Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 56 od 56

Tema: Spontani, nasljeđena trombofilija ( MTHFR I PAI 1 ), heparin

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Iz mog iskustva 'stara škola' zabranjuje andol. Oni koji prate nova saznanja ga preporučuju.
    Pila sam ga od transfera do 30tt. Obično se oko 30tt prestaje iz predostrožnosti jer u 3.trimestru može dovesti do preranog zatvaranja ductusa botali kod bebe.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk


    Bila sam na andolu cijelu trudnoću.
    Treba ga prestati uzimati pred kraj. Ne sjećam se više u kojem tjednu, cca 37 možda.

  2. #52
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Cure molim vas pomoc! ja imam nalaz mthfr C677T-heterozigot I A1298C-homozigot. Sad sam trudna 7tj I ovaj tjedan idem na ultrazvuk da cujemo srce! Pijem aspirin 100 od ivf transfera, moja dr ne smatra da sam za heparin. Imam jednu biokemijsku trudnocu iza sebe. Sto vi mislite? Trebam potrazit pomoc hematologa?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim vas pomoc! ja imam nalaz mthfr C677T-heterozigot I A1298C-homozigot. Sad sam trudna 7tj I ovaj tjedan idem na ultrazvuk da cujemo srce! Pijem aspirin 100 od ivf transfera, moja dr ne smatra da sam za heparin. Imam jednu biokemijsku trudnocu iza sebe. Sto vi mislite? Trebam potrazit pomoc hematologa?
    Imas moj odgovor na temi trombofilija

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Ja bih ti preporučila da odeš do hematologa. Imam dvije mutacije za koje ginekolozi kažu da ne utječu na trudnoću. Hematolog kod kojeg idem odnedavno zbog anemije mi je rekao da bez obzira što mi je koagulogram skroz uredan, zbog te dvije mutacije i biokemijskih trudnoća obavezno u slijedećem postupku moram na terapiju (rekao je doslovno "čak ne samo andol, stavio bih vas na niskomolekularni heparin"). E sada kome vjerovati, tri reprodukcijska ginekologa ili hematolog?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    8

    Početno

    Drage cure/žene...molim Vas za pomoć/savjet...ako je koja imala ovakav nalaz :
    Faktor V Leiden (R506Q) Normalan tip
    Faktor II protrombin (G20210A) Normalan tip
    MTHFR (C677T) Normalan tip
    PAI- (4G/5G) Heterozigot 4G/5G
    Imala sam 1 spontani pobačaj za koji se nezna uzrok...moj ginekolog kaže da zdravstvo ne odobrava i nepokriva troškove injekcija (heparina) za ovakvu mutaciju...da, ako ću se pikati, da ću sama snositi trošove injekcija, no to i nije problem...kaže mi da počnem piti prenatal i Plibex te od 1.dana trudnoće andol...molim Vas za Vaša iskustva, savjete..

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok! Evo ovako..ja sam imala dva spontana..iste imam mutacije. Treci put sam progurala urednu trudnocu uz heparin i sad imam malu budilicu pored sebe od 7 tjedana.
    Mislim da mozes naci nekoga tko ce ti i besplatno dati..ali mozda ces se namuciti. Meni su dali u petrovoj na odjelu humane reprodukcije.
    Sto se andola tice, moj privatni doktor (dr kos) mi je rekao da andol treba piti 3mjeseca prije nego se uopce ide na trudnocu. Kako sam brzo ostala trudna ja sam ga pila mjesec dana prije. Tako da pocni na vrijeme jer poslije moze biti kasno.
    Ako imas bilo kakvih drugih pitanja slobodno se javi i tu i u inboks.
    Sretno!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •