Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Njega roditelja nakon operativnog zahvata

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Njega roditelja nakon operativnog zahvata

    Mama mi se sprema na operativni zahvat. Nakon toga neće moći biti sama, ja se spremam uzeti godišnji odmor i biti s njom. Ali, teško je reći kako će se ona oporaviti, možda nakon tjedan dana bude na nogama, možda nakon tri tjedna neće moći prstom mrdnuti. Interesiraju me opcije nakon što potrošim svoj godišnji, od plaćenih do neplaćenih opcija. Postoji li uopće mogućnost da uzmem bolovanje radi njege roditelja s kojim ne živim u istom kućanstvu?

    Ja sam teška tuka za tumačenje zakona. Googlam i čitam i sve mi je manje jasno, pa me nemojte kriviti ako to stvarno negdje piše, kad se o zakonima radi ja sam disleksičar.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne postoji mogucnost njege za osobu sa kojom ne zivis u zajednickom kucanstvu.
    Postoji opcija neplacenog dopusta ako se poslodavac slozi , ali to bas i nije neka povoljna opcija.

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne postoji mogućnost njege za osobu s kojom ne živiš u zajedničkom kućanstvu.... znači da nisam ništa našla zato jer ni nema a ne zato jer ne znam čitati .
    Bitno da je zakonodavac predvidio obvezu da si dužan brinut se o starim i nemoćnim roditeljima, a nije baš da ti je omogućio neku opciju osim slanja u dom . A glupavo mi ju je smještati u dom, njoj će pojačana briga npr. trebati još tjedan dana, a još tjedan bi bilo dobro da je netko s njom da joj ne padne na pamet prati prozore čim osjeti da je bolje, a zbog toga bi ju trebalo natjerati da mijenja okruženje.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa lako se riješi to sa zajedničkim kućanstvom - prijavi nju kod sebe ili sebe kod nje. Ionako će tako i biti, biti češ uz nju, bilo kod sebe ili kod nje. Onda se opet odjaviš. Gubiš jedino vrijeme na odlazak u MUP.

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ček, ček... da smo u zajedničkom kućanstvu mogla bih dobiti bolovanje?

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, ček... da smo u zajedničkom kućanstvu mogla bih dobiti bolovanje?
    koliko ja vidin ne postoji.http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...-na-bolovanje/

    ali pitaj alex, mozda ona zna nesto drugo.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nema bolovanja za roditelja
    samo djeca i supruznik
    osim ak se nešto promijenilo u zakonu

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    gadno, Audrey, jesi li gledala http://forum.roda.hr/threads/90264-P...18#post2908718 imate li možda tu opciju

  9. #9
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gadno, Audrey, jesi li gledala http://forum.roda.hr/threads/90264-P...18#post2908718 imate li možda tu opciju
    Ne znam točno na što si mislila. U mom kolektivnom ugovoru nije predviđeno bolovanje za roditelja.
    Neplaćeni dopust mi je također opcija ako baš ne mogu nešto drugo iskemijati, ali to ne znam bih li dobila, to koliko kužim ovisi o dobroj volji poslodavca.
    Plaćena pomoć koja bi bila uz mamu dok ja ne dođem s posla, to bih možda našla da se radi samo o mami. U mom slučaju je problem i otac, koji je polupokretan i o kojem se brinula mama, a to ona još neko vrijeme nakon operacije neće moći. Osobu koja bi brinula o dvoje staraca, jednom koji se oporavlja i drugom koji je nemoćan, vjerojatno bih morala platiti suhim zlatom, pa mi onda opcija neplaćenog dopusta na isto dođe.
    Druge LEGALNE opcije se ne mogu sjetiti.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je mislila sam na opciju za koju si rekla da nemate u firmi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •