Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 159

Tema: Čistoća Zagreb-odvoz smeća

  1. #1
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno Čistoća Zagreb-odvoz smeća

    Zelim vas sve prvo lijepo pozdraviti

    Pretpostavljam da vas/nas je vecina sada vec dobila obavijest da se odvoz kucnog smeca u Zagrebu smanjuje. Sa 3x na 2x tjedno.

    Pitam se da li samo mi kao stanari vec sada ludujemo unaprijed il nas ima jos
    Dakle mi smo zgradica sa 4 stana, i imamo kantu od 240l (zelena)
    U ta 4 stana ce kroz koji mjesec biti min. sestero djece, a osmero odraslih ljudi...

    Kantu smo uredno znali napunili, a odovoz je isao 3x u tjednu.
    Vec sada nam nastaje problem sto nam je kanta mala, smeca puno... A o ljetnim vrucinama i smradu koji se pocne siriti i da ne spominjem

    Zvala sam Cistocu da nam se odobri jos jedna kanta ali sumnjaju da cemo ju dobiti... Ne znaju kako bih nam naplatili povecanje volumena? I kao po kucanstvu se racuna 50l, nas je 4-ero, dakle 200l.
    Poslala sam im mail na koji cekam odgovor

    Stanari zele da se kupi jos jedna kanta mimo njihova znanja... Ali se onda pitam da li ce htjet ju ispraznit? Svi koji se nadu u sl.problemu bih mogli imati slicnu ideju

    Ima te li kakav savjet?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa pretpostavljam da su oni zamislili da reakcija građana na tu mjeru bude da više recikliraju.
    ako to već ne radite, odvajanjem otpada možete smanjit količinu smeća poprilično, mi smo kupili one 3 kante u različitim bojama, držimo ih na balkonu ispred kuće i odvajamo plastiku, staklo i povratnu ambalažu, pa kako se ukaže prilika nosimo u reciklažna dvorišta. Imamo vrt pa tu nosimo kompost, u zgradi bi trebalo imat i komposter, ali to je već viši nivo zahtjevnosti.

  3. #3
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa pretpostavljam da su oni zamislili da reakcija građana na tu mjeru bude da više recikliraju.
    ako to već ne radite, odvajanjem otpada možete smanjit količinu smeća poprilično, mi smo kupili one 3 kante u različitim bojama, držimo ih na balkonu ispred kuće i odvajamo plastiku, staklo i povratnu ambalažu, pa kako se ukaže prilika nosimo u reciklažna dvorišta. Imamo vrt pa tu nosimo kompost, u zgradi bi trebalo imat i komposter, ali to je već viši nivo zahtjevnosti.
    i mi ovako rješavamo

  4. #4
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Od recikliranja samo mm i ja to radimo.. Skupljamo u garazi i nosimo. A ostali nazalost ne, naprotiv cesto sto mogu i stisnuti samo ubace :/

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    eto, sad jedno vrijeme kad god sretneš nekog od susjeda na stepenicama, počni priču "bok suseda, jeste vidjeli ovo za smeće, rjeđe će ga odvozit majku im, kako ćemo mi to jadni? a šta se može, tu smo di smo, morat ćemo svi sjedat na tetrapake prije bacanja"

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Danas sam stupila u kontakt sa Cistocom.. Nema sanse za jos jednom kantom. A sto se stanara oni su nasli rjesenje koje nece proci. Kupit jos jednu kantu mimo Cistoce... Al mi covjek kaze da decki na kucnom imaju popis i prijavljuju visak..
    Evebtualno cemo mozda dobiti kantu za papir, al to cemo znat kroz cca mjesec dana!

    Danas je sastanak stanara

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    eto, sad jedno vrijeme kad god sretneš nekog od susjeda na stepenicama, počni priču "bok suseda, jeste vidjeli ovo za smeće, rjeđe će ga odvozit majku im, kako ćemo mi to jadni? a šta se može, tu smo di smo, morat ćemo svi sjedat na tetrapake prije bacanja"
    Znas kaj je zalosno... Da odrasle koji su svjesni "problema" ucis kako postati dio rjesenja

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    a kolko daleko je kanta/kontejner za papir? muislim pa ne treba svaka zgrada imati svoju kutiju za papir i da tetrepaki mogu i smiju u papir
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.08.2016. at 15:09

  9. #9
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Daleko je nazalost.. Skoro dvije autobusne stanice

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    onda tražite da vam daju bar kantu/kontejner u kvart

  11. #11
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Morat cemo... Ovi na kraju ulice imaju i skoro 3 busne stanice.. Slijepa smo ulica pa smo i odsjeceni sa svim planovima! Od tih kontenjera, ciscenja ulice, snijega...

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Neke kratke stanice, kojije to kvart?

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Jeste kaj rjesili?

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda tražite da vam daju bar kantu/kontejner u kvart
    Tako je. Kad se mm doselio k meni i prijavio na adresu, skuzio je da nema gdje odbajat smece. Poslao je molbu gradu, bandicu, cistoci, kome vec, da nigdje nemamo kontejner za plastiku. Čak je sugerirao i lokaciju kontejnera, i to su prihvatili. Odgovorili su mu u roku tjedan dana, kroz mjesec je vec bio tamo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam stupila u kontakt sa Cistocom.. Nema sanse za jos jednom kantom. A sto se stanara oni su nasli rjesenje koje nece proci. Kupit jos jednu kantu mimo Cistoce... Al mi covjek kaze da decki na kucnom imaju popis i prijavljuju visak..
    Evebtualno cemo mozda dobiti kantu za papir, al to cemo znat kroz cca mjesec dana!

    Danas je sastanak stanara
    Žalosno je što su sve ljudi spremni smisliti zbog svoje lijenosti. I žalosno je da tvoja obitelj ima problem jer su drugi lijeni reciklirati. Mi smo peteročlana obitelj i uz reciklažu skupimo cca jednu vrećicu ostalog smeća u kanti od 50l. Znači, odvoz 2 x 50l tjedno nam je i više nego dovoljan. I naši susjedi su lijeni išta učiniti po pitanju reciklaže i baš sam ljuta kad vidim što sve završi u kantama za smeće, a ne u reciklažnim dvorištima. A ima i onih bisera koji dovezu vreća smeća autom i ubace ispred tuđih kuća...

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nisam u Zg...mi već nekoliko godina odvajamo otpad i svaka kuća ima svoje dvije kante...jednu za smeće a drugu za papir i plastiku. Otpadke od hrane (korisne) bacamo u kompost. Moram reći da nam je u početku jako teško bilo se priviknuti jer za svaku stvarčicu moraš van iz kuće, a u stanu npr. je nezgodno držati 3,4 kante za sortiranje. Sad nam je to nekako pod normalno, u jednoj kanti u stanu imamo dvije vrećice unutra, čim se počnu puniti idu van. Previše nam je dvije kante u dvorištu nije uopće lijepo ih za vidjeti a kada su pune na vrh i imamo neke radove pa i veću količinu za recikliranje nisu nam dovoljne. Trenutno gruntamo što sa građevinskim otpadom (šuta) i stiropolom

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Možeš šutu odvesti u reciklaža dvorišta ima propis koliko smije bit od jednom od jednog čovjeka, mada firme koje rade šutu često ih same i voze, isto s stropovima. Mene zanima kak ovi koji voze to vaše odvojimo, jel oni sami odvoje plastiku od papira?

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako se zeli da gradani recikliraju tada im se to treba i omoguciti.
    Ne u smislu da papir nose 2 autobusne stanice , nego da im se daju uz zgradu kontejneri za reciklazu.
    Moja teta u Berlinu ima 4 razlicite kante za razvrstavanje u dvoristu , i po njih dolazi cistoca na tjednoj bazi.
    Mi imamo 3 kontejnera za staklo, plastiku i papir , za cijeli kvart, koji su vecinu vremena pretrpani.

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, treba reciklirati.
    I onda ostane zapanjujući malo "ostalog" smeća.
    Ja odvajam smeće već godinama.
    Balkon mi je reciklažno dvorište, a kontejneri isto daleko i na različitim lokacijama pa je muž, koji je osnosio to razvrstano smeće, znao kružiti po Zaprešiću jer staklo ide tamo, papir kod škole, plastika na drugu stranu...
    Svejedno, nismo odustajali.
    Uostalom pa ne nosi se smeće na dnevnoj bazi.
    Jednom tjedno se da prošetati do kontejnera za plastiku ili ubaciti u auto pa usput kad se negdje ide odložiti.
    Zadnjih godinu ili čak i malo dulje imamo sve to u zgradi; plavi, žuti, zeleni i crni kontejner.
    Moram pohvaliti i Pulu i Kraljevicu, tamo sam vidjela posebne kontejnere za pelene i uloške što me oduševilo.
    Začuđujuće da su manje sredine naprednije po pitanju razvrstavanja otpada od velikog Zagreba.
    Iako, tamo gdje radim, postoje kontejneri za plastiku, papir i staklo i mi uredno razdvajamo i jednom tjedno odnosimo u te kontejnere.
    Nisu nam pod nosom, ali nije mi problem ponijeti vreću papira kad idem do tramvaja. Usput mi je.

  20. #20
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Sta da vam kazem?! Meni je recikliranje u "kozi" obzirom sam zivjela u Njemackoj, a tamo se reciklira sve... Plastika, papir, organsko, "ostalo smece"...
    Rezime od jucer "kaj se tu ima reciklirati"? "Pa recikliram plasticne flase"
    Pa ono nakon neke feste plasticne case, tanjure odneses u plastiku, omoti od mesa... Ahaa of course!
    Pa onda zasto tamo neka zgrada od 10stanova ima kontenjer od 1000l?! A nama se obracunava 50l, a placamo po m2?
    Pa mozda jer je gradjena prije 10god.,kad se tako moglo.... Halooo!!!

    Zavrsilo tako da ce se vrecice odlagati na pod kad u kantu ne stanu! Pa ce mozda tako svi, pa ce Cistoca promjeniti nacin rada!
    Bas me ljuti taj covjekov "inat" ,pa zar ne bi moglo bar jednom ok ajmo probat?!!

    Rekla sam da cu trazit kontenjere za reciklazu, iako bas i nemaju kud s njima... Odnosno imaju mjesta al tu se parkiraju stanari koji imaju kuce od 500m2, gradjene na samoj medji bez i jednog parkinga

    Sve u svemu komocija na prvom mjestu!
    Posljednje uređivanje od Sanja :) : 17.08.2016. at 09:48

  21. #21
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jelena i nisu kratke stanice 500m svaka.. Pa ti uzmi vrecice pa nosi... Kad nemaju svi auto

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ima li ZG rijeseno razvrstavanje otpada kad ga poberu iz razlicitih kontejnera?

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima kak ovi koji voze to vaše odvojimo, jel oni sami odvoje plastiku od papira?
    Za plastiku imamo posebne vrece koje moramo zavezati isti dan se odvoze kada i papir.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ZG rijeseno razvrstavanje otpada kad ga poberu iz razlicitih kontejnera?
    popbiru ih iz različitih kontejnera istu vrstu otpada, nekad su znali trpat sve u isto ali je tad dignuta hajka

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Jeste čuli najavu poskupljenja


    kao osnovna cijena 68 kn po domaćinstvu+ dodaci pa pajmanje iznossi 100 i više kuna

    recimo susjed sad plaća za 47 kvadrata, samac 47 kn
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.11.2019. at 19:18

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste čuli najavu poskupljenja


    kao osnovna cijena 68 kn po domaćinstvu+ dodaci pa pajmanje iznossi 100 i više kuna

    recimo susjed sad plaća za 47 kvadrata, samac 47 kn
    Ja na moru cijelu godinu plaćam preko 100 kuna mjesečno za 35 kvadrata. Bez obzira jesam li tamo ili nisam.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pitam se je li moguće da neka druga tvrtka obavlja taj posao da možemo birati kome ćemo platiti, a ne da budemo prepušteni na milost i nemilost kriminalcima.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni nije jasno zasto u Zg ne naprave podzemne spremnike. Kad su napravili prve u Sibeniku, uglavnom smo bili skepticni, ali brate mili, sjajni su. Otvaraju se pomocu cip kartice. Placas pausal i broj vreca bacenih u podzemni spremnik.
    Postoje naravno i kontrejneri oko zgrada, ali mislim da dugorocno svugdje misle raditi takve spremnike. Pa ako ih mogu ovdje u kamenu busiti, na kontinentu je to pizdarija za napraviti.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno zasto u Zg ne naprave podzemne spremnike. Kad su napravili prve u Sibeniku, uglavnom smo bili skepticni, ali brate mili, sjajni su. Otvaraju se pomocu cip kartice. Placas pausal i broj vreca bacenih u podzemni spremnik.
    Postoje naravno i kontrejneri oko zgrada, ali mislim da dugorocno svugdje misle raditi takve spremnike. Pa ako ih mogu ovdje u kamenu busiti, na kontinentu je to pizdarija za napraviti.
    Jesu, ali u zgradi di je kvadrat bio 3000 eura, a svi stanovi prodani prije nego su temelji postavljeni.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    U Velom losinju imaju isto podzemne ali ne otvaraju se na cip

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovi podzemni spremnici su na javnim povrsinama. Nema veze s cijenom kvadrata niti nekretninama kao takvima. Bitno je samo da kamion moze doci blizu.

  32. #32

  33. #33
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi podzemni spremnici su na javnim povrsinama. Nema veze s cijenom kvadrata niti nekretninama kao takvima. Bitno je samo da kamion moze doci blizu.
    Ima, jer ovi pripadaju toj zgradi i samo oni imaju ključ. Drugdje ih ne rade.
    Bar ne u mom kvartu.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 11.11.2019. at 20:48

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Da se to i napravikud onda sa silnim kantama za mjesoviti?

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kod nas u kvartu su za stanare zgrada postavljeni ti podzemni spremnici na kartice koje je linkala marta.
    Prvenstveno je sve urednije. Vjerujem i naplata jednostavnija. Nisam nikad vidjela praznjenje ostih. Iako me bas zanima.
    Kucama su ostavljeni kontejneri koji koji su cipirani. Tako da se na taj nacin broje odvozi.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mi smo u Zg. Širi centar. Ispred zgrade još uvijek imamo samo kante za mješani otpad i papir....

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da se to i napravikud onda sa silnim kantama za mjesoviti?
    To i jesu spremnici za mješoviti otpad. Kontejneri za plstiku, staklo, metal i papir i dalje imaju svoje lokacije po gradu.

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kod nas su razdvojeni ti podzemni spremnici. tako da su za papir, plastiku, komunalni otpad, i jos nesto al ne znam tocno za sto.
    a di su nestali kontejneri koji su bili za zgrade, pa nemam pojma. vjerojatno su reciklirani

  39. #39
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    U Zagrebu vlada komunalni nered, i to će tako biti sve dok službu ne preuzme netko kome je stalo i tko će se uhvatiti u koštac s tom hobotnicom.

  40. #40
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ne znam kako u Zagrebu prazne te spremnike (Cathy, misliš na Veslačku, vjerojatno...). Gledala sam na moru imaju posebne kamione koji dižu te neke duboke kante s "rukom" kao oni neki aparati što vadiš plišance na kovanice, samo veliko. Kad rođo nabavi kamione, onda će orat po Zagrebu, ove kante će se pobacati, a dobit ćemo nove.

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako u Zagrebu prazne te spremnike (Cathy, misliš na Veslačku, vjerojatno...). Gledala sam na moru imaju posebne kamione koji dižu te neke duboke kante s "rukom" kao oni neki aparati što vadiš plišance na kovanice, samo veliko. Kad rođo nabavi kamione, onda će orat po Zagrebu, ove kante će se pobacati, a dobit ćemo nove.
    Ne, Bužanovu.

  42. #42
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako neka stambena zgrada zaključa svoj spremnik (smetlarnik je vani na cesti, ima svoja vrata, ali se ne zaključava) i svaki stanar ima svoj ključ, kako odvoze to smeće? Svaki smetlar dobije svoj ključ i on zna da je to ključ od te zgrade? I oni vode računa o ključevima i znaju da im treba? I moraš im napraviti više ključeva pa ga imaju i oni za plastiku, i oni za miješano, i oni za papir, i oni za biootpad…?
    Kako to uopće funkcionira?

    Znam kad smo poštaru napravili ključ od haustora jer često nije mogao ući do sandučića jer ujutro nema nikoga u zgradi, svaki put kad se promijeni poštar - nestane mu set ključeva i pravimo mu novi.

    Pa ne mogu zamisliti kako bi bilo s čistoćom...?

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ako neka stambena zgrada zaključa svoj spremnik (smetlarnik je vani na cesti, ima svoja vrata, ali se ne zaključava) i svaki stanar ima svoj ključ, kako odvoze to smeće? Svaki smetlar dobije svoj ključ i on zna da je to ključ od te zgrade? I oni vode računa o ključevima i znaju da im treba? I moraš im napraviti više ključeva pa ga imaju i oni za plastiku, i oni za miješano, i oni za papir, i oni za biootpad…?
    Kako to uopće funkcionira?

    Znam kad smo poštaru napravili ključ od haustora jer često nije mogao ući do sandučića jer ujutro nema nikoga u zgradi, svaki put kad se promijeni poštar - nestane mu set ključeva i pravimo mu novi.

    Pa ne mogu zamisliti kako bi bilo s čistoćom...?
    Naše smeće je u kučici, (miješani komunalni) i smetlari imaju ključ. E sada, nisam predstavnik stanara pa ne znam kako to funkcionira.

  44. #44
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ok, tenks!

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Mi imamo pod kljucem
    Tri razlicita. Spremnika
    Netko odkljuca ujutro
    Masu puta sam ja zakljucala
    Bio i papir je ispred kuce

  46. #46
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E pa toga sam se i bojala, taman posla da moram misliti kad cu otključavati spremnik. A u zgradi bi bila jedina kojoj bi to uopce palo na pamet... poslala sam mail u holding pa ću vidjeti.

  47. #47
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Stambena zgrada u našoj blizini svoje kontejnere drži na javnoj površini.
    Oko njih je uvijek porazbacano smeće, tri ogromna kontejnera i barem 4 mala - za papir i organski otpad. Osim što je porazbacano užasno smrdi.
    Pišem već godinu dana svima kojih se mogu sjetiti - od čistoće, mjesnog odbora, komunalnog redara, ureda za mjesnu samoupravu ... ne znam kome sve ne - ništa se ne rješava.
    Nadam se da će ova odredba potaknuti stvari u tom smjeru.

    Zanima me, čisto informativno, zgrade koje nemaju smetlarnike - imaju li obavezu napraviti ih? Vi koji živite u zgradama, kakva je situacija sa smetlarnicima?
    Ja vidim da ih ima puno koje drže kante i kontejnere na javnoj površini jer nemaju smetlarnike.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, čisto informativno, zgrade koje nemaju smetlarnike - imaju li obavezu napraviti ih? Vi koji živite u zgradama, kakva je situacija sa smetlarnicima?
    Ja vidim da ih ima puno koje drže kante i kontejnere na javnoj površini jer nemaju smetlarnike.
    Mogu ti reći za zgradu svojih roditelja - situacija je očajna. Ali nije to od jučer, još dok sam živjela u toj zgradi prije 20-ak godina, uvijek je bilo problema sa smećem. Kontejneri su ispred zgrade na javnoj površini i osim stanara te zgrade, onamo bacaju smeće i stanari okolnih zgrada "jer im je usput kad idu na tramvaj", i - još gore - iz lokalnog dućana, bacaju onamo ambalažu. Sad su se običnim kontejnerima pridružili i oni za plastiku i papir, pa je smeća oko kontejnera još više. Totalni svinjac.

    U kvartu gdje živim, zgrade uglavnom imaju smetlarnike. U našoj zgradi su ti smetlarnici donedavno bili otvoreni (u prolazu prema dvorištu, ali tako da svatko može do njih), i isto je bio svinjac, ne toliko od stanara, koliko od prolaznika koji kopaju po smeću, i još više mačaka i vrana koje su se zavlačile u kontejnere. Nedavno su postavljena vrata na smetlarnike i sad je situacija puno bolja. Vrane još ne znaju otvarati kvake a mačke se ne mogu provući kroz rešetke. Vrata se zasad još ne zaključavaju, ali vjerojatno će se i to uskoro promijeniti.

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni nije jasno, ako su dali te vrećice i spiskali milijune na njih, zašto nisu mogli jednostavno dostavit obične kante koje imaju unutarnju kantu pa da smeće samo istresem. Ovako mi ta smeđa vreća redovito pukne i svejedno moram istresati smeće u kantu. Bezveze.

  50. #50
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mi imamo smetlarnike koji su zadnjih nekoliko godina pod ključem
    ključeve imaju stanari ali i nestanari, nemam pojma otkud im - kažu "dobri ljudi su nam dali"

    kontejneri za papir, plastiku i bio otpad su van tog smetlarnika
    i sada imamo situaciju da stanari ubace bilo koje smeće u bilo koji kontejner jer su lijeni otključavati smetlarnike
    ljudi su smeće ovog svijeta

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •