Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 105

Tema: Dječji oftamolog

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li itko iskustva s dr. Juratovcem sa Rebra? Mi smo dobili termin krajem veljače kod njega
    Dobar i zna s klincima. Ali nisam bila puno puta jer je moj sin kod njegove kolegice. Samo kad su godišnji pa se oni mijenjaju.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Bubaklara, mi idemo idući tjedan gore. Je li ambulanta u bivsoj zelenoj zgradi? Jeste dugo čekali? Naručwni smo u 9 pa da se pripremimo .. igracke, hrana itd
    Da, ambulanta je u zelenoj zgradi (onoj najblize Jordanovcu), istocni ulaz u zgradu, 2. kat.
    Svakako ponesite vodu, hranu i igracke, ceka se... Mi smo bili naruceni u podne, izasli smo (nakon cekanja pa svih pretraga, ukljucujuci kapanje na pocetku) oko 15h.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar i zna s klincima. Ali nisam bila puno puta jer je moj sin kod njegove kolegice. Samo kad su godišnji pa se oni mijenjaju.
    Ja sam zadnje s krinkom bila kod juratovca jer je htio provjerit detaljnije, ok je. Mada mi inače idemo na sveti duh, ali nismo mogli sad čekati termin, a za prije nas nisu prebacili

  4. #54
    monti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    44

    Početno

    Evo da malo dignem temu. Mozgam da li bi na prvi, onaj obavezni pregled sa djecom išla na Rebro (naručeni smo kod dr.Barišić) ili da ipak čekam tri mjeseca kasnije Klaićevu (tamo su mi rekli da tek ima mjesta za kraj godine, tako da ne znam kod kojeg bi dr. bili naručeni).Dakle što mislite Rebro vs Klaićeva i kakav/kakva je dr. Barišić na Rebru? HVALA

  5. #55
    monti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    obavili smo regled na Rebru, super zadovoljni!
    dr. Barisic me odusevila, izvrsna je s klincima, uspjela je malcu od nepune 2 godine obaviti sve pretrage iako bi joj najradije bio preokrenuo cijelu ambulantu naopacke... Strpljiva, pjevala mu, a uz to mu obavila vise pretraga... ma zena ko stvorena za posao koji radi...
    takodjer pohvale i za sestre koje u cijeloj onoj gunguli, placu i guzvi uspijevaju sa smjeskom komunicirati
    Sad sam vidjela ovaj komentar, sorry što kasno palim, dakle dr.Barišić je cura, i super je.To je lijepo čuti. u kojoj staroj zgradi je?sad mi na pamet pada samo onaj novi kompleks, ali dobro uguglat ću to.Hvala
    Posljednje uređivanje od monti : 10.02.2017. at 15:03

  6. #56
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja sam za dr. Juratovac dobila termin negdje u 5. ili 6.mj. A ne bih toliko čekala s Janom. Znate možda gdje da tražim za raniji termin?

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam za dr. Juratovac dobila termin negdje u 5. ili 6.mj. A ne bih toliko čekala s Janom. Znate možda gdje da tražim za raniji termin?
    Nazovi Monokl u Maksimirskoj i pitaj da li dr Buljevac Bubaš još radi petkom popodne kod njih.

  8. #58
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nazovi Monokl u Maksimirskoj i pitaj da li dr Buljevac Bubaš još radi petkom popodne kod njih.
    Dobila od jelene.O info o dr. Juratovcu u jednoj optici u Španskom, odmah zvala i dobila termin ovaj utorak navečer! Juhuuu

  9. #59
    FuzzyBee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! U 11. mjesecu moja kćer od 4 godine je dobila uputnicu od pedijatrice za pregled, redovni, nema nikakvih smetnji... dobili smo termin u 4. mjesecu na Rebru, u Klaićevoj su mi nudili tek u jesen, pa me zanima kako pregled izgleda... osim čekanja, kakva je cijela procedura, da li se svima šire zjenice ili... Voljela bih znati što nas čeka da se možemo pripremiti . Naručena je kod dr. Mrazovac. Hvala!

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj FuzzyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! U 11. mjesecu moja kćer od 4 godine je dobila uputnicu od pedijatrice za pregled, redovni, nema nikakvih smetnji... dobili smo termin u 4. mjesecu na Rebru, u Klaićevoj su mi nudili tek u jesen, pa me zanima kako pregled izgleda... osim čekanja, kakva je cijela procedura, da li se svima šire zjenice ili... Voljela bih znati što nas čeka da se možemo pripremiti . Naručena je kod dr. Mrazovac. Hvala!
    Ne šire se zjenice svima ni svaki put, ali nije to nikakva drama. Ako idete kod dr Mrazovac, znači da postoji sumnja na strabizam ili ambliopiju. Dobra je liječnica i zna s djecom. Tamo ima i puno mlađe djece, u čekaonici su igračke i nije to neka drama. Više se ne sjećam kako izgleda baš prvi pregled, ali za male koji ne čitaju slova ima znak u oblku slova E i sličice raznih životinja s kojima ispituuju vid, pa je to klincima zabavno. Ako dr bude tražila širenje zjenica, ni to nije strašno, ali dijete treba žmiriti dulje vrijeme dok mu kapaju 2 ili 3 puta, pa uzmi slušalice od mobitela i puštaj djetetu muziku ili pričice dok čekate.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.03.2017. at 21:17

  11. #61
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Fuzzybee evo mi smo bili s malenom na tom prvom pregledu na Rebru- prikazuju na ekranu slovo E u raznim smjerovima i onda dijete mora reci u kojem smjeru gleda slovo E. Pa pregledava kroz onaj neki stroj u kojem su sličice i tako to, ništa posebno i ne traje dugo.
    Kod nas je sve bilo i redu ali nas naručili za 9 mj na skijaskopiju- a to je širenje zjenica. I kontrolu.

  12. #62
    FuzzyBee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na odgovorima! Nama je pedijatrica rekla da se naručimo gdje hoćemo, slučajno je dobila dr.Mrazovac... Nadam se da i nama bude pregled glatko prošao .

  13. #63
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo samo jedan info. Mi smo bili u KB Dubrava kod Jasminke Salopek-Rabatić...prvi put nam je rafila skijaskopiju i sad smo bili na odredivanju dioptrije...uglavnom mi se zena cini ok. Malo je starija ali cini mi se da zna svoj posel.

  14. #64
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Sad mene druga stvar zanima ona nam je preporucila da odemo u getaldus na Zrinjevcu da su tamo strucni bas po pitanju djecijih naocala. Pa me sad zanima gdje ste vi uzimali naocale.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja na tvom dijelu grada imam preporuku za Kobaćića u Dubravi, ali koga god odabereš ako zna posao trebao bi točno napraviti ono što se traži

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dječje naočale smo radili u Monoklu u Maksimirskoj, a sad su moji sinovi srednjoškolci, pa im odgovaraju okviri za odrasle i idu u kvartovsku optiku (Jojo Ivanićgradska).

    U Monoklu je prije par godina bio dobar izbor dječjih okvira, ali za mlađeg sina (koji ima usku glavu) je uvijek bilo teško naći odgovarajući okvir da mu ne bude preširok, a da su krila dovoljno dugačka. I sad ima neki koji mu je mrvicu prevelik, ali podnošljivo je.

  17. #67
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi smo uzimali u Klaićevoj, optika Zebra, to nam je preporučila dr od kćeri (možda ima s njima kakav 'dogovor'), oni su za djecu i mlade. Uzeli smo Swing okvire, činli su nam se lagani a robusni, leće su bile Essilor. Kći je bila zadovoljna njima, pa smo napravili i sinu u istoj optici. On isti okvir nosi već treću godinu, jednom smo mijenjali stakla radi promjene dioptrije.

  18. #68
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Audrey kakvi su to sving okviri. Koliko se krecu cjene tih okvira...i jesu to bas za djecu. A te lece su koje cjene...iskreno opce ne znam kako se krecu cjene....pa da znam koliko moram planirati da ce to doci

  19. #69
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Na stranicama optike Zebra ne nalazim više Swing okvire, možda ih više nemaju, ali izbacije mi da ih ima u Monoklu, guglaj, imaš i cijene. Naši su koštali oko 600 Kn (bilo je jeftinijih ali te su si izabrali), a čini mi se da su kvalitetni, jer prezivjeli su kažem već treću godinu druženja s mojim sinom (a on nije baš da pazi), on ih nosi stalno osim na sportu. Nas je teta u optici uvjeravala da su čvrste izrade a lagane, znači da se neće lako potrgati a neće ni napraviti žuljeve od nošenja, a stakla da imaju nešto (premaz možda) protiv grebanja. I stvarno, kako sin s njima postupa, super se drže.
    Stakla su bila oko 500-600 Kn, ako se dobro sjećam.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 14.03.2017. at 20:18

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    domy a za kojeg pitaš, po meni ak je za dijete onda pitaš za manjega, kaj ne

  21. #71
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ne za onog od 11 hodina on treba ocsle...ovaj mali jos ne treba fala bogu. A koliko se krecu stakla? Da i ovaj stariji ima dosta veliku glavu pa pitanje opce dali ce on spadati u djecije okvire odnosno dali ce ih movi staviti na glavu.

  22. #72
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Malo offtopic, ali koja optika ima okvira za manje odrasle glave?
    Meni su redovno svi odrasli okviri puno preveliki, ono iza glave ode daleko daleko, i ne sjedaju kako treba

  23. #73
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Vidim da svi spominjete bolnice, ali nama je dr. neki dan dao uputnicu za redoviti predškolski prvi pregled i spominjao je samo Runjaninovu i baruna Filipovića (Domove zdravlja). Ima tko tamo iskustva i preporuke?

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da svi spominjete bolnice, ali nama je dr. neki dan dao uputnicu za redoviti predškolski prvi pregled i spominjao je samo Runjaninovu i baruna Filipovića (Domove zdravlja). Ima tko tamo iskustva i preporuke?
    U bolnicu te pošalju ako je problem takav da to zahtijeva (moj stariji ide na Rebro, jer se od malena liječi od strabizma i ambliopije, a ima i kompliciranu dioptriju. Mlađi je samo kratkovidan, za njega to nije bitno. On bi mogao i u dom zdravlja, ali samo smo ga odveli u Monokl na pregled i dobio je naočale).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.03.2017. at 10:09

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Ima li tko preporuku/prijedlog gdje naručiti školsko dijete (prvi pregled) kod oftalmologa(NE privatno)? Ne radi se o nikakvom posebnom problemu nego mi se čini da slabije vidi...jako spusti glavu dok piše. Hvala

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    rebro? na svetom duhu se jaaako dugo čeka!


    jesi li iz zg?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    da. u zg.

  28. #78
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kb dubrava

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    rebro? na svetom duhu se jaaako dugo čeka!


    jesi li iz zg?
    I na Rebru se dugo čeka. Najbolje je poslati kopiju uputnice na sva ta mjesta (Dubrava, Rebro, Sv.duh...) i vidjeti gdje se najranije može doći na red.

    Inače, mi smo mrzili čekanje dok su djeca bila mala, pa smo znali otići našoj doktorici s Rebra privatno u Monokl, petkom popodne (bar je tako bilo u ono vrijeme prije desetak godina) jer pregled se ne naplaćuje ako kod njih naručiš naočale. Naravno, to nije pametno za prvi pregled, ali smo se znali tako švercati svaki drugi ili treći put, da ne čekamo predugo na kontrolne preglede.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala svima. Vidim da su se spominjali i domovi zdravlja (Runjaninova)...da li je bolje obzirom da je u pitanju prvi pregled ipak u bolnicu?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kb dubrava
    Kod nekog posebno?

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tines prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima. Vidim da su se spominjali i domovi zdravlja (Runjaninova)...da li je bolje obzirom da je u pitanju prvi pregled ipak u bolnicu?
    Teško mi je reći. Ako djetetu bježi oko ili gleda "u križ" - svakako bolnica.

    Ali ne vidim razloga zašto bi prvi pregled trebao biti baš u bolnici. Ako se naručite u dom zdravlja i ustanovi se neki problem zbog kojeg baš treba u bolnicu - to ćete tamo čuti.

  33. #83
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Da li netki ima iskustva s dr. Perić na Rebru?

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netki ima iskustva s dr. Perić na Rebru?
    Da. Moj stariji sin je kod nje. Prije je bio kod dr. Buljevac Bubaš, ali kad je ona otišla u mirovinu, dr Sanja Perić je preuzela njezine pacijente. Bili smo dvaput - ok.

    Ne znam kakva je sa sasvim malom djecom, jer moj sin je prvi put bio kod nje u 14. godini, ali čini mi se draga i pristupačna.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.07.2017. at 16:13

  35. #85
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Hvala puno na odgovoru

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno na odgovoru
    I da - ne mogu se požaliti na stručnost, odmah je prokužila puno toga s čim moj sin ima problema (i vidjela da nismo donijeli zadnji nalaz nego predzadnji - moja greška) jer mu naočale nisu bile u skladu s papirima.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa Vidi poruku
    Naručeni smo kod dr. Barišić Kutija na rebru pa me zanima ima li tko kakva iskustva za podijeliti...
    Naša doktorica je otišla u mirovinu i sad su moji kod dr. Barišić Kutije -Fae može iskustvo. Ili netko drugi tko ima iskustva s ovom dokicom. Thx.

  38. #88
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kvartovski Dom zdravlja, početak prosinca, sestra opaka, naručivanje za godišnju kontrolu kod oftalmologa.
    Samo osobnim dolaskom isključivo u određene dane i minute. Želja mi je da termin bude između 18. i 26. 4. kad su šk.praznici. Računam, valjda sam na vrijeme došla. Ali, jok. Promašila za dlaku!
    - Ne, gospođo, danas naručujemo za tjedan od 8. do 12.4.
    - Biste li nas ipak DANAS mogli naručiti za tjedan od 15. do 19.4.?
    - Naravno da ne, nisam još ISPISALA TEKICU za taj tjedan. Kad popunim prethodni tjedan, tek onda otvaram sljedeću stranicu teke za sljedeći tjedan. (teka je A4, papir "trgovački")


    Može li bedastije?

    :nikola_tesla:
    :informatizacija:
    :donirajmo_rokovnike:
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.12.2018. at 20:04

  39. #89
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Nazovi za dan dva

  40. #90
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nema telefonom

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kvartovski Dom zdravlja, početak prosinca, sestra opaka, naručivanje za godišnju kontrolu kod oftalmologa.
    Samo osobnim dolaskom isključivo u određene dane i minute. Želja mi je da termin bude između 18. i 26. 4. kad su šk.praznici. Računam, valjda sam na vrijeme došla. Ali, jok. Promašila za dlaku!
    - Ne, gospođo, danas naručujemo za tjedan od 8. do 12.4.
    - Biste li nas ipak DANAS mogli naručiti za tjedan od 15. do 19.4.?
    - Naravno da ne, nisam još ISPISALA TEKICU za taj tjedan. Kad popunim prethodni tjedan, tek onda otvaram sljedeću stranicu teke za sljedeći tjedan. (teka je A4, papir "trgovački")


    Može li bedastije?

    :nikola_tesla:
    :informatizacija:
    :donirajmo_rokovnike:

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kvartovski Dom zdravlja, početak prosinca, sestra opaka, naručivanje za godišnju kontrolu kod oftalmologa.
    Samo osobnim dolaskom isključivo u određene dane i minute. Želja mi je da termin bude između 18. i 26. 4. kad su šk.praznici. Računam, valjda sam na vrijeme došla. Ali, jok. Promašila za dlaku!
    - Ne, gospođo, danas naručujemo za tjedan od 8. do 12.4.
    - Biste li nas ipak DANAS mogli naručiti za tjedan od 15. do 19.4.?
    - Naravno da ne, nisam još ISPISALA TEKICU za taj tjedan. Kad popunim prethodni tjedan, tek onda otvaram sljedeću stranicu teke za sljedeći tjedan. (teka je A4, papir "trgovački")


    Može li bedastije?

    :nikola_tesla:
    :informatizacija:
    :donirajmo_rokovnike:
    Pa ne mogu vjerovati

    Je li ta sestra tupa ili namjerno tako rade? Nevjerojatno mi je da je netko u DZ donio takvu odluku.

  42. #92
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ako ti je pri ruci (meni nije ali idem jer je cijela ekipa odlična)...optika Longvision Špansko, utorkom ordinira doktor Juratovac, telefonom se naručiš, to je dječji oftalmolog s Rebra. Mislim da mi ga je netko preporučio baš na ovoj temi i imamo samo super iskustva. I mi odrasli i djeca...već se 2 godine pratimo kod njega..
    Posljednje uređivanje od mašnica : 07.12.2018. at 14:49

  43. #93
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ma oftalmologica je zbilja odlična, prati dijete godinama, sve pet!
    Ali organizacija . Pored elektronskog naručivanja, ma što elektronskog - pored običnog rokovnika, sestra ispisuje datume u školsku bilježnicu i vuče crte ravnalom . I još svaki put kad konačno dođemo dogovorenog dana, sestra se žali kako 40% naručenih nije došlo i da se pola dana u ambulanti luftaju. A sve lokalna starčad...ko da oni pamte da su naručeni za 5-6 mjeseci.

  44. #94
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Mi smo u kb Dubrava.Jel zna netko kako ide to sa kapanjem ociju(sirenje zjenica).Ja sam to radila prije 25 god.a mlada mi mora na to za mjesec dana.

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma oftalmologica je zbilja odlična, prati dijete godinama, sve pet!
    Ali organizacija . Pored elektronskog naručivanja, ma što elektronskog - pored običnog rokovnika, sestra ispisuje datume u školsku bilježnicu i vuče crte ravnalom . I još svaki put kad konačno dođemo dogovorenog dana, sestra se žali kako 40% naručenih nije došlo i da se pola dana u ambulanti luftaju. A sve lokalna starčad...ko da oni pamte da su naručeni za 5-6 mjeseci.

    Ja sam isto bila u domu zdravlja kad je jedna žena zaboravila kad joj je pregled i molila sestru da provjeri. Sestra ju izbacila van. Isto ima u teki i tko će sad to tražiti...

  46. #96
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ma oftalmologica je zbilja odlična, prati dijete godinama, sve pet!
    Ali organizacija . Pored elektronskog naručivanja, ma što elektronskog - pored običnog rokovnika, sestra ispisuje datume u školsku bilježnicu i vuče crte ravnalom . I još svaki put kad konačno dođemo dogovorenog dana, sestra se žali kako 40% naručenih nije došlo i da se pola dana u ambulanti luftaju. A sve lokalna starčad...ko da oni pamte da su naručeni za 5-6 mjeseci.
    Joj, u ponedjeljak moj stariji ide u centar za strabizam na redovnu kontrolu (Rebro). Bome ne znam kako je sada, ali oni su isto dugo duuugo imali tekicu iscrtanu ravnalom. Sad to ide preko centralnog naručivanja, ali ne pada mi na pamet da to sama radim - naruči nas med.sestra iz naše ordinacije obiteljske medicine.

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ne šire svima zjenice po dogovoru
    Ali onima kojima to rade kao u kao i trebaju biti malo mirno kojih 20 min,pretežno se kapa do tri puta.ne trljati oči
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.12.2018. at 18:24

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne šire svima zjenice po dogovoru
    Ali onima kojima to rade kao u kao i trebaju biti malo mirno kojih 20 min,pretežno se kapa do tri puta.ne trljati oči
    20 minuta je malo.

  49. #99
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moja je oko sat vremena ležala meni u krilu i žmirila a sestra je izlazila van kapati.

  50. #100
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    MI smo kapali, pa čekali 15 minuta, pa opet kapali (dakle ukupno 3x kapanja)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •