Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: totalni šiž kod mjenjanja pelene

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno totalni šiž kod mjenjanja pelene

    Moj 13 mjesečni dječak gotovo pa od rođenja ne voli kad se mijenja pelena. Kad je bio manji još sam i nekako izlazila na kraj s tim ali sada - svako mijenjanje pelene je noćna mora...baca se po krevetu, vrišti, izvija se...ponekad mi upali da mu dam u ruke neku igračku ili njemu nepoznatu stvar pa brzinski promjenim pelenu da on i ne primjeti ali u većini slučajeva imam osjećaj da se borim sa divljom zvijeri...Inače se tako ne ponaša, ovi ispadi su baš vezani samo za mijenjanje pelene i nije mi jasno zašto ??? Čitala sam o tantrumima ali nisam sigurna da je ovdje riječ o tome, ili ipak je ??

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    možda je vrijeme na navikavanje na kahlicu??

  3. #3
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Misliš ?? Nekako mi se čini još mali

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma daj sad je pravo vrijeme, može sam sjediti, stajati, tu mu samo pomogneš oprati guzicu, a usto ste i na moru, gdi ćeš bolje vremena???

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja je uz ostale šizeve imala i šiz na mjenjane pelene i trajalo je dok se nije odvikla od pelene a odvikla se s 3,5g iako smo probali i s 1,5g i s 2,5g ali je bila histerična i na kahlicu i na wc pa nismo forsirali.
    Njoj je zapravo svako spuštanje u vodoravan položaj izazivalo histeričan plač.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod mojih ( svo troje) je jedno vrijeme bilo šiz spustanje u kolica, ko i stavljanje u sjedalicu, pa sam tad znala zaljuljati klince i obaviti to kaj sam naumila

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Promijeni pelenu stojecki. Moze se bez problema.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Napose platnene ako imaš

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Promijeni pelenu stojecki. Moze se bez problema.
    Tako sam i ja mijenjala. Ne bi taj lego na ledja ni pod razno

  10. #10
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nije bio od klasičnodječjih šizeva, ali zahe...n od rođenja pa smo mi to obavljali stojećke, valjda od godine dana. Tako smo ispraksirali da bi to mm i ja znali obaviti ekspresno brzo dok dijete stoji između naših stolica negdje na kavi....

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa, logično da prohodaloj djeci mijenjaš pelenu trčeći za njima Tko to može obaviti ležećki?

    A možeš stavljati dijete na kahlicu, čim dobro sjedi. Svako jutro nakon dizanja, bebu na kahlicu, ti mu nešto čitaš ili pokazuješ (gluparenje odlično djeluje), da bebi bude zabavno. Vrlo brzo skuže da je to normala. Neće se odviknuti od pelena, ali će se naviknuti da je sjedenje na kahlici dio dana. Kasnije, kod odvikavanja od pelena, to olakša cijeli postupak.

  12. #12
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Hvala vam na savjetima. Mjenjanje pelene stoječki mi se čini kao SF film ali probat ću. Starija su mi djeca bez problema "surađivala" po tom pitanju a ovaj najmlađi je kao onaj mali duracell zeko, nema sekunde jedne mira. Ujutro ću ga posjest na tutu (jer obično kaki odmah po buđenju) ali dajem mu 5 sek. da se digne sa nje i ode.

  13. #13
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Bome sam i ja jedno vrijeme mijenjala pelene samo stojećki. Nije bilo opcije da legne i onda je prestala i ta faza. Sretno s tutom!

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i kak je prošlo danas?

  15. #15
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Nosi tutu po kući al neće da sjedne na nju...odnosno sjedne sekundu,zavari od smijeha i digne se...probat cu opet kasnije. Pelenu nikako namjestit kako treba kad je na nogama..treba mi malo više prakse..

  16. #16
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja sam u takvim krizama na stojecki znala obuc pelenu koje su ko gacice

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma lako obuć pelenu, ajde ti skini ako je posrana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  18. #18
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    I mi prijavljujemo pelena-šiz
    Ponekad upali pjevanje, ponekad mu dam kremu u ruke, ponekad ga MM zabavlja...
    Ako nista ne upali onda mjenjamo stojeci. Snalazimo se kako znamo

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš ?? Nekako mi se čini još mali
    Ne da je rano nego si zakasnaila. Sad kad je prohodao, jurit će okolo i teško ćeš ga dobiti da sjedi. Djeca su spremna za kahlicu nakon što stabilno prosjedei prije nego sami mogu ustati. Ali sad je gotovo...pripremi se na veselje, hehehe...Dijete ti je jasno pokazalo da mu pelena ne treba. Ako propustiš ljeto, imat će pelene još godinu dana. Držim fige da uspijete.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ne znam baš da je dijete od 13 mjeseci jasno pokazalo da ne treba pelenu. Samo je pokazalo da ga živcira mijenjanje, tj. najvjerojatnije mirno ležanje dok se mijenja pelena. Zar je problem da propusti ljeto i skine pelene sljedeće ljeto? Pa dijete će tada imati dvije godine, što je po svim mojim dosadašnjim iskustvima sasvim prihvatljiva dob za skidanje pelene, čak i prilično niska. Također, to stavljanje na kahlicu, da je zakasnila? Ne znam, ja s troje djece nisam imala kahlicu u kući. Kad smo shvatili da su spremni za micanje pelene, sjeli smo ih na WC (s nastavkom za djecu, naravno) i sjeli su i obavili što treba bez ikakvih problema i bez ranijih navikavanja na sjedenje na kahlici. Sretno, što god činili, samo sam htjela reći da mi se čini da nije hitno odvikavati 13-mjesečno dijete od pelene.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super mi je ova fora s propustanjem ljeta i nosenjem pelena jos cijelu godinu... Mislim, da je to istina, onda bi svi tu kod mene zauvijek nosili pelene. Em ljeto kratko traje, em je drustveno neprihvatljivo hodati gole guzice i zapisavati javne (a i privatne) povrsine.

    A djeca ipak nekako izadju iz pelena.

  22. #22
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Peterlin, prvi put u ove sve godine da se ne slazem s tobom, uz duzno postovanje..mi skinuli na jesen, stvarno nema veze godisnje doba kad je dijete zrelo

  23. #23
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Peterlin, kužim što si htjela reć ali vjeruj mi da ovo dijete nije imalo fazu sjedenja. Prije je propuzao i digao se na noge nego se posjeo. Čak i kad jede više je na nogama nego što sjedi. Mislim da će odvikavanje od pelena ipak pričekat sljedeće ljeto a zašto je ljeti zgodnije ?? Jer ih pustiš gole i manje je pranja robe kad se dogode nezgode

  24. #24
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I kod nas počeo pelene šiz! U nizu šizeva..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •