Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 53 od 53

Tema: Otok Vis - preporuke

  1. #51
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Larmama, hvala!

  2. #52
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Prije nego zaboravim - hvala svima na svim informacijama, bili smo i odlicno se proveli.

    Dakle, smjestili smo se u vili koja je imala bazen sto je bilo dosta bitno jer je vrijeme bilo i malo promjenjivo (jedno popodne je padala kisa ali za par sati prestala tako da smo se pred zalazak setali po Visu i gledali jahte kako se ljuljaju na tramuntani), tako da smo se kupali i u moru i rano ujutro i po povratku s plaze u bazenu.
    Apartman odlican, ogroman (3 spavace, dnevni, ogromna terasa sa prekrasnim pogledom na more, dvije kupaone, kuhinja, zapravo za nas troje je bio prevelik no jako komotan, koferi u jednoj sobi, E u svojoj, mi u svojoj... rastrcali smo se kad smo se spremali nazad ). Vlasnici ljubazni i nenametljivi.
    Iz vile smo za 3 minute spusta bili na plazi Mala Srebrna - koja mi se dopala cak i vise od Srebrne zbog ploca i boje mora - a do Srebrne nekih 8-10 minuta hoda. Za natrag malo vise. Znaci smjestaj Rukavac, ali kako je Rukavac zapravo jako rasiren, iznad same plaze Mala Srebrna. Preporucujem lokaciju jer kako rekoh, te plaze su one koje su zaista blizu (Rukavac se rasirio i jako ubrdo, cini mi se).
    Znaci za mir i udobno lezanje preporucujem plazu Mala Srebrna, za zalaske Srebrna (do koje mozete i autom, ima parking pa onda malo hoda po ravnom kroz sumicu, ima bar, najam lezaljki i slicno, no ima i vise ljudi).
    E. je uzivala u ronjenju, istrazivanju morskih spilja, a isla je i skakati sa onih stijena koje su odmah kad Srebrna zavrsi prema pucini.
    Plaza Teplus nam se takodjer dosta svidjela (obluci, nesto malo ploca, bar, lezaljke, odlicna muzika, cijene OK), kao i stijene Bili Bok, okrenute prema pucini, super za skakanje i nismo bas vidjeli nudiste.
    Stoncica me se kao uvala bas i nije dojmila nesto jer je previse jahtasa pa slijedom toga prljava voda i guzva u restoranu, (restoran je OK, dio osoblja nervozan ali srecom nas je dopala vrlo ljubazna konobarica) i setnja do svjetionika (kojemu se nazalost nije moglo prici, spustena rampa). No s obzirom na postepeni ulazak u more i pijesak u vodi, jako je dobra za malu djecu, pod uvjetom da je voda cista. Parkira se iznad plaze, pa onda spust do uvale pjeske.
    Pogled na svjetionik kad se ulazi u luku s mora je stvarno super - i inace je cijela voznja trajektom od Splita do Visa, ako ste na lijevoj palubi vrlo slikovita.
    U Visu kupanje nakon izlaska iz apartmana a prije odlaska broda na plazi Prirovo.
    Nekoliko puta smo se prosetali po cijelom gradu koji mi se dosta dopao, a auto smo parkirali kod Gospine batarije (kod vrtica) - za klince koji vole povijest ovo je super lokacija za objasnjavanje Viske bitke 1866. godine - E. ce sad uciti taj dio povijesti pa je mogla zamisliti kako je bitka izgledala.

    Re: speza: Drugi dan boravka otisli smo u spezu par sitnica u Tommy, u usporedbi sa ducanima po Istri te vrste (ukljucujuci i sam Tommy) jako je slabo opskrbljen, pa smo kad smo ostali bez kave i mlijeka otisli u Studenac ili u Vis ili u ... ne mogu se sad sjetiti, na raskrscu gore izmedju Rukavca i Milne. Malo skuplji, puno manji ali odlicno opremljeni ducancici.
    Bili smo na trznici i u ribarnici i u Visu i u Komizi, jako lose opskrbljeno, dobili smo dojam da ono najbolje ide direktno u restorane.

    Sto se hrane po restoranima tice, dosta je skupo, cak i skuplje od nekih mediteranskih fancy lokacija, no hrana je svuda bila odlicna.
    Pizzu smo jeli dvaput, jednom navecer u pizzeriji Lambik (ispred je lounge bar s pogledom na jahte i trg), jako lijepo mjesto jer su stolovi u dvoristu povijesne vile pod lodjom, jako romanticno navecer. Odlicna usluga, odlicna pizza (tanko tijesto, i imali su odlicne crne masline za prilog), jedino sto me je za takvu samu po sebi romanticnu lokaciju zasmetalo je ogroman plazma-TV, cisti visak. Od hrane imaju pizze i salate, cijene su pristupacne (za nas troje, svakome po pizza, dva piva i prirodna limunada manje od 300 Kn).
    Drugi put smo prije broda na brzinski rucak otisli u pizzeriju Charly; nismo ocekivali previse no pizze su bile jako dobre, usluga jako brza, cijena takodjer vrlo pristupacna, a i bilo je fora gledati kako Petar Hektorovic pristaje u trajektnu luku i blokira cijeli pogled sa trga na more.
    Takodjer sve preporuke za Pojodu, sve sto ste napisali i dalje stoji. Cijene su malo vise, no isplati se.
    Dopala nam se i atmosfera za pice u Tvrdjavi George III, i setnja oko tvrdjave i pogled na more i obalu oko nje.
    Isli smo vidjeti i morski tunel za zaklon ratnih brodova, no E. nije bila zainteresirana brodom ici u njega (vidi se sa ceste).

    Na dan koji nam se pokazao kao najvedriji (taj nakon tramuntane) smo isli obalnom cestom prema Komizi, popeli se na Hum do vidikovca (doduse samo sa ceste), pogled je pucao od hrvatske do talijanske obale, pa dolje na Komizu, pa crkvica kod vidikovca, prekrasno. Onda smo se vratili do Titove spilje - parkiranje uz cestu, pa onda penjanje po stepenicama prvo do "spilje za sastanke" , pa jos gore do Titove spilje. Cijelim putem su stepenice, za one koje to zanima. E. se zainteresirala kad je usput cula i nesto malo vise od nas o tom dijelu povijesti.
    U povratku smo otisli kod Darka u Zena Glavu na rucak, nenajavljeni. Upravo se vratio iz berbe grozdja vugava, pa nam je za predjelo ponudio grozdje i vinogradarske breskve (ajme kako su dobre, moram si za vrt probati nabaviti tu sortu!), a za glavno jelo kozji sir, marinirane ribice, paprike punjene incunima, suseni paradajz (obozavam ga i nijedan mi nije tako dobar kao sicilijanski, no ovaj mi je jos bolji) masline, pogacu... Sve to zaliveno s malo odlicne Vugave, domaci sok od mirte (kojeg jako volimo) i za desert kolac od kozjeg sira, a za digestiv malo rakije od rogaca. Ima odlicno maslinovo ulje, kupili smo ga od njega (80 Kn - frend mi vodnjansko uz popust daje za 100 Kn, no ovo mi je bolje), rakije prodaje botiljirane i u rinfuzi, i tako...
    Atmosfera je odlicna, on i zena su super domacini, dragi su im gosti koji vole slow food. Za peku se treba naruciti, pa doci navecer.
    Lokacija je terasa pred konobom u debelom hladu vinove loze. Super mjesto. Cijena malo visa, no rado smo na to dodali i maslinovo ulje i rakiju od rogaca za ponijeti kuci.

    Isli smo sa taxi-brodom na Stinivu, 400 Kn za samo nas troje. Jako lijepa voznja uz obalu, iz Rukavca traje 20-ak minuta u jednom smjeru, pred ulaskom u uvalu te prekrcaju u gumenjak koji sluzi svima koji se tamo zaustave i zele na obalu, a E. nije mogla docekati pa je skocila na glavu s broda i onda se krenula pentrati po stijeni za jos skokova
    Uvala je lijepa, zaklonjena, sunca ima, bar je nenametljiv, voljela bih jednom doci pjeske (kad budemo u boljoj formi, bez bolova u koljenu) radi pogleda.
    Zao mi je sto dio boca i opusci zavrse u moru, za dio vremena naseg boravka smo sretali nase mlade ljude, turiste, kojima je glavna fora bila zaletiti se sa bocom Karlovackog u more, opuske su pustali posvuda, a Stiniva je ipak zasticeni krajolik u kojemu nije lako cistiti prirodu.
    Zapravo, zao mi je sto je do nje tako lako i nekontrolirano doci. Na Sardiniji se do plaza ovakve prirodne ljepote (govorim o NP Gennargentu - plazama koje su u rangu Stinive) moze doci samo tako da te prevede brod koji ima koncesiju od drzave, to se placa, novac ide parku koji se brine o odrzavanju tih plaza, nema nabijanja jahtasa na sam ulaz ili cijena lokalnih prijevoznika kako im pukne. Prirodne ljepote treba zastititi!

    Komiza se mojoj curki jako, jako svidjela, puno vise od Visa. Parkirali smo kod tvornice (kad se ide prema plazi Kamenica), setali se, bili u Tvrdjavi, bili na dorucku i kavi u Tvornici (preporucujem kolac od palente, limuna i badema, fantasticno nesto; cijene malo vise nego na obali, E. je uzela tost i Cedevitu, ja ovaj kolac i Ness i to je bilo 104 Kn), ali sve je bilo i vise nego u redu, a svidjaju mi se i naslonjaci od paleta.
    Kupali smo se i na plazi ispod hotela Bisevo, lijepa lokacija, prekrasan sumarak iznad crkvice, a kad isplivas malo dalje vodis iz mora cijelu Komizu. Prekrasno.
    U Komizi smo jeli u Jastozeri, i svo troje smo se slozili da nam je to bila najbolja vecera za vrijeme cijelog trajanja godisnjeg odmora. Odlicna komiska pogaca (ni nalik onima koje prodaju po kaficima uz casu vina), rizoti, riba, brudet, porcije preogrmne... I odlican kolac od rogaca. Pogled na tvrdjavu i komisku luku dok se pale lampioni, sum mora, dobra usluga, omjer cijena:kvaliteta bas kakav treba biti.
    Jedini manjak mi je opet u jednom takvom ambijentu smjestiti TV tako da ga svi stolovi vide, i na njemu pustati Dina Merlina (nemam nista protiv covjeka, ali u jastozeri?!!), a i imaju prema mosticu light-show-osvjetljenje, to mi je isto bas bezveze i kvari inace odlicnu atmosferu.

    Nismo otisli na Bisevo, sto zbog vjetra sto zbog inercije, no plan je da jedno od slijedecih ljetovanja provedemo tamo. Autom do Splita, pa onda dalje samo brodom, pa cipelcugom od plaze do plaze. Nadam se da ce biti izvedljivo.

    Eto toliko, dopisem ako se jos cega sjetim... vjerojatno hocu kad konacno budem prebacivala mali milijun slika sa fotica u komp.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Je li netko bio u studenom na Visu?

    Zanima me i Modra špilja. Posjet ovisi o vremenu, ali ima li uopće organiziranih izleta tijekom kasne jeseni i zime?
    Iskustva s rent-a-carom na Visu?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •