Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 397

Tema: sto napraviti

  1. #101
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ne vidim šta tu itko ima bit u pravu ili u krivu
    Marici to znači kraj ljubavi
    Perici to ne znači kraj ljubavi, ona i u takvom načinu života ima ljubavi i zadovoljna je

  2. #102
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja potpisujem apsu. I nema presutnog dogovora da ces biti vjeran. Kazes to jasno i glasno i potpises. Bilo gradanski bilo crkveno. Potpises da ces postivati partnera a laganje nije postivanje.
    Trina je u pravu. Sto iznosis nesto da bi se vrijedala kada te se iskomemtira?
    Meni tvoji svjetonazori nisu ok a ja sam doista liberalna osoba. Ali imas svako pravo da zivis po njima.
    Ljubav, medusobno postivanje, kompromis trebaju biti temelj svake veze bilo koje vrste.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  3. #103
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ljubav, medusobno postivanje, kompromis trebaju biti temelj svake veze bilo koje vrste.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    ali zašto ti misliš da Tanči i njen muž nemaju ljubav, poštivanje i kompromis?

    (sori Tanči što te razvlačim)

    postoji nešto što se zove poliamorija, i nije tako endemska vrsta
    ako neki ljudi to svjesno izaberu, to ne znači da nemaju ljubavi, poštovanja, povjerenja..

  4. #104
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Trina je u pravu, nego što.

    A mene frapira dokle ide ta relativizacija muško-ženskih odnosa, znači možemo se varati i lagati od jutra do sutra, a ipak se kao voljeti i poštivati. Po meni oksimoron.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mozda nije bezglavo, mozda mu je dosta zene, ove sadasnje i odlucio je pronaci novu. Papak je jer joj to nije prvo rekao. Ali ne mora to reci djeci. Moze im stvarno i dalje biti odlican otac. Sve da mijenja partnerice svaki dan.

    Ja ne smatram da roditelji i djeca cine cijelinu koja se ne smije mijenjati. Naprotiv. Bolje da se mijenja, nego da se u njoj guraju oni kojima nije mjesto u zajednici, iz ovog ili onog razloga.
    Ocito se ne slazemo, jer biti roditelj za mene znaci mnogo vise od direktne veze roditelj-dijete. To znaci stalno preispitivanje, rad na sebi, trud da budes bolja osoba nego sto si bio. Dakle, ako mi je dosadno u braku ili sto vec, poraditi cu na tome, a necu povrijediti njihovog oca aferom, unistiti sklad nase obitelji ili naprosto priustiti djeci cinjenicu da im je majka varala oca trazeci afere na internetskim stranicama. O tome kome je mjesto u toj zajednici, a kome nije, mozemo raspravljati i razmisljati mi odrasli zreli ljudi. Ali, djeci je potrebna stabilnost i sklad obiteljskog doma, cvrst primarni oslonac u zivotu i nevjerojatno mi je koliko se danas olako to shvaca.

  6. #106
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sad i ja moram malo biti Tanči advokat (s izvinjenjem) . Ona nigdje nije napisala da imaju druge Ona samo ima drugačiji odnos prema toj mogućnosti. Tako i sama mislim.
    Vjernost u vezi se podrazumijeva. I tolerancija također. Ma, ja uvijek krećem od onoga što bih ja uradila (ili ne bih), pa mislim da isto razmišlja i moj muž.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    P.S. Da se razumijemo, ja nisam ljubomorna osoba. Dapace, vise puta su znali i meni i mm reci da smo "ludi" jer toliko slijepo vjerujemo jedno drugom. Prezivjeli smo visegodisnju vezu na daljinu bez tracka ljubomore, prevrtanja dzepova, snjofanja rublja i slicno. Muski dio moje ekipe jos iz srednje skole su kao moja braca, mogu s njima ici gdje hocu, izaci vani, zagrliti se i poljubiti kad se vidimo, nama je to sve normalno. Dakle, nismo posesivni jedno prema drugome, vjerujemo u musko-zenska prijateljstva, ali unatoc tome postoji ta jedna granica koja se ne prelazi. Registriranje i ostavljanje broja na takvim stranicama, te laganje i presucivanje partneru, sigurno je debelo van te granice.

  8. #108
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ali zašto ti misliš da Tanči i njen muž nemaju ljubav, poštivanje i kompromis?

    (sori Tanči što te razvlačim)

    postoji nešto što se zove poliamorija, i nije tako endemska vrsta
    ako neki ljudi to svjesno izaberu, to ne znači da nemaju ljubavi, poštovanja, povjerenja..
    Znam da postoji ali to sto postoji ne znaci nuzno da je to ok za MENE.Iz istih razloga koje je Dijana napisala dolje. Meni ljubav znaci jedno, nekome drugo. To sto mi nije ok ne znaci da netko ne moze tako zivjeti. I biti sretan. Na sasvim drugi nacin. Ima zena koje usrecuje submisivna uloga. Podrede citavo svoje postojanje svom muzu. A on je duzan ju postivati i skrbiti za nju. Da li nam je to ok?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    "to nije za mene" i "meni to nije ok" su dvije bitno različite izjave

  10. #110
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ma ustvari je isto, sve dok svoje "meni to nije ok" ne namećeš nekome drugome.
    sve se svodi, pa i u ovoj priči, na ono što je netko gore napisao, ako su Pero i Marica oboje zadovoljni svojim brakom, kako god on izgledao, sasvim je svejedno što Svimbi misli o tome.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 25.08.2016. at 13:08

  11. #111
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    sasvim je svejedno što Svimbi misli o tome.
    U konačnici jest, samo što je topic i otvoren upravo zato da bi otvaračica teme saznala što svimbi misli o tome.

  12. #112
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    tang, više nije politički korektno reći "meni to nije ok"?

  13. #113
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    A i to je točno
    Na samu temu otvaračice topika potpisujem ivy, sigurno se registrirao s pomisli na seks, pitanje je je li ga realizirao ili nije.
    Ali sam ustvari htjela reći da je sasvim svejedno da li bih se ja na njenom mjestu rastala prethodno ga razapevši na trgu, ili bih odmahnula rukom na to, sve dok nju ne osuđujem ako napravi suprotno onome što bih napravila ja.
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 25.08.2016. at 13:15

  14. #114
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    tang, više nije politički korektno reći "meni to nije ok"?
    nije stvar političke korektnosti

    šta ja znam, možda vi koristite taj izraz drugačije nego ja
    ja kažem meni to nije ok kad mi nije ok da netko nešto radi

    tipa: on radnike prijavljuje na minimalac, a ostalo im isplaćuje na ruke. meni to nije ok.

    a neću reći: ona pegla ručnike i gaćice. meni to nije ok.

    nego "to nije za mene"

  15. #115
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne kužim ovo
    sve dok nju ne osuđujem ako napravi suprotno onome što bih napravila ja
    . Pa sve da i osuđuje, pa što onda? Ja mislim da nema čovjeka koji ništa i nikog nikad ne osuđuje, tako savršeni ljudi ne postoje.

  16. #116
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a što bih ja napravila na mjestu pokretačice teme
    sasvim sigurno bih, i uopće se ne šalim, otvorila temu na forumu
    ne ovom, tu nisam anonimna dovoljno

    i raspravljala dok ne smislim šta ću

    jer u našem odnosu, to bi bila atomska bomba

  17. #117
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Osuđivanje drugačijih koji ne ugrožavaju nikoga temelj je netolerancije.

  18. #118
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Aha, znači "to nije za mene" ide za preference, a "to mi nije ok" za recimo neki tip moralne osude?
    Napisala sam gore što mislim o tome.

  19. #119
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    P.S. Da se razumijemo, ja nisam ljubomorna osoba. Dapace, vise puta su znali i meni i mm reci da smo "ludi" jer toliko slijepo vjerujemo jedno drugom. Prezivjeli smo visegodisnju vezu na daljinu bez tracka ljubomore, prevrtanja dzepova, snjofanja rublja i slicno. Muski dio moje ekipe jos iz srednje skole su kao moja braca, mogu s njima ici gdje hocu, izaci vani, zagrliti se i poljubiti kad se vidimo, nama je to sve normalno. Dakle, nismo posesivni jedno prema drugome, vjerujemo u musko-zenska prijateljstva.
    Do jednom. Ja mislim da svi ljudi u brakove ulaze slijepo vjerujući. A onda se dogodi nešto što izazove crv sumnje i tad slijedi razvoj događaja koji ovisi o našem karakteru. Netko će spontano popizditi, netko će taktično i mudro a netko će odmahnuti rukom i reći "Ja njega volim i neka bude sretan". Ove zadnje ja u životu nisam srela, jedino o svojoj djeci mogu tako pričati, o mužu definitivno ne. I zato je MENI ravna crta=prestanak ljubavi. Nekome drugome nije. Ali ne vjerujem u bezuvjetnu ljubav među životnim parnerima. Ja se bojim ravnodušnosti baš iz tog razloga što smatram da ravnodušnost može izazvati samo nedostatak emocija a ne višak emocija.

  20. #120
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne osuđuje se tu "drugačije" kao osobe, već ponašanje. I šta ti cubana zamišljaš kakva je to "osuda"?.
    Kaj netko pomisli "pa ova je luda ili tako nešto"? Ja istinski mislim da ljudi koji to ne rade, ne postoje.

  21. #121
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Osuđivanje drugačijih koji ne ugrožavaju nikoga temelj je netolerancije.
    Upravo tako.

  22. #122
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    U konačnici jest, samo što je topic i otvoren upravo zato da bi otvaračica teme saznala što svimbi misli o tome.
    samo što će otvaračica topika saznati da je raspon mišljenja od:
    razapinjanja na trgu s rastavom,
    razapinjanja bez rastave,
    javnog spaljivanja,
    pomirenja
    psihoterapije
    ...
    ...
    pa do slijeganja ramenima.
    Tako da ce na kraju napraviti ono sto bi napravila i bez da se mi ovdje "zakrvimo"

  23. #123
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A što bi mi bez forumskih lovaca na "netoleranciju".
    Posljednje uređivanje od Dijana : 25.08.2016. at 13:33

  24. #124
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    samo što će otvaračica topika saznati da je raspon mišljenja od:
    razapinjanja na trgu s rastavom,
    razapinjanja bez rastave,
    javnog spaljivanja,
    pomirenja
    psihoterapije
    ...
    ...
    pa do slijeganja ramenima.
    Tako da ce na kraju napraviti ono sto bi napravila i bez da se mi ovdje "zakrvimo"
    točno, ali možda dok se s nama raspravlja skuži na kojoj se crtici ona nalazi

  25. #125
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A što bi mi bez forumskih lovaca na netoleranciju.
    Ja nisam uopće htjela da tako ispadne. I možda sam se trebala drugačije izraziti, upotrijebiti riječ-nametanje, a ne osuđivanje.

  26. #126
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nije rečeno seni..ovako dobiije širi uvid.., više glava, više opcija, treba samo izabrat, kao što i sama veliš.

  27. #127
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    samo što će otvaračica topika saznati da je raspon mišljenja od:
    razapinjanja na trgu s rastavom,
    razapinjanja bez rastave,
    javnog spaljivanja,
    pomirenja
    psihoterapije
    ...
    ...
    pa do slijeganja ramenima.
    Tako da ce na kraju napraviti ono sto bi napravila i bez da se mi ovdje "zakrvimo"
    Točno. Tako je i u stvarnom životu. Ja sam nekidan imala scenu sa sinom i prvi put nisam znala što da napravim. Ni ja ni muž. Onda sam pitala 5,6 prijatelja različitih profila, stilova života i iskustava. I od svih sam dobila drugačiji odgovor. Na kraju nisam opet znala što ću. Pa sam nekako statistički zaključila da je moje mišljenje i velikoj manjini pa se ipak priklonila većini i poduzela nekakve korake koje nebi da nisam razgovarala s njima

  28. #128
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    A je, ima nešto i u tome.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Do jednom. Ja mislim da svi ljudi u brakove ulaze slijepo vjerujući. A onda se dogodi nešto što izazove crv sumnje i tad slijedi razvoj događaja koji ovisi o našem karakteru. Netko će spontano popizditi, netko će taktično i mudro a netko će odmahnuti rukom i reći "Ja njega volim i neka bude sretan". Ove zadnje ja u životu nisam srela, jedino o svojoj djeci mogu tako pričati, o mužu definitivno ne. I zato je MENI ravna crta=prestanak ljubavi. Nekome drugome nije. Ali ne vjerujem u bezuvjetnu ljubav među životnim parnerima. Ja se bojim ravnodušnosti baš iz tog razloga što smatram da ravnodušnost može izazvati samo nedostatak emocija a ne višak emocija.
    Mm i ja smo skupa, sto u vezi, sto u braku, 13 godina. Dakle, nismo od jucer skupa da bih mogla gledati na takav stav kao na pocetnu slijepu zaljubljenost u kojoj partnera gledsmo kroz ruzicaste naocale. Iskreno, ja ne bih mogla biti u vezi i u braku u kojoj postoji ljubomora. Za mene ne postoji zdrava doza ljubomore. Zapravo, svaki put kad sam u prijasnjim odnosima osjetila ljubomoru, bilo s moje ili s njegove strane, to mi je bio znak da bjezim iz tog odnosa jer tu nesto ne stima. Trebao mi je partner uz kojeg necu zamarati glavu s kim je i sto radi ili osjecati teret zbog njegove eventualne ljubomore. To nije ravnodusnost, nego povjerenje. Kad bi se nesto desilo, ne bih bila ravnodusna, to bi za mene bio kraj.

  30. #130
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam uopće htjela da tako ispadne. I možda sam se trebala drugačije izraziti, upotrijebiti riječ-nametanje, a ne osuđivanje.
    A što bi to netko ovdje nekom trebao/mogao nametati? Pa baš ništa. I jest stvarno preteška riječ "osuđivanje", pa još i "(ne)tolerancija", svašta.

  31. #131
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mm i ja smo skupa, sto u vezi, sto u braku, 13 godina. Dakle, nismo od jucer skupa da bih mogla gledati na takav stav kao na pocetnu slijepu zaljubljenost u kojoj partnera gledsmo kroz ruzicaste naocale. Iskreno, ja ne bih mogla biti u vezi i u braku u kojoj postoji ljubomora. Za mene ne postoji zdrava doza ljubomore. Zapravo, svaki put kad sam u prijasnjim odnosima osjetila ljubomoru, bilo s moje ili s njegove strane, to mi je bio znak da bjezim iz tog odnosa jer tu nesto ne stima. Trebao mi je partner uz kojeg necu zamarati glavu s kim je i sto radi ili osjecati teret zbog njegove eventualne ljubomore. To nije ravnodusnost, nego povjerenje. Kad bi se nesto desilo, ne bih bila ravnodusna, to bi za mene bio kraj.
    A da ti odjednom počne davati krive signale, odnosno ode u nepoznato područje, tipa registrira se na neku onakvu stranicu, počne se skrivati kad mu mobitel zazvoni, počne puno vremena provoditi na Facebooku, ostaje duže na poslu, nađeš mu kondome u džepu kad mu stavljaš robu prati a ti si na pilulama...pa ti za stranicu ti kaže da je bio samo znatiželjan i da nije prešao granicu, za skrivanje kad mob zazvoni kaže da ga zovu s posla i da imaju gadnu situaciju koju mora riješiti nasamo a za Facebook kaže da ima interesantnih članaka, za duže ostajanje na poslu kaže da im se povećao obujam posla a za kondome kaže da ih je pronašao na putu, bili su zapakirani pa ih je uzeo, htio ih je dati prijatelju koji ima curu. Sve ti se to počne dešavati odjednom i nije uobičajeno. Bi li mu vjerovala, bi li se ipak probudila ljubomora ili bi ga ostavila?

  32. #132
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I dobije uvid je li u većini ili manjini sa svojim mišljenjem, odnosno na kojoj koti Gaussove krivulje se nalazi.
    Ako je to kome bitno, naravno.

    Meni mišljenja drugih nisu nikad bila previše važna pa su često moje odluke i postupci bili u outliers kategoriji.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 25.08.2016. at 14:04

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A da ti odjednom počne davati krive signale, odnosno ode u nepoznato područje, tipa registrira se na neku onakvu stranicu, počne se skrivati kad mu mobitel zazvoni, počne puno vremena provoditi na Facebooku, ostaje duže na poslu, nađeš mu kondome u džepu kad mu stavljaš robu prati a ti si na pilulama...pa ti za stranicu ti kaže da je bio samo znatiželjan i da nije prešao granicu, za skrivanje kad mob zazvoni kaže da ga zovu s posla i da imaju gadnu situaciju koju mora riješiti nasamo a za Facebook kaže da ima interesantnih članaka, za duže ostajanje na poslu kaže da im se povećao obujam posla a za kondome kaže da ih je pronašao na putu, bili su zapakirani pa ih je uzeo, htio ih je dati prijatelju koji ima curu. Sve ti se to počne dešavati odjednom i nije uobičajeno. Bi li mu vjerovala, bi li se ipak probudila ljubomora ili bi ga ostavila?
    Sve ovo sto si nabrojala, nama je uobicajeno, osim registracija na takve stranice. Ja bih stvarno morala vidjeti nesto eksplicitno, tipa njega kako se ljubi s drugom, seksi poruke u mobitelu i slicno, da mu ne povjerujem. Ako je kuhinja pospremljena i donesene namirnice iz trgovine lol, ne trazim od njega da mi polaze racune gdje je bio kad nije dosao s posla u uobicajeno vrijeme ili sto radi na internetu toliko dugo. U suprotnom ga posaljem da obavi u kuci sto mora, jer prljavi tanjuri u sudoperu su jedini razlog zbog kojeg bi se eventualno mogla naljutiti na dvosatno pretrazivanje interneta lol. Druge zene mi uopce ne padaju na pamet. Kad ovo vidim, izgleda da smo jako dosadan par. Ili sam ja prenaivna.

  34. #134
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Dok ja odgovorim na jedan niknu još tri posta pa ovo moje nema nikakvog smisla.
    Ali hm Trina, sad si mi dala misliti sa ovom priklanjanju mišljenju većine. To ima zaista nekog smisla, barem za preispitati svoje mišljenje.

  35. #135
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije rečeno seni..ovako dobiije širi uvid.., više glava, više opcija, treba samo izabrat, kao što i sama veliš.
    je, izabrati iz izloga broj 7
    štogod to bilo

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A da ti odjednom počne davati krive signale, odnosno ode u nepoznato područje, tipa registrira se na neku onakvu stranicu, počne se skrivati kad mu mobitel zazvoni, počne puno vremena provoditi na Facebooku, ostaje duže na poslu, nađeš mu kondome u džepu kad mu stavljaš robu prati a ti si na pilulama...pa ti za stranicu ti kaže da je bio samo znatiželjan i da nije prešao granicu, za skrivanje kad mob zazvoni kaže da ga zovu s posla i da imaju gadnu situaciju koju mora riješiti nasamo a za Facebook kaže da ima interesantnih članaka, za duže ostajanje na poslu kaže da im se povećao obujam posla a za kondome kaže da ih je pronašao na putu, bili su zapakirani pa ih je uzeo, htio ih je dati prijatelju koji ima curu. Sve ti se to počne dešavati odjednom i nije uobičajeno. Bi li mu vjerovala, bi li se ipak probudila ljubomora ili bi ga ostavila?
    Ja bih se zapitala kako se JA osjećam u vezi s tim. Na drugu osobu ionako ne možemo utjecati, samo na sebe. Ako bi me smetalo (vjerojatno bi) pozvala bih ga da porazgovaramo. Nakon toga, korak po korak. Rješenja takve situacije nema bezbroj, ima samo dva ili tri: nazovete stvari pravim imenom i raziđete se kao ljudi, praviš se da je sve u redu iako nije ili progutaš govno.

  37. #137
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ovo sto si nabrojala, nama je uobicajeno, osim registracija na takve stranice. Ja bih stvarno morala vidjeti nesto eksplicitno, tipa njega kako se ljubi s drugom, seksi poruke u mobitelu i slicno, da mu ne povjerujem. Ako je kuhinja pospremljena i donesene namirnice iz trgovine lol, ne trazim od njega da mi polaze racune gdje je bio kad nije dosao s posla u uobicajeno vrijeme ili sto radi na internetu toliko dugo. U suprotnom ga posaljem da obavi u kuci sto mora, jer prljavi tanjuri u sudoperu su jedini razlog zbog kojeg bi se eventualno mogla naljutiti na dvosatno pretrazivanje interneta lol. Druge zene mi uopce ne padaju na pamet. Kad ovo vidim, izgleda da smo jako dosadan par. Ili sam ja prenaivna.
    Pa dobro ajde, da se počnu dešavati neuobičajene svari. Npr Sanja za koju nikad nisi čula mu svaki dan pošalje poruku. Jedan dan napiše "LOL, umrla sam od smijeha jučer na kavi, stvarno si za krepati", drugi dan "Ajde mi molim pošalji recept za onaj super liker o kojem si pričao", treći dan "Daj pogledaj molim te na Facebooku, stavili su slike od neki dan", četvrti "Mogli bi poslije posla opet na pivu". Ti ga pitaš ko je Sanja i zašto mu toliko često šalje poruke, i koliko je on to s njom kava i piva popio? On ti kaže da je Sanja nebitna kolegica s posla, u zadnje vrijeme se poklopilo da je sva ekipa išla na kavu/pivu i naravno da je i ona kao dio kolektiva bila tamo a što ima veze da mu šalje poruke, što ti je, jesi ti normalna, pa znaš da si ti ljubav mog života, pa da je Sanja nekakva prijetnja ili da nešto muti s njom nebi sigurno upisao Sanja nego Marko ali on nema što skrivati od tebe jer ste oduvijek bili najbolji frendovi, kao i najveće ljubavi, on to tebi nebi n i k a d napravio jer što će tražiti kruha pored pogače?.
    Osim toga oni kondomi te još više kopkaju pa ga počneš ispitivati o tome jer ti nije jasno zašto bi itko na ovom svijetu uzeo kondome koje je našao na podu u uredu, iako su zapakirani. On ti opet ponavlja da ih je bezveze stavio u džep, uopće nije razmišljao, ma jasno mu je kako to sad baš izgleda tebi ali eto, kad ih je već uzeo, mislio je dati Marku jer zna da ih on naveliko koristi, jer je tek krenuo s Mirelom u ozbiljnu vezu.
    Osim toga sad više nisi sigurna da li se njima stvarno povećao obujam posla ili ide na te kave s ekipom, ali ajde nema veze, nek se malo opusti, zaslužio je čovjek. I nebi ti palo napamet da se napalio na Sanju, da ga Sanja želi, on želi Sanju..nego mu vjeruješ sve ovo što ti je rekao, pa nećeš se valjda spustiti toliko nisko i ponašati kao nekakva ljubomorna nesigurna tinejđerica?

  38. #138
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih se zapitala kako se JA osjećam u vezi s tim. Na drugu osobu ionako ne možemo utjecati, samo na sebe. Ako bi me smetalo (vjerojatno bi) pozvala bih ga da porazgovaramo. Nakon toga, korak po korak. Rješenja takve situacije nema bezbroj, ima samo dva ili tri: nazovete stvari pravim imenom i raziđete se kao ljudi, praviš se da je sve u redu iako nije ili progutaš govno.
    Rehab tvrdi da ona nije ljubomorna i da mu slijepo vjeruje. Ja tvrdim da nije pametno nikome na ovom svijetu slijepo vjerovati i da ljubomora nije stvar toliko karaktera osobe koliko okolnosti i povoda

  39. #139
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jer kad netko kaže "Ja nisam ljubomoran tip", meni to znači da nema panične napade svaki put kad partneru zazvoni telefon, kad je na internetu, kad ode na kavu sam, kad se javi nepoznatoj ženi po putu, kad mu ne provjerava panično mobitel, mail, profil na društvenim mrežama itd..A kad netko kaže ja mom partneru slijepo vjerujem i odrasla je osoba i ima pravo biti gdje hoće, raditi što hoće i na nekakve krive signale neću uopće reagirati jer ja nisam ljubomoran tip, meni su to potpuno dvije različite stvari. Jer ovo prvo mi je stvar samopuzdanja, sigurnosti u sebe i karaktera a ovo drugo mi je naivno

  40. #140
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro ajde, da se počnu dešavati neuobičajene svari. Npr Sanja za koju nikad nisi čula mu svaki dan pošalje poruku. Jedan dan napiše "LOL, umrla sam od smijeha jučer na kavi, stvarno si za krepati", drugi dan "Ajde mi molim pošalji recept za onaj super liker o kojem si pričao", treći dan "Daj pogledaj molim te na Facebooku, stavili su slike od neki dan", četvrti "Mogli bi poslije posla opet na pivu". Ti ga pitaš ko je Sanja i zašto mu toliko često šalje poruke, i koliko je on to s njom kava i piva popio? On ti kaže da je Sanja nebitna kolegica s posla, u zadnje vrijeme se poklopilo da je sva ekipa išla na kavu/pivu i naravno da je i ona kao dio kolektiva bila tamo a što ima veze da mu šalje poruke, što ti je, jesi ti normalna, pa znaš da si ti ljubav mog života, pa da je Sanja nekakva prijetnja ili da nešto muti s njom nebi sigurno upisao Sanja nego Marko ali on nema što skrivati od tebe jer ste oduvijek bili najbolji frendovi, kao i najveće ljubavi, on to tebi nebi n i k a d napravio jer što će tražiti kruha pored pogače?.
    Osim toga oni kondomi te još više kopkaju pa ga počneš ispitivati o tome jer ti nije jasno zašto bi itko na ovom svijetu uzeo kondome koje je našao na podu u uredu, iako su zapakirani. On ti opet ponavlja da ih je bezveze stavio u džep, uopće nije razmišljao, ma jasno mu je kako to sad baš izgleda tebi ali eto, kad ih je već uzeo, mislio je dati Marku jer zna da ih on naveliko koristi, jer je tek krenuo s Mirelom u ozbiljnu vezu.
    Osim toga sad više nisi sigurna da li se njima stvarno povećao obujam posla ili ide na te kave s ekipom, ali ajde nema veze, nek se malo opusti, zaslužio je čovjek. I nebi ti palo napamet da se napalio na Sanju, da ga Sanja želi, on želi Sanju..nego mu vjeruješ sve ovo što ti je rekao, pa nećeš se valjda spustiti toliko nisko i ponašati kao nekakva ljubomorna nesigurna tinejđerica?
    Kako žena sazna da mu Sanja šalje poruke? I kako sazna sadržaj tih poruka? (jednako bi bilo da ženin kolega Marin piše ženi)
    Samo su dva načina. 1. sama pogleda u mužev mobitel i 2. on joj pokaže poruke. Prvo je nepošteno, a drugo pokazuje da mu je to prijateljska prepiska. Ili da stvara alibi za buduće mogućnosti

    Muškarac koji namjerava varati ( ili vara) ženu sigurno neće zaboraviti kondome u džepu. Jer bi u tom slučaju ili bio jako glup ili želi pokazati da mu je dosta braka ( pogotovo sa ženom koja mu pretražuje džepove) .
    I partner se spušta najniže ako neopravdano ne vjeruje partneru i neopravdano ga sumnjiči.

  41. #141
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ajme trina, pa ta priča je šuplja ko špilja. Ne bih povjerovala u ništa. Čuj, našao kondome pa ih stavio u džep..i što mu treba samoća da bi mogao poslovno pričati, kako prisustvo žene smeta?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro ajde, da se počnu dešavati neuobičajene svari. Npr Sanja za koju nikad nisi čula mu svaki dan pošalje poruku. Jedan dan napiše "LOL, umrla sam od smijeha jučer na kavi, stvarno si za krepati", drugi dan "Ajde mi molim pošalji recept za onaj super liker o kojem si pričao", treći dan "Daj pogledaj molim te na Facebooku, stavili su slike od neki dan", četvrti "Mogli bi poslije posla opet na pivu". Ti ga pitaš ko je Sanja i zašto mu toliko često šalje poruke, i koliko je on to s njom kava i piva popio? On ti kaže da je Sanja nebitna kolegica s posla, u zadnje vrijeme se poklopilo da je sva ekipa išla na kavu/pivu i naravno da je i ona kao dio kolektiva bila tamo a što ima veze da mu šalje poruke, što ti je, jesi ti normalna, pa znaš da si ti ljubav mog života, pa da je Sanja nekakva prijetnja ili da nešto muti s njom nebi sigurno upisao Sanja nego Marko ali on nema što skrivati od tebe jer ste oduvijek bili najbolji frendovi, kao i najveće ljubavi, on to tebi nebi n i k a d napravio jer što će tražiti kruha pored pogače?.
    Osim toga oni kondomi te još više kopkaju pa ga počneš ispitivati o tome jer ti nije jasno zašto bi itko na ovom svijetu uzeo kondome koje je našao na podu u uredu, iako su zapakirani. On ti opet ponavlja da ih je bezveze stavio u džep, uopće nije razmišljao, ma jasno mu je kako to sad baš izgleda tebi ali eto, kad ih je već uzeo, mislio je dati Marku jer zna da ih on naveliko koristi, jer je tek krenuo s Mirelom u ozbiljnu vezu.
    Osim toga sad više nisi sigurna da li se njima stvarno povećao obujam posla ili ide na te kave s ekipom, ali ajde nema veze, nek se malo opusti, zaslužio je čovjek. I nebi ti palo napamet da se napalio na Sanju, da ga Sanja želi, on želi Sanju..nego mu vjeruješ sve ovo što ti je rekao, pa nećeš se valjda spustiti toliko nisko i ponašati kao nekakva ljubomorna nesigurna tinejđerica?
    Naravno da bih mu vjerovala. Ne bih mu vjerovala kad bi mu Sanja napisala nesto tipa : "kad cemo se opet maziti ?"
    Recept za liker mi zbilja ne zvuci kao uvod u seks :D

  43. #143
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma može Sanja pisati i o receptu za baklavau ali poanta je da ti on nikad nije spomenuo Sanju i da je Sanja odjednom postala dosadna ko proliv s porukama. A nije ti pokazao poruke nego si slučajno vidila na njegovom mobitelu dok je on otišao pred kuću uzeti pismo dok mu je poštar svirao na motoru. Pa si vidjela sve prethodne poruke.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme trina, pa ta priča je šuplja ko špilja. Ne bih povjerovala u ništa. Čuj, našao kondome pa ih stavio u džep..i što mu treba samoća da bi mogao poslovno pričati, kako prisustvo žene smeta?
    Pa i ja odem u sobu kad vodim vazne razgovore u vezi posla. Ne znam zasto bi me netko morao pola sata slusati kako rjesavam nesto vazno, a i meni je tako lakse skoncentrirati se.

  45. #145
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Da sumnjam u nešto, ne bi me ni najmanje brigale skrupule o "nediranju njegovih stvari". Ali to bi morala biti stvarno čvrsta sumnja. I ako bi se pokazala neopravdanom, mislim da bi shvatio razlog, a ne se durio ko uvrijeđšeno dijete. Valjda sam mu ja bliža od neke tamo Sanje, ako među njima jelte ipak nema ništa.

    A muškarac koji puno laže može baš zato ostaviti kondome u džepu ili neizbrisati intimne poruke "jer bi to samo budala napravila".

  46. #146
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja od muža ne trebam otić, od djece da..

  47. #147
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako žena sazna da mu Sanja šalje poruke? I kako sazna sadržaj tih poruka? (jednako bi bilo da ženin kolega Marin piše ženi)
    Samo su dva načina. 1. sama pogleda u mužev mobitel i 2. on joj pokaže poruke. Prvo je nepošteno, a drugo pokazuje da mu je to prijateljska prepiska. Ili da stvara alibi za buduće mogućnosti
    .
    Pa nepošteno je, i sad znamo da je nepošten. Dopisuje se sa Sanjom a ti slučajno to sve vidila. I nisi ljubomoran tip pa ko ga šiša, nek smišljaju meni za čitav tjedan

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma može Sanja pisati i o receptu za baklavau ali poanta je da ti on nikad nije spomenuo Sanju i da je Sanja odjednom postala dosadna ko proliv s porukama. A nije ti pokazao poruke nego si slučajno vidila na njegovom mobitelu dok je on otišao pred kuću uzeti pismo dok mu je poštar svirao na motoru. Pa si vidjela sve prethodne poruke.
    Pa ja ne znam pola radnica kojima je on sef, niti me to interesira. Mm zna sve moje suradnike silom prilika, jer je bio na rehabilitaciji na nasem odjelu. Da nije bio, ne bi imao pojma tko je Marin s kojim radim i brbljam svaki dan o kojecemu, nevezano uz posao. I sto bi onda trebao,u slucaju da nije upoznao Marina, naljutiti se kad mi Marin posalje poruku, mozda cak nesto vezano uz internu zahebanciju, ispitivati me tko je to, otkud me s njim ? Ocekujete li vi zaista da poznajete sve partnerove poznanike i suradnike ?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    P.S. ovo pisem jer si Sanju navela kao nebitnu kolegicu s posla koja je odjednom iskocila sa svojim porukama. Hoci reci, imam i ja puno muskih kolega na poslu. S nekima se druzim vise, s nekima manje. Mm poznaje kolege s mog odjela, ali sto da mi neki kolega s hitne, kojeg mm ne poznaje, pocne slati poruke ? Jer dogadjalo se povremeno da sam morala biti u cescem kontaktu s njima zbog necega. Bilo to zbog nekih nalaza koje je trebalo poslati ili zbog baklave, nebitno. Trebala bih se u tom slucaju bojati njegove ljubomore ili opravdavati se ? Kako da ne.

  50. #150
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa ja sam ti čitavu priču napisala a ti komentiraš samo jednu Sanjinu poruku

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •