ako je potrebno jednostavno termički obrađenog), jaja i sirevi koji su između ostalog zamjena za meso, nešto voća (ja ne jedem puno voća jer mi diže šećer prebrzo, ali umjesto voća uzimam lisnato povrće u dodatnim količinama)
    Jogurt bez ičega (nikakve voćne i slične perverzije), mlijeko doduše ne volim pa zaobilazimi

    Sve to u količinama koje pokrivaju moje potrebe za energijom
    Koje su fakat nevelike LOL

    Svakako što manje tvornički prerađene hrane, znači zaobići pekare osim po kruh vulgaris ako je dio normalnog jelovnika
    Ovo je fakat dobro sročeno. Da, to i meni znači zdrava prehrana, iako jako volim kremaste kolače, čipseve, palačinke, čokoladu, nutelu, ma sve što ne spada pod ovo, ali ne kupujem jer pošto sve volim ne bi mogla samo gledati, ni ja ni muž, a djeca još manje. Vani se mogu kontrolirati bez problema. Daleko da ne priuštimo i djeci i sebi, ali jako rijetko. VOlim kuhati,a peći pogotovo pa si onda dam oduška 3 x godišnje, blagdani i rođendani, ali puno pojedu, odnesu gosti, podijelim susjedima, pa ispada vuk sit koza cijela, izguštamo se, a opet u nekohj mjeri. Da pečem svaki vikend ne bi bilo dobro, radila neko vrijeme pa smo nas četvoro bili u stanju smazat tepsiju u pola sata.

  33. #83
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je da?
    Totalno zanimljivo pitanje.
    pa da

    ajde Sirus vrati nam molim te onu temu, pobriši jednostavno , ili i ostavi, meni svejedno, neću se vraćati na ono osobno, obećajem.

  34. #84
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za moj pojam su uredni nokti oni koji su čisti, neizgriženi s čitavim neraskramarenim zanokticama i bez ofucanog poluoguljenog laka.
    Jesu li dugi, kratki, nalakirani ili ne, tak svejedno.
    Ali bome kad vidim izgrižene nokte s ostacima laka od lani i još raskrvarenim izmasakriranim zanokticama, meni se želudac okrene.
    Isto kao i na pokvarene zube

  35. #85
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se slažem da je lijepo vidjeti njegovanu osobu. Samo, ima puno sfera postojanja koje zahtijevanju njegu, a mnoge su i važnije od izgleda, važnije za dobrostanje osobe pa i njene okoline. Dan ima 24 sata, pa tko šta stigne...

  36. #86
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da su danas ti "ideali" puno sir (ima ih puno vise, a na kraju krajeva sasvim jednostavno im mozes i pokazati "srednji prst"i, te da im je se vise nego ikada prije moguce othrvati. upravo kroz obrazovanje, neovisnost i slicno.
    I ja ovako mislim...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo se pitanje odnosilo samo na brazilku, dakle zašto depilirati i ono što stvarno nitko osim nas i odabranih ne vidi. Ne bih baš rekla ni da je zbog higijene i praktičnosti, jer meni stvara samo probleme, da sad ne elaboriram koje.
    Pa zar ima veze sto nitko ne vidi ? Nitko mi ne vidi ni donji ves, pa mi je vazno da je cist i uredan zbog mene same. Iako, brazilka mi nije nesto sto se podrazumijeva kad govorimo o njegovanosti. Pazusi, noge, ruke, brada i brkovi (kod zena, jel :D ), ipak jesu.
    Sto se noktiju tice, pod neurednim noktima podrazumijevam ispucale, pozutjele nokte, nokte nejednake duzine, prljave, pune zanoktica... Duzina i ukrasi su mi potpuno nebitni.

  38. #88
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Depilirane ruke i noge, ili bilo što drugo, nemaju baš veze s čistim donjim rubljem. To više spada pod scenarij, otprilike, kao da postane pitanje njegovanosti da pola glave, recimo od čela pa prema vrhu tjemena, bude obrijano ili izdepilirano. Da, takvi su trenutni standardi ljepote i mi smo ih više ili manje posvojili kao naše, ali nikakve veze s higijenom ili nekom logikom to nema.

  39. #89
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kao što niti nokti koji nisu izmanikirani nisu prljavi niti neuredni, pa ne bih rekla niti zapušteni. D

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što niti nokti koji nisu izmanikirani nisu prljavi niti neuredni, pa ne bih rekla niti zapušteni. D
    Vidis tako je to kad skarice, sapun i krema za ruke vise nisu dovoljni.

  41. #91
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad vidim da nekima pod "urednost i higijena" ulazi depiliranje ruku (?!? - nikad u životu), manikura (ne poliram nokte, odrežem ih 1x u dva tjedna), pedikura (!?!?!? - bila ukupno 5x u zivotu) i našminkanost (nismo dobili definiciju što - da li prolazi samo sjenilo i maskara, ili mora biti podloga, puder, puder u prahu, rumenilo, sjenilo, tuš, maskara, ruž....) - ne znam što da si mislim. Osim da sam valjda neuredna i nehigijenična

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sillyme, to ti ulazi u kategoriju-njegovanost.

    Tako da bi mozda se provukla u kategoriji -čista i uredna.
    Jest da je to niza razina, ali sto je tu je.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ma to je individualno a i relativno

    Nekome su škarice dosta da joj ruke izgledaju njegovano, zbilja
    A ista ta osoba možda depilira ruke iako joj se dlačice na njima niti ne vide

    Šminkanje lica također, netko provede pola sata pred ogledalom da dobije nude look
    Netko izgleda gotovo jednako bez šminke i oba lica gledano sa strane djeluju "njegovano"

    Netko zezne s trunkicu previše pudera pa izgleda lošije i slabije njegovano nego bez ičega

    Ajmo sad o cipelama...

  44. #94
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Moment, apsolutno se slažem da je to sve sranje i preseravanje, da pojasnim samo moje poliranje, moram jer su mi nokti koma, nešto ne valja, nečega mi fali i grbavi su, ne stignem kod doktorice pa da pitam koji vrag jer to imam nekih unazad dvije godine. Škarice, sapun i krema su i meni zakon.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vidim da nekima pod "urednost i higijena" ulazi depiliranje ruku (?!? - nikad u životu), manikura (ne poliram nokte, odrežem ih 1x u dva tjedna), pedikura (!?!?!? - bila ukupno 5x u zivotu) i našminkanost (nismo dobili definiciju što - da li prolazi samo sjenilo i maskara, ili mora biti podloga, puder, puder u prahu, rumenilo, sjenilo, tuš, maskara, ruž....) - ne znam što da si mislim. Osim da sam valjda neuredna i nehigijenična
    Depiliranje ruku je po meni nuzno, ako je zena bijela a ima duge crne dlake koje se ispreplicu. Isto tako i pedikura. Ako imas ispucale pete, urasle, pozutjele nokte, pedikura mi je logican izbor da bi noge djelovale uredno. Itd.
    Meni sapun i voda nisu dovoljni da budem uredna.

  46. #96
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme, to ti ulazi u kategoriju-njegovanost.

    Tako da bi mozda se provukla u kategoriji -čista i uredna.
    Jest da je to niza razina, ali sto je tu je.
    Mislim da im ne ulazim ni u kategoriju "čista" - spadam u one koje su odustale od sapuna u svakodnevnom tuširanju (osim ako se baš zaprljam) a ni dezic ne koristim, samo kap parferma
    Ali bar mi koža više nije suha i peckutava...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Depilirane ruke i noge, ili bilo što drugo, nemaju baš veze s čistim donjim rubljem. To više spada pod scenarij, otprilike, kao da postane pitanje njegovanosti da pola glave, recimo od čela pa prema vrhu tjemena, bude obrijano ili izdepilirano. Da, takvi su trenutni standardi ljepote i mi smo ih više ili manje posvojili kao naše, ali nikakve veze s higijenom ili nekom logikom to nema.
    U pravu si, depilacija mozda nema puno veze s higijenom, ali meni ima veze s ljepotom, njegom ili sto vec.

  48. #98
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Rehab jel stvarno može to tako izgledati sa noktima ako ih se redovito održava, mislim ono osnovno? I ne zezam, nego ozbiljno pitam? Isto i sa ispucalim petama?

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne stignem puno pisati (a i nisam sve pročitala) al bih rekla da je kao i u većini stvari u životu puno do samopouzdanja osobe, ono što je negdje na početku pisala Tanči. Koga briga za kile, ako čovjek sebe voli i doživljava lijepim, uvjerena sam da tako i zrači. Meni su neke ugodno popunjene ženske tako sexy jer imaju ono "nešto". Znaju moje vježbačice pisala sam o jednoj svojoj kolegici.

    Ok ja jesam pobornica zdravog života, pravilne prehrane i redovite tjelovježbe al i "duhovnog/mentalnog" rada na sebi, da ću nekoga suditi prema njegovom izgledu .

    možda kakvog zgodnog frajera s mišićima

    a sad ozbiljno ne može meni nitko nametnuti nešto što ja ne želim i ne smatram poželjnim (prema mojim kriterijima). Mediji su nam koma pa ih godinama ni ne pratim.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab jel stvarno može to tako izgledati sa noktima ako ih se redovito održava, mislim ono osnovno? I ne zezam, nego ozbiljno pitam? Isto i sa ispucalim petama?
    Naravno. Nokti mogu pozutjeti od gljivica ili cak od obicnog lakiranja, ako se pigment laka uvuce u nokat. Nokti mogu urasti od nepravilne obuce ili nepravilnog rezanja. Koza moze ispucati ako osoba ima suhu kozu ili hodanja bez obuce. Zuljevi, kurji nokti... Ok, ja imam pedikerku u obitelji, pa valjda zato imam osjetljivo oko za stopala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •