Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Otok Vis - preporuke

  1. #1
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Otok Vis - preporuke

    Ljubiteljice i poznavateljice otoka Visa, napisite svega cega se sjetite - gdje je najbolje smjestiti se (dolazak trajektom u luku Vis),
    koje su najbolje plaze,
    gdje se najbolje jede,
    gdje u shopping i da li ima potrebe da se nesto nosi s kopna, te da li u ducanima mogu kartice,
    kakva je medicinska pomoc,
    je li voda pitka,
    da li ste do Stinive moze i kakvim izletnickim brodicem?
    Sto raditi ako pada kisa?
    To je ovo sto mi pada napamet - unaprijed hvala na svim odgovorima!
    (iskrslo nam jos malo godisnjeg pa bi mozda produzili do tamo u rujnu...)

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    32

    Početno

    Mi imamo familiju na Visu pa idemo skoro svako ljeto. Meni osobno su naljepse plaze u Komizi, ali po cijelom otoku ima jako lijepih plaza (Stoncica, Srebrna). Do Stinive mozete izletnickim brodom, i mislim da svaki koji ide do Modre spilje staje i u Stinivi. Ako budete isli u rujnu nece bit guzva pa ce biti puno bolje. U Visu se fino jede u buffetu Vis (jeftino, a vrlo ukusno, pogotovo za marende), za veceru def. konoba Val i Pojoda (znaju varirati u kvaliteti, al jos uvijek nude najzanimljiviji meni). U Komizi se nekoc dobro jelo u konobi Bako i Jastozeri, no frendovi ove godine nisu bili zadovoljni omjerom cijene i kvalitete.

    Najbolji obrok ikad na Visu smo jeli u restoranu Zena Glava u Podspilju, al i njima se promijenio menadzment. Ne znam kako je sad.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo na Visu bili 6 godina pa uzmi s rezervom moje odgovore
    Smjestili smo se u uvali Ženka, a obišli smo cijeli otok. Kupali smo se i kod apartmana i po raznim plažama.
    Stončica je pješčana i super je za picigin, osim kupanja možeš se prošetati do svjetionika, mislim da je nekih pola sata. kreneš na lijevo od uvale. Jako je lijepo na svjetioniku i to ti preporučam. U uvali je i konoba tako da možeš i pojesti nešto. Zatim smo bili na plaži Srebrena, šljunčana plaža. Do Stinive smo išli barkom, bilo nas je 4 obitelji pa smo to zajedno iznajmili.
    Što se ti če mjesta meni se više sviđa Vis nego Komiža. Vis je razvučen i možeš se jako0 lijepo pšrošetati, a i ima zraka za razliku od Komiže koja je zatvorena, planina iza, i po ljeti zna biti pakleno, zrak stoji. U 9. mjesecu će biti vjerojatno bolje.
    U Visu imaš mrak ljetno kino. Gledaš film, a vrhovi jarbola prolaze pored . Od ovih konoba što je spomenula Inesz mi smo jeli u onoj na rivi, mislim da je to Val. Specijalitet ti je pašta fažol sa škampima. Dobiješ to u kotliću i odlično je.
    U unutrašnjosti smo bili kod Darka na hobotnici ispod peke i bilo je jako fino. Mislim da je to ta žena glava što ju spominje Inez.
    Na izlet možeš u Titovu špilju, stepenice vode uzbrdo do nje, mi se pentrali. Bili i na vidikovcu, lijepo je.

    Što se tiče šopinga, to mi ne leži no kupili smo maslinovog ulja i bilo je odlično. Negdje na sredini otoka ima uljara i tamo smo ga kupili.
    Posljednje uređivanje od larmama : 18.08.2016. at 10:14

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ima veliki dućan na ulazu u grad Vis - mislim Tommy.
    Uz Srebrnu, Stončicu, Stinivu, nama se jako svidjela i plaža Zaglav, blizu Milne.

    Obavezno odite do Biševa - ima redovna brodska linija iz Komiže. Ako volite pješačiti, možete izaći kod Plave špilje, pogledati ju i onda preko brda prošetati na drugu stranu do jedne od plaža - možda najbolje do Porata ili Mezoporata - to treba provjeriti - otkuda se brod vraća (ili staje u obje) - fakat sam zaboravila

    Nama je bilo fora otići i do tunela za podmornicu i titove špilje - ali to ovisi o afinitetima. Cijeli Vis je prekrasan i nije velik - vjerujem da ima puno plaža koje nisu toliko razvikane, ali kakav je pristup do njih. Možda ti ne bi bilo loše pročitati temu na forum.hr - tamo se svašta dade naći
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=104249&page=107

  5. #5
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Odlicne info, puno vam hvala!

    Sto se obicnog nabavka hrane tice, gdje? Primaju li kartice?
    Medicinska pomoc zlu ne trebalo (ambulanta, ljekarna)?
    I u slucaju kise sto se moze raditi, ima li neki hotel sa zatvorenim bazenom, da li je uvijek cijeli otok izlozen kisi?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nama je bio bliže Vis, pa smo tamo išli u nabavku. Imaš sve i plaća se karticama. Nismo trebali ambulantnu no sigurno ima, a i apoteka.
    E da što se tiče Biševa, mi nismo uspjeli otići jer brodići ne voze kad je plima. Pa to stavi prvo na popis, mi smo to pred kraj zvali, no tri dana za redom nisu vozili i otišli smo bez da smo otišli na Biševo. Dobro MM i ja smo bili prije 20 godina pa nam nije bilo toliko bitno. No mislili smo tamo provesti cijeli dan na plaži i pokazati kćeri špilju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Za kišu ti ne znam, mi je nismo imali. No ne vjerujem da bi kiša padala danima. Ako ne bude vruće u Stinivu možeš i planinarskom stazom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    32

    Početno

    Ako budete jeli vani, dobro je ponijeti kes, jer ne primaju svugdje kartice.

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne bude vruće u Stinivu možeš i planinarskom stazom.
    MM-a malo zeza koljeno (inace bi rado isao pjeske), pa mislim da je u tom slucaju bolje morskim putem.
    Hvala za info, mi smo na Bisevo htjeli sa Hvara pa nisu isli kad je bilo vjetra, tako da se slazem, najbolje to odmah rijesiti.

  10. #10
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    OK za kes (ima moja banka, pa sam OK ).
    I ovo lokalnom linijom Komiza - Bisevo mi je super kao alternativa - mozes li opisati kako se onda dodje do Modre spilje?

    Pretpostavljam da je voda na otoku pitka - ili da kupujemo?
    Inez, sto tvoja viska familija kaze za kisu, ako pada - svuda pada?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, onda nikako spuštanje u Stinivu. Ova šetnja do svjetionika u Stončici ti je po ravnom. Imam hrpu prekrasnih slika od tamo.
    Za smještaj u hotelima ti ne znam, no jedan prijatelj ide svake godine u Vis s kćeri u mali pansion na šetnici, to je odmah na rivi. Možda se sjetim kako se zove.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ovo ti je taj pansion http://www.dionis.hr/o%20nama.htm
    Posljednje uređivanje od larmama : 18.08.2016. at 11:25

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Za vodu se ne sjećam, pretpostavljam da onda nije bilo nekih peripetija.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    OK
    I ovo lokalnom linijom Komiza - Bisevo mi je super kao alternativa - mozes li opisati kako se onda dodje do Modre spilje?

    ?

    evo, ali tu je vozni red
    http://www.agencija-zolpp.hr/Portals...i%C5%A1evo.pdfhttp://www.komiza.hr/wp-content/uplo...15.-godinu.pdf

    koliko pamtim, izašli smo odmah na prvom stajalištiu na Biševu (valjda je to Mezuporat) , i tamo onda kupiš kartu za modru špilju. ulazi se barčicom.

    mi nismo ostali tamo na kupanju, nego smo preko brda otišli na plažu - Porat. i onda se s plaže vracali ti istim brodom. Sada ti je problem al TM ne može hodati, jer brodom kojim ste došli, ne možete do druge strane na plažu - mislim, možete, ali on je već otišao dok ste obilazili modru špilju.,

    Mi nikada i nigdje u HR ne kupujemo flaširanu vodu

    E da, u gradu Visu obavezno prošećite dijelom koji se zove Kut, a odite i do češke vile - kako mi je žao što je uništena. Tamo blizu je i plaža na kojoj se možete okupati

    Ne znam gdje ste smješteni, ali oba veća mjesta imaju knjižnicu, tako sda smo se mi jednokratno učlanili i načitali se do mile volje

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sve su tu cure vec rekle Elly:
    Ja bih dodala da mi je Komiza daleko ljepsa od Visa i ima dusu.tamo imaju neke divne apartmane mislim Zanki tako nekako.
    kisa te ne treba zabrinjavat i obavezno cim je more mirno rezervirajte izlet za Bisevo uzivat cete

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    e vidis, tak je i meni bilo, pa smo uzeli smještaj u Komiži, ali sad ada ponovno idem, odabrala bih smještaj u gradu Visu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja volim propuh , tj. kad ima zraka pa je meni Vis draži. Po njemu možeš i biciklom s jednog kraja na drugi, recimo ako si smješten kod hotela, a hoćeš u Kut i na plažu iza Češke vile.
    Da i knjižnica je super, nama nije trebala no zagledala sam ju za neki drugi put kad sami odemo tamo. Ovako sam imala knjige sa sobom a i bilo je veliko društvo pa i manje prilike za čitanje.
    Posljednje uređivanje od larmama : 18.08.2016. at 12:32

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Inače jedna od najboljih morskih fešta mi je bila komiška. Sve riba na meniju, pa brodeti , pa sa žlicom, viška tj. komiška pogača. Nigdje ćevapčića I tako dugo u noć. negdje oko ponoći kreće prodaja onog najboljeg što se kuhalao pola dana
    Posljednje uređivanje od larmama : 18.08.2016. at 12:36

  19. #19
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    meni je cijeli vis prekrasan, ali ja bih isto za smjestaj uzela komizu, jer je nekako mala, slatka, domaca, a mozes se i okupati na onim malim plazicama u samom mjestu (zanicevo, lucica), ili na javnoj gradskoj / hotelskoj plazi, ako ti se ne da voziti autom ili brodom. nekako se osjecam bas udomaceno...

    ja jako volim kamenice u komizi - hoda se od rive prema bivsoj tvornici sardina, pa malo makadamom ispod one krasne crkve/samostana, pokraj agava...jedno 15tak minuta hoda. more cisto, ugodno prohladno, ima i jedan kafic, sa pristojnom glazbom. (tako da nije bed, mene ukomiraju ti kafici na plazi sa preglasnom kuruzom)
    ako volite dulji hod (pola sata i vise) ili idete autom ili brodaom, perna je prekrasna, prekrasna.
    a onim vec nabrojanim plazama, dodala bih i molu travnu kod senka, plazu kod ceske vile (grandovac), srebrena je isto krasna. inace na cijelom otoku ima divnih plaza, ali se do njih treba brodom. ako mozete, preporucila bih vam iznamljivanje brodice na jedan dan, tako da obidete cijeli otok, kupate se na tim plazicama (npr. veli budihovac) i u zelenoj spilji, u stinivi, pogledate ono sklonbiste za ratne brodove bivse drzave, rucak janjetina/kozletina u stoncici.

    kod stinive bi bilo dobro ici jako rano, ili jako kasno, jer je uzasna guzva (hrpa brodica na ulazu, svi se selfaju..) i nije mi to vise to. mi smo prva tri puta isli pjeske odozgo (strmo, strmo) ali bilo je super i bili smo skoro sami. sad je to u sezoni
    skoro pa nemoguce.
    pazite i kod biseva. dodes tamo, a ono vec 7 ogromnih brodova sa braca, hvara, cekas red dugo, dugo i pet minuta si unutra. i nema kupanja. na srecu sam to sve vidjela davno prije, pa vise ni ne idem.

    u komizi bih preporucila i remek djelo hrvatske arhitekture obnovljenog Vitica, ide se onom cestom iznad trznice, poste, kina, uzbrdo - desetak minuta.
    malu crkvicu u centru (crkva gospe od sedam zalosti) odmah iza tvrdave "komuna", kao i tvrdavu i izlozbu u njoj (falkusa & co), staru tvornicu ribe neptun i opcenito setnju onim malim ulicicama, kao i onom sumicom iznad crkve na hotelskoj plazi.
    kava u speedu, mada je i u fabriki dobra
    kolaci u cuker-u kod trznice - mmm torta od rogaca normalna i bez glutena i ostale delicije...
    jesti, hmhm, bako je kako kad (kad nije guzva je dosta ok, inace ne bas), nova jastozera je koma (zbetonirao interijer u kojem si gledao more, na terasi dao stolove onom mesnom restoranu) ,
    fabrika je recimo ok za neka sitna jela (nisam tamo jela), te navecer za pice...ciljna publika je mlada populacija...

    trznica je jako mala i nije bas neki izbor, ali za voce je ok.

    imas i doktora i zubara i apoteku.

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    nova jastozera je koma (zbetonirao interijer u kojem si gledao more, na terasi dao stolove onom mesnom restoranu)
    :shock: a ja se sjecam jedne krasne reportaze u kojoj je Bakalovic (a tko drugi) jako fino tamo papao i interijer je bio fantastican, bas smo se veselili unutra se sjesti.

    Seni (i ostalima) puno hvala, prekrasni komentari.
    Posljednje uređivanje od Elly : 18.08.2016. at 14:19

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    e da sad sam se i ja sjetila tvrđave u Komiži i mi smo obišli izložbu

  22. #22
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    globalno sto se tice hrane i vis i val i vatrica i kut su ok, ali za mene je pojoda zakon. pogotovo ako ides na rucak, a ne na veceru, gdje je kao i svuda strka i guzva. doduse u rujnu bi to moglo biti ok. sjajna topla predjela (riba u slanutku, orbiko, sipa-bob, polpete od hobotnice...) najbolja riba na gradelama, brodeto....

    ima i depadansa pizzerije karijole, pizza je vrlo ok.

    sto se tice seoskog turizma, meni je ok maxo (janjetina ispod peke, hobotnicu presole), za darka sam isto cula da je dobar. u zena glavi sam bila samo jednom, hrana je bila samo ok, sjedenje neudobno, ali ono sto mene tamo odbija, je ona "dramaturgija" sa slikama selebritija, , pa kad ti jos daju onaj foto album sa slikama caroline od monaca, meni se blago smraci.. kao da smo mi neki bantustan, pa cemo pasti nicice pred cinjenicom da kraljevska obitelj tamo jede.

    da ne zaboravim jos nesto:
    imate odluicnu visesatnu turu dzipom po otoku (nas je vodio pino iz komize) gdje ides od antickog doba, preko mletaka, napoleona, austrijanaca, francuza, bitke admirala teggethoffa (to posebno decke fascinira ) hodas do topovskih utvrda, dobijs kratak prikaz, povijesti, gospodarstva, vinove loze, badema, limuna, smilja... peronospore, itd. pa sve do drugog svjetskog rata, partizana, britanaca, titove spilje i antinuklearnih bunkera sagradenih u bivsoj drzavi.
    naravno + skloniste za brodove razarace.
    to je bila fantasticna tura (trebas tenisice ili neke zatvorene cipele) koja je zavrsila na polju smilja i najvisoj tocci otoka od koje vidis od peljesca do italije.
    i meni jos uvijek nije jasno zasto nema poduzetnickog duha da to podigne na visu razinu, brendira i slicno. (talijani bi iz toga napravili cudesa)

    u unutrasnjost je lijepo podhomlje, plisko polje, talez, marijine zemlje. (pozeljno je da si sa autom, motorom)

    vis kao mjesto je lijepo, puno vece, imas bolju trznicu, par ducana, krasnu setnicu prema kutu, mestrovicevu galeriju. kut je predivan ambijentalno, a tamo je i pojoda
    mozes iznajmiti bicikl pa se vozati amo tamo. ali meni je i setnja odlicna, od trajektnog pristanista pa do ceske vile. od kuta do ceske vile je divna setnja, dolje more modro, gore zeleno sa simpaticnim vilama.

    na rivi ima puno kafica, pijes esspreso i gledas u pucinu, odnosno usidrene brodice.
    preporucila bih pogledati trecu ulicu paralelnu sa rivom - tamo su naime ljetnikovci bogatih hvarskih obitelji. doduse u raspadu ili katastrofalnom stanju, ali prelijepi, prelijepi. grandezza proslosti.
    jos i skolu arhitekta segvica - remek djelo, nase arhitekture i fantastican primjer sto urbanizam / gradotvorsto / arhitektura treba biti. u blizini je jos jedna sjajna arhitektura - novi vrtic arhitekta mardesica.

  23. #23
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    :shock: a ja se sjecam jedne krasne reportaze u kojoj je Bakalovic (a tko drugi) jako fino tamo papao i interijer je bio fantastican, bas smo se veselili unutra se sjesti.
    e sto je bilo, bilo je.

    sad vidim da pitas za hotel i zatvoreni bazen.
    nema ti toga na visu . jos nema. na srecu.
    vis, komiza jos vise, ti je kao da si katapultirao koje desetljece unatrag. (mislim, jedrilice, jahte , klopa su 21. stoljece)
    kad bi jos photoshopom mogli izbrisati onu divlju gradnju iznad srebrne i rukavca, bilo bi odlicno.

  24. #24
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    a sto se tice kise, ako je i bude, nece trajati vise od kojeg sata. a i kupanje u moru na kisi je lijepo iskustvo.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Potpisujem seni koja je detaljno sve napisala. ko da sam ja pisala ili mozda vise mm
    predobri opisi svega i Pojoda mi je zakooon!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.08.2016. at 16:32

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku


    ... peronospore, itd.


    nadam se da to nije ono kaj ja zovem tim imenom

  27. #27
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Bolest vinove loze, koja je uništila ekonomiju na otoku, te dovela do masovnog iseljavanja u prekomorske zemlje...

  28. #28
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    evo, ali tu je vozni red
    http://www.agencija-zolpp.hr/Portals...i%C5%A1evo.pdfhttp://www.komiza.hr/wp-content/uplo...15.-godinu.pdf

    koliko pamtim, izašli smo odmah na prvom stajalištiu na Biševu (valjda je to Mezuporat) , i tamo onda kupiš kartu za modru špilju. ulazi se barčicom.

    mi nismo ostali tamo na kupanju, nego smo preko brda otišli na plažu - Porat. i onda se s plaže vracali ti istim brodom. Sada ti je problem al TM ne može hodati, jer brodom kojim ste došli, ne možete do druge strane na plažu - mislim, možete, ali on je već otišao dok ste obilazili modru špilju.
    Imam sad jos jedno pitanje, gledam red plovidbe Komiza - Bisevo, pa me zanima da li se moze ovako: http://www.putovnica.net/prijevoz/br...-komiza#cjenik
    Odem trajektom iz Komize u 08:00h, dodjem u Mezuporat u 8:50.
    U Mezuportu kupim kartu za ulaz u Modru spilju i brodicama idem tamo (gdje se to kupuje?)
    Nakon Modre spilje se vratim u Mezuporat i ostanem tamo na kupanju do 14:25, kada trajekt vozi natrag za Komizu, gdje dodjem u 15:15.
    Gdje parkirati u Komizi auto na tih 8-9 sati?

    U Mezuportu je sljuncana plaza, je li tako?
    Mislim otisla bih ja do Porata (vidjela sam slike ), ali ako je daleko, uzbrdo/nizbrdo, a MM-a zeza koljeno...
    (i stapove za nordijsko hodanje nosimo )

    Ova varijanta brodom bi mi jos najvise odgovarala: povratna brodska karta je 120 Kn + ulaznice u Modru spilju 150 Kn, znaci 270 Kn za put, posjet Modroj spilji i onda slobodno vrijeme do broda natrag u Mezuportu.


    Organizirani izleti nude posjet vise toga, medjutim u dosta kratkom vremenu (mozete pogledati npr. ovdje, cijena je npr. 300 Kn osoba za ono sto bih si izabrala*, ali u to nije ukljucena i ulaznica u Modru spilju, znaci za nas troje 1.050 Kn, a kazu i da je to samo *"posjet uvali Stiniva" (koja nas takodjer zanima morskim putem), znaci bez kupanja.

    Mozda iz Rukavca postoji opcija taxi-broda, da odveze i ostavi u Stinivi, pa kasnije dodju po tebe? (kao opcija za neki drugi dan)
    Posljednje uređivanje od Elly : 31.08.2016. at 15:48

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ovako, ulaznica ui Modru špilju ti uključuje taj čamčić. U špilju se s njim i ulazi

    e sada koliko se ja sjećam, na toj strani, blizu Modre špilje i nije neko lijepo kupanje, zato svi i diu na drugu stranu otoka.

    Razgledavanje plave špilje traje dosta kratko.

    najjeftinije su uvijek one varijante koje uključuju "javni prijevoz" . svi organizirani izleti su skupi, pogotovo ako množiš s 3 ili 4

  30. #30
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ovako, ulaznica ui Modru špilju ti uključuje taj čamčić. U špilju se s njim i ulazi

    e sada koliko se ja sjećam, na toj strani, blizu Modre špilje i nije neko lijepo kupanje, zato svi i diu na drugu stranu otoka.
    Razgledavanje plave špilje traje dosta kratko.
    najjeftinije su uvijek one varijante koje uključuju "javni prijevoz" . svi organizirani izleti su skupi, pogotovo ako množiš s 3 ili 4

    Da, to sam shvatila - ako dodjem redovnom linijom u Mezuportu kupujem kartu-ulaznicu za Modru spilju i ulazi se na 5-10 minuta njihovim camcem.

    Medjutim ovi izleti koji idu iz Visa, taksativno pise da nije ukljucena ulaznica za Modru spilju (stavila sam gore link).

    Je li taj put Muzoporat - Porat jako naporan? Citala sam na jednoj stranici da su uredili staze do tamo ove godine....

    I gdje da parkiram u Komizi na vise sati?

  31. #31
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Elly, Vis u rujnu je divan. Mi smo bili prije 7g 15 dana i uzivali smo. Plaze prazne, vrijeme krasno... Jedino nisam bas od pomoci za ista jer sno imali 3mjesecnu bebu pa smo bili dosta ograniceni.

    Seni, mene zanima ta dzip avantura. Gdje se to rezervira?
    Planiramo na Vis sredinom rujna na 4 dana . Za dušu.

    I dali netko zna koliko dodje po danu rent a car na otoku, uzeli bi onu cabrio Bubu jer bi nas auto ostavili u Splitu i isli dalje katamaranom.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Elly ideš na Vis u rujnu nisi u Beču ne trebaš uopće razmišljat o parkingu, naći ćeš ga bez problema.

    In Love
    ja se sjećam da nam se više isplatilo prebacit auto trajektom nego rentat na otoku al mi smo išli tad na tjedan dana i savki dan istraživali druge plaže pa razmisli.

  33. #33
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sad kad ovo citam, i ja bi na Vis za vikend! Bas me mami.

  34. #34
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Lili, nama je ona buba fora pa bi je zato iznajmili. Cisto gusta radi

  35. #35
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Elly ideš na Vis u rujnu nisi u Beču ne trebaš uopće razmišljat o parkingu, naći ćeš ga bez problema.
    Vis je pun, jedva smo nasli smjestaj. Rujan je njima jos uvijek glavna sezona.
    Osim toga, ako trebam biti u komiskoj luci prije 8:00 ujutro, ne zelim se vrtiti i gubiti vrijeme. Komiske, pomagajte.

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A ne znam kako da ti objasnim, kad vidis Komizu bit ce ti jasno o cemu sam ti pricala Mi uvijek idemo u srcu sezone i ne sjecam se uopce problems parkinga nigdje gdje ljetujem a to su obicno otoci.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.08.2016. at 20:33

  37. #37
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kad dodjete autom u Komizu prije stupica koji prijece ulazak autom u grad nocu, a kraj jednog divnog jorgovana desno je parking. Mi smo uviejk nasli mjesto iako smo bili usred 8.mjeseca. Besplatan je. Od tamo do rive 10 min laganog hoda.

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Kad dodjete autom u Komizu prije stupica koji prijece ulazak autom u grad nocu, a kraj jednog divnog jorgovana desno je parking. Mi smo uviejk nasli mjesto iako smo bili usred 8.mjeseca. Besplatan je. Od tamo do rive 10 min laganog hoda.
    Hvala ti, sasa!

  39. #39
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Vis je divan! Mi smo bili pred 6 god na 2 tj. kraj 8., početak 9. Taman nije bilo gužve. Smjestili smo se u Komiži jer smo željeli baš u njoj i svaki dan išli u drugu uvalu. Vodu smo si nosili s komiške plaže, izvor nikad ne presuši. Kako je dobra! Naročito kad ju piješ odmah na izvoru.
    U Plavu spilju smo išli na noćni izlet jer smo bili taman kad je bila biševska noć. Ponovili smo i dnevni izlet.
    Komiža je malo ribarsko mjestašce. Mi smo parkirali auto prije ulaza u samo mjesto, na livadi, lijevo. Odande se do kule u centru odakle idu brodići do Biševa i Plave spilje dođe za 10 min.
    Na Biševu smo samo pogledali Plavu spilju i nije baš neka plaža za kupanje iako smo se okupali da se osvježimo. Elly, ako nećete ići na drugu stranu otoka, onda bolje da se taj dan kupate u Komiži. Plaža Gusarica je šljunčana, odmah ispod hotela, na 10 min od kule (u njoj pogledajte izložbu). Meni draža na suprotnoj strani Komiže, ta s izvorom, na žalost, zaboravih joj ime. Do nje ideš iznad napuštene tvornice pa imaš mali spust do same plaže, TM-u će biti malo teže, al isplati se.
    Sin je proplivao u Stončici. Žao mi što smo Stinivu gledali samo s ceste, al MM-a su boljela koljena pa nismo išli do nje. Meni najdraža Srebrna.
    Posebno mi lijep zalazak sunca i pogled na Jabuku, s brda iznad Komiže.
    Uživala sam svako jutro u šetnjama po uskim kamenim uličicama. Šetali smo i po
    Posljednje uređivanje od Nera : 01.09.2016. at 10:01

  40. #40
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    U samom Visu su luksuznije kuće od malih kamenih ribarskih u Komiži. Ima divnih održavanih i onih koje propadaju prepuštene zubu vremena.
    Meni je Komiža više prirasla srcu.
    Šalabajzali smo autom po otoku. Divna su vinogradarska polja, na žalost, mnoga zapuštena. Obišli i Titovu spilju gdje su nekad bili skriveni brodovi. Razgledavali neke bunkere....
    Na putu od Visa do Komiže, s desne strane na osami nalazi se kuća malo uvrnutog komiškog zubara. Na ogradi oko kuće su sjekire, kose, lutkine glave, lubanje... Stali i pogledali, al žurili u auto.

  41. #41
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, ako nećete ići na drugu stranu otoka, onda bolje da se taj dan kupate u Komiži.
    Vjerojatno necemo ici nakon Modre spilje u Porat nego ostati u Mezuportu i tamo se kupati. Moramo pricekati brod koji za Komizu ide natrag poslije 14:00h.
    Citala sam da je tipa pola sata pjeske od Mezuporata po cesti (sunce) i onda jos 15-ak minuta kroz sumu (hlad)... vidjet cemo kakve su temperature i imamo li volje za hodanje.
    No kako brod dodje natrag u Komizu oko 15:00, mozemo svakako ostati i tamo na kupanju, rucku ili veceri, pa se tek navecer vratiti natrag - smjestit cemo se iznad Srebrene.
    Tako da taj dan svakako moze ispasti lijepi jednodnevni izlet - rano kretanje za Komizu, brod, Modra spilja, Mezuporat ili Porat, pa popodne i vecer u Komizi.

    Nego, kako ovaj brod ("pruga" ) "svakodnevno ide za Bisevo vec u 8:00,to mi znaci ranije ustajanje, voznja do Komize, a rekli ste da iz Mezuporata ne idu bas svaki dan radi plime u Modru spilju - pretpostavljam da mi se isplati dan prije nazvati ili poslati mail na recepciju u Mezuportu i pitati da li ce drugo jutro voditi turiste u Modru spilju - (ima njihov kontakt na dnu stranice ovdje) .

  42. #42
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo uzivali na plazi Zaglav ali do nje moras morskim putem ili 10 min pjesice, utaban kozji put, dosta ravno, nema penjanja i spustanja.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    smjestit cemo se iznad Srebrene.
    Gdje ćete biti, u Rukavcu?

  44. #44
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Onako da, no blize Srebrenoj nego Rukavcu, iznad uvale.

  45. #45
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    pa popodne i vecer u Komizi.

    Nego, kako ovaj brod ("pruga" ) "svakodnevno ide za Bisevo vec u 8:00,to mi znaci ranije ustajanje, voznja do Komize, a rekli ste da iz Mezuporata ne idu bas svaki dan radi plime u Modru spilju - pretpostavljam da mi se isplati dan prije nazvati ili poslati mail na recepciju u Mezuportu i pitati da li ce drugo jutro voditi turiste u Modru spilju - (ima njihov kontakt na dnu stranice ovdje) .
    Možda ćete imati volje doći autom na brdo iznad Komiže na zalazak sunca. Pogled je divan, isplati se! Ostao mi u sjećanju, a Vis u srcu.
    Svakako nazovi. Znaju oni unaprijed idu li ili ne idu. Nas je vozio stari morski vuk u starom drvenom jedrenjaku. Kad smo se vraćali s Biševa po noći, valovi su bili viši od brodice, a mi ko u orahovoj ljusci. Sjekao je valove okomito i došao do zavjetrine pa onda ukoso na mjesto gdje smo izašli. Poslije smo s njim išli i u dnevnu vožnju do Plave spilje. Dopalo nam se!
    Posljednje uređivanje od Nera : 01.09.2016. at 10:40

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo uzivali na plazi Zaglav ali do nje moras morskim putem ili 10 min pjesice, utaban kozji put, dosta ravno, nema penjanja i spustanja.
    Zaglav mi je možda najdraža plaža na Visu od onih na kojim sam bila. Mi smo došli pješice, iz Milne

  47. #47
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nera

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Kad sam ja prvi put išla na Biševo, valovi su isto tako bili veliki. Ali niej bilo romantično, jer je mojim frendicama bilo zlo

  49. #49
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam ja prvi put išla na Biševo, valovi su isto tako bili veliki. Ali niej bilo romantično, jer je mojim frendicama bilo zlo
    Bome i MM-u, pati od morske bolesti. Meni je kapetan ulijevao povjerenje i nisam se bojala. Al kad sam otišla sa sinekom koji je zaspao u kabinu, samo sam kroz okance van virkala, postalo i meni muka. Na palubi mi do tad bilo baš fora.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Elly, evo taman za tebe . Ova prva fotka je svjetionik Stončica koji sam spominjala

    http://www.jutarnji.hr/domidizajn/ek...zraka/4659674/
    Posljednje uređivanje od larmama : 01.09.2016. at 12:57

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •