Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Fiksni aparatić- savjeti

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno Fiksni aparatić- savjeti

    Trebali bi na jesen dobiti fiksni aparatić. Znam da budemo dobili upute ali voljela bi i ovdje čuti iskustva sa četkicama i hranom. Što jesti u početku i kakve četkice i gdje kupiti. Imam Oral B elektrićnu četkicu, jel se može za nju nešto dokupiti.? Wather pick nemam, jel nužan.?

  2. #2
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Nosila fiksni 3 godine, doduše davno, ali neke stvari su vječne
    Imala sam običnu četkicu (mekaniju - tanja mekania vlakna ljepše čiste zakutke) i jednu od onih interdentalnih s kojom sam još dorađivala ispod žičica i oko bravica.
    I to je to, važno je oprati nakon svakog obroka, dovoljno je s malo vode - dakle imati jednu četkicu u torbi i nakon velikog odmora u wc.
    To je dovoljno da se bravice uvijek sjaje

    Individualno je, ali nakon stavljanja će čeljust boljeti, a ponekad i nakon zatezanja. To je dobar izgovor za sladolede i pudinge Ali naravno i juhice, pire krumpir i sve mekano ide. No to je da-dva, inače se sve jede normalno - nakon nekog vremena naučiš kako zagristi sendvič "sa strane" da ti hrana ne zapinje na bravicama prednjih zubi i slične trikove

    Ah da, ako imaš osjetljiviju sluznicu usta (ja sam imala i oslabljen imunitet iz nekih drugih razloga) - mogu se javljati afte - stvarno mogu doći do groznih razmjera i to je možda najbolnije U ljekarnama je tada postojao, pa ga ima možda i sada: "aftamed" gel i sprej. To je spas ako se afte otmu kontroli . Inače je uljna otopina propolisa vrlo učinkovita, a jeftinija.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebali bi na jesen dobiti fiksni aparatić. Znam da budemo dobili upute ali voljela bi i ovdje čuti iskustva sa četkicama i hranom. Što jesti u početku i kakve četkice i gdje kupiti. Imam Oral B elektrićnu četkicu, jel se može za nju nešto dokupiti.? Wather pick nemam, jel nužan.?
    Moj stariji ima fiksni već dugo, godinu i pol ili čak dulje. Četkicu ima motornu kakvu opisuješ, a uz to koristi jednu usku, sa svega nekoliko dlaka, ali sa standardnom ručkom, nije ona mala interdentalna. I koristi drvene čačkalice, ima u torbi snopić i jednu običnu sklopivu četkicu za zube, za pranje i školi. Ništ posebno, samo je mekša. Kaže da je ključno dobro klasično ispiranje. Warerpick je opasqn jer može odlijepiti bravice.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, za ovo što kaže rutvica, u slučaju ranica u ustima propolis u spreju ili tantum verde za odrasle. Glavu nam je spasio neki dan kad je sinu komadić jezika zapeo u bravici (jedna od onih tetiva i žilica s donje strqne jezika). Jedva sam mu to izvukla, bolje da ne pišem kako, pincetom i škaricama za nokte. Jedna kap krvi i nakon toga sprej. Sreća da smo sve to imali jer smo na ljetovanju.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala cure na savjetima.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sve bu dobro. Ovaj incident je bio prvi i jedini koji je moj sin imao. Mlađi isto ide pod drot od jeseni.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Moj je koristio curaprox ortho cetkicu - ona ima utor. Izmedju zuba je cistio sa curaprox uskom - ta s malo dlaka, okrugli snop dlaka. A par puta nas je spasio vosak za zube, prvo je dobio trakicu od doktora a zatim smo kupili kutijicu i stalno je imao kod sebe. U slucaju kas neka zicica grebe po sluznici ( u pocetki bude ranica) stavis.mali komadic voska na zicicu i spasis sluznicu.

  8. #8
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    e da, vosak...svakako imati pri ruci!

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Znaci to zateze samo dan dva. Jucer klinka dobila tu skalameriju.
    Jesti skoro nije nist htjela navecer.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci to zateze samo dan dva. Jucer klinka dobila tu skalameriju.
    Jesti skoro nije nist htjela navecer.
    Moj stariji se priviknuo nakon dan-dva, a mlađi nakon dva tjedna. Nije svejedno ni kako je postavljeno (starijem su izvadili 4 trajna zuba da mu uspiju rasporediti preostale, pa je bilo više mjesta u čeljusti; mlađem nisu pa je njega to puno dulje klalo). Sad su oba na retaineru.

    Dok se ne navikne na željezo u ustima, uzmi zubarski vosak da si s tim prekriva oštre dijelove. Mom mlađem je to doslovce napravilo rane u ustima, pa mu je bilo muka jesti dosta dugo vremena. Oba su imali džepni nož stalno sa sobom, jer dok imaš to u ustima, ne možeš gristi ni sendvič ni jabuku ni hotdog - ništa. Osim toga i sklopivu četkicu za zube, jer nakon jela treba oprati zube i očistiti sve zaostatke hrane. Bez paste to ide, ali bez četkice nema šanse. Moj mlađi i sad nosi četkicu u džepu.

    Dok se usta ne naviknu, nije loše ispirati tinkturom adstringens Zagrebačkih ljekarni (to ima lidokain u sebi, pa ublažava bolove - razmutiš dvadesetak kapi u pol deci vode za ispiranje usta) ili Curaprox-om (ne znam točno koji - treba pitati u ljekarni koji je najbolji za to). Čaj od vrkute za ispiranje isto nije loša stvar, a ako nemaš pri ruci, onda kadulja - to sigurno imaš.

    Naviknut će se, ali ovaj period je zahtjevan...

    Pomozi djetetu - smoothie, juha, frape i slično što može piti na slamku (široku, za jogurt) pomoći će joj da ne gladuje, a da ne opterećuje zube.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sama si je napravila jutros smuti
    Gdi se kupi taj zubarski vosak

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moja dobije kod ortodonta. uskoro ide na pregled, ali joj je zafalilo nekidan pa sam se i sama pitala isto.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Dobila je neki kupon s popustom ali iskreno jos nisam stigla vidjeti kaj je to. Neki set za ciscenje. A kak se to radi s voskom jel to ko labelo samo zahladi ili nekaj trece?
    I gdi toga ima za kupiti. Tam nije dobila nista
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.05.2019. at 09:11

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jelena to je bas vosak. otkine komadic toga i stavi na problematicno mjesto cime zastiti mjesto di je pika aparat i stvara ranice.
    https://www.artdental.hr/kako-stavit...ratic-za-zube/

    https://www.notino.hr/curaprox/ortho...sne-aparatice/
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.05.2019. at 09:21

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Guglala mali pise u svim bolje opremljenim apotekama
    Znaci dok ne zulja ne treba nist. Ili ipak preventivno da pocne?

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gdi se kupi taj zubarski vosak
    U svakoj ljekarni - to je jeftino, nekakvih desetak kuna - ovo: http://www.novodent.hr/sites/default...img/vossak.jpg

    Čudi me da tvoja cura nije dobila komad tog voska u rinfuzi čim su joj stavili aparatić. Moji su obojica dobili komad trake, bez kutije - izgleda kao starinska žvaka u pločici. Zubarica to ima u rinfuzi, samo im je otkinula da imaju za prvi dan. Kasnije smo kupili taj u kutiji, zgodnije je za nositi u džepu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.05.2019. at 09:32

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Guglala mali pise u svim bolje opremljenim apotekama
    Znaci dok ne zulja ne treba nist. Ili ipak preventivno da pocne?
    Ma vidjet će - moj stariji gotovo da je prošao bez toga, a mlađi je godinu i pol to uredno koristio jer su mu bravice drapale unutarnju stranu usana, pa ga je to smetalo. Napravi se kuglica i zalijepi na mjesto koje te grebe.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To se nakelji na bravicu onda?
    Nije nist dobila. Dobila samo neki kupon da ima popust negdje. Budem pitala u apoteci.ocito ne rade svi doktori na isti princip.ali pitam pa cu nabaviti

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To se nakelji na bravicu onda?
    Nije nist dobila. Dobila samo neki kupon da ima popust negdje. Budem pitala u apoteci.ocito ne rade svi doktori na isti princip.ali pitam pa cu nabaviti
    Da. Napravi se mala kuglica promjera 3-4 mm i nakelji, odnosno natakne ili napikne, ne samo na bravice nego i na oštre krajeve žica i doslovce sve šiljke/dijelove aparatića koji žuljaju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.05.2019. at 10:13

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ok ima u kod mene u apoteci, posle uzmem

  21. #21
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Ne znam je li razlika kada su bravice metalne ili one prozirne (plastične?), moja ima te prozirne i osim prvog dana kad ju je fest bolilo, ne boli i ne smeta ju ništa.
    Vosak imamo, stavila ga je jednom jer joj je malo izvirila žica iza zadnje bravice.
    Moja ima hipodonciju gornjih dvojki + veliki razmak među jedinicama (toliki da je stao bobi štapić između jedinica) .
    U roku malo više od mjesec dana smo spojili jedinice, a sada, nakon 4 mjeseca
    nošenja aparatića su skoro i trojke došle na poziciju dvojki pa nam skoro slijedi protetičko oblikovanje trojki u dvojke

  22. #22
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    nestalo mi pola posta...
    Htjedoh reći, moja jede SVE i grize normalno SVE! Em ju ništa ne smeta, em nam je ortondont rekao da "odvaljena" bravica je, u većini slučajeva, loše napravljen posao od strane ortodonta...
    Za sada smo preeezadovoljni, iako plaćamo kao suho zlato sve skupa jer idemo privatno, vrijedi svake lipe!

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Tak brzo?
    Mi idemo kod privatnika ali prek hzzo. Danas je jela malo mekse ali i prsuta njen izbor. Za sad je rekla da ju nist ne grebe ili slicno. Kupila sam vosak
    Nas jw skoro pa u kvartu. Kontrola za mjesec i pol
    Ima metalne bravice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.05.2019. at 00:02

  24. #24
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Nisam ni ja očekivala tako brzo da će ići, ali dr je odmah kod nje krenuo s jakom žicom + gumicama jer je htio dobiti brzo to spajanje jedinica da i mala dobije "volju" dodatno za sve.
    Odradili smo još i operaciju freneluma, ma čudo toga u ova 4mjeseca

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni ja očekivala tako brzo da će ići, ali dr je odmah kod nje krenuo s jakom žicom + gumicama jer je htio dobiti brzo to spajanje jedinica da i mala dobije "volju" dodatno za sve.
    Odradili smo još i operaciju freneluma, ma čudo toga u ova 4mjeseca
    Kod djece koja imaju mjesta u čeljusti nije taj period privikavanja ni blizu tako gadan. Napisala sam gore - moj stariji sin (njemu su izvadili četiri četvorke da naprave mjesta za ostale zube) je bez problema prošao ovako kako opisuješ, iako je imao metalne bravice. Mlađi, koji ima izbočene prednje zube i ne baš puno mjesta u čeljusti (njemu nisu ništa vadili) imao je daleko težu prilagodbu. To je fizika za osnovnu školu. Ako guraš ormar po praznoj sobi - to je puno lakše nego ako ga pokušavaš ugurati između zida i kauča.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    danas maznula klincu doručak, jel njegov super izgledao.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    danas maznula klincu doručak, jel njegov super izgledao.
    Eto vidiš, sve ide kako treba. Još koji dan i jesti će kao i prije.

  28. #28
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kod djece koja imaju mjesta u čeljusti nije taj period privikavanja ni blizu tako gadan. Napisala sam gore - moj stariji sin (njemu su izvadili četiri četvorke da naprave mjesta za ostale zube) je bez problema prošao ovako kako opisuješ, iako je imao metalne bravice. Mlađi, koji ima izbočene prednje zube i ne baš puno mjesta u čeljusti (njemu nisu ništa vadili) imao je daleko težu prilagodbu. To je fizika za osnovnu školu. Ako guraš ormar po praznoj sobi - to je puno lakše nego ako ga pokušavaš ugurati između zida i kauča.
    sve 5. Napisala sam em našu dijagnozu em kako kod nas sve skupa ide pa kome trabaju info i iskustva će već moći iščitati što mu je bitno.
    Iako niti kod dvoje s istom dg/stanjem zubala nema nikakve garancije da će i iskustvo biti isto.
    Naše je, srećom, super iako sam se i ja pribojavala kako će sve skupa biti.

    Možda kada sin dođe na red za aparatić (dg. progenija) ću pisati potpuno drugačije iskustvo... we'll see

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Odvalila je zadnju bravicu. Sutra bum nazvala i vidla kaj s time dalje
    Treba li paziti kaj posebno sad? Stavila je vosak na to

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nemam pojma. Nikad se mojima nije dogodilo.

    Dobili ste upute na A4. Pogledaj, možda tamo piše nešto korisno.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Upute su bile usmene.sutra zovemo.da vidim sto treba.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ma nema uputa, javite se pa vas ubace na brzo ljepljenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #33
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ništa to nije ako se odlijepila bravica, naručiti se i stavit će drugu, bez panike..

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije bila panika uzela je bravicu umotala u al foliju i spremila u kutijicu

  35. #35
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Moja je bila 3dana bez te zadnje bravice kada joj se odvalila i niš se nije desilo. Čak ni vosak nije stavila jer ju nije smetala žica

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    to je bilo danas, rekla sam joj da stavi vosak prevencije radi
    ajde javi što su rekli!

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Popravili....
    Ali je reko ako ce se to cesce desavati da ce naplatiti

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kod naseg ortodonta 2 puta je besplatno. Ostalo se naplacuje.
    Moja kci ima godinu dana aparatic i do sad nije imala niti jednu nezgodu.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Znam neke i s duzim nosenjem bez popravka.veli moze se desiti
    Bumo vidli

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Što da radimo ako žica (cca 5mm) koja je očito preduga na zadnjem zubu zabija u meso?
    Dežurni stomatolozi nemaju kliješta da odrežu (tj.sigurno imaju, ali ne smiju to raditi) ...
    Vosak ne drži jer je predug komad žice i iskrivio se prema van ...

  41. #41
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nama se to jednom dogodilo,ja sam uzela grickalicu i odrezala.
    Onda mi je dr.porucila da se to ne smije ,jer je morala promijeniti cijelu zicu.
    Vec je imao ranu u obrazu,bio je vikend....
    Odrezala bih opet da treba.Vosak nam tu nije pomogao.

  42. #42
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama se to jednom dogodilo,ja sam uzela grickalicu i odrezala.
    Onda mi je dr.porucila da se to ne smije ,jer je morala promijeniti cijelu zicu.
    Vec je imao ranu u obrazu,bio je vikend....
    Odrezala bih opet da treba.Vosak nam tu nije pomogao.
    dakle, ovo je opet jedna od situacija gdje se ja pitam kako se tako razlikuju mišljenja stomatologa?
    Naime, uputa našeg ortodonta je - ako žica izviri i smeta dijete - slobodno reži.
    Recnula jednom, nikakav problem.

    A žice smo mijenjali (po)često, sasvim nevezano s ovom pričom je li izvirila iza ili ne. Jednostavno bi dr na kontroli odlučio treba li jača/čvršća žica ili slabija i ovisno o tome je mijenjao.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    kod nas je (nakon 4 dana što je žica vidno izvirivala i pomuicala se u jednu stranu, dakle u ponedj poslijepodne je radio ort), ortodontica pokušavala vratiti žicu nazad (kliještima pomicala u lijevo kroz sve bravice), ali nije uspjela i onda ju je promijenila ...
    baš me iživciralo ...
    i to da dežurni stomatolog ne može/ne smije izvaditi djetetu žicu

    sljedeći put režem sama pa nek kažu što hoće...

  44. #44
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    mene je iživciralo čitati tako da mogu misliti kako je bilo na licu mjesta.

    Ja nakon svakog pročitanog ovakvog iskustva samo sam još zahvalnija na našem ortodontu i prekrasnom cijelom iskustvu s ortodontskom terapijom (jep, obožavamo ga i dijete i ja )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Sinu se bravica na petici odljepila, ali drzi se na mjestu. Hoce morati hitno na ljepljenje ili je moguce da bude tako do slijedece kontrole za cca mjesec dana? Pitam čisto da si znam planirati sutrasnji raspored, al nazvat cu ort...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    kod nas stalno žice klize prema otraga pa se zabijaju
    dva puta se bravica odlijepila - jednom su nam rekli da nema veze i da čeka do sljedeće kontrole za 3 tjedna, drugi pit su rekli da dođe za koji dan

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Sinu se bravica na petici odljepila, ali drzi se na mjestu. Hoce morati hitno na ljepljenje ili je moguce da bude tako do slijedece kontrole za cca mjesec dana? Pitam čisto da si znam planirati sutrasnji raspored, al nazvat cu ort...
    Koliko se sjećam, ovisi je li zub zadnji na kojem je bravica ili neki u sredini, ali ne znam više za koje je bilo moguće čekanje... Ako susjedne bravice drže - može malo pričekati. Ako ne - bolje otići to zalijepiti. Nazovi ortodonta, kako si i namjeravala.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas stalno žice klize prema otraga pa se zabijaju
    dva puta se bravica odlijepila - jednom su nam rekli da nema veze i da čeka do sljedeće kontrole za 3 tjedna, drugi pit su rekli da dođe za koji dan
    Za krajeve žica dobar ti je onaj zubarski vosak. Moj mlađi sin je to trošio nemilice.
    Ovo https://www.notino.hr/curaprox/ortho...sne-aparatice/ (ne mora biti baš taj - uđeš u ljekarnu i uzmeš bilo koji). Probaj - možda pomogne. Sretno!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    To je zadnji zub na kome je bravica, kako bilo, morat ce cekati do dr.tjedna, jer me sestra otkantala rijecima:" ne mogu sad, zovite u 12", a onda vise necu stici do nje...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za krajeve žica dobar ti je onaj zubarski vosak. Moj mlađi sin je to trošio nemilice.
    Ovo https://www.notino.hr/curaprox/ortho...sne-aparatice/ (ne mora biti baš taj - uđeš u ljekarnu i uzmeš bilo koji). Probaj - možda pomogne. Sretno!

    ne pomaže ako se pomakne za skoro pola cm ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •