Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 159

Tema: Čistoća Zagreb-odvoz smeća

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Vama je stvarno jeftin odvoz smeća! Tu bi ti bio 124 kn.
    Kako gledaš.
    KN i NUV-140. (komunalna i naknada za uređenje voda)
    Čistoća 47
    Ukupno 187 kuna.

    Na moru za uslugu koju ne koristim 10 mjeseci godišnje
    Fiksni dio vode-55kn
    Fiksni dio kanalizacije-30kn
    čistoća 17kn- ukupno 100kuna

  2. #102
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A kod mene ni nema kanalizacije, no plaćam kroz račune za vodu i odvod sve te vode
    I komunalnu i uređenje voda, naravno, samo je svako na svojoj uplatnici, pa je još i naknada
    Odvoz smeća je u ZG dosta jeftiniji nego u RI, koliko vidim po vašim postovima. Možda vam bude kvalitetniji kad poskupi više od 100% kao kod nas preklani
    A-ha, neće biti bolji ako bude po našem sistemu, jedino što je bolje je dotok novca Čistoći.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.01.2020. at 20:13

  3. #103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

  4. #104
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Zagrepčanke, susrećete li smetlare po gradu? Ne mislim na centar, nego na udaljenije
    kvartove van šireg centra grada. Kod nas je postojao uvijek isti smetlar koji je meo
    kolnike i nogostupe, a u zadnje vrijeme uopće ga ne vidim. Uz rinzol i rubove pločnika hrpa je lišća, smeća, opušaka...baš puno smeća . Područja oko zelenih plavih i žutih kontejnera (ne pred zgradama, nego ma prometnici) neću ni spominjati, to su štakornjaci. Gospođa iz Holdinga zadužena za komunikaciju s građanima besramno laže da se npr. glavna prometnica u mom kvartu čisti svakodnevno.
    Kako je kod vas?

  5. #105
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zagrepčanke, susrećete li smetlare po gradu? Ne mislim na centar, nego na udaljenije
    kvartove van šireg centra grada. Kod nas je postojao uvijek isti smetlar koji je meo
    kolnike i nogostupe, a u zadnje vrijeme uopće ga ne vidim. Uz rinzol i rubove pločnika hrpa je lišća, smeća, opušaka...baš puno smeća . Područja oko zelenih plavih i žutih kontejnera (ne pred zgradama, nego ma prometnici) neću ni spominjati, to su štakornjaci. Gospođa iz Holdinga zadužena za komunikaciju s građanima besramno laže da se npr. glavna prometnica u mom kvartu čisti svakodnevno.
    Kako je kod vas?
    Kod mene čak prolazi i onaj kamiončić kaj mete, ali mi smo privilegirani kvart.
    Kod tate, udaljeniji prema istoku, baš i ne.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 11.01.2020. at 19:51

  6. #106
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Srećem, ali samo kad se vozi svojim biciklićem .... nisam nikoga osim sebe i svojih susjeda vidjela kako mete

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Kod nas su smetlaru na triciklu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.01.2020. at 20:49

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Stigle vrećice neki dan.ako ko želi zuti paket poklanjam

  9. #109
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Evo smetlaru kod nas obišli trgić

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vidjela sam tik pred novu godinu mislim ženu s onom hvataljkom da pobire razasuto smeće, ali izuzev toga nisam baš vidjela i smeća ima svuda.

  11. #111
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Na Radićevom šetalištu, blizu Vojnog ordinarijata je baza od Zrinjevca.
    Žene koje tamo rade su zadužene za uređivanje biljaka i skupljanje smeća s hvataljkama, muški kose i podrezuju drveće i grmove.
    Kosače još i sretnem da rade, ali žene apsolutno ništa.
    Je, u uniformi su i imaju alatke sa sobom kad napuste bazu, ali onda se rasipaju po gradu i obavljaju privatne poslove.
    Gotovo svakodnevno ih viđam u busu. Lijepo se vozikaju pa malo do placa i prođe radno vrijeme.
    Kužim da im je hladno, a ljeti vruće, kužim da im se ne da, kužim i da im je plaća premala, ali to je njihov posao. Posao za koji su se školovale i za koji su stručne i sposobne.
    Ne kužim da ih nitko ne kontrolira.
    Ne kužim da nitko ne vidi ruže na Mihaljevcu koje su zarasle u takvu travurinu da je to strašno i iznimno ružno.
    Meni se čini da se u Zagrebu čisti Trg i Bužanova. Ništa više.

  12. #112
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kolika im bude plaća?

  13. #113
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kolika im bude plaća?
    Ako mene pitaš, nemam pojma.
    Koliku može plaću imati radnica u Zrinjevcu; 3-4 tisuće kuna?
    Pretpostavljam da je to koeficjent 1, a to je najniža plaća.

  14. #114
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Na Radićevom šetalištu, blizu Vojnog ordinarijata je baza od Zrinjevca.
    Žene koje tamo rade su zadužene za uređivanje biljaka i skupljanje smeća s hvataljkama, muški kose i podrezuju drveće i grmove.
    Kosače još i sretnem da rade, ali žene apsolutno ništa.
    Je, u uniformi su i imaju alatke sa sobom kad napuste bazu, ali onda se rasipaju po gradu i obavljaju privatne poslove.
    Gotovo svakodnevno ih viđam u busu. Lijepo se vozikaju pa malo do placa i prođe radno vrijeme.
    Kužim da im je hladno, a ljeti vruće, kužim da im se ne da, kužim i da im je plaća premala, ali to je njihov posao. Posao za koji su se školovale i za koji su stručne i sposobne.
    Ne kužim da ih nitko ne kontrolira.
    Ne kužim da nitko ne vidi ruže na Mihaljevcu koje su zarasle u takvu travurinu da je to strašno i iznimno ružno.
    Meni se čini da se u Zagrebu čisti Trg i Bužanova. Ništa više.
    Tanči, mislim da debelo pretjeruješ i još zlobno.
    Večina tih žena diže se u 3 ujutro da do 6 dođu u Zagreb na posao. Po naglasku kada ih čujem u prolazu znam da nisu iz Zagreba.
    Ako počinju raditi u 6, pretpostavljam da ti radiš od 9, one su odradile već tri sata posla i idu na novo zaduženje.
    Ili imaju pauzu. I to zasluženu i na koju imaju pravo.
    Što bi trebale uzimati taksi ili pješaćiti recimo iz Dubrave u Novi Zagreb ili gdje već trebaju biti.
    Mislim stvarno.....

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kod nas uopće ne odvoze žute vreće, stoje danima na cesti, prođe i 3 tjedna od službenog termina odvoza...

    Stričeka na biciklu uopće ne srečem, ponekad prođe kamion koji ima rotirajuću četku sa strane i njome čisti cestu uz rubove... Naravno, samo otpuhuje...

  16. #116
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, mislim da debelo pretjeruješ i još zlobno.
    Večina tih žena diže se u 3 ujutro da do 6 dođu u Zagreb na posao. Po naglasku kada ih čujem u prolazu znam da nisu iz Zagreba.
    Ako počinju raditi u 6, pretpostavljam da ti radiš od 9, one su odradile već tri sata posla i idu na novo zaduženje.
    Ili imaju pauzu. I to zasluženu i na koju imaju pravo.
    Što bi trebale uzimati taksi ili pješaćiti recimo iz Dubrave u Novi Zagreb ili gdje već trebaju biti.
    Mislim stvarno.....
    Ja mislim da ti pretjeruješ.
    Neću reći zlobno, jer ja nisam takva.
    Tvoje riječi govore o tebi.
    Treba im dignuti spomenik jer ustaju u 3?
    Ja ustajem u 5, treba li i meni dignuti spomenik?
    (kao tebi za tvoj staž?)
    Ja ne radim od 9, već od 8, a svaki sam dan već u 7,30 na poslu pa vidim iz tramvaja dotične gospođe kad izlaze iz baze dok idu na teren, a to je oko 7.
    Drago mi je da si ti upućena u cjelokupnu problematiku, ali ne piši napamet jer ja ne pišem napamet i nisam to iz prsta isisala.

  17. #117
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I da, s Mihaljevca sigurno ne idu u Dubravu ili Novi Zagreb kad imaju baze po svim kvartovima.
    Cathy, ovo ti je čisto pretjerivanje i izmišljanje.

  18. #118
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Tanči, ali kako znaš kamo idu, jesi li ih pratila? Vjerujem da ih vidiš u 7.30 kad ideš na posao. Kada ih još susrećeš?

  19. #119
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, ali kako znaš kamo idu, jesi li ih pratila? Vjerujem da ih vidiš u 7.30 kad ideš na posao. Kada ih još susrećeš?
    Službeno često izlazim i vozimo se istim busevima.
    Susrećem ih posvuda i vidim s prozora.
    Evo sad nedavno je bila akcija podrezivanja granja na drveću.
    Dva tjedna je trajalo da obrežu četiri stabla ispred mog posla.
    Jedan dan jedno stablo pa nestanu, sutra se vrate i poberu granje s poda pa nestanu, treći dan drugo stablo pa nestanu...
    Na kraju sam ja pomela ostatke iza njih jer su pobrali samo krupno, a sve manje od pola metra su ostavili po nogostupu i travnjaku.
    Ja sam čistila javnu površinu što je njihov posao, ne moj.
    Malo dalje je parkiran kamiončić u kojem sjede i čekaju, ne znam što, kraj radnog vremena?
    Imali smo tada majstore na ogradi koji su isto to sve promatrali i komentirali sa zgražanjem.
    Opet kažem, kužim da im je hladno, sve mogu shvatiti, ali nije mi jasna ta neučinkovitost, toliko gubljenje vremena.
    Ne znam, možda su neorganizirani, možda, možda...
    Ali neka mi netko objasni zašto su ruže na okretištu tramvaja Mihaljevac od ljeta zapuštene?
    Sve je zaraslo. Ljeti je trava i korov bilo metar visoka.
    Tu istu javnu površinu o kojoj gore pišemsu lani kosili jedan, jedini put.
    Mi plaćamo čovjeka da to pokosi. Javnu površinu.
    I taj put kad su kosili išli su dvojica kosača sa flaksericama, jedan do drugoga.
    Ok, a iza njih jedan s puhalicom i samo je odrezanu travu otpuhao natrag na travnjak.
    Opet sam ja to pomela jer je izgledalo očajno i vjetar bi to nosio posvuda.
    Lišće? Nula bodova. Danima i tjednima sam skupljala lišće, kako ja, tako i svi susjedi.
    Čikove i otpatke nitko ne mete. Kantu s otpatcima od kućnih ljubimaca nitko ne prazni.
    Ja ne znam što treba raditi Čistoća, a što Zrinjevac, ali što god da rade ili rade loše, polovično i neorganizirano ili jednostavno preskoče.
    Odvoz otpada?
    Kako kad.
    Masu puta ne otpeljaju plastiku, a nje ima najviše pa vuci vreće van i vraćaj unutra i usput imaj skladište za to sve.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 12.01.2020. at 15:07

  20. #120
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I da, s Mihaljevca sigurno ne idu u Dubravu ili Novi Zagreb kad imaju baze po svim kvartovima.
    Cathy, ovo ti je čisto pretjerivanje i izmišljanje.
    Sory, ali ove koje ja vidim po gradu rade. A ne prodaju zjake.
    Tako da valjda samo ove tvoje su neradnici.

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Sa i kod nas se radi

  22. #122
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zagrepčanke, susrećete li smetlare po gradu? Ne mislim na centar, nego na udaljenije
    kvartove van šireg centra grada. Kod nas je postojao uvijek isti smetlar koji je meo
    kolnike i nogostupe, a u zadnje vrijeme uopće ga ne vidim. Uz rinzol i rubove pločnika hrpa je lišća, smeća, opušaka...baš puno smeća . Područja oko zelenih plavih i žutih kontejnera (ne pred zgradama, nego ma prometnici) neću ni spominjati, to su štakornjaci. Gospođa iz Holdinga zadužena za komunikaciju s građanima besramno laže da se npr. glavna prometnica u mom kvartu čisti svakodnevno.
    Kako je kod vas?
    Moram priznati da ih u svom kvartu nisam dugo susrela. MOžda jednostavno idem u krivo vrijeme, međutim stanje je puno lošije u odnosu na 2 godine prije. Smeća posvuda.
    Na otocima na kojima se skuplja staklo, plastika, papir i tekstil je užaaas blago rečeno. Jedan takav nam je ispred zgrade. Strašno. Prijavljujem putem portala Moj Zagreb...nakon što sam prijavila pokupili su nakon mjesec dana ali čini mi se ne zbog moje prijave jer piše da je još u procesu.

  23. #123
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Proučavala sam rub kolnika i rinzol ovih dana. Pometu se samo dijelovi koji su na busnim stanicama i isprazne se kante za smeće. Sve ostalo stoji kako je već tjednima.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 13.01.2020. at 14:08

  24. #124
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    čokolada, ostavi nešto namjerno, što neće vjetar ili vrane odnijeti pa fotkaj svaki dan Npr. manju drvenu klocnu. Mi smo tako na poslu ostavili pauka na podu. Bio je preko 2 tjedna na mjestu. Možda bi i dulje da nisam pozvala da je stvarno vrijeme da očiste. Naša čistačica je samo kantu praznila.

  25. #125
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Pa dopisujem se ja redovito s gđom Senom Žutić i šaljem fotke smeća po kvartu. Al' Sena se ne da i kaže da se prema planu i programu ulica čisti svaki dan.
    Cistoca.Podruznica@zgh.hr

  26. #126
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dakle prošli tjedan su u nekom trenutku došli iz čistoće i napokon očistili krupni otpad, kutije, staklo isl i sl sto se vec dulje vrijeme skupljali oko kontejnera. Počistiti su i mini divlji deponij u nastajanju u parkicu pored mene. Dovezli se (njih sam vidjela) dvoje njih na biciklima i omeli su svo smeće i lišće uz rubnike, omeli sve oko kontejnera. Plastiku i papir su napokon počeli odvazati 1x tjedno i vise se ne prelijeva oko kontejnera i vjetar je ne raznosio po okolici. Uglavnom, izgleda urednije nego zadnjih 2-3 godine... znači itekako se moze kad se hoće. Sad je bar minimum urednosti makar jos uvijek ljudi ne razvrstavanju kako spada. Gdje su bili do sad???!!!!!

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Vidim čistače na parkingu i ulici svako jutro, ali problem je ovo što čokolada kaže - ne odvozi se otpad redovito, a ljudi oko kontejnera bacaju svašta, pa vjetar to raznosi i onda je ovim čistačima s metlama velik dio truda uzaludan.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Na haustoru nas je dočekala obavijest Čistoće da od sutra, 10.2., počinju s tjednim odvozom sortiranog smeća - plastike i biootpada. Živi bili pa vidjeli.

  29. #129
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kod vas budu pune te biootpad kante?

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod vas budu pune te biootpad kante?
    Ni govora, poluprazne su... Neki dan kad je jako puhalo, sve kante u ulici su bile porušene. Ko kegli na kuglani.
    Inače, uvijek tim kantama vidim obične najlon vrećice. Unutra jest bio otpad,, ali u vrećici iz obližnjeg dućana

  31. #131
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas su ti kontejneri za biootpad dupkom puni cim je krenula sezona radova u vrtu. Trebamo ih jos. Samo što da, neki ljudi bacaju u običnim vrecicama. Treba edukacije, jer po meni onaj tko je razvrstavao i pri tome pogriješio ce prije htjeti ispraviti grešku nego netko tko se uopće ne trudi.

  32. #132
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Već odavno odvajam, ali ove vreće su mi baš poremetile koncepciju. Nikako ne mogu uskladiti količinu smeća s brojem vreća i učestalošću odvoza. Vreće smo dobili početkom godine - nisu prošla ni dva mjeseca, ove za plastiku su već pri kraju. Jednaku količinu vreća dobije samačko kućanstvo ili kućanstvo s deset članova?! Vreća za biootpad ne odgovara veličini kante, a nabava veće kante nije opcija jer mi jedino u postojećoj veličini i rasporedu stanu u kuhinjski element.

    Nedavno je pred zgradom osvanula obavijest Čistoće o novim terminima odvoza, ali, očekivano, ne drže se navedenog rasporeda.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod vas budu pune te biootpad kante?
    Ne kao i kod Peterlin, poluprazne su. Iako, primjećujemo da su iz tjedna u tjedan sve punije. Ima nade za susjede...

  34. #134
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Kod nas su kante za biootpad prepune, smeće ispada iz njih. Napune se u jednom danu, a onda danima čekamo odvoz. Smrdi već sad jako jer kante nisu zatvorene jer su prepunjene. Ja sam prestala odvajati jer nemam gdje bacati.
    Posljednje uređivanje od kajsa : 09.02.2020. at 20:14

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Ja moram u reciklažno.ček i muž koji put odnese
    Uopće me kanta ne zanima više

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Već odavno odvajam, ali ove vreće su mi baš poremetile koncepciju. Nikako ne mogu uskladiti količinu smeća s brojem vreća i učestalošću odvoza. Vreće smo dobili početkom godine - nisu prošla ni dva mjeseca, ove za plastiku su već pri kraju. Jednaku količinu vreća dobije samačko kućanstvo ili kućanstvo s deset članova?! Vreća za biootpad ne odgovara veličini kante, a nabava veće kante nije opcija jer mi jedino u postojećoj veličini i rasporedu stanu u kuhinjski element.

    Nedavno je pred zgradom osvanula obavijest Čistoće o novim terminima odvoza, ali, očekivano, ne drže se navedenog rasporeda.
    Ovaj problem imamo i mi - nedovoljno vreća za plastiku. Dosjetili smo se, kupili neke žute u Lidlu i sad trpamo plastiku u njih, ali odnesem na onaj "zeleni otok" gdje je kontejner za plastiku. Veća je vjerojatnost da tamo pokupe i to odvojeno.

  37. #137
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj problem imamo i mi - nedovoljno vreća za plastiku. Dosjetili smo se, kupili neke žute u Lidlu i sad trpamo plastiku u njih, ali odnesem na onaj "zeleni otok" gdje je kontejner za plastiku. Veća je vjerojatnost da tamo pokupe i to odvojeno.
    I stavis pokraj kontejnera???

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I stavis pokraj kontejnera???
    Ako ima mjesta, ubacimo u kontejner, a ako nema - ostavimo pored, ali vodimo računa da to bude dan prije nego je planiran odvoz (utorkom voze, pa ponedjeljkom odnesemo).

  39. #139
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj problem imamo i mi - nedovoljno vreća za plastiku. Dosjetili smo se, kupili neke žute u Lidlu i sad trpamo plastiku u njih, ali odnesem na onaj "zeleni otok" gdje je kontejner za plastiku. Veća je vjerojatnost da tamo pokupe i to odvojeno.
    Trebali su ih napraviti prozirne, ove žute su po cijelom gradu uredno rezane i trgane.

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali su ih napraviti prozirne, ove žute su po cijelom gradu uredno rezane i trgane.
    Očito ljudi ubacuju i PET ambalažu. Šteta kad već odvajaju da ne odvoje onda i te što nešto vrijede i stave u posebnu vrećicu. Ja ih vraćam u dućan, ali znam da neki što iz humanosti, što iz komocije bacaju povratne boce. Kad bi sakupljači znali da nema, nema povratne, sumnjam da bi raskopavali.

  41. #141
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali su ih napraviti prozirne, ove žute su po cijelom gradu uredno rezane i trgane.
    Slažem se. Zato i trpam plastiku u žuti kontejner kad god mogu.

  42. #142
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ovo s vrećama je takva promašena ideja. Jučer dvadesetak vreća naslaganih kod spremnika, neki čovjek po njima traži, valjda boce. Danas vjetar. Sve će to raspuhati. Po cesti. Pred aute. Gledam i prije dva tjedna kako se ogroman komad plastične folije, valjda 70x70 cm vrti po prometnoj Branimirovoj na vjetru. Zar nije to opasno ako se zaplete u gume, ili padne na retrovizor, stakla?

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    plastiku i ja trpam direkt u žuti kontejner, ako ko treba žute, smeđe vrečice nek se javi

  44. #144
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    plastiku i ja trpam direkt u žuti kontejner, ako ko treba žute, smeđe vrečice nek se javi
    Trebam ja.
    Dođem u srijedu u tvoj kvart pa se možemo naći.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Javi se

  46. #146
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    tanči očisti inbox

  47. #147
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    U nedjelju sam bila u Heinzelovoj kod ona tri nebodera (Smogovci). Tamo mora da jako fini narod živi, jer nema ništa oko kontejnera. Ili je to, ili je to zato što Bandić živi 150 m dalje u Bužanovoj, ili su baš neposredno prije nego sam došla počistili patuljci.

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Kod nas jučer prolazim pored kontejnera nsbacano sve i svašta u plastiku i bio i papir i vreće nedaleko dalje onqj spremnik s rupom skroz uredan

  49. #149
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tanči očisti inbox
    Jesam.
    Imaš pp


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Kod nas u kvatru maknuli sve kontejnere prije desetak dana,sto po meni isto nije dobro jer sada nemamo kud odnjeti staklo naprimjer. Plastiku i papir navodno ce odasad odvoziti jednom tjedno pa kontejneri nisu ni potrebni.
    Vidjeti cemo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •