Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: naočale za down djecu

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno naočale za down djecu

    postoje specijalizirane spec4us marka naočala baš za down , s obzirom na korijen nosa njihov prilagođene da ne padaju i klize s nosa..kod nas nitko ne uvozi ali vrlo moguće da će ih početi uvoziti na moj nagovor jedna očna poliklinika u kojoj smo neki dan bili. ukoliko ne uspiju zanima me koja optika po vašim iskustvima ima najbolji izbor naočala za djecu?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    postoje specijalizirane spec4us marka naočala baš za down , s obzirom na korijen nosa njihov prilagođene da ne padaju i klize s nosa..kod nas nitko ne uvozi ali vrlo moguće da će ih početi uvoziti na moj nagovor jedna očna poliklinika u kojoj smo neki dan bili. ukoliko ne uspiju zanima me koja optika po vašim iskustvima ima najbolji izbor naočala za djecu?
    prošli tjedan sam bila u Getaldusu u DZ Dubrava (Zagreb) po svoje naočale i vidjela popriličan broj komada za klince...
    ne znam detalje...

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj mali nosi ocale od druge godine. I rekla bi da je najvazniji zainteresiran i iskusan opticar koji ce ti pomoc odabrat pravi okvir, pravu velicinu, tezinu, lijeganje na nos, i sto vec sve gledaju... i koji ce, ako treba, narucit par verzija okvira, dok ne nadje pravi...ni ja ni md ne nosimo ocale tako da je nama samima stvarno tesko procijenit i kako one trebaju stajat i sto je malome ok. Moj inace ima uzak nos (navodno) pa mu ocale imaju tendenciju klizenja prema dole... u Splitu smo pa ti s konkretnijim savjetom ne mogu pomoc
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 05.09.2016. at 13:30

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    postoje specijalizirane spec4us marka naočala baš za down , s obzirom na korijen nosa njihov prilagođene da ne padaju i klize s nosa..kod nas nitko ne uvozi ali vrlo moguće da će ih početi uvoziti na moj nagovor jedna očna poliklinika u kojoj smo neki dan bili. ukoliko ne uspiju zanima me koja optika po vašim iskustvima ima najbolji izbor naočala za djecu?
    Mhm, ne znam kako je sada, ali to je meni bilo uvijek dosta zeznuto - naći odgovarajući okvir za dječje naočale. Moj L. ih nosi od treće godine, E. od osme. Uzimali smo okvire u Monoklu, a kasnije u Jojo optici, ali nije baš bio neki veliki izbor. I danas je to njima problem jer imaju uske glave i teško je pogoditi dobar okvir. Dok su bili mali, to je često bio jedini kriterij - da okvir paše na glavu i razmak zjenica, a estetika kako ispadne. Bili smo sretni ako smo uopće mogli išta birati jer često se dogodilo da samo jedan okvir paše. Znalo je biti i da niti jedan nije baš sjajan. Nadam se da je danas ipak bolja situacija. Slažem se s Jadrankom, puno znači raspoložen optičar koji ima strpljenja s djecom.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    i ja se slazem s jadrankom. reci cu da ja, koja imam preko 40 godina, kupujem naocale na djecijem odjelu. ove za odrasle su mi prevelike.

  6. #6
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    imamo raspoloženu cijelu očnu polikliniku privat za odabir naočala, neki dan smo nakon pregleda bili sat vremena i isprobavali, paradirali, svi od dr do sestre dali svoj sud i odlučili doktora nagovoriti da naruči ipak spec4us naočale da i njih probamo pa vidimo kako će stajati..nadam se da će ih uspjeti dobiti jer naručivanje na blef preko neta ne dolazi u obzir za mene..nebi sebi jeftine sunčane kupila tak preko neta , a kamo li njoj dioptrijske ..Inače i sebi i Nori kupujem leće i naočale u gethaldusu al sama mi je žena rekla da što se Iskre tiče ne žurim (s obzirom na iskustvo od prije dvij g kad ih nije nikako htjela) i da se posvetim pronalasku stvarno adekvatnog okvira kako bi ih u konačnici i nosila.Bitno je da ne klizi s nosa, da su joj udobne, dobro sjedaju na glavu, kod ušiju da ne žuljaju i u konačnici da ih napokon počne nositi..što prije to bolje..Mislila sam da možda u zg ima neka spec optika baš za klince tj s velikim izborom okvira , pa mi se nebi bilo teško ni provozati ciljano za to..

  7. #7
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da možda u zg ima neka spec optika baš za klince tj s velikim izborom okvira , pa mi se nebi bilo teško ni provozati ciljano za to..
    Pa bila je Ghetaldusova na Zrinjevcu, ali dugo nisam tamo prolazila pa ne znam da li još postoji.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ajde pitaj kod kobacica u dubravi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •