Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Postoji li vjezba za postavljanje u cetveronozni polozaj?

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Postoji li vjezba za postavljanje u cetveronozni polozaj?

    Sve je, zapravo, receno u naslovu.

    Postoji li neka vjezba/vjezbe?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Probaj sebe polagano iz lezecec postaviti u cetveronozni. Tako ces vidjeti kako korak po korak da radis sa djetetom.
    ( tako smo mi dobili savjet fizioterapeuta kad smo zaboravili korake od njihovih vjezbi)
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.08.2016. at 07:52

  3. #3
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad je dijete polegnuto na trbuhu, drzati ga jednom rukom ispod za grudi kao potporu, a drugom rukom svinuti u koljenu prvo jednu pa drugu nogu. Ako su rukice previse naprijed, postavit ih u razinu ramena. Kad je dijete postavljeno i ako moze samostalno ostati u tom polozaju treba ga za guzu njezno ljuljuskati naprijed-nazad. Tako stjece ravnotezu.

    Ako ga se postavlja iz sjedeceg polozaja, najbitnije mu je drzati oslonac rukom na grudima da se ne moze spustiti na pod, a drugom rukom riktati noge u klececi polozaj.

    Ako puze po vojnicki, kada izbaci nogu sa strane treba ga poduprijeti rukom i nogu koju izbaci kruznim pokretom prema naprijed staviti na koljena

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je prilično komplicirana vježba, i ja je ne bih sama radila.
    To svijanje nožica ispod tijela treba pravilno izvoditi.
    Generalno, bez da terapeut pokaže vježbe, baš i nije preporučljivo izvoditi ih.

    Nama su preporučili da djetetu postavimo zanimljive stvari visoko, tako da se samo pokušava podići da bi bolje vidjelo.
    (npr. vješali smo ogrlice, igračke na rub kinderbeta)

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala!

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    već? a što ti radi i može sam?moj je sa 6,5mj zapeo na podlakticama,sad vježbamo oslonac na skroz ispružene ruke na pilates lopti..Apsu,znaš li ti još koju caku?
    ..na leđima je ok,već trpa noge u usta odavno ali ruke su mu baš slabe...sjećam se s prvom curom tog vježbanja ravnoteže i ljuljanja na sve 4 ali savijanja noga baš i ne,ne bi se usudila sama...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 03.08.2016. at 17:52

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma moze i radi sve sto treba raditi u ovoj dobi (za tjedan dana ce 7 mjeseci).

    Okrece se preko oba ramena u oba smjera, dize se na ispruzene ruke i laktove, ustaje u skleku (nekad podigne cijelo tijelo, nekad trbuh ostane na podu). Ne sjedi sama bez oslonca duze od 5-6 sekundi. Nekad padne kao klada, nekad se lijepo spusti prema naprijed. Krece se na razne nacine, brzo i efikasno - na ledjima, u yoga bridge pose (znaci guzica odignuta od poda) hoda prema nazad, odguruje se lezeci. Krece se i okretanjem, ili, na trbuhu, pocinje neki army crawl s iskorakom, hoda u skleku.. svastanesto izvodi. Sad se po novom nesto pokusava detaljnije podvuci koljena na mekim podlogama, tipa kreveta, ali uglavnom ju to ne zanima.

    Pitam ne zbog brige za motoricki razvoj, nego zbog vlastite traume. Brat joj u principu nije puzao do nekih 10.5 mjeseci jer je naucio alternativne metode kretanja i totalno mu puzanje nije bilo zanimljivo. Sad sam malo u nekom uzasu da ce i ona tako, nis' drugo. Vise me zanima ima li nekih aktivnosti i pokreta koji ih mogu zainteresirati za sve cetiri, nego konkretne vjezbe za rad s fizijatrom.

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mozes joj staviti neku zanimljivu stvar na cvrstu kutiju u visinu njenih očiju. Morat ce se popest i kleknut da dode do nje.

    Trauma sa 10,5 mjeseci
    Moj je propuzao sa 12-13

  9. #9
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajme pa moj ispada nazadan a življi mi je od prve cure...ona se tek okrenula na stomak sa 6,5mj a on sa 4,5mj...
    od svega navedenog radi samo okrete..nit može bit posjednut nit se ustaje...ali po Polovininoj stranici još ne zaostaje,osim potrbušnog položaja s rukama...
    ima jako duge i tanke ruke i noge, čini mi se da i ne može toliko kralježnicu podić odnosno da mu skroz ispružene ruke ne mogu biti pod nekim velikim kutom....

    ja sam te traume sa kašnjenjem (cura propuzala sa 11mj a prohodala sa 15-16mj) izlječila kad je sve ostalo odradila debelo prije prosjeka- bicku bez pomoćnih i role sa 3god,proplivala i proronila sa nepune 4...kasno je prohodala ali kad je, nije nikad bilo padanja...skače po stijenama,zidićima...ko' bi reko od bebe koja nije mrdala do 6,5mj...ali doslovno...

    zato se sad vele ne brinem ali se isto mislim tražit uputnicu za fizijatra na idućem ped. pregledu,čisto da me koji put usmjere što i kako...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 04.08.2016. at 10:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •