Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: intrakranijalna hipertenzija + diamox i trudnoća!?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno intrakranijalna hipertenzija + diamox i trudnoća!?

    Pozdrav svima koji otvore ovu temu!
    Trebam vašu pomoć!!
    Priključila sam se na ovaj forum s ciljem da pronađem nekog tko ima bilo kakvo iskustvo vezano s trudnoćom i ovom bolesti iz naslova: intrakranijalna hipertenzija ili ti pseudo tumor mozga!
    Također tražim i mame, buduće mame i trudnice koje (Hvala Bogu) nemaju ovu bolest ali su na terapiji Diamoxom ( acetazolamid-om).
    Na sreću u mom ne virtualnom životu ne poznajem nikog tko je s ovom mojom dijagnozom bio trudan. Tijekom liječenja sam upoznala nekoliko žena s istom dijagnozom, no svima je bolest bila otkrivena u kasnijoj životnoj dobi, odnosno tokom trudnoće nisu bile bolesne.

    Da ne dužim ukratko ću samo laički opisati ovu bolest ako neko tko čita ovu temu po nazivu ju ne prepoznaje ali se po opisu iste sjeti da njezina sestra, prijateljica, poznanica.. boluje od iste a uspješno je postala mama!
    intrakranijalna hipertenzija je bolest u kojoj je problem u likvoru, on je “bolestan” tj. tlak u njemu iz različitih razloga izrazito raste (u moj slučaju uzrok nije poznat, tj. sumnja se u nešto. no to je druga priča) i onda taj tlak tj. likvor stvara pritisak na sam mozak koji zatim projicira simptome tumora kojeg zapravo nema, od tud naziv pseudo tumor mozga/cerebri. Sama bolest nije smrtonosna, kronična je i ono što u njoj strada tj. što bolest razara je vid. Naime stvara se ogroman pritisak na očne živce koji uslijed toga odumiru te se najgorem slučaju vid gubi u potpunosti.. Postoje lijekovi koji se koriste za smanjenje tog tlak, ja konkretno sam na terapiji Diamoxom, koji je na žalost teratogenezan!

    Eto, iskreno se nadam da će ova moja potraga uroditi plodom i da ću stupiti u kontakt bar s jednom sretnom mamicom koja dijeli moju sličnu sudbinu!

    Inače ja sam pozitivna 28 godišnjakinja, koja želi postati mama i kojoj se malo žuri s tom željom jer osim gore opisane bolesti iza sebe imam i dobivenu bitku s Hodgkinovim limfomom.. tako da vrijeme ne ide u prilog mojim, kemoterapijom, obilježenim jajnicima!

    Hvala svima koji ste imali volje i strpljenja za čitanjem ovog duuugog posta! Nadam se da se tipkamo!

  2. #2
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Narancada dobrodošla!
    Nisam upoznata s tom dijagnozom,ali evo da makar malo podignem temu pa se mozda javi netko s vise informacija.
    Sretno!!

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pozzzzdrav, Naranca, evo i mene tu
    Nadam se da ce se netko javiti...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala Mono! I ja se nadam bar jednom javljanju sa sličnim iskustvima..!
    Malo sam škicnula tvoje postove i baš mi je žao što i od tebe ne ide sve u najboljem redu.. Nadam se i vjerujem da će i tebi biti bolje i uspješnije! Tipkamo se!

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala, svakako se cujemo

  6. #6
    buhtla avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav! Pisala sam ti na drugom forumu ali da ti pisem i ovdje.
    Naime takodjer imam 28 godina i istu dijagnozu, interkranijanu hipertenziju. Konstantno me glava boli od 29.3. dakle svaki boziji dana a prije par tjedana su mi postavili dijagnozu. Trenutno cekam drugo misljenje iz Zagreba (jer u Sibenskoj bolnici se prvi put susrecu s tim sindromom) i kontrolni magnet glave. Ovo mi je drugi napad glavobolje u zadnje tri godine, prvi put nije postavljena dijagnoza i simptomi su se smirili sami od sebe.
    Na internetu ne pronalazim puno o ovome pa se nadam da ces se javiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •