Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Pricajmo o trudnoci poslije spontanog pobacaja bez kiretaze

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    9

    Početno Pricajmo o trudnoci poslije spontanog pobacaja bez kiretaze

    Zeljela bi da znam sve o trudnoci poslije spontanog bez kiretaze.Koliko se mora poslije toga cekati na sljedecu bebu.

  2. #2
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Ovisno od doktora do doktora. Po mom, ako si psihicki spremna, mozete pokusati nakon prve menstruacije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Ja pokusala vec nakon 1. menstruacije (dr. je rekao da je dobro pričekati jedan ciklus tako da bi se mogao točno utvrditi početak sljedece trudnoće). Uspjeli nakon 5-tog

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    9

    Početno

    Da li moze biti problema ako se pocne i prije prve menstruacije,jer ja sam psihicki spremna jer zelim jako bebu,i mislim da bi mi trudnoca samo pomogla nadam se brzim odgovorima.

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni su isto rekli, pričekati prvu mengu i možemo opet

  6. #6
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Preporucujem napraviti briseve prije novog pokusaja kako bi eliminirala moguce uzrocnike spontanih. Cima u bolnici je ostala trudna nakon prve M po preporuci dr jer su jos hormoni prisutni u vecoj koncetraciji i veca je mogucnos zaceca.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj lavicaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Da li moze biti problema ako se pocne i prije prve menstruacije,jer ja sam psihicki spremna jer zelim jako bebu,i mislim da bi mi trudnoca samo pomogla nadam se brzim odgovorima.

    to nitko ne moze znati da li ce biti problema. Ono sto bi sigurno stvaralo problem jest nemogucnos tocnog izracuna trajanja trudnce, osim po uzv-u eventualno.

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam pobacila nakon 8 nedelja trudnoce, blighted ovum je bio u pitanju. Moje telo ne pobacuje lako (2007. sam imala kiretazu posle missed abortiona u 13. nedelji) i meni je pobacaj isao sporo i dugo je trajao. Dobra stvar je sto me bar nije bolelo i nisam jako krvarila. Losa stvar je sto mi je beta sporo padala (mesec i po) i malo mi zeznula hormone, sto se odrazilo na sledecih 2 ciklusa. Oba su bila kratka i nisam ovulirala. Sledeci ciklus, prvi 'pravi,' sam zatrudnela s T.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    9

    Početno

    Ja sam imala spontani u sedmoj nedelji,izasla sam iz bolnice 8.8.2016 i pocela sam da pijem macinu travu jer sam je pila prvi put i mislim da mi je ona pomogla da zatrudnim.Pocela sam sa akcijom hehe prema drugoj trudnoci jer mislim da mi moze trudnoca samo pomoc.Unaprijed hvala.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lavicaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala spontani u sedmoj nedelji,izasla sam iz bolnice 8.8.2016 i pocela sam da pijem macinu travu jer sam je pila prvi put i mislim da mi je ona pomogla da zatrudnim.Pocela sam sa akcijom hehe prema drugoj trudnoci jer mislim da mi moze trudnoca samo pomoc.Unaprijed hvala.
    Deset dana nakon pobacaja nije pametno raditi na novoj trudnoci.
    Mnogo toga u tijelu jos nije spremno za novi napor koji donosi trudnoca, tako da je cekanje ( 2-3 ciklusa) puno bolja opcija.
    No, zelim ti puno srece!

  11. #11
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Moje iskustvo: pet spontanih pobačaja bez kiretaže i dvoje djece iz trudnoća odmah poslije spontanog, bez čekanja....
    Ja nisam htjela čekati jer mi je za psihički oporavak bila silno potrebna nova trudnoća. Ne znam uzroke mojih spontanih pobačaja niti ću ih vjerojatno ikada saznati no to meni ni nije bilo važno... meni je bilo važno doći do bebe i ja sam vjerovala da će moje tijelo dopustiti kad tad da trudnoća ide do kraja...

  12. #12
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Nova trudnoca nije rijesenje za tugu koju sad osjecas. Prosla sam spontani dva puta i znam da zelis sto prije ostat trudna da nadomjestis prazninu koju sad osjecas. Jako bitno je zbog sljedece trudnoce da budes i fizicki spremna sto mislim da je potrebno da dobijes bar jednu menstruaciju kako bi se tijelo malo oporavilo. Prva M nakon pobacaja dodje malo kasnije.

  13. #13
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Slažem se da bi trebalo biti dobro pričekati da se tijelo oporavi i da se odtuguje gubitak... no kod mene je čekanje imalo suprotan učinak, mjesecima ne bi više mogla ostati trudna i samo sam psihički tonula... a kad nisam čekala evo trudnoće i bebe...
    Naknadno sam vidjela koliko si jako mlada pa imaš vrijeme na svojoj strani, no shvačam i tvoju nestrpljivost... kako god odlučila, želim ti iduće godine bebu u naručju

  14. #14
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Bok cure,

    Moram samo napisati da sam ja imala dvije kiretaže, prije manje od mjesec dana jer prvi put nisu dobro očistili... :/
    Ugl gin.mi rekla da čim dobijem sad prvh M mogu početi raditi na bebi.
    Ako je tijelo spremno, doći će do trudnoće, a ako nije neće.

    Sretno svima nama

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, ja sam imala dg: blighted ovum u 7 tjednu, sve je krenulo u spontani i ginekolog mi je prepisao ergometrin s kojim se sve samo ocistilo. Na pregledu sam bas pitala kako dalje? Kad mogu planirati slijedecu trudnocu? Dr. mi je odgovorio da nemam sto cekati mogu krenuti odmah.. jos se dvoumim psihicki mislim da sam spremna ali me svejedno strah

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Poz
    Ja sam bila u 8. nedjelji kada mi je postavljena dijagnoza missed ab, nije bilo srcane aktivnosti na uzv. Nakon toga mi je dr "izazvala" pobacaj tabletama, rekla je da je to manje agresivno od kiretaze i da bi trebalo sve da se ocisti samo jer je mala trudnoca. Uzorak je bio na ph analizi i utvrdili su da se radilo o parcijalnoj moli nazalost. Posto mi je to bila prva trudnoca, zaista mi je sve to tesko palo. Ne znam da li je beta jos pala jer tek trebam na kontrolu. Citala sam da sad treba da cekam godinu dana do ponovne trudnoce, ima li neko slicno iskustvo?

  17. #17
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nikki,
    Zao mi je radi parcijalne mole.
    Vidjela sam da je jedna cura bila napisala, s kojom sam se dopisivala da je njezin gin.rekao da treba pricekati 3 do najvise 6 mjeseci posto se radilo o parcijalnoj moli.
    Ja sam bila citala isto da je potrebno oko godinu dana radi tih stanica unutra.
    Najbolje da pitas svog ginekologa.
    Kada ides na uzv? Tj.vaditi betu?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Sutra idem raditi betu pa u ponedjeljak na kontrolu... Nadam se da ce biti bar sad to u redu,jer mi je zaista dosta losih vijesti. Poznajem djevojku kojoj se ista stvar ponavljala cak 5 puta, ne znam da li zato sto nije cekala dovoljno izmedju trudnoca (ostajala jeu drugom stanju odmah nakon nekoliko mjeseci) ili inace taj poremecaj ima tendenciju ponavljanja. Na kraju je dobila djecaka ali opet sa komplikacijama,jer je porodjaj krenuo na kraju sestog mjeseca trudnoce i nekim cudom ta beba je danas Bogu hvala potpuno zdrava. Zaista me je vec strah za buduce pokusaje, a nisam jos ni ovaj gubitak prebrodila.

  19. #19
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jesi vadila betu??
    Da li je i tvoja prijateljica imala parcijalnu molu ili potpunu??
    Mislim da je vazno pratiti potpuni pad bete, i to 3 mjeseca za redom beta mora biti negativna, nakon toga bi jos trebalo pricekati mozda koji mjesec, ali svakako najbolje da pitas svog gin.
    To sto je tvojoj prijateljici krenuo porod u 6 mj T nema veze s molom, nego se to samo tako dogodilo.
    Vazno je da tih stanica vise nema i ako nema, vjerovatno se mola nece ponoviti.
    Sretnoo

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Parcijalna je bila i kod nje. Dobila sam nalaz bete. Sad je 54.52 a bila je 10 000 prije spontanog,tako da je to ok.Doktorica mi je rekla da je to odlicno, poslije prve menstruacije cemo ponoviti nalaz da se isprati do kraja taj pad. Nadam se da onda sve ovo ostaje iza mene i ne ponovilo se vise, daj Boze.

  21. #21
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    To je veliki pad !
    Vjerujem da ce biti iduci put sve ok !
    Sretnoo

  22. #22
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja koliko znam i koliko sam čitala u medicinskim knjigama, nakon mole se preporuča sto duže pričekati. Pogotovo nakon potpune je preporuka godinu dana.

  23. #23
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    No to su odluke koje svakako donijeti nakon savjetovanja s ginekologom.
    Nikli, sretno!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala cure. Javim vam sta mi je preporuceno od strane ginekologa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •