Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Prava samohrane majke - alimentacija i ime djeteta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno Prava samohrane majke - alimentacija i ime djeteta

    prijateljica pita koja niti ne zna na kompjutor, a ja kao znam puno cura koje mogu pomoći
    ne ulazim u moralnost upita, kao i ni u kakve procjene. samo molim konkretnu pomoć.
    prijateljica ima dijete iz izvanbračne zajednice. stranac. tužila ga je za uzdržavanje/alimentaciju i on to plaća temeljem nekog zajedničkog zakona hr i te zemlje. nebitno.
    ista ta prijateljica sada očekuje dijete sa čovjekom iz hr. otac ima plaću cca 8000 kn i ima dijete sa posebnim potrebama iz prijašnjeg braka za koje plaća alimentaciju cca 1400 kn.
    eh sad: koliku alimentaciju joj može sud dodijeliti? namjerava ga tužiti, jer on ne pristaje na njene zahtjeve (po mojem mišljenju su bolesni, no ja sam samo poštar u ovoj priči)?
    što je sa imenom i prezimenom djeteta? da li i mama i tata moraju biti suglasni oko toga i što ako jedan nije? koga se uopće pita ovdje? mamu? što ako otac nije zadovoljan time?

    može li se sa sigurnošću odrediti trenutak začeća? sada je cca 4. mjesec, a njega jako interesira trenutak začeća s obzirom na njene zahtjeve, ali i činjenicu da nje jako dugo nije bilo i da je, eto, zatrudnila odmah čim su se vidjeli nakon njenog izbivanja.
    velim, cura ne zna na internet, forum pa pitam...
    Posljednje uređivanje od silvah : 28.08.2016. at 08:51

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ne mogu puno pomoci... Ali znam za dva slucaja. Majka ostala trudna, po rodenju DNK analiza, i bioloskog oca tuzila za alimentaciju. Djete nosi njeno prezime.
    Dr. slucaj, djete ima njegovo prezime, i majka tuzila za alimentaciju... 1700kn, na cca 8.000,00 kn place.
    U prvom slucaju je ona pokusala kod ginica njemu dokazati kad je bilo zacece, pa je ovaj rekao da to nece bit nj.djete. Pa je DNK pokazala da ipak je.
    Mozda moze amniocintezom dokazat ocinstvo.. Ali sto tocno dobiva treba vidjeti. Da li onda on ima kakvu obvezu njenig uzdrzavanja, ili tek po rodenju on ima obvezu placanja alimentacije djetetu.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Md i ja nismo u braku. Da bi md sluzbeno bio otac trebali smo skupa otic prijavit maloga u maticni ured, md je morao potpisati da ga priznaje za dijete, i tada smo rekli i kako ce se zvat. Sad, ako ce otac djeteta tvoje prijateljice ic s njom na maticni priznat dijete, valjda ce se morat prije dogovorit oko imena i prezimena a ako ce kasnije sudski dokazivat ocinstvo, pretpostavljam da ti ga prijateljica prvo prijavljuje kao samohrana majka pa moze dat koje god hoce ime.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 28.08.2016. at 10:03

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    ovo kao nešto u sapunici:
    sada ona bježi od njega (oca), ne potražuje ništa, međutim on ne želi to, želi priznati dijete i više nego zakonski brinuti o njemu, a ona ga ne želi više vidjeti.
    koja su sad pak njegova prava?

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    troll

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Hvala ginger

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    jel bi trebala oib možda? tko se ovdje optužuje i kompromitira? get a life!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •